Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

bezaz
16. apr 2012

caveste babule, no kde su nejake nove krasotinky, ktore mozem obdivovat??? 😵
u nas stale chorobne, ninka uz dobera atb, zato oskar od vcera horuckuje, takze som na maslu 😅

a potrebujem poradit, chcela by som usit nejaku drobnost pre jednu znamu z CR, tiez sije, samo na inom leveli ako ja, som si cez nu objednala latku, aby som nemusela platit strasne postovne a ona mi to doviezla na sk a poslala.. tak by som sa jej chcela podakovat, len ma nenapada nic kloudne 😅

k8ty
17. apr 2012

@bezaz Ahoj! Práve som chcela aj tebe písať, ako to vyzerá s tým stretkom, či ste už fit. Ale vidím, že ee ☹

Moje obľúbené darčeky pre niekoho, kto tiež šije, sú: ihelníček, knižka na ihly, nástenná dekorácia do štúdia.. ale aj pekná podložka pod kávu alebo kozmetická taštička nikdy nie sú zlé 😉

@troll @lusil2005 môj program na koniec týždňa vyzerá takto: vo štvrtok nemám nič, v piatok doobeda mám cvičenie s malým a v pondelok má babysitterka školu. Takže by sme sa mohli stretnúť vo štvrtok, piatok poobede alebo utorok-stredu budúci týždeň. Čo vám vyhovuje?

troll
17. apr 2012

@k8ty Katka pre mna je lepsie v stredu buduci tyzden bez maleho,ale kamoska si ho moze zobrat az od 12hod,tak by som bolo u teba az o 13h.je to ok?

k8ty
17. apr 2012

@troll Super, tak máme aspoň stanovený dátum a čas: stretávame sa u mňa v stredu, 25.4. o 13:00. Kto chce a môže, nech sa pridá. Ak nemáte adresu, pošlem mailom 🙂 Teším sa!

snehovavlocka
17. apr 2012

baby, dnes chodila postarka 😀 😀 😀 a mam doma kraaaaasne latocky. @k8ty dakujem este raz a aj za darcek 😝 len sa mi plany zmenili kvoli karnevalu,tak sa patchwork trosku odklada 🙂

a stretko je daleko,takze snad niekedy,ked zorganizujeme na vychode 😉

k8ty
17. apr 2012

@snehovavlocka som rada, že sa ti páčia! A dúfam, že ideš aspoň do Ria, keď odkladáš patchwork 😀 😀 😀

lusil2005
autor
17. apr 2012

@k8ty ja som tiez za buduci tyzden, lebo na tento vikend mam 5 tort robit 🤐 a tesiiiim sa!

k8ty
17. apr 2012

@lusil2005 ok, tak si zapíš do diára stredu o 13:00 😉 a nejaký kúsok torty určite poteší 😀 Robím si srandu, hlavne kvôli nám nepeč ďalšiu! 🙂

bezaz
17. apr 2012

@k8ty @troll baby, tak ak budeme zdravi, mozno dobehneme aj my, aj ked mne poobede moc nevyhovuje koli doprave, ale v zasade, ked sa zdrzime max do 15, tak by sme mali ist este v pohode.. a teda ak vam nebudu vadit dve deti 😅 nemam ich kam dat, bohuzial
konecne som babiku dokoncila, teda ako tak, chcelo by to nejake doplnky a tak, ale nemam vobec napady 😔

k8ty
17. apr 2012

@bezaz super, teším sa! Aďa tuším príde bez malého a ja dúfam, že bude pekne a babysitterka mi zoberie Remiho na prechádzku. Takže dve deti v pohode 🙂
A bábika podľa mňa už ani nič nepotrebuje. Podľa mňa je dokonalá! 😵

bezaz
18. apr 2012

@k8ty tak ti hadam oskar nezdemoluje byt 😅
baby, nepojdeme na kurz? aj oblecko by sa zislo vediet sit 😀 http://www.sashe.sk/PoTvoRa/moje/stretnutia-s-t...

k8ty
18. apr 2012

@bezaz Zuzi, ale veď toto všetko vieš určite ušiť aj bez kurzu 😝

lienok1
18. apr 2012

všetky máte úžasné dielka...🙂 aj aj sa rada podelím s vami o svoje práce- najnovších rodinných anjelov...každý už má svoju rodinku, ktorú ochraňuje...takže tu je "MADELEINE" a "ALEXIA"....

bezaz
18. apr 2012

@lienok1 jej tie su krasne, tieto by som sa chcela naucit sit 😉 z coho robis vlasky?

lienok1
18. apr 2012

ďakujem...najskôr som robila vlásky zo 100% kanekalonu, ale odzrkadlilo sa to na cene bábiky...teraz to robím z klasických umelých príčeskov, ktoré ďalej uravujem...takto je i cena prijateľná....🙂

bezaz
18. apr 2012

@lienok1 jej to nepoznam.. a kde kupujes pricesky? a oblecko si vymyslas sama? mna tie uplety odradzaju, radsej mam bavlnu, co nepruzi 😀

lienok1
18. apr 2012

no...príčesky si zháňam cez e-shopy...ale pekné som našla aj tu na MK moja svadba....alebo na Babybazáriku...taktiež som niečo našla i medzi karnevalovými doplnkami...no, umňa to vlastne všetko začína s predstavou zákazníka-čo sa týka farebnej kombinácie a farby vlasov...strih oblečka, celkový dizajn a vizáš si robím sama...podľa toha aké farby sa volia, podľa toho idem hľadať matroš...podľa toho si robím konkrétnu predstavu o oblečku či účese...konštrukcia tejto bábiky je iná ako klasická tildová...ja používam na vnútornú stavbu polystyrénové tvary, na výstuž drevenú guľatinu, drôt a na zjemnenie obrysov výplňové rúno...na obal tela a nôžky používam vlasnoručne farbenú bavlnu-ide o domáci recept na farbu...na tvárovú časť a rúčky farbený úplet...ons úpletom sa pracuje dobre,keď vieš ako s ním robiť...tvárička nemá také ostré hrany, líčka pri vyplnení sa pekne zaokrúhlia a taktiež i palčeky a dlaň...nevznikajú tie nepekné záhyby...a čo sa týka oblečka, áno všetko si vymýšľam sama...snažím sa väčšinou vychádzať z materiálu-čo dom dal...ale všetky drobnosti tomu potom ajú ten šmrnc...len pre zaujímavosť: prototyp prvej bábiky som robila asi mesiac-vymýšľala strih tela...šila-párala-strihala...to bol doma bordel...🙂...teraz to už ide ako na páse...🙂

lussy23
18. apr 2012

@bezaz hurá po dlhom čase opäť niekto pridal svoj výtvor🙂 Nádherná bábika

lussy23
18. apr 2012

@lienok1 prekrásne

k8ty
18. apr 2012

@lienok1 sú nádherné! nie je tu taký smajlík, ale tlieskam 😉

lienok1
18. apr 2012

všetkým moc ďakujem za milé komentáriky...potešili...🙂

troll
18. apr 2012

@bezaz tak som sa konecne dockala 🙂 krasne si usila zasterku 🙂 o tom kurze si to este musim prestudovat,ved oblecko vobec neviem sit 😀 😀 😀 sak vies 😀 mna obieha neaka choroba,tak mi sitie stoji a babiku nemozem stale dokoncit.pa dufam,ze sa stretneme 🙂

troll
18. apr 2012

@lienok1 wou krasne babiky,ja som tiez taku skusala,ale este ju chcem vylepsit neni to ono,ked bude viac casu budem sa tomu venovat 🙂 ten uplet je super,tie kridla si sama vyrabas?este som take nevidela

lienok1
18. apr 2012

vďaka troll....áno, krídelká si robím sama...vlastne všetko...chce to len saténovú stuhu, pierka a páperie a priehľadnú foliu...🙂

k8ty
22. apr 2012

Konečne sa dostávam do starých koľají a som s tým veľmi spokojná 🙂 Tu sú moje posledné výtvory 🙂
Viac je o nich samozrejme napísané v blogu 😵

Dúfam, že ste mali krásny víkend, všetky ste zdravé (@troll ?) a niečo pekné ste ušili 😀

lussy23
23. apr 2012

@k8ty nádherné

k8ty
23. apr 2012

@lussy23 ďakujem! 🙂

bezaz
24. apr 2012

@k8ty Kati, tak co som usulala za weekend 😉 podakovanie pre tu babu, co som sa minule pytala

troll
24. apr 2012

@bezaz jej ta je perfektna,super sa ti podarila 🙂 🙂 🙂 a co zajtra sa vidime?

lussy23
24. apr 2012

@bezaz krásne