Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akzuzs
31. mar 2014

Ahoj potrebujem pomôcť. Ešte som nemala nijakú skúsenosť s bezlepkovým receptom, ale pýtala sa ma na to jedna baba či by som neupiekla tortu pre jej deti obe majú bezlepk. diétu a takú silnejšiu. Máte nejaké overené dobré recepty?????? PROSÍM PORAĎTE

akapulko
31. mar 2014

@evala777 ahoj uz dlhsie mam chcrobaka v hlave ohladom tych slanych tort 😝 prosim ta ako sa to pocita tiez na kg cena?dakovala 😉

lena80
31. mar 2014

ahoj, můžete mi, prosím poradit, jestli si figurky z marcipánu můžu udělat už cca 3 týdny předem a jak je skladovat?

evala777
31. mar 2014

@akapulko nie ja nerátam na kg ale spočítavam použité suroviny plus niečo za robotu. Pri sladkých tortách je cena surovín približne rovnaká, nemení sa, plus mínus ako natrafíš na akciu 😉 , ale v cene šunky alebo salámy je pri rôznych druhoch dosť veľký rozdiel. 😎

evicaka
31. mar 2014

@lena80 v pohode si ich urob. Nechaj ich vytvrdnúť a potom ich daj do nejakej krabičky a do sucha. Určite vydržia 🙂

viera6
31. mar 2014

@mia114 ja som robila 3 a vo vel.A4 ,,,,robila som ich cokol.orechovych a 2x som plnila,,a mali okolo 5kg

mysiatkoo
31. mar 2014

@akzuzs teraz som robila bezlepkovu asi 4ty krat... obycajne piskotove cesto (odvazit vajcia a tolko g kolko navazis das cukor krystal a muku bezlepkovu - ja pouzivam Schar mix C (stoji u nas okolo 6E/kg)... co sa tyka plnky - siroke moznosti - ja som robila teraz cokoladovu (pozor na cokolady, nie vsetky su vhodne, ale mne segra svalila tu lidlovu - to sa radsej opytaj), tvarohovu mozes tiez, maslo mozes tiez pouzit...aj pudingy existuju pre bezlepkovu dietu... prasok do peciva ten z DMky - resp. oetker na baze vinneho kamena.. a potahovka je white icing pre bezlepkacov - inu som zatial nemala a ani neviem, ci sa este robi aj ina vhodna.. ak ti este nieco napadne, pytaj sa 😉

maya30
31. mar 2014

@sikag dakujem, sama som zvedava co si vyberu, oni maju radi skor decentne torty, aspon podla toho co som pre nich robila doteraz, ale velkonocne motivy su vsetky pestre, tak uvidim 😉

akzuzs
31. mar 2014

@mysiatkoo ten korpus sa mi zdá OK a býva aj prášok do pečiva pre celiatikov? No s plnkami to bude problém, lebo maju vraj aj alergiu na mlieko

mysiatkoo
31. mar 2014

@akzuzs no klasicky PDP nie je celkom vhodny - presne zlozenie nepoznam, len viem, ze segra pouziva ten DMkovy... a s kombinaciou alergie na mlieko toho zrejme budes musiet vynexat hodne viac... otazka je, ci je to alergia alebo iba bezlaktozovka... kazdopadne si over najprv ceny potravin, pretoze pri 10E na kile zrejme nepokryjes naklady ak to bude xciet z niecoho spesl

mamcas
31. mar 2014

Babulky prosim Vas akou farbou mam zafarbit pravy marcipan kee by som rada dostat modru? 😕 Ja som na toto uplny vul 😝 je taky bledozltohnedy... dakujem moc

jakelina
31. mar 2014

@mamcas modrou

lucula73
31. mar 2014

@mamcas florentina robí s pravým marcipánom a minule tu písala,že sa farbí ťažko,teda že farby sú iné,ako ked ofarbíš dáku fondanovú hmotu.........treba si len skúšať,čím to bude ok 🙂

tlap.ka
31. mar 2014

@jakelina mamka mi o těch dortech říkala, prý je pak dostali klienti DSS ze Slatiňan. Fotky dortů jsou tam někde vystaveny, chystám se na ně jít podívat, protože mamka říkala, že takovou krásu by ani nejedla 🙂

tlap.ka
31. mar 2014

Holky, prosím radu 🙂 mám dělat letadlo, chtěla bych ho celé z korpusu. Trup mám v plánu udělat spojením dvou srnčích hřbetů, ale pořád váhám nad křídly, nemáte nějaký nápad???? díky

jakelina
1. apr 2014

@tlap.ka fotky jsou na Dortománii 😉

lena80
1. apr 2014

@evicaka moc díky 🙂

sikag
1. apr 2014

@maya30 ale su aj decentne kuk, da sa pouzit aj krajka aj bielkova poleva, tak som sa na to namotala ze aj ja to asi skusim 🙂

sikag
1. apr 2014

@jakelina vazne? mne to tiez so smartom nejde ani o centimeter.... skusala som aj nahriat a nic. ja som praveze myslela ze nejaku makksiu hmotu asi

jakelina
1. apr 2014

@sikag myslíš ten extrudér?? Já nevím, ale mě to jde nahřáté krásně, dělám s tím tkaničky do bot i všechny ty obrysové čárky kolem vyřezávaných obrázků. 😲 😲 😲

akzuzs
1. apr 2014

Ahojte idem zasa PROSIŤ O POMOC nemá niekto uložený potup na kolieskové korčule? Potrebujem vymodelovať a googl mi nič nevyhadzuje. Díííííííííííííííííík

jakelina
1. apr 2014

Jeden Furby

sikag
1. apr 2014

@jakelina asi to bude tym extruderom 😒
...furby je krasny 🙂

jakelina
1. apr 2014

@sikag děkuji a jaký máš?? Já mám dva a jde to oběma

sikag
1. apr 2014

@jakelina na ja mam uz tiez dva 😀 😀 jeden obyc taky malicky co sa tlaci, tym to nejde a teraz som si kupila k narodeninam ten zatacaci 😎 smart nahrejes a potom to das do extrudera? ....boze niekedy sa citim ako uplne nemehlo 😒 😒

jakelina
1. apr 2014

@sikag ano přesně tak, dám v sáčku do mikrovlnky a pak do extrudéru a točím a nebo tlačím 😉

jakoubek25
1. apr 2014

Prosím,nevíte kde najdu fotopostup na tank nebo letadlo na dort?Chtěla bych to fát na kulatý maskáčový dort.Moc děkuji

mamcas
1. apr 2014

@lucula73 @jakelina dakujem velmi pekne 🙂 skusim a uvidim 🙂 je to torticka pre mojich junakov tak mozem skusat 🙂

jakelina
1. apr 2014

@jakoubek25 tady máš šablonu a podle toho tvaruj a zdob. Ať se podaří 😉
http://www.the-blueprints.com/modules/vectordra...