Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

denkolc
25. sep 2009

Pasojka, aj my, aj my chceme zablahoželaaať Matúškovi...ja moc do kalendára na mená nekukám, vždy všetko prešvihnem minimálne o deň...ale Tánička posiela pusinku na líčko k meninkám!!! Ešte je tá pusa síce nemotorná, ale budeme viac trénovať... 🙂

Kucina, Ty to máš normálne premakané, tie príkrmy...ja to mám len zamrazené a už mám v tom total bordel....dnes má Tánička asi 5 vyrážok (vyzerá to jak štípance od komárov) a neviem, z ktorého jedla...či z banánu, či z kukurice abo z čoho....vrrrrrrrrr.....

Inak, už je jasné, kde sa budeme stretávať v zime...predsa na kopcoch! A budeme sa spúšťať s drobcami o preteky....hehehe..takže objednávajte fusaky a overaly nielen pre malých, ale aj pre seba!!!! 😀

kucina1
25. sep 2009

lubi mas prijemnu cinnost, ja som hladala dnes hopsadielka a overaliky, len teda chybaju na vsetko peniaze 🙄

deni overal pre nas ? xixi som to nikdy na sebe ani nemala, este pred 3 rokm i som nosila oteplovaky, ktore mala moja mama v svojich 15 rokoch na lyziarskom, take super retro paradne, ze az xixi. ale teraz mi je vsetko male tak neviem neviem co na seba.

maly prave rozobera penove puzzle xixi je to srandovne xixi

matja
25. sep 2009

lubi, no supeeer! Tak a máte to za sebou, je to skvelé, že ste sa mohli vyhnúť narkóze. Vidíš, akí sú tí lekári pohodlní.

pasoa, vitaj doma, čakám na infošky, ako ste sa mali a ako vám to pomohlo. Môžete začať chodiť na plávanie? My začíname 1. okt. Aj keď Paťkovi minimálne raz denne nameriam zvýšenú teplotu, ale všetky vyšetrenia má v poriadku, tak vraj to môže byť iba z únavy alebo zo zvýšenej aktivity, nemám sa strachovať, pokiaľ sa mu nezvyšuje a plávanie máme povolené.

bershka, otočná sedačka na športovom kočíku bola moja podmienka č. 1. Vybrali sme si Bébé Confort High Trek: http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

drozdik, to fakt dostať kúpiť plienky v sekáčoch? Pôjdem asi aj ja omrknúť 😉

denkolc
25. sep 2009

Lubi, fakt skvelééééé....ešteže sa máte na koho obrátiť!!! Juj, aspoň že tak.... Naša doktorka je síce sekera, ale už viacráz sa mi potvrdilo, že jej názor je ľudský....už veľa vecí mi poradila lepšie ako iní doktori, napr. v pôrodnici...

Baby, kamoška mi dnes poslala nejaké info o nových aniónových vložkách...NOVINKA - Anionove vložky so špeciálnymi preventívnymi a liečebnými účinkami - obsahujú zelený aniónový pásik. Anióny napomáhajú funkcii imunitného systému, čisteniu krvi a pozitívne vplývajú aj na nervový systém. Ničia baktérie a sterilizujú prostredie, tým pomáhajú pri zápalových stavoch. Vložky Winalite sú vhodné najmä pri menštruacii, v období tehotenstva, po pôrode a po operáciách, pri inkontinencii. Neobsahujú chemické a toxické materiály, sú biologicky odbúrateľné - bio výrobok. Produkt je hermeticky balený, aby bol chránený pred vniknutím baktérií. Vďaka unikátnym vlastnostiam vložiek Winalite - Ti bude odteraz stačiť polovičné množstvo vložiek než na aké si bola zvyknutá. Denné vložky vstrebú až 100 ml tekutiny a premenia ju na gel. Ak raz vyskúšaš vložky Winalite - k svojim starým sa už nikdy nevrátiš.

Kuci, ja som kúpila už dva overaly, jeden za 2 eurá a jeden za 7 eur...pohodaaaa.... 😉 Ale pre nie pre mňa...xi

matja
25. sep 2009

denka, aj ja som už o tých vložkách počula. Zatiaľ však nepotrebujem 😀

už aj náš Paťko vie medzi hračkami spoznať kačičku 🙂 Občas aj zajačika a žabku, ale to je asi len náhoda. 😀

matja
25. sep 2009

overal za 2 eurá?? Fíha 🙂
Ja by som si chcela vydražiť na ebayi.

pasoa
25. sep 2009

matja, my nemôžeme ístť plávať, zakázala pediatrička kvôli (ne)očkovaniu. a neurologička odporučila očkovanie až najskôr v 7. m. A pediatrička zas, že na jeseň a v zime sú chrípky a bla bla, že neoporúča a neurologička zas, že už mal raz otitídu (zápal uška) tak neodporúča vôbec.. no tak ja ti nefíím... 😖

pasoa
25. sep 2009

matja, nemáme aj my v MT nejaký dobrý detský sekáč????

mgk111
25. sep 2009

iron - aj je riadne velky, tazky a vsetko dokopy, hotovy vymyselnik 🙂

lubi - super, nech ho to vobec nebolka zelame ...

potulôka - to kedy chodite spavat?

my ideme kupkat, papat a hadam okolo pol osmej hajat... na zajtra mu varim brokolicu - s cim to kombinujete?

kucina1
25. sep 2009

u nas je uz drobec okupany a hned ked som ho usadila do stolicky, ze dostane kasu tak sa cely pogrckal, a teraz ho tatino krmi a tomasko pri papani place 😠 este ho caka prezliekanie pyzama a moze ist spat

ja idem nahodit fotky na facebook

mgk ja brokolicu kobinujem so zemiakmi a supla som mu tam aj maso

munu
25. sep 2009

Kuci, porad nejake recepty pre nase deturence.. a aj AJKA porad, som citala minule, ze si varila paradajkovu polievku s ryzou.. ako to mam uvarit?

munu
25. sep 2009

no, kontrolovala som vcera Matkovi fontanelu, aj som ho merala.. tak este raz:
vaha (vazeny v pondelok) - 8300g
vyska (merany dneska) - 69cm
obvod hlavicky (merany dneska) - 43cm
fontanela (odhadom merana dneska) - tak 2cm priblizne

tak uz som happy 😀

potulka
25. sep 2009

mgk, posledne krmenie byva okolo deviatej. ale uz sa stalo aj tak, ze sa najedol a potom bol dalsiu hodinu a pol ciperny... 😅 ale v takom pripade uz nevymyslame pohybove zabavky, len lezime na posteli, rozpravame sa, matej zuzle hracky/lienku/deku/co pride a ked sa mi uz zda, ze by teda naozaj mohol ist spat, znova otrcim prso. 🙂
a co sa tyka jedal, podla mna je to teraz este uplne jedno, ziadne velke varenie, proste toto s hentym alebo s tamtym a je to. 🙂
pasoa, ja som si predtym v zivote nic v sekaci nekupila, boli mi nesympaticke. ale tento detsky je malicky, utulny, oblecko vonia a bola tam prijemna, ochotna pani. ked budem nieco potrebovat, najprv pojdem vzdy tam. a tie miniceny su uz len bonus navyse. 😉

munu
25. sep 2009

Kuci diky moc 🙂 super recepty su tam teda, musim uznat.. len to ma jeden hacik.. ked chcem robit napriklad rizoto alebo ryzovy nakyp, tak to mam tu ryzu rozvarit na kasovitu? lebo Matko zatial este nechce papat hrudkovite jedla.. ja mu este mixujem, nech si zvyka pomalicky.. ale uz mu to zacnem len dusit vidlickou vsetko.. porad este ako s tym nakypom.. skusala si uz nieco take varit s ryzou pre Tomaska?

munu
25. sep 2009

Potulka ja som sa pytala Kuci na nove recepty preto, lebo by som chcela uz Matkov jedalnicek zmenit a zacat papat pestrejsie nieco, nie len stale masko a zeleninku pomixovane dokopy.. trosku nech ma nove chute a uz hrudkovitejsie.. ci este by nemal papat hrudkovitejsie? ja myslim, ze uz by aj mohol zacat..ved donekonecna nemoze papat hladucke kasicky.. cas leti a zaraz ma rok, ani sa nenazdame.. tak uz treba nejaku zmenu v jeho jedalnicku, ved on uz papa prikrmy 2 mesiace

pasoa
25. sep 2009

ozik, keď tak čítam maximiery muňu-maťka, tak ma napadá, že sa prihlasujem s matúškom do iron založeného Liliput-klubu a myslím si, že matúško s váhou 5580g v 6,5 mesiaci by mohol byť kľudne jejho predsedom 😉

potulka, aj my tak máme denný režim. Len dnes máme celý deň posunutý o 1,5 hod, kvôli posr... rannej vizite v dojčáku a potom cvičenie a balenie a odchod, takže sme akosi nestíhali, no tak nám dnes vychádza posledné papanie na 22:30, čo je hrozné ale nejako to už len zvládneme hádam...
matúško má dobrú náladu, reční odušu aj s cumľom v puse a mláti hrkálkou 🙂

kucina1
25. sep 2009

munu davala som mu uz jeden krat ryzu a snazila som sa ju rozvarit do kase, ale sem tam boli take zrnka ale maly s tym nemal problem, aj ja este mixujem viac ako roztlacam vydlickou. teraz posledne som mu zemiaky pretlacila vidlickou a boli tam vacsie kusy a mal s tym problemy.

u nas krmime naposledy o pol siedmej az siedmej ale nedojcime uz veeeelmi dlho, rano potom papa okolo pol siedmej, v noci ak sa zobudi a nevie inak zaspat tak mu dam tiez jest, ale je to tak priblizne raz za tyzden

matja
25. sep 2009

munu, ja nemixujem a ryžu robievam takú trochu mäkšiu ako pre nás. Prvý raz som mu ju poriadne popučila, druhý raz už nechala takú a zamiešala do zeleniny s mäskom a pekne to zbaštil 😉

pasoa, neviem, či sú aj detské sekáče...

mgk111
25. sep 2009

kucina - ty brdo ze v noci nepapa.... no som v soku... to my zatial este dvakrat...

munu - aj ja este mixujem, ved podla mna uvidim ako sa nauci vysporiadat s inymi jedlami, lebo ovocie robim llen ako pyre ale niekedy su hrudky ale to je sladsie takze to nevadi 🙂

denkolc
25. sep 2009

Pasoi, ale si nenapísala, čo ste všeličo robili a ako ste sa mali, aké bolo ubytko, personál a tak....mňa by to zaujímalo....som bola taká rada, keď som bola v pôrodnici (keby nebolo tých bolestí a mojej imobility), ale ma vyšupli odtiaľ nasilu domov...škodaaaaa..... 😒

Čo sa týka príkrmov, sprvoti som len roztlačila vydličkou, pojedla pekne...teraz dávam kupenské, tak to sú len kašičky...... ☹

Ozik, chcela som sa spýtať, kedy sa dávajú na pitie tie ovocné nápoje od Hipp...kúpila som dáky jablčný a neviem, či jej to dám piť abo stále len MM musí...hm.... 😅

Mati, hej, overal za 2 eurá som zohnala v MMB, ale ten nie je taký hrubý...ale celkom milý, ruuužový na zips..postačí na tú blavácku zimu a ak prituhne, ten druhý overal je náááádhernýýýý a hrubý...okrem toho ešte dačo idem objednať z USA, len sa neviem rozhodnúť...poznáte dakto značku GYMBOREE? 😅

drozdik78
25. sep 2009

pasoa netrap sa ani my nepatrime do maxi klubu 😵 emmka ked mala pol rocka vazila 6650 takze uvidime kolko bude vazit buduci tyzden 🙂

ja malej nemixujem vobec vsetko sa snazim rozpucit co najjemnejsie a celkom nam to papnie ide 🙂 a iak kuci hlavu dole ped tvojimi zasobami 🙂

munu ja si myslim ze pre nas sa ta strava zda jednotvarna, ale pre detvaciky su vsetky chute nove a tak sa nieje kam ponahlat - moj nazor 😉

potulka ja nakupujem vacsinu veci pre malu v sekseku 🙂 minule som " ulovila " 😀 next teplaciky za 1, 30 a tricka od tejto znacky max. za 2 eura tak nemam co riesit 🙂
matja a ta plienka to bola len nahoda 🙂)) a odkial presne si, lebo tu tusim aj tak prevladaju zienky z BA 🙂
lubi tak daj ti co si vbrala na Vianoce 🙂 a inak je skvele ze sa vam to podarilo takto vyriesit 🙂
denkolc a cena tych vloziek 🙂 ? ja som kramy dostala pri emmke do 3 mesiacov 🙄 a pri Jarkovi takmer po 2 rokov a koim rovnak , ach no co uz 😠

denkolc
25. sep 2009

Eeeeeeeeeeeeeeeeej, že vydličkoooooou..... 😀 😀 😀 😀 Ja som iná VYDLA..... 😀

drozdik78
25. sep 2009

denkolc 🙂 ja som malej davala stavu od Hipp - resp. pokusala som sa dat cez den, lebo moja emmka pije okrem mliecka takmer nist..... ale zistila som ze lzickou aspon nieco do nej dostanem 🙂

denkolc
25. sep 2009

Drozdik, takže tá šťavička nechutí?
(ceny tých anionových vložiek zisťujem 😉 )

