Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
13. aug 2010

ta jendotka je z k2 a tie ostatne z cukrikov a tie s kremom zdobene tie som predtym robiavala to je mliecny marcipan predtym som len take robila na svadby a narodky len ked som sotala tehotna som prestala piect a teraz uz len tak pre rodinu pecem a motorka je oplatka

zlatat
13. aug 2010

@mrka2 krásna a princezničke blahoželáme k rôčku. 🙂

zlatat
13. aug 2010

@yamahafazer všetky tortičky sú krásne 😉

zlatat
13. aug 2010

@mrka2 PDT sa teraz v horúčavách asi každej topí.
Čo som včera robila, tiež bola poťahovaná s PDT, ale vyvaľkala som ju na hrubšie - asi 0,5 cm a už sa mi netopila, dokonca ani orosená nebola, tak neviem, či to bolo tou hrúbkou, lebo chladničku mám stále na 3 stupni zo 6.
Dokonca aj ružičky som robila z PDT - teda ale vytvrdli až dnes na 3.deň 😖

Mám v kýbliku asi tak na 1-2 torty a potom idem na WI - je drahá ale nech to para tlačí, je najlepšia, aj kvietky sa mi s ňou najlepšie robili.

zlatat
13. aug 2010

@vinka kde si ich kúpila? Myslím tie americké cukríky? Už boli v Lidli americké dni? 😕 Zase som ich prepásla? 😖

zlatat
13. aug 2010

@yamahafazer Ten spodok ( mušličky ) som otláčala kosticou.

mrka2
13. aug 2010

@zlatat dakujeme! 🙂 no ja mam tej PDT este dost,tak kym ju miniem... 😖 ale hadam v zime to bude lepsie dufam. vtedy ale zpiname kurenie,tak to si tiez nie som ista,ako to bude... 😀 a potom sa asi vratim k cukrikom,ale to sa mi strasne nechce zarabat ich... 😔 . som lenoch no... 😉

zdenallicka
13. aug 2010

@mrka2 NO, ale netopíš na 32st, ale jen na 22st, ne? 🙂 😀

vinka
13. aug 2010

@zlatat nie neboli americké ale grilovacie.A tie cukríky sa aj griluju na špaile preto boli v Lidli.Aj mne bolo divné,že budú to tu niektorá baba písala ale som šla a dobre som urobila.Lebo už v utorok neboli.Som sa pýtala aj predavačky,že ked sa dnes vypredajú či prídu zajtra zas a ona,že nie toto dostávajú jednorázovo.Tak som kúpila iba 10 balíkov.A mala som možnosť viac len som nevedela aké sú ako sa s nimi robí.No na budúce tam už nenechám ani jeden balík. 😀 😀 😀

vinka
13. aug 2010

No ja mám tu 1,5 kilovú tortu hotovú.Idem na tú morskú potom pridám foto. 😉

deni_v22
13. aug 2010

ahojte,
no keby som bola tusila, ze je taky zaujem o tie americke cukriky, mohla som niekomu kupit a poslat...ja som si len na skusku vzala 2 baliky, ze mozno sa nakoniec skamaratim aj s MMF a takmer plnu krabicu som nechala v obchode ..
vcera sme vypekali aj s dcerou, ja som mamke k meninam, ona chcela taku malu pre kamosku, tak som ju nechala robit takmer vsetko, akurat potiahnut a pri kvietkoch som pomohla.. vecer zhodnotila, ze to nie je az taka jednoducha praca, ze ju strasne bolia nohy 😀 ale snad ju to neodradi...😉

sisa.b
13. aug 2010

@deni_v22 sikovnicu mas doma veliku, no ved ma byt po kom 😵

@vinka mne sa naopak velmi zle s tym pracuje, ked dam malo cukru - u mna presny opak haribo cukrikov. do nich musim dat menej vody, aby vzali menej cukru, inak sa mi hmota trha, do tychto americkych davam 4 lyzice a este si ruky poriadne namacam do vody pri mieseni. jeden balik mi vzal kilo aj stvrt cukru. ked dam menej, tak je to ako jeden velky cukrik a hmota nedrzi tvar 😕

sofi07
13. aug 2010

zdravim vas babenky, som tu uz strasne dlho nebola, akosi nestiham nic, vidim tu aj stare zname tvare, vinka, zdenalicka 😉 . Hadam sa sem uz dostanem castejsie a aj si vas troskupocitam dozadu. pripajam moje posledne vytvory 🙂, aj medovnikove, ak mozem

sisa.b
13. aug 2010

@nikanika28 ani mne sa nechce 😝 cele noci hore, rano ked idem do postele, tak najmladsia vstava - a to som si este jednu tortu pridala 😅 co robis proti lenivosti? 😀

sisa.b
13. aug 2010

@sofi07 teda ty uz si ina profesionalka 😵 kedy si zacinala? nadherne torticky 😵 😵 😵 aj pernicky samozrejme.
ako robis ten spodok na krstinovej torte? to potahujes aj podnos? ci to je nejaky speci?

sisa.b
13. aug 2010

@sofi07 a este mi prezrad, na com to fotis, ked mas take pekne pozadie

zdenallicka
13. aug 2010

@sofi07 Nedávno jsem na tebe myslela, kam ses poděla..🙂 AHOJ!!!! 🙂

Moc krásné výtvory, sleduju je na MMB a vždycky obdivuju...🙂 Jsi prostě dobrá...🙂 Ty rudé růže, tak to teda 😲 😲 😲 ..🙂 NO a o perníčcích ani nemluvím.... na to nikdy nebudu mít... 😝 🙄

zdenallicka
13. aug 2010

@deni_v22 Deni, ty máš fakt doma moc šikovnou dcerku...🙂 Hezké dortíky..🙂

sofi07
13. aug 2010

dakujem za pochvalu, sisa 🙂 , cca rok aj dva mesiace, tu som sa ucila, najma alenka mi velmi pomohla 🙂 . a to pozadie je kus ciernej latky, co mama mala odlozene v skrini na nohavice 😀
a na tej krstinovej som potiahla aj podnos,, je to v kuse potiahnute s tortou, to som prvykrat skusala tak

deni_v22
13. aug 2010

@sofi07 uz asi 5 minut scrollujem stranku s tvojim vytvormi hore a a dole a neviem sa vynadivat ..uzasne, krasne 😵 😵

@sisa.b dik, ved aj ty mas sikovnu pomocnicku doma..este par rokov a budeme sa my od nich ucit 😉

rybca
13. aug 2010

@sisa.b tiez som mala tu americku MMF dost elasticku, nedali sa mi vyformovat kvietky, stale padali a pri nasom vlhku mi ani nevyschla

zdenallicka
13. aug 2010

@sofi07 Takže jsi potahovala celý patrový dort najednou? 😕

deni_v22
13. aug 2010

@zdenallicka vdaka, som celkom rada, ze ma k tomu vztah 😉 mam taky staromodny nazor, ze poriadna zena by sa mala vediet poobracat v kuchyni 😀

sofi07
13. aug 2010

nie zdeni, len to spodne poschodie s podlozkou

sofi07
13. aug 2010

@deni_v22 dakujem pekne 🙂 , mas tiez krasne torticky

zdenallicka
13. aug 2010

@deni_v22 Na tom není nic staromódního... jestli budu mít někdy syna, taky bude makat v kuchyni, aby si prostě uměl uvařit, když maminka neb žena nebudou mít čas, budou nemocné nebo budou někde pryč...🙂

@sofi07 Aháááá..🙂

nikanika28
13. aug 2010

@sisa.b no ja si hovorim, ze este chviiilocku a idem na to....uz tyzden sa chystam, ze si spravim po predu Snehulienku a akosi nevydalo furt 😀 ...a potom budem zase na poslednu chvilu nervacit, ze sa mi nedari 🙄 🙄 🙄 😅 😅 .

sisa.b
13. aug 2010

@nikanika28 to poznam 😀 ja teraz zamakavam do rana do 5-6 hod. aby som stihala zverinec vymodelovat 😅 no tak mi treba, cakala som na americke cukriky, nech nemusim haribo kupovat a uz nestiham 😅
a teraz cakam na podnosy, pritom sa mali torty uz od vecera chladit 😝 len som v noci na to nemala uz nervy 😀

sisa.b
13. aug 2010

@sofi07 aj som si myslela, ze si to ty, ked sme to tu rok aj cosi dozadu rozbiehali. no vtedy to tu tak nezilo, ako dnes 😀 krasne si sa vypracovala 🙂 a ten podnos si mala z coho urobeny?

sisa.b
13. aug 2010

@sofi07 este mi prezrad - v tej kyticke su z coho tie perletove gulicky? a na kosik si pouzila patchwork, ci si vypletala?
ja mam patchwork, len neviem, ako ho pouzit. obavam sa, ze sa mi nebudu dat zahladit poriadne spoje, pri MMF mi to nejak nejde 😒