Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
16. máj 2011

@mrka2 dakujem, ja robim podla obvodu ako pise dm a ide to super 🙂
@lussy23 dakujem 🙂
@weirdo a nepecies nahodou s ventilatorom, lebo mne mramorovy vyskoci pekne na 3-4 prerezania 🙂

reruna
16. máj 2011

@bebebrumik v běžných obchodech mají marcipánové válečky nebo tyčinky např. od Dr. Oetker, dá se s tím potáhnout , ale špatně se to barví, je to měkké a tak neválej na moc tenko, ozdoby se dělají špatně, lepí se to... V některých cukrárnách mají taky nějaké potahové hmoty a ozdoby, jedlý papír atd.

jajuuus
16. máj 2011

@dadka212 poznám to, tiež som trochu nervózna pred tým, ako mám robiť nejakú objednávku 😀 pár dní na nič iné ani nemyslím 😀

anibas
16. máj 2011

@katka1981
500g jemného tvarohu čo najvyššie percento tuku, 1 uvarený smotanový puding z 300 ml mlieka, nastrúhať čokoládu Margot, všetko rozmiešať, pridať 1 želatinovy stužovač za studena Dr. Oetker, naplniť tortu a poukladať ovocie - jahody, mandarinky. 😉

katka1981
16. máj 2011

@anibas, dakujem a co ak nepridam margot? Lebo chcem to pre malu a nehcem jej tam davat nic take. Bude to chutit aj tak? Kokso ale ine chutky si mi spravila.

mrka2
16. máj 2011

@weirdo a ako pecies ten mramorovy? mne stale pekne vyrastie. nepecies ho na vysokej teplote? pouzivas aj ventilator? nejde mi to do hlavy,ze preco sa ti nedari ☹ no a trosku si plnku nechaj zatuhnut v chladnicke,lebo ti bude vytekat. ja som sa tiez uz poucila,ked sa mi cela torta zviezla na jednu stranu. som myslela,ze ma porazi. 😀 od vtedy si stale necham stuhnut plnku a v pohode 😉
@dm1 super, vdaka 😉 ja mam ulozenu tu tabulku a aj tie nakresy z dortomanie,tak haaadam jedneho dna,ked budem mat taku objednavku,tak to nepokazim. no a u mna je problem aj s tou pekne vytvarovanou gulou 😀 no zatial sa tym nezatazujem 😝

pristela
16. máj 2011

@weirdo pri korpusoch je dolezite mat dobre vyslahane bielka , fakt na tuho , a pridavat ich do cesta az na konci nie mixerom, bud metlickou opatrne pomali, ale mne sa naj osvedcila obycajna polievkova lyzica, kydnem 😀 do cesta cely sneh naraz a pomaaaaaaaaaly v jednom smere zmiešavaš dokopy, ked to mas treba to dat hned !! do vopred vyhriatej rury. Ja to robim takto uz dlhoooo a nikdy sa mi nestalo zeby bol korpus hutny a nenarastol

pristela
16. máj 2011

@weirdo a zabudla som 🙂 piect na 150-160 stupnoch v strede rury, bez ventilatora s ohrevom aj hore aj dole, neotvarat ruru ! je to zbytocne aj tak skor nez za 30-40minut upeceny nebude a ked bude zistis ked sa malinko zacne cesto odliepat od krajov formy

mizulienka
17. máj 2011

@vinka super, dakujem 🙂

mizulienka
17. máj 2011

dievcata, nemate recept na nejaky vyborny vanilkovy krem?
alebo aky by som este mohla urobit pre kojaciu mamicku? 😉 viem, ze traseny, tvarohovy...ale este aky? dakujem

weirdo
17. máj 2011

@bzucinka2
@mrka2
@pristela
Baby, dakujem moc za rady!
Aaaaaa problem bude asi tam, ze ja to robim v teplovzdusnej 😲 . Tak vo stvrtok idem piect znova, tak samozrejme dam na elektricku ruru. Ach, chcela som to skusit v nedelu, ale zase som dala teplovzdusnu 😠 . Hadam to bude v tom, pretoze tam ide ventilator a inac ostatne postupy je tak ako pisete 🙂 .
A @mrka2 , tak skusim dat trosku zatuhnut, lebo by ma slahlo, keby sa mi zosunie, i ked zostavaju len v rodine, ale v piatok ide kamoske pre mamu, tak aby sa to nezviezlo ako doprieku. Ak ano, pomyslim si na Teba 😀 😀 😀

monika_123
17. máj 2011

babule, napiste mi obchody z ktorych nakupujete pomocky prosim vas. vypichovacky,valceky a pod... Vsetky pomocky okrem hmot... Planujem otvorit obchod s tymito vecami a chcem popozerat ceny . Lebo som dost prekvapena... Tieto vypichovacky som nasla na cukrarskepotreby.sk za 15,13€ a ja to mam v plane predavat za 9,99€...to vsetky obchody su take predrazene??? 😕

monika_123
17. máj 2011

Alebo takato silikonova folia na otlacenie,rozmer 49x49cm stoji kolko?nemozem to nikde najst 😒 ja chcem dat cenu 15€... baby radte mi prosim vas

mizulienka
17. máj 2011

@monika_123 pozri sa tu, tu ju maju skoro za dvojnasobok

reruna
17. máj 2011

@monika_123 pak sem určitě dej odkaz na ten svůj obchůdek, jestli budeš mít tak super ceny, tak se zákazníci jen pohrnou.

reruna
17. máj 2011

@mizulienka já myslím, že jakýkoli krém, pokud nemá ta kojící maminka nebo miminko alergii, tak není problém...

reruna
17. máj 2011

@weirdo já taky peču mramorový s ventilátorem a většinou se podaří, ale párkrát už taky ne... tak to možná tím ventilátorem nebude...

bzucinka2
17. máj 2011

@monika_123 a kedy ho mas v plane otvorit a bude sa dat objednat aj netom? 😉

dadka212
17. máj 2011

@weirdo ja som piekla mramorový aj v starej rúre a teraz aj v novej s ventilátorom a vždy super, niekedy som ani bielka nemala vyšlahané tip top, sa mi to lialo do cesta a pohoda...mne sa asi 2x nepodaril aj to na začiatku lebo som piekla pri vysokej teplote, teraz pečiem na 150 v strede rúry, horný dolný ohrev a pohoda 🙂

@monika_123 tak šup šup otvor obchodík a daj link, akurát si potrebujem vela pomôcok nakúpiť 🙂 kedy asi plánuješ otvoriť? ja to potrebujem asi do 3 týždňov...

weirdo
17. máj 2011

@dadka212 - tak to musim vychytat 😉

dadka212
17. máj 2011

@weirdo určite sa oplatí vychytať chybičky, tento korpus je náš najoblúbenejší ani ludia iný ani nechcú, my ho jeme aj samotný 😅

kočky mám otázku akú tortu by ste spravili na deň detí? volal mi kamarát z cukrárne, či im nespravím tortu, len neviem akú, mala by byť tak na celý plech, ale ako ozdobiť aby to bolo unisex aj pre väčšie aj pre menšie deti budú mať takú akciu...

mima595
17. máj 2011

@dadka212 - som videla napr. šašov

monika_123
17. máj 2011

Jasne bude sa dat objednat aj cez net 😉 a momentalne som vo faze vyberania co objednat 😀 ak sa mi podari vybrat do konca tyzdna tak od 1.6. by sme mohli fungovat... Poradte co tak najviac pouzivate na dekoraciu?
modelovacie naradie 8ks za za 12,99€ budem mat,na nete som ich nasla za 21,18 😕
Tie podlozky co som posielala neviem ci pouzivate? tie planujem za 15€ nasla som ich za 26,45€ 😕
Vypichovacky rozne 3-4 v baleni okolo 10€.
Ja sa v tom moc nevyznam iba take zakladne veci poznam tak mi poradte co take pouizivate. Neviem tieto akrylove valceky sa pouzivaju tiez na potah?lebo na fotke je len nejaky plat odfoteny... Alebo tie koraliky to ani enviem co je, pouzivate to?

monika_123
17. máj 2011
mizulienka
17. máj 2011

@monika_123 monika tie kostice su paradne, urcite si objednam u teba, lebo zatial boli dost drahe...podlozka tiez super, tu co si dala, za taku cenu tiez by som do toho isla...vykrajovace, popozeraj, ake maju v inych shopoch, tie sa predavaju asi dost...margaretky, gerbery, motyliky, rozne krajky, tie letia...rozne farby, patchwork...v tych eshopoch maju vo vsetkych skoro rovnake veci, popozeraj a ked budes mat lepsiu cenu oproti nim, o zakaznikov urcite nebudes mat nudzu, lebo kazda chceme aj trosicku usetrit :0)))

jakelina
17. máj 2011

@monika_123 škoda, že jsi na Slovensku, hned bych objednala. Ty válečky vypadají super.

ada9557
17. máj 2011

@monika_123 takú podložku za takú cenu aj ja chcem 😵 tak rýchlo otvor obchodík nech máme kde mínat. 😀 😀 😀

mrka2
17. máj 2011

@weirdo 😀 😀 tak hadam sa ti podaria torticky. no este k tomu korpusu. ja tiez peciem pri ventilatore,ale na 145-150 stupnov maximum a vyrastie mi. mozno je chyba v rure a dobre ti netesni,co? 🤐

monika_123
17. máj 2011

vela druhov naraz kupit nemozem lebo musim z kazdeho okolo 100ks, uvidim ako sa to bude predavat,kolko vas je 😀
A ktoru z podloziek mam teda objednat podla vas?este to skusim dohodnut keby mozem z kazdej po niekolko kusov a nielen z jednej vela 😅