Apríl 2009 - naše malé zázraky. Pridajte sa

petusko
7. máj 2009

🙂 vitajte 🙂

misha666
18. jan 2010

no baby s tym tvarohom mate pravdu...este pockam...nieco to som si precitala...tak este pockam ved nic nam neujde 🙂 tak zajtra budem mat tvarohove cestoviny na obed len ja 😎

janka tak isto vazite ako my 🙂

zuul
18. jan 2010

hojte maminky,
júj ako dlho som tu nebola. ale sledujem to tu. 😉

ciky moja, nezávidím ti. ozaj je pravda, že by veľmi pomohlo dať Silvinku do inej izby, ale keď sa nedá tak sa nedá. a je pravda, že by si si už mala poriadne oddýchnúť. mali by sme my maminky vypadnúť do wellness aspoň na poobedie a tatovia nech sa starajú nie?

no a mne dnes zistili zápal hrubého čreva. dostala som lieky a tým pádom mi bolo doporučené kojiť a to hneď. zápal mám už rozšírený na 5cm a šíri sa ďalej.
tak dnes večer práve teraz tato dokojil Miška a už spinká.
dievčatá boli sme naučený na pohárik, potom som skúsila pohárik (cucáčik gumený ako na fľaške) z DM a dnes sme mu dali cez deň mliečko do klasickej fľašky Toppee Tippee a normálne sal a ja som kukala. takže tato nakojil Miška potme z fľašky a dalo sa tak sme zaspinkali bez didy.

inak k režimu - my ho máme a dodržiavame. spinká od 9-9,45 potom od 12-12,45 a potom od 16-16,30. väčšinou ho po týchto časoch už budím. potom spinká pekne v noci. tak že 1x sa zobudí o 3,00 a potom až o 7mej. večer vždy zaspí tak o 19,45
s papaním sa nám to zhoršilo ale už som si zvykla.
ráno papá o 8,00 jogurt + UM
potom pred 12tou jedielko + UM
o 15,00 výživku alebo puding + UM
a 18,30 kašu ale to ako kedy. dnes dal 4 lyžičky.
cez deň didu nechce len ju oblizne a hrá sa s ňou s ručičkou. super zábava.

už som mu robila aj lúskovú fazuľku+jabĺčko+zemiačik+morčacie. teda toho sa nevedel dopapať.

a ešte k vyplakaniu egypťanka.
ja som tiež aplikovala asi pred mesiacom estvillovu metódu. a po 4 dňoch sme skončili. Miško zaspal 1deň po 45min. potom sa to skracovala asi na 20min. v noci spinkal za 4min a neskôr za 1min.
ale úplne stratil hlas.
egypťanka ako sa ti podarilo že sa hneď neposadil? nepostavil? miško je hneď postavený a plače tak.
som si povedal, že je o mesiačik starší tak to skúsime znovu, no musím sa na to psychicky pripraviť.

júj a druhé miminko? my sme sme chceli zarobiť tak v máji, max do augusta. aby išli pekne po sebe. tak uvidíme či sa zadarí. 😀

zuul
18. jan 2010

dievčatá mi ideme 4.2. a rovno nás aj zaočkujú zasa.
a to sme mali naposledy v novembri 9500g tak teraz uvidíme. 😀

miavin
18. jan 2010

ahojte
krpy - no aj my koncom roka asi - ale začneme v lete asi - lebo ja mám málo doma mangela - tak aby sa zadarilo - uvidíme..... ale nechcela by som rodiť v horúčavách.... no ktovie ako to bude - ja by som chcela asi ešte jedného chlapca - je to úžasnééééé a vlastne mi je jedno čo bude, len nech sa zadarí a je zdravé...
no ktovie koľkým z nás sa zadarí do jedného mesiaca sa zaradiť zase....to bude sranda....
zanu - no aj my nášho chytáme ešte - nechcem aby padal, ale minule sa otočil od gauču - a šup ho do spálne - manžel na mňa stihol skríknuť: že aha...... a už bol pri posteli, prešiel prah...akoby sa nič nedialo.... je zlatý, ale nechcem nič urýchliť... 🙂

skorvankova
18. jan 2010

Ahoj,
Tak ja vas trosku zanedbavam, ale malemu idu zubky tak viete ako to je.
Co ste davali proti horucke?
A kolko dni mali drobcekovia horucku?

cikyta
18. jan 2010

skovi nám na horučku zabral paralen.čípok.Asi do 15-20 minut.Ale je fajn aj panadol.
Dobru nôcku.

skorvankova
18. jan 2010

ciky, dakujem...
dobru a nikým nerušenú noc.

egyptanka
18. jan 2010

zuul, ja som bola cely cas pri nej a drzala som jej zadok, aby nemala sancu sa postavit, ... takze jednou rukou som drzala zadok ... fuuuu ale vzpierala sa statne, nemyslela som, ze ma tolko sily a druhou rukou som hladkala hlavku a rucky.
Ja stale kojim, ale to co popisujes s tym hranim bradavky to poznam, ponuknem, prisaje sa, par krat potiahne, potom sa uz len hra, zakryjem, pozera na mna a to uz preco, par sekund a uz sa hraje a na prso si nespomenie.

A ten welness juuuuj znie to super 🙂

komisakpd
18. jan 2010

viete ake je starsne cakat na atb ked sa vam chce spat...

zuul
19. jan 2010

maminky čo poviete na tento kočík?

vy máte nejaký vybraný?

http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...

krpcek
19. jan 2010

ahojte.
tak my mame za sebou hroznu noc - mala sa uz o jedenastej zobudila a nie a nie spat - hodinu a pol som s nou bojovala. ale ja mam tusaka, ze ju muz budil - lebo on sa prevaluje tak, ze to az susedia musia pocut, stonie, vzdycha, sto krat sa odokryje a zakryje 😠 😠 😠 takze som zaspala az o druhej a uz o tretej bola zas hore a potom o stvrte, siestej, siedmej. nikdy som netrpela na migreny, ale co sa narodila krpata a ja som furt nevyspata tak mam uz asi tyzden migrenu. 😠 🙄 dnes ideme vyskusat ju nechat spat samu - my pojdeme do pracovne a ked sa nam to potvrdi, tak nas caka stahovanie.

zuul presne ten kocik sa paci aj mne, ale ma vraj nie je nic moc . . tak neviem teraz, ale potrebujem nejaky kocik do auta, lebo ten velky mi zabera cely kufor. tak hladam.

cikyta
19. jan 2010

Zuul,vizerá to byť fajn kočík.No ja osobne som ešte o kočíku nerozmýšlala.Máme stále so športovou vaničkou,aj ked je to ťažke,ale nevadí mi,kým ho nemusím prenášať.A zase dalšia vec,že dokial sa Sise nedrieme,neni šanca ju voziť v kočíku ☹

cikyta
19. jan 2010

Naša noc:
Nejakým zázrakom už o 20:00 zaspala.
21:00-ukludniť ceckom,inak vstane 😠
22:30-to iste
00:00-uspávanie ceckom do pol 2 !
3:00-znovu do 4 !
5:30-definitývne vstala

Metoda nechať vyplakať bola neaplikovatelná-predsa len v izbe,kde spí muž a cestuje ráno do práce cez pol SR sa to nedá 😒 (Ani nosenie na rukách-to je to iste,len v ružovom)

cikyta
19. jan 2010

Nikdy v živote by som nepovedala,že tak využijem svoje "lentilky"niekedy 😀

krpcek
19. jan 2010

ciky cim skor do 3-izbaku lebo ta ta mala uplne vycicka. 😉

zuzik25
19. jan 2010

ahojte mamule,
egyptanka, to tie niektore rady su z tej knizky ako naucit dieta spat? sa mi to zda skoro rovnake.

zuul, zy este po papani davas UM?

krpcek, tak tuto noc sme mali skoro uplne rovnaku.
vecer sme ju ulozili o 20:00 a nie a nie zaspat, ale mala som tusaka, ze ju asi brusko bolelo, dala som espumisan a nejak sa jej o 21:30 podarilo ukludnit a zaspala. isli sme spat o 23:30 a mala sa vyslovene zobudila na to, ze niekto vosiel do izby. ked bola v postielke neuveritelny rev, tak sme ju dali k nam do postele, ale tam sa po nas stverala, po 30 minutach sme to vzdali a hajde nazad do postielky, tam sa najprv vyrevala a potom sedela a hrala sa s hrackou. medzitym som asi trosku predriemla (ocinko nas bol uz tvrdy, len chrapoty bolo pocut) a ked bola ticho, ze ju dam do lahu, no v tom zas rev, tak som stala ohnuta ako paragraf nad postielkou asi 20 minut a hladkala som ju, to nejak zaspala pred jednou. a potom o 3 papat, a o 6:30 zas a odtvedy je hore (mna nechali si este trosku pospat). aj teraz o 9 zaspala s takym krikom, povykrucana v positelke ako paragraf. a hlavu uz citim aj ja, ako rada by som si poobede zdriemla ale to by ma bolela este viac. a tak som rano zahlasila, ze dnes spime v obyvke a podkrovie musi byt hotove do jej 1. narodenin.

ciky, lentilky ale ake ucinne. 😉

cikyta
19. jan 2010

Baby 😀

egyptanka
19. jan 2010

zuzik, ver alebo never tu knizku som necitala ... resp. citala som prvych 15 stran ... moj muz ju cital tak mi dal len strohe informacie a nejake info. som nasla tu na MK.
Mozno to znie rovnako, ale ako mi bolo povedane pri metode v knihe sa odchadza od dietata ... na to by som nikdy nepristala, ja som pri mojom poklade bola cely ten cas a aj ked ju teraz davam do postielky tak som stale pri nej a zaspi v postielke ... trva to aj s kojenim pred spankom tak cca 30 minut ... je to len nas spolocny cas a ona vie, ze som pri nej.

zuul
19. jan 2010

júj dievčatá to ste mali spinkanie!!

krpy čo si počula o tom kočíku? ja by som tiež skôr len taký do auta, šup šup. a teda keď niekam pôjdeme. inak tu doma mi vyhovuje ten náš šporťiačik.

egyptanka ja som tu knižku prečítala. a teda aj odskúšala 4 dni a noci. ale skúsim tam teda zostať s ním. aj keď nemám predstavu ako ho budem držať. on hneď stojí a vzpiera sa.

zuzik dávam mu UM zapiť. ale to si len cucne asi 2x z fľašky a stačí. 😀

pikino
19. jan 2010

ahojte vidim ze sa bavite o spanku. 😅

no ja som to moje certisko po dvoch tyzdnoch co spala so mnou v posteli lebo bola chora zasa prestahovala
do jej izby. takze protestuje kolko to len ide. kupeme ju o osmej a este do desiatej cucakuje pred telkou a nesce spinkat. dovtedy sa este dvakrat koji a do postielky musi ist uplne vystavena lebo inak tam reve ako pavian.
v noci sa budi s revom a okolo piatej siestej uz nechce spinkat a beriem si ju k sebe do postele. to potom chrni v klude aj do desiatej. potvorka. 🙂 no jo musim vydrzat. teraz su tie deti ovela tvrdohlavejsie.

a inak cely den nerobim nic ine len davam pozor co to dieta zasa urobi. aj vase decka maju najvacsiu zabavu ked nieco vyvedu a potom sa snazia so smiechom pred vami zdrhat? 😀 v kuse prevracia psom misku s vodou a naramne sa na tom bavi, zhadzuje veci zo stola, trha papiere, snazi sa prevratit susiak na pradlo no sikula proste. 😀

krpcek
19. jan 2010

zuul v teme vybava je tema kocikove maniacky a tam som sa nan pytala.

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tu siesta odpoved zospodu.

zuul
19. jan 2010

krpy ďakujem. no budem to tam sledovať, či nejaký poradia. ďakujem ti.
by som znovu kúpila zle.

misha666
19. jan 2010

ahojte kocky... tak moja dcera ma dnes normalne odmieta...rano ked sa zobudila som jej dala vypit mliecko a ostala sa hrat este v postielke...po pol hodine som uz isla po nu volam ju a ona sa len na mna usmiala a pokyvala hlavou ze nie...a hrala sa dalej... a to iste ja teraz sa stala spala po obede zobudila sa...isla som po nu volam ju a ona zase kyve hlavou ze ne,... tak som ju tam nechala a hra sa v postielke 😀

inak aj ja vazne uvazujem nad kupov sportoveho kocika...maleho lahkeho...lebo vcera som malu niesla na poradnu na rukach v mhdcke...lebo ten moj kocik je priliz velky a stale ubuda ludi co by mi s nim pomohli do autobusu...a len sem tam idu nizkopodlazne...no vcera ked som sa rozhodla nezobrat kocik ako na potvoru isiel aj k dokyne aj od dokyny nizkopodlazny...ale ked mam kocik tak chodia tie s tymi polmetrovymi schodami co leda vyjdu hore kopcom...kosicanky asi veda o com tocim 😠

zanulienka
19. jan 2010

egyptanka-a ja ked nekojim a mam taku istu ako ciky,dneska v noci sa zobudila 45 krat,som to normalne pocitala.place,krici,chce sa hrat...pije mlieko 1-2 krat za noc,tu co odporucis 😅

krpcek
19. jan 2010

zuul ja som nasla este nieco taketo
http://www.babytrend.sk/xadventure-kocik-vibe-p...

misha666
19. jan 2010

krpcek...na ten som poyerala aj ja ale nasla som ho asi aj lacnejsie nikde len neviem kde 😅

krpcek
19. jan 2010

miska ja ho chcem vidiet najprv nazivo a potom kuknem na nete kde je najlacnesji. ale nikde sa nemozem dopatrat kde v BA alebo okoli ho maju. 😠

ni.kolet
19. jan 2010

Ahojte. Dnes sme mali poradňu a malý maco váži 10 kg 90 gramov. 😅

krpcek
19. jan 2010

tak mne pre zmenu mala odmieta hociaky prikrm. 😠 😠 😠 vobec teraz nechcela kasu, ovocnu vyzivu ani jogurt (vsetko co doteraz krasne jedla) 😠 zatne pery, pokrci nos a funi. 😠 😀 a potom bude zas o polnoci hore a bude knucat. 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre