Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

hribikana
12. mar 2009

fuha, tak nico je riadna chlopina 😀

ada11
12. mar 2009

katinka, Nica môže kľudne preháňať zo zúbkov 😉

stankaji, tak to je Maťka šikovná 😕

lalunna, tak drobec neocenil domácu výrobu ? 😀

To plávanie vám aj ja v dobrom závidím, my nebudeme môcť chodiť a tak som sa tešila. ☹
Topánočky ešte kupovať nebudeme, ja mám dosť odložených aj po Maťke, ale tie prvé Anetke kúpime asi nové 😉 Ale to je ešte hidba budúcnosti, veď len pred pár dňami začala sedieť. 😉

bammbi
12. mar 2009

Ahojte,
poradite mi niekto?
Nasa mala ma hrozne problemy so zapchou, odkedy davame prikrmy (cca.3 tyzdne), tak kakala len 3 krat a to sa velmi natrapila, kym tie tvrde bobulky vytlacila. Velmi pri tom place, a aj krvaca 😢
( do 3 mesiacov kakala do kazdej plienky, tesne pred zavedenim prikrmov kazde asi 2/3 dni, vzdy velmi riedke)
Myslela som, ze to moze sposobovat ryza(ryzove vlocky) alebo zemiak, tak sme to vylucili a teraz poslednych 10 dni papa iba mrkvu, brokolicu, cukinu, jablko a hrusku, ale stale je to to iste. Nepijeme nic, len kojime. Uz som skusala aj feniklovy cajik, ale nepomohlo...
...uz neviem, co mam skusit... ☹
vdaka za rady

katinka0000
12. mar 2009

hribikana: to teda je. 😀

ada: dufam, ze mu tie zubky coskoro vyjdu, lebo je dost nervozny.

bammbi: uz sme to tu pisali. na zapchu su dobre slivky. skus jej kupit nejaku kasicku slivkovu.

bammbi
12. mar 2009

...este som zabudla spomenut, ze vzdy ked tlaci, tak sa pri tom aj zufalo povracia, raz sa uplne zacala triast 😔

bammbi
12. mar 2009

slivkovu kasu som tu v obchode nevidela, a myslim, ze ani cerstve slivky momentalne v obchodoch nie su...
ale vdaka

ada11
12. mar 2009

bammbi, skús pozrieť tie slivky, lebo u nás sú v obchodoch 😉 ...alebo skús dať hotovú slivkovú výživku 😉 Ja som začala dávať aj probiotiká..

katinka0000
12. mar 2009

bammbi: u nas ju tusim normalne predavaju, ale neviem, aka znacka to je ci hami alebo ovko.
boze chudatko. to musi byt hrozne. dufam, ze jej uz bude lepsie.
fakt skus niekde v obchode najst tie slivocky.

katinka0000
12. mar 2009

a ako napisala ada aj probiotika su super. velmi to pomaha na zazivanie.

bammbi
12. mar 2009

dakujem, skusim nejake slivky pohladat.
Ada, prosim ta, ake probiotika pouzivate a kde ich kupujes?

aktak
autor
12. mar 2009

bammbi aj nam sa tazko kaka ale zatial je to este v norme
skus od hipp stavu slivkovu, aj v tescu to maju aj v lekarni

aktak
autor
12. mar 2009

a ked budes vidiet ze sa naozaj trapi, odrez z glycerinoveho cipka po dlzke (aby to bolo uzucke a dlhe) taku stvrtinku/petinku hrubky a daj do ritky vecer, po dlhsom posobeni jej to ulahci tlacenie trosku (v letaku je ze nie pre deti ale z viacerych zdrojov mam ze je to ok, obcas)

jankamanikova
12. mar 2009

Bammbi - opatrne s tymi prikrmami. Ona je este malinka a crievka u kazdeho dietatka mozu zareagovat inac. Ja by som navrhovala len cisto kojit, mozno nechat len jeden prikrm na den (obed) a len cisto dojcit aspon tyzden. Malej to len pomoze. Ak by to pretrvavalo, zajdi za dr.

K tym topanockam - co ortoped, to iny nazor. My mame tiez znameho ortopeda a mimochodom o tom pisali aj v minulorocnom casopise "Dieta" - topanocky az ked dieta zacne chodit. Ak by sa dieta zle stavalo na nozicky, prekrivavalo nimi, alebo zahybalo, potom by sa dalo uvazovat o specialnej vysokej obuvi, ale inac nie. Klenba dietata sa potrebuje bez pomoci prisposobit prostrediu a ked deti popri statiu aj lozi po styroch, tak topanocka brani spravnemu nastaveniu nozicky pri lozeni. Co sa tyka plohych noh, tak to nie je len o genetike a drahych topanockach, to je prave o lozeni na boso.

jankamanikova
12. mar 2009

Bammbi - my uzivame "Infants Dophilus", ale Jakubkovi som ich zatial nedavala. A si dobre aj "Biopron" - probiotika.

Glycerinove cipky u tak malych deti nie su podstatne a zvazovala by som ich pouzitie. Ale to je len moj nazor ... 😉 .

aktak
autor
12. mar 2009

ste niekto videli/citali na markize o tom dievcatku 8-mesacnom co nasli zanedbane s vahou 3150g? az mi je ze, do palcu, a to som ho nevidela len pocula reportaz 😢 matke nevysli peniaze na susene mlieko 😢 😢 😢

jankamanikova
12. mar 2009

Aktak - nemame TV, ale mi beha mraz po chrbte z toho, co si napisala. Hrozne ...

tessie
12. mar 2009

no vidím, že nás čaká ďalšia dilema - topánočky 🙂

bammbi - dúfam, že nájdeš tie slivky, ja som tiež už premýšľala, že či niečo malej nedám, lebo kakala predtým takmer do každej plienky a teraz po zavedení príkrmov kaká každé dva - tri dni. A tiež tlačí ako o dušu a nakoniec vyjdú asi všetky príkrmy v trochu hustejšej konzistencii 🙂 . Neviem, ako často by malo bábo kakať, či je to o.k. Skúsim sa opýtať doktorky.

tinka - aj náš tatinko nastupuje na plávanie, ale ako vravela aj inštruktorka, tak až budúcu sobotu, lebo ona už vysvetľovať nebude znova celý postup, tak nech sa manžel pekne kuká, že čo robiť. A nabudúce vravela aj hviezdička, že aj ona pošle znova manžela, tak si môžu chalani urobiť pánsku jazdu s mladými kočkami v bazéne 😉

ešte mám dotaz k tým kašičkám, ideme na nákup asi do DM, tak som si to chcela ujasniť. Ked je malá ešte kojená, je lepšie kúpiť kašičku čo sa zarába do môjho mliečka alebo tie, kde ide len voda? Lebo som dnes videla ten Nutrilon a tam išla len voda. Je to v poriadku alebo som len chytila do ruky zlý druh kaše? A dávate to deťom tesne pred spaním? Lebo naša malá je kojená zrhuba okolo 17:00-17:30 a potom až pred spaním o 19:30. Možem ju dať až o tej 19:30? Alebo ju dám skôr a potom ešte dokojím? Dík za rady.

tessie
12. mar 2009

inak nám boli odporúčané probiotiká BioGaia, ked sme mali tú krv v stolici. Vraj sú super.

tessie
12. mar 2009

a ešte som chcela, v DM je akcia do konca marca na všetky bio produkty 10% pri kúpe nad 3 ks. Platí to aj na tie výživy Alnatura, lebo aj to je bio. Aspoň podľa mňa. Manželovi to dali automaticky, ja som si to v našej DM musela vypýtať, tak mi to dali až potom. Ale v letáku je vraj na VŠETKY, tak by to malo naozaj platiť na všetky...

katinka0000
12. mar 2009

ako pise aktak. ta glyc. cipka sa moze davat aj detom, ale nie stale. len vo vynimoc. pripadoch. nam to odporucila tiez dr., ked mal nico problemy s kakanim. ale chvalabohu nemuseli sme ju pouzit.

bammbi a pouzivate aj rektalnu rurku?

jankamanikova: mojej sesternici syn chodi v lete nonstop naboso a problemy s nozickami ma aj tak.

aktak to musi byt hrozne. ani si to neviem predstavit, ako muselo to chudatko vyzerat.

ada11
12. mar 2009

bambi, ja dávam Infants dophilus, sú práškové, dobre rozpustné a kupujem ich v lekárni 😉 Jedno balenie stojí u nác 10-11 €

katinka0000
12. mar 2009

tessie: dik za info. musim nabehnut do DM. ale asi tam bude naval mamiciek. 😀 😀 😀

katinka0000
12. mar 2009

idem si ja lahnut. vcera som zaspala az o pol druhej. neviem, co som mala. aj to som si musela oci zatlacit, aby som uz konecne spala. 😀

ada11
12. mar 2009

idem aj ja, len čo sa Anet zase odpojí z cisterny 😀 😀 😀 Tak dobrú a nerušenú noc... 😔

tessie
12. mar 2009

ja idem už tiež, mala som tu dnes našich, mamina bola u doktorky, tak mi to dnes rýchlo prešlo... A nepospala som si s malou doobeda, tak mi to chýba 😉 Dobrú nôcku. Zajtra kuknem, či ste sa mi vyjadrili k tej kašičke, nech viem, čo mám teda malej kúpiť 🙂

Dobrú nôcku

stankaji
13. mar 2009

baby - ďakujem za pochvalu a povzbudenie k tomu nočníčkovaniu, je to úžasný pocit, keď sa Martinka do ňho vypišká a vykaká aj pre ňu, normálne sa z toho teší 😵 😵 😵 ...a pre mňa je toto jednoduchšie ako potom utierať kaky z riťky a ináč ich mávala až v piškulke, tak mi bolo jej ľúto, aby sa jej nezaniesla nejaká infekcia do močových ciest, tak to preto sa tak snažíme s tým nočníčkovaním 😉 😅 😵

k topánočkám - kúpila som presne na tej Alžbetinej v Obaku topánočky od slovenského výrobcu z Bánoviec nad Bebravou, majú český certifikát kvality a neboli až tak drahé
...len tak na okraj jeden z tých majiteľov obuvníckej firmy zahynul v tom autobuse v Polomke aj s manželkou ☹ ☹

stankaji
13. mar 2009

jamaica - riekanka ide takto: ťap, ťap ťapušky, išli mačky na hrušky, podriapali kožúšky, povešali na vráta, príde drotá, popláta. 🙂 🙂 🙂
...ináč Martinku tieto riekanky až tak nezaujímajú, neviem prečo? žeby sa jej fakt zdali trošku nezmyselné??? 😀

bammbi
13. mar 2009

vdaka za rady,
janka, skusim jej na par dni dat iba MM, dufam, ze sa to upravi... Uz som z toho zufala, teraz sa mi zas tak v postielke povracala (lebo veelmi tlacila ), ze jej to az nostekom vyslo. Bojim sa, aby sa mi v spanku nepridusila zvratkami. Chvalabohu, ze spi pri mne, hned som jej pomohla... Pojdem pozhanat aj tie probiotika, dufam, ze tu budu nieco mat...

bammbi
13. mar 2009

K tym topanockam...
Tu v Irl a UK by som dlho hladala topanky pre babatka s tvrdou podrazkou. A o vysokych ani nehovoriac. Vseobecny trend je tu taky, ze s topankami pockat co najdlhsie, prve by mali byt z uplne makkej koze bez podrazky a ak podrazka, tak iba makka a ohybna, vpredu vytocena dohora. Deti tu funguju velmi casto na boso... Len tolko - iny kraj, iny mrav

Ked nad tym tak rozmyslam, tiez si myslim, ze pre malinke nozuliatka su tvrde a este aj vysoke topanky neprirodzene, v inych kulturach by ste tazko nasli batola s topankami...
Uvidim, co vymyslime my. Kedze este ani nelozime, zatial nad topanockami vobec neuvazujeme....

bammbi
13. mar 2009

katinka, rektalnu trubku nepouzivame, ani sme nikdy nepouzivali, mala prdka ostosest, uz uvazujeme o zakupeni plynovej masky 😅 Vetry zastavene urcite nema, len tie bobulky sa jej nedari vytlacit 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre