Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

marhulka88
20. nov 2009

janulka aj my sme tu sami :( a je nam veru smutno ked sa nemame s kym stretnut a dost casto ani pohrat
neviem ako vam dievcata ale mne sa nemecko zatial vobec nepaci 😒 😝
evinka dakujem za odpoved ten tetrisal je solny roztok tak to davam nastriedacku s olynthom...a na noc davam dithiaden ako antihistaminikum
teda vy detickam nedavate pri nadche antihistaminika??

evinkaaa
20. nov 2009

Janulka - neboj, kamosky urcite cez deticky najdes. A kde budes rodit? Tu ci na Slovensku?

janulka04
20. nov 2009

marhulka...mne sa velmi v nemecku paci...male su dve, tak mam stastie, ze si vystacia...akurat mne chyba taka kamoska na kavicky...(momentalne asi skor na cajiky) 😀 ..takto som len ja a mm...akoze je to poriadku, ale nikoho krom neho tu nemam, on ma aspon kamaratov, kolegov.... ☹

evinkaaa
20. nov 2009

Marhulka - no ak mas zle skusenosti, tak sa ti tu potom nepaci. To ti verim. A ked k tomu nemas ziadne kamaratky alebo nerozumies dobre nemecky, tak je to o to horsie. 😨 Neboj, niekde sa s niekym skamaratis a pride to skor ako vobec cakas 😉

evinkaaa
20. nov 2009

Marhulka - kde vlastne v nemecku si?

janulka04
20. nov 2009

budem rodit tu, kedze tu planujeme zostat 😉
a k otazke, co by sme chceli, chlapcek by potesil, ale mat tri dcery, to je ako z rozpravky 😵

evinkaaa
20. nov 2009

Janulka- nebudes deticky davat do skolky? Mozno by si si tam nasla kamaratky - mamicky inych deti. 😉

evinkaaa
20. nov 2009

Takze este neviete, co to bude? Prekvapko??? 😀 Ale hlavna vec, ze bude zdrave, no nie?! To je predsa najdolezitejsie.
Planujete zostat v nemecku navzdy?

neurologia
20. nov 2009

renca ja viem ze neodhovate.....a to co robia na sk cz mi je teraz nanic kedze sme tu a domov sa chystame niekedy v lete asi .....mala je kocka aj bez nausniciek..... 😉

marhulka88
20. nov 2009

wau janulka vy tu planujete ostat? a kde ste?
my sme v herzogenaurach pri erlangene...ja mam pocit ze zijeme ako sto rokov za opicami nemozem si pomoct
ale verim ze keby sme mali nejaku kamosku ze by sme aj to prekonali ;)
evinka po nemecky neviem voobeec 😅

evinkaaa
20. nov 2009

Bea - presne tak. Mala je naozaj rozkosna. 🙂 Vsak na nausnicky ma este kopeeec casu 😀

janulka04
20. nov 2009

marhulka, z toho si nic nerob..ani ja...ale chcela by som nejaky kurz, ja som sa nemcinu neucila...ale tak nieco sa nalepilo, za ten necely polrok 😀 , mm mi velmi pomaha
evinka, planujeme tu zostat dlho, minimalne, kym vyletia deti z hniezda, starobu by sme radi prezili doma, na slovensku...a male pojdu do skolky, hned, ako sa prestahujeme
prekvapko nebude, kedze ja som maximalne netrpezlivy clovek, jedine, ze by potapac ukazoval vsetko, len nie to podstatne 😀

evinkaaa
20. nov 2009

Marhulka - tak to je jasne, ze ked nevies po nemecky, ze je to pre teba vsetko tazsie a je ti smutno za slovenskom. Neni o com. Rozumiem ti. 😉 A ako dlho tu planujete ostat?