Baby, ja chcem bývať mimo Blavy...poraďte dačo....hehehe

drozdik78
25. sep 2009

nieze nechuti, to moja nechce okrem mlicka nic ine pit 🙂 a ked to otvoris tak to musis do 24 h vpit 🙂
pozvam na oravu 🙂))

matja
25. sep 2009

drozdik - z martina
denka, príď sem 🙂
Ja nedávam ešte žiadne iné tekutiny, iba MM. Začnem asi v 8. alebo v 9. mesiaci obyčajnou vodičkou alebo čajom.

munu
25. sep 2009

Pasoa, lenze tvoj Matusko chudatko si svoje prezil v tak skorom veku... to nemozes porovnavat... aj tak je sikulko a zlatucky 😉

Kuci a Matja a tu ryzu ste kupovali nejaku speci bio? alebo beznu ryzu gulatu, ci dlhozrnnu?

Matja tak ja to skusim tak ako ty si robila, ze ju najprv podusim a na druhykrat mu ju skusim dat len taku uvarenu..

lenk30
25. sep 2009

pasoa, super že ste domka a Matúško prosperuje. Som ti ani nestihla povedať aký bol zlatunký v tej manduce........tá deka môže byť dobrá, ja mám takú jednoduchú z Fisher Pricu - ale aj tak ho to nebavíííííííí, takže to by som kúpila zasa len sebe hračku.

lubi, Filipko zdraví Filipka a dobre že to máte tak rýchlo za sebou a nemusel podstupovať narkózu.

k tým hopsadlám, hojdačkám - ja som chcela to hopsadlo, ale všade bol do zárubne a my máme práveže skobu zo stropu, tak som hľadala také a nenašla. Segra má niečo podobné ako tá hojda čo dala link Drozdik, ale Filipkovi sa tam nepáčilo, lebo dobre nevidel. Kúpili sme obyčajnú hojdačku plastovú s držadlom medzi labkami z dráčika a taký je tam šťastnýýýý. Musím stiahnuť fotky do PC - a ked to tu dám upozorním na hojdačku a na to šťastie v očiach........

NOOOOOOOOOOOO a my máme dnes významný deň: 1. krát maminku vycápal - som mu vytrhla z rúk vidličku a začal zúriť, kúsať mi bradu tak inak /cucá ma na nej bežne/ a rukami mi trieskal po lícach........kokso decko ma zbilo. a 1. krát sa postavil - v obyvke máme cestovnú postielku, je plná hračiek, samozrejme sa tam nehrá, ale pre zmenu - kým som očistila mrkvu som ho tam dala a hneď mrnčal a zrazu ticho, tak som spozornela a on tam stál 😀 , úškrn na tvári a hrdinský pohľad čo dokázal, tak som ho posadila a kukala, či to zopakuje a samozrejme 4x za sebou. potom sme sa chvíľu hrali, aby zabudol a išla som skúsiť postilku, keďže tam sú paličky, tak tento automatický proces bol omnoho rýchlejší, lebo za ne sa mu lepšie vstávalo......................baby už treba inak na nich dávať pozoooooor.

matja, pasoa - v MT že je najväčší detský sekáč, aspon takú reklamu si robia - tam ako bola Mia, včera som tam bola kuknúť. Veľmi pekné vecičky, ale zdalo sa mi že bábätkové - tak do 4m, a skôr pre dievčatká. Väčšinou sú to značkové veci, takže aj ceny vyššie. Bola som tam už 2.krát, lebo raz som tam bola s kamoškou bez malého a boli tam krásné baraničky, tak včera som tam išla aj s hlavičkou - ale už neboli. Ja mám tiež zo sekáča pár super kúskov.

denkolc, akú kukuricu malej dávaš?.............a ty máš skúsenosti s tými vložkami? cenu viete?

môj škôlkár už spinká

munu
25. sep 2009

Denka.. ja davam ten cajik od HIPP jablkovy Matkovi uz od 4-roch mesiacikov.. a miluje ho.. a teraz mam kupeny dalsi, od 6-tich mesiacikov, vola sa cervena ciapocka.. tam je take mixovane ovocie kakejake.. a ten tiez miluje.. dneska uz vypil 170ml caju za cely den.. a uz pije cajik sam.. teda sam si drzi flasu.. ale musi pritom lezat, alebo aspon byt v tom lehatku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre