Venujete sa Digiscrapbooku? Vymeňme si skúsenosti

rabiva
17. júl 2007

Ahojte, nájdu sa mamičky aj nemamičky, ktorých očaril "digiscrapbook" ? Ak áno, ozvite sa, rady a nové skúsenosti si spolu môžme vymieňať 😉

bihan
27. júl 2007

Kuuurnik.. ja som taká nabrúsená! v mojom programe sa s templates pracovať nedá! 😠 a celý deň som to márne skúšala..

mimusiacik
27. júl 2007

🙂mmem - skoda ze,si z albumiku stiahla i dalsie 2 dielka,veeelmiii sa mi pacili!!!fnuk,fnuk - preco?Bolo to carovne...
Umenie rabivy,hawry a droby som mohla pozriet ihned po jednom kliku...vynimocne vypovede,kocky ste No.1*!

mmem
27. júl 2007

ahoj mimusiacik🙂 diiik ,stiahla som to,lebo tu na MK by to nemalo byt ak to nesuvisi s mimcom, tak som to len na chvilku hodila hore aby nase ucitelnice a velke vzory😀 videli ze sa snazim🙂,ale aby som to dala na nejaku stranku -tam som sa este nedostala:(,ale je tam kolaz z 3D fotiek UZV a este tvorim nieco z tych ciernobielych a uz ani neviem odkial som postahovala tie elementy a to by sa tam malo zadavat 😒 ,ja si to tozkladam a co mi padne do oka tak to vzdy pouzijem

hawra
28. júl 2007

Ahojte, mala som vcera dovolenku, tak sme vyrazili na chatu. Mame kopec fotiek, takze uz len trosku casu a ide sa scrapovat 🙂

Chvalim nove dielka mmem. Paradne 🙂 a vdaka za pouzitie noziciek.
Ak mozem, tak to vystavim na svoj blog.

bihan, to je divne s tym temlate. Aky program to pouzivas? Ak podporuje pracu s vrstvami, tak nevidim dovod, preco to nejde s template, ale netvrdim to isto, lebo okrem PS s inymi skusenosti nemam. ☹

mimusiacik, pozerala som do tvojho albumu a teda ta tvoja dcerka ma uzasne vlasky, juuuj krasne dievcatko.

hawra
28. júl 2007

skuska 🙂
ak to nevyjde, tak sa ospravedlnujem, skusam prist na to, ako to tu funguje 🙂

bihan
28. júl 2007

Hawra, ja mám Corel Paint Shop pro.. nie všetky funkcie sú rovnaké ako v PS ale podstata je rovnaká (okrem toho má trošku viac funkcií na samotnú úpravu fotiek, ako make-up a bielenie zubov naprs 😀 )... možno mi nevyhovujú templates z PS, možno je tam iný postup, na ktorý som zatiaľ neprišla 😠 a neviem to nájsť ani na nete... dnes som skúšala robiť otrhané konce, ale je to o tom istom... všetky návody sú pre PS, takže musím hľadať sama...
Ale ja sa nevzdám 😉

regga
28. júl 2007

Dakujem za adresy,ale ked mna normalny scrapbooking tak bavi.Z pc ma bolievaju oci,ale aj tak sa chystam kupit si software na digiscrapbook.:D
Tu v anglicku ma ide odvalit,nemam si kde vyvolat kvalitne fotky.:D
Vychadza tu paradny scrapbook casak tak vam potom mozem z neho vypisat nejake uzitocne adrese k digi scrap.:D

hawra
28. júl 2007

bihan, a nebude to tym formatom .psd, v ktorom su template ulozene?
Ked robis scrap a chces ho ulozit tak, aby sa ti nezlucili vsetky vrstvy do jednej, tak aky format das?

regga, to by bolo super tie adresy. 🙂 Vdaka

bihan
28. júl 2007

hawra, nebude 😒 Jednoducho v mojom programe tá funkcia nie je... hľadám ako šialená na všetkých možných serveroch rôzne tutoriali, už viem ako sa tá funkcia volá asi v 3 jazykoch a nič... no neva... asi sa zaobídem aj bez, pretože všetko ostatné ako orezávanie fotky do nejakého formátu sa mi dá robiť úplne bez problémov len s inými nástrojmi... Teraz som práve skúšala robiť otrhaný papier - všetko treba hľadať inou cestou, ale nakoniec je to bez problémov 😀
No a keď nechcem všetko zarovnať na JPG-čko, tak to uložím vo formáte môjho programu, aby mi to zachovalo všetky vrstvy..(už neviem presne, čo je to za koncovka, ale to nie je až také dôležité)
Lenže všetky templates mi idú bez problémov otvoriť, dá sa pracovať s vrstvami (takže musia byť kompatiblilné), len tá funkcia sa zrejme nedá použiť.. resp. podarilo sa ju použiť na jednu jedinú vrstvu, potom nech robím, či robím.. ani hnúť...

Regga, obdivujem ťa, že ťa baví babrať sa s papierikmi a nožničkami 😀 Podľa mňa je s tým viac piplačky (aj keď možno ani nie...) A papierový scrap má jednu nevýhodu - blbo sa z toho robí album, lebo je príliš hrubý (aspoń tak sa mi zdá, nie? 😉)

mimusiacik
28. júl 2007

🙂 hawra...si milucka,vrucna vdaka,
za tie vlasky moze asi ten vitaminE,kt.som uzivala pred pocatim a pocas celeho tehotenstva...chichichi...hlavne nech su vsetky deti zdrave,to je najdolezitejsie...

Pribudlo nieco nove vo Vasich albumoch?

Veelmii sa tesim na prirastky!Pokojny vecer...

mmem
28. júl 2007

dik za pochvalu,jasne hawra,kludne🙂
pekny vecer🙂

mimusiacik
29. júl 2007

🙂 "Ladybird1" - prosim, ak budes citat tuto temu,vedz,ze sa mi v tvojom albumiku tigrik s leknom velmi paci...interesantne a vesele spestrenie,
prosim to kolko Vam trva tvorba a uprava takeho obrazku?
"Adusa" a tebe prosim?Kam sa podeli tvoje portretiky v kvietkoch?Boli take carovne...
Inspiracii nie je nikdy dost...vdaka za kazdu!

Veve88 urobila posobive portretiky v kosicea a i maaja ma hodnotnu pamiatku na vesele detstvo svojho dietatka...kvalitna optika a dobry telkac...vypichnuty podstatny detail ...a buuummm ...zachyteny okamih a vynimocny POCIT !No bombastikfantastiktutifrutialafleee...

Ste uzasni tvorcovia!
Bihan nebud smutna...

hawra
29. júl 2007

Ahojte,
tak som dokoncila novy scrapik (este dovolenkovy 🙂 )
Trapila som sa s nim od vcera, tak snad to stalo za to, hihi.
Pekny vecer.

http://scrapbook.cz/galerie/albums/userpics/lav...

mimusiacik
29. júl 2007

🙂 hawra - uzasneeee!!!To si viem predstavit na maxi bilborde,
nepracujes v grafickom ci reklamnom studiu?
Ze nie?Mozno uz coskoro si vsimne niekto erudovany tvoje umenie a...
Tak v BA ci Honkongu by Ta asi paradne platili...
Nemam slov,ani superlativ,lebo zimomriavkovy pocit neopises...
...len vies,ze je pravy...Este,este,este...
Pekneho okolo nas je coraz menej...i romantiky... 🙂 😀 😅 😵

bobicek
29. júl 2007

baby, ja to mam v anhlictine a akekolvek navody su marne, nerozumiem tomu... ale som urobila aspon to, ze mam obrazok akoby z kamena 😀
nemate niektora navod v aj? 😢

hawra
29. júl 2007

juuuj, mimusiacik dakujem, tak to fakt potesilo. 🙂
Nie, fakt nepracujem v ziadnom grafickom ani reklamnom studiu, hehe. 😝

Niekedy mam pocit, ze stojim na mieste, ze som sa dlho nikam neposunula, ze tie moje scrapy su v poslednej dobe uz na jedno kopyto... tak snad sa to trosku zlepsilo.
Je to moja najoblubenejsia dovolenkova fotka, mozno kvoli nej to dobre vyslo.

a este: za peniaze by som to asi nerobila, to by som uz robit musela, takto to robim pre radost a bavi ma to.

bobicek
29. júl 2007

hawra, ty brdooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!! 😅 😅 😅 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
to je uzasneeeeee!!!!! kraaasneeeeeee!!!!!!!

len tak medzi nami, aka bola vychodzia fotka? 🙄

mmem
29. júl 2007

hawra ty si sikulka,fakt naaaaaaadherne🙂to si otrhala tymi templates?? 😅 ,ja som sa k tomu este stale nedostala,cez tyzden budem mat snad viacej casu-ak si to teda maly dovtedy nerozmysli🙂

rabiva
autor
29. júl 2007

caute sikulky, hlasim stastny prichod po tyzdni z chaty, docitala som vas, chvalim BIHAN krasne krasne!! ale MMEM tvoje nevidim ☹
Mam tiez nejake nove fotky tak uvidim ci stihnem nejaky scrapik, ak nie necham si to na zajtra... tak pa a tesim sa z vas 😉 😉

hawra
29. júl 2007

baby, dakujem za pochvaly. 😉
mmem, ano je to otrhane templates.
bobicek, originaly fotiek, ktore som tam pouzila, som vlozila sem: https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

rabiva
autor
29. júl 2007

ako som si vas precitala uz ani neviem, kto mal ten "problem" ze stahuje a uklada a uz ani nevie kde co ma... fajn je kity davat podla tem ako ich stahujete, ja to robim podla jednej rady z baby-cafe, kity ani nepremenuvam a triedim asi takto https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

proste podklady aj elementy mam vzdy v jednej zlozke aby mi aj tematicky sedeli... podobne mam urobenu zlozku s Frames, potom sa mi to aj lahsie hlada...

inak za posl. mesiace co to stahujem mam zatial napalene 2DVDcka s kitmi, triedim si to podla mesiacov a mazem tie co som uz pouzila a tie o kt. viem ze nepouzijem... no tolko odomna 😎

mimusiacik
29. júl 2007

🙂 "mmem" - co najskor este pofotte brusko prosim,nech je dost materialu na scrapovanie...v tomto stadiu tt vydrzat hopat sa stava umenim...
Budeme drzat palceky - ptuj,ptuj,ptuj - nech ten prichod babenka stastne zvladnete,
budeme v temicke nertpezlivo cakat na pozit.poporodne info a foto...nech ste uz vsetci traja pekne spolu...Vela stastia!

"hawra" - tie originaly same o sebe vyzaruju vela pohody,nehy a lasky,
a to caro "okolo-scrap"
usilim srdca,umu,duse a ruk len ich este viac rozihralo iskrou...

"rabiva" - huraaa,konecne opat na MK,vdaka za foto v albume...

Za aku dobu ste sa z faze zaciatocnika dostali na tuto uroven?

"droby a bihan" ako...?

Sladke sny a svieze tvorive rano! 🙂 😀 😅 😵

hawra
30. júl 2007

bobicek, mam tutorial na photoshop v anglictine. To by ti pomohlo?
Mozem ti to vecer poslat.

yonanevi
30. júl 2007

Ahojete , ja som si stiahla photoshop ale potrebujem pomoc od vas a to kde stiahnem tapety na nete a rozne obrazky neviete mi poslat daky link na to dakujem 🙂

rabiva
autor
30. júl 2007

Yonanevi::: sleduj tieto kazdy den sa aktualizuju 😉

http://phillsboo.blogspot.com/
http://fotoscrapluna.blogspot.com/
http://ikeagoddess.blogspot.com/

tiez napr.:
http://www.digiscrap.ch/site/index.php?option=c...
http://limegreenbogiegirl.blogspot.com/2007/01/...

su vzdy zazipovane, takze stiahnut-rozzipovat- a potom uz len pracovat s podkladmi a elementami... tesime sa na tvoje dielko 😉

luculka
30. júl 2007

ahojte...ktorý PHOTOSHOP si mam stiahnut...lebo ked na stahuj.cz zadam...tak sa mi tam objavia viacere..DIK 🙂

yonanevi
30. júl 2007

rabiva dik, mne vcera muz stahoval do 2rana veci z netu 😀 ja som uplny tutko v takych veciach, mne treba pekne ukazat a potom to uz viem 😀

bihan
30. júl 2007

Ahoj babulky, v poslednej dobe som nemala veľmi čas sa venovať fotkám (a hlavne treba pekné fotočky 😉), tak zatiaľ len občas niečo stihnem...
Hawra, tvoje dielko je fakt nááádherné 😵
Luculka, ak sa nemýlim, CS3 je najnovšia verzia Photoshopu (len sa občas líšia niektoré klávesové skratky, princíp rovnaký)

luculka
30. júl 2007

😕 😕 uz som stiahla Photoshop ale je tam tolko toho ze neviem ktore mam otvorit 😅

hawra
31. júl 2007

Luculka, dufam, ze sa ti to uz podarilo 🙂

bihan, vdaka.

mmem, dufam, ze si este pokope, i ked teraz je to uz jedno, skor zelam, aby tvoj chlapcek uz skoro vykukol na svet 🙂

Vcera som urobila len vrchny obrazok na svoj blog, taka rychlovka, takze to sa za scrap asi ani nepocita. 🙂