evinkaaa
20. nov 2009

Janulka - tak to je parada, ze budu malicke chodit do skolky. Uvidis, tam sa zoznamis urcite s inymi mamickami a najdes kamosku. Len sa neboj hovorit. Nikto ta nevysmeje, ze si nieco zle povedala. Nemci taki niesu. 😉 Keby si bola blizsie, mohli by sme kavickovat-cajickovat 😀

janulka04
20. nov 2009

marhul, my sme asi 50km od Mnichova, Bad Wiessee..zatial...tak ty si takych 250km od nas..asi 😕

janulka04
20. nov 2009

Praveze, evi, tento tyzden sme behali po uradoch a vybavovali poistenie a pridavky a este X-veci a zostala som v soku, aki ustretovi ludia...sice mam pri sebe mojho muzika a ten po nemecky vie, ale ziadne povysovanie som nepocitila..az na jednu pani uradnicku...ale z toho kvanta ludi...bola jedina neprijemna, takze mi to dobre ten den padlo
navyse uz mam aj skusenost s Nemeckou pohotovostou, mm bol vtedy mimo... ale nejako som si poradila sama a poviem vam, klobuk dole, pristup, osetrenie malej..a este aj darceky dostala pri odchode 😨
az mi ta druha na to povedala, ze ked si aj ona rozbije hlavu, ci aj ona take dostane 😀

marhulka88
20. nov 2009

wau janulik kupim si helikopteru 😀 to je skoda ... tu je slovakov aj cechov sice dost ale tvaria sa ze uz zabudli odkial prisli :(
preco ste sa tak rozhodli tu ostat janulik? ja mam zatial pocit ze by som tu neostala ani za svet... ja neviem mne to tu pride take nejake zaostalejsie ako u nas...to byvanie nakupovanie co ja viem...jedine s cim som zatial spokojna je to preco sme tu vlastne prisli a to zdravotnictvo

janulka04
20. nov 2009

no, marhul, tu v Bayerne je to teda vo vela veciach, co sa byvania tyka hlavne, take zastarale, ale ja som prisposobivy typ asi...
nakupovanie? neviem, co myslis..mne sa paci, ako lacno tu je v obchodoch a aky vyber 😲
proste si myslime, ze tu maju aj deti sancu na lepsi zivot, nez na Slovensku, ako sme zili tam..a ako zijeme teraz tu je tisic a jedna...
a aj tu viem o par Slovakoch...ale nejako som si s nimi nesadla...akoze pokecame, ale na nejake priatelstvo by to asi nebolo

evinkaaa
20. nov 2009

Janulka - no ja mam iba dobre skusenosti so vsetkym. Nemozem sa stazovat. Este som sa nestretla s neprijemnymi ludmi ci uz uradnikmi alebo lekarmi. Zatial je vsetko v pohodke. 🙂
Ja sa tiez na slovensko vratit nemienim. Vydala som sa tu a buducnost s manzelom si planujeme jednoznacne tu. 😀
A co sa tyka nakupovania, tak ja som veru omnoho viac spokojna ako na slovensku. Ved tam ani taky vyber nebol, teraz je to ine aj tam. Ale zistila som, ze vela veci je na slovensku drahsich ako tu. NO otras pri tych platoch tam 😠
A zdratovnictvo je kapitola sama o sebe - ale v pozitivnom slova zmysle. Mili lekari, ustretovi a proste si neni dalsia na rade, ale si zoberu pre teba cas, vysvetlia ti problematiku a proste ty mas pocit, ze nesedis u lekara, ale niekde v obyvacke u niekoho na kavicke 😀

zuzanasaw
20. nov 2009

Jej, nova tehulka na obzore! Vitajte holky!

Janka04, mas krasne dievcatka! A tie kucierky!!! Moj sen...

Dani, takze ty mas tu mirene? Ja este beriem Cerazette, ale pokusa ma ta spiralka. Som od prirody clovek zabudlivy a hockedy na dalsi den vecer pridem na to, ze v ten predosly som tbl. vobec nevzala 😝 Tak u mna hlavnym dovodom je pohodlnost, aby som nezabudala a potom netrpla 😉
Ako je to vlastne s mrskou pri spiralkach? V tom linku od Steffi tusim bolo, ze neprichadza ziadna. To akoze 5 rokov nic???

No a tie nase urady... Behame od jedneho uradnika k druhemu a stale nas len niekam preposlu. Ale dnes rano som podpisala predpeznu pracovnu zmluvu - sice nie tak celkom podla mojich ocakavani, myslela som, ze nebudu az tak zgrlosit, ale podstatne je pre mna teraz zlegalizovat nas pobyt v DE. Zmluvu so ziadostou o pracovne povolenie posielam dalej. Ak ho dostanem, snad dostanem aj to Freizugigkeitbescheinigung, teda povolenie k pobytu (pozn. pre Janku Jaberu 😀). A ak budem mat to, podpisem zmluvu na ostro. Dominika sa nam podarilo od januara supnut do jasliciek, takze chuda nase male, stane sa neho velky jaslickar ☹ A zo mna asi od februara zamestnana mamicka 😉
S pridavkami je to vesele, podali sme to dalej pravnikovi. Dohodli sme sa, ze bude lepsie, ak odvolanie napise pravnik a da tam ten svoj stempel na postrasenie uradnikov, ako keby to napisala len nejaka Zuzana Ausländerka 😵 POdstatna info dnesneho dna, ze nemame zatial nic platit (chceli po nas do nedele celu sumu naraz a 1% z omeskania za kazdy zacaty mesiac). Tak to vraj pravnik uhral a zajtra, resp. v pondelok by nam mal prist papier o dalsom postupe. A inak z pohladu pravnika je to od nich neopodstatnene, pretoze sme freizugigberechtigte, t.j. mame volny pohyb z titulu EU, tak ako je mozne, ze nechape, ako nam mozu tvrdit, ze sme tu ilegalne. Tot jeho postoj, na ktorom ide stavat... Tak som zvedava...

Pekny vecer vam vsetkym...

marhulka88
20. nov 2009

janulka tu praveze mam pocit ze nakupovanie nejak zaspalo...ja nemam pocit ze je tu nejaky vyber..neviem .. vadi mi ze musim nakupovat maso inde chlieb ine veci nezozeniem vzdy ked idem na nakup....som dost prekvapena neviem ci je to tym ze byvame v zapadakove? 🙂
tiez som bola prekvapkana tym ako tu hodnotili skolky ze sa ucitelky nestaraju a tak...hmmm...
no musim utekackovat maly volaaaa didi treba didat 🙂

zuzanasaw
20. nov 2009

Ked rozpravate o ustretovych uradnikoch... ja sa prave presviedcam, ze je to tu katastrofa. Idete na ArbeitsAmt a tam nahanate Renteversicherungnummer, ktore potrebudete na ziadost o pracovne povolenie a nik vam nevie povedat, kde by ste ho zohnali. Dosial som pracu v DE nemala, takze ho este nemam a oni ani neviedia, ci mi ho tu teda na tu ziadost treba dat. A tu ziadost posielate na inu pobocku Arbeitsamtu, na ktoru tu ta nasa miestna pobocka ani nema telefonne cislo a pod. Nakoniec si jedna labutka na prijme spomenula, ze to asi na Renteversicherungsamt treba ist. No odkial to ja mam vediet, ze nieco take vobec existuje 😠 Tot moja skusenost s nemeckou byrokraciou!

evinkaaa
20. nov 2009

Zuzi - tak drzim velmi palce, aby sa to nejako konecne vyriesilo, pravdaze vo vas prospech. 🙂 A kde budes pracovat od noveho roka?

neurologia
20. nov 2009

zuzi....tak teda to nechapem ani ja preco vam ten frei blabla nechcu dat.....ale dobre ze zatial nemusite platit verim ze sa to vyriesi a nic nebude musiet platit .....

dania
20. nov 2009

Zdravim tehulku Janulku.

