Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
25. máj 2010

Ali dík. 😉

beruska2x
25. máj 2010

holky tak ja delala ted svoji 1. MMF a zatim jsem nadsena, bylo to rychle a snadno hotovy 😉 tak snad se mi s tim bude i stejne pekne potahovat 😕

anielik
25. máj 2010

ahojte babulky

juj dlhsie som tu nebola, musim chvalit krasne torticky 🙂)) prihodim aj moju ...dakujem za inspiraciu...priznam sa zabudla som kto ju tu robil 🙂))

Mam prosbu ako robite korpus? mate nejaky osvedceny recept? moj krasne narastie a potom spadne :((( uz neviem co nan vymysliet. Robim taky kolko vajec tolko lyzic ostatneho...

A nejake rady ako sa robi stvorcova torta??

vinka
25. máj 2010

Anielik môžeš na plechu.Dáš papier na pečenie na spodok a s papiuerom vytiahneš a máš.A obrežeš podla toho aký velký potrebuješ.Akurát zajtra idem piecť 😉

vinka
25. máj 2010

Ináč torta krásna 😉

alex21
25. máj 2010

juj krasne torty ste popridavali. 😉
Ahoj bzuci 😉
Ja uz druhy tyzden budem bez pecenia tak som si aspon papucky nachystala. Ale torta bude az na dalsi vikend. 😉

alex21
25. máj 2010

na fotke vyzeraju velke, ale na dlzku maju len 7 cm 🙂

vinka
25. máj 2010

Joj tie musia byť na spapkanie 😀 😀

anielik
25. máj 2010

alex tie su nadherne 🙂

vinka dakujem aj som myslela ze tak, ale nebola som si ista... a aky robis korpus,??

vinka
25. máj 2010

Už som to písala na pfredošlej stránke aký. 😉 Svetlý,parížsky krém punčový,parížsky krém a svetlí korpus.Je to velmi chutné minule kamarátke som robila a doniesla na koštovku. 😀 😀

sisa.b
26. máj 2010

babulky, torty mate krasne 😵

alex, tie topanocky su nadherne, len ich obut na nozku 😵 😵 😵 to sa ti ako podarilo? mas nejaky speci postup?

alionuska
26. máj 2010

Alex naderne su tie tenisky malinke...ja som vcera vecer robila papucky a tiez som chcela tenisky,len oni chceli papucky. 😵 ..mne sa pre chlapca pacia taketo ako si ty urobila...krasne!!! 🙂 🙂 idem makat...leje u nas..burky,tak sa len modlim,aby strom nejaky nezhodilo a nepotrhalo kable ,lebo bez elektriky by som bola stratenaaaaaaaaaaaa 😀

anibas
26. máj 2010

alex - krásne

ali - ja že sa bojíš o svoj život a ty o torty 😀 😀 😀 😀

teuska
26. máj 2010

Caute babenky.
Ja sa chystam na svoju prvu marcipanovu tortu. Normalne som celu noc vo sne natahovala marcipan na tortu 😀 Chcela som si vcera kupit tu potahovaciu hmotu K2, ale bohuzial nebola a tak chcem urobit marcipan. Vraj sa to robi so suseneho mlieka, cukru a vody. A potom to rozvalkam ako velku placku, tou prikryjem tortu a budem sa snazit to vyrovnat? Tak som to aspon robila vo sne 😅 Netrha sa to? Poradte mi prosim recept na ten marcipan, alebo ak objednavate tu hmotu niekto cez internet, tak adresu, dakujem.

wali
26. máj 2010

teuska, ja sa tiez chystam na svoju prvu potahovaciu tortu a rozhodla som sa takisto vyrobit si marcipan. studovala som po nete a velmi vela chval som nasla na marcipan zo salka. vraj sa z neho krasne potahuje a aj figurky z neho idu krasne robit (to sa ja teda este nechystam). tak prikladam aj link: http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/salkovy-sa...

ostatne zienky, co sem pisete - mate prekrasne torty, klobuk dole! ste fakt sikovne a len cumim, co vsetko dokazete 😵

teuska
26. máj 2010

@wali diky. Ani ja sa nechystam este na figurky 😅 Tie som radsej kupila, no mozno casom.................

daniz
26. máj 2010

Ahojte, vinka ako robíš punčový korpus??? A Ali prosím Ťa, akú červenú si použila na to autíčko je super, len idem kupovať
červenú a chcem takú sýtu.. Ďakujem.

alionuska
26. máj 2010

Anibas..ja sa bojim uz len o zivot mojich deti! ..a potom o torty... 😀 😀 😀

Daniz,pouzivam gelovu cervenu red red-rojo rojo... 🤐

bzucinka2
26. máj 2010

alex ahoj, krasne tenisky si urobila, aj ja nejake budem musiet vytvorit ale az tak o mesiac pre Tomiho 🙂 tak mozno odkukam tie tvoje 🙂
baby hodte nejaky dobry receptik na cesto, dakujem 🙂
baby krasne torticky, radost pozerat 🙂

bzucinka2
26. máj 2010

@alex21 a tie snurky a sitie si ako urobila? 🙂

lenjak
26. máj 2010

AHOJTE TAK POTAHOVALA som marlenku, vsetko bolo ok pacila sa len neviem prečo ta žltá časť prifarbovaná práškovou farbou bola taka mäkká oproti bielemu marcipánu. Neviete prečo?
Teraz na víkend mám ešte jednu oslavu, myslíte že "trasená torta " sa dá potiahnúť?
Z koľkých vajec robievate piškotu, aby to bolo dosť vysoká?

petusko
26. máj 2010

juu babule, ja mam prvu tortu na zakazku na buduci vikend 😅 aj sa tesim, aj sa bojim 😅

anielik
26. máj 2010

lenjak ak myslis tu tortu, ovocie +slhacka+puding a korpus tak ta moja hore je taka...rozdelila som korpus a na vrch som dala menej kremu a bolo to uplne super.

baby pls ako robite klasicku piskotu? chcela by som robit kocku ...cize mnozstvo na velky plech..diiiiiiiik

vinka
26. máj 2010

Ahojte baby.@daniz ja do cesta dám červenú práškovú farbu a potom ked dám na tortu plát tak polievam punčovinou.A to varím vodu s cukrom 30 min. a ide tam ešte citron aroma rumová,punčová a farbivo červené a sanqik trošku.A to po lyžičkách polievam korpus 😉 A je punčová torta.
No ja obdivujem Ali ako dokáže zvládnuť 6 torty na den. 😝 Dnes som piekla celý den Dve torty.No ale na plech.Tak to som si piekla po plátoch nech nemusím rezať.Ali mám otázku.Ked mám teplovzdušnú rúru môžem piecť naraz tri pláty? 😕 Lebo normálne ked pečiem rožky tak kludne pečiem 3 pláty naraz a sú rovnako upečené.Ale piškotové cesto som tak ešte nepiekla.A dnes skúšať som sa bála. 😀 😀 Dík za odpoved 😉

zdenallicka
26. máj 2010

Vinko, ja normalne pecu dva plechy najednou...🙂 A ktomu klidne i maso - nenacichne nic..🙂

vinka
26. máj 2010

Zdeni hej aj na torty,Bála som sa dnes naraz tri plechy dať.Ale mohla som si ušetriť koooooooooopec času 😀 😀 Ale dobre teraz to mám a budem múdrejšia na budúce. 😉

zdenallicka
26. máj 2010

Vinko, ja mam teda plechy jenom dva, ale klidne je davam a pod to treba jeste to maso v zapekaci mise nebo cokoliv jineho...🙂

anibas
26. máj 2010

@vinka aj ja pečiem viac plechov resp. hrncov naraz - len mám problém, že potom do nich nevidím, ked sú nakope 😅 😅

martinex
26. máj 2010

Dievcata,viem ze to sem nepatri,ale mozete prosim zahlasovat kamaratke za malu.
Dakujem
http://www.jemnemelodie.sk/cms/front_content.ph...

alex21
26. máj 2010

ja peciem maximalne 2 plechy naraz. Viac by som sa bala, zeby sa to dobre neprepieklo. 😕
Dakujem za pochvalu papuciek. 🙂
Sisa nemam ziaden postup. Robila som podla fotky co som sem prilozila asi tyzden dozadu. Najprv som si ich kreslila na papier a potom som ich podla toho vyrezala z potahu a zlepila.
Bzuci kludne odkukaj aj ja som ich len odkukala. 😀 Myslim, ze to mam fotku ztiahnutu z TOM.
Na snurky som odkrojila tenky pasik z vygulanej hmoty a na to sitie som nevedela co mam pouzit az ma napadlo, ze mam noz na ktorom sa mi odlomila spicka. Teda ja som ju mala najprv skrivenu a chcela som ho vyhodit ale muz mi to krive odcvakol a noz sme pouzivali dalej a teraz sa super hodil aj na stepovanie. 😀