Zuzi, no na ms mam, slabou ale pomerne dlouhou (6-7 dni), nekdy se ale dostavi jen spineni misto poradneho krvaceni, nestezuju si. No nekdo pry s mirenou vubec nekrvaci. Jenom se mi zda, ze jsem behem ms vice psycholabilni nez pred tehu, ale nevim, jestli to je efekt mireny nebo proste se neco zmenilo se mnou.
Taky jsem zvedava na tu tvoji pracicku. Co budes delat? Ja jsem zacala pracovat s T v cca 1/2 roce, ale to byl jen maly uvazek a T zustaval s N, k Tagesmutter zacal chodit kolem roku. No ze zacatku jsem se citila jako rabenmutter, ale zase v te praci se fakt clovek krasne odreaguje 🙂 Tak drzim palecky, at vam to dobre funguje, ale do unora casu dost jeste.
Je fajn, ze mate toho pravnika! To je asi nejlepsi, co jste mohli udelat.

Tyjo Evi, bez papiru pect ten piskot bych si vubec netroufla, ja bych se bala, ze to z toho plechu dostanu tak leda lzickou 🙂 ty to tak delas?

evinkaaa
20. nov 2009

Dani - ano, ja peciem asi 50 % kolacov iba na plechu a 50% s tou "Dauerbackfolie". To je prima vec. Mozem len odporucit. Nemusis vkuse papier vyhadzovat, iba umyjes po upeceni a vysus a hototo - mozes pouzit dalej. Takze est eaj usetris. Ja si to len pochvalujem, jeto fakt super vec. 😉

jabera
20. nov 2009

baby, ahojte.

konecne som docitala, robim to cely den od poobedia po kuskoch...
strasne som sa smiala. stefka, to tvoje jablko granatove 😀 ja viem, ze ti to smiesne nebolo, ale mne ano 😀 uplne som si to predstavila... dufam, ze sa ti to podarilo ocistit. inac, som nanho dostala strasnu chut a zajtra si ho kupim.

dani, tvoja prilezitostna suloz mi tiez urobila radost.

hanka, no hura, ze sa ukazes! uz som na teba myslela. a jak je mozne, ze katka rozprava? ja som myslela, ze to az ovela vacsie deticky zvyknu... zas budem trpiet, ako je bart pozadu...

renci, boze, co som ti to chcela... mna slahne.. nieco sa opytat.. no, nic. dost ma to zaujimalo. ja som uz dobra krava, fakt... ale kolacik je mily, nahodou, som zvedava, ci niekto odhali, preco sa ti tak krivi..

evi, aj ja mam take na pecenie miesto papiera a tiez som maximalne spokojna. maloco robim bez toho.

vitam janku.

no, padam uz na hubu. preto som aj vsetko pozabudala. boli sme na tej fizlici. akoze mohlo to aj horsie dopadnut, ale aj tak som sa citila velmi blbo... trosku ako keby som nieco zle urobila. boris dostal povolenie k pobytu na dobu neobmedzenu a ja nic, ze mam cakat, kym mi pride predvolanie samostatne... no ked myslia. tak sa tam zas potrepeme, tak daleko to nie je.
no ale dobre bolo, ze kazdy, koho sme stretli na chodbe bol velmi mily, na bartika robili tutulimutuli, on sa smial, proste vsetko super, az do momentu, ked sa zjavila pani ku ktorej sme patrili. baby, tak neprijemna osoba. uplne vazna, zduta, ani usmev, vyslovene neprijemna. a pyta sa borisa, ze ci som manzelka a ze ci to ma ako dokazat! 😀 som chcela, ze nech sa pozrie na barta, ale nevedela som to povedat... a boris vytiahol sobasny list.. pritom ma ani nevybavovala.. proste sa jej chcelo zabuzerovat.
no a bol asom v ruskom obchode a hovorila som nemecky! normalne som si tie cervy pytala, pracne nabiflenou vetou, ktoru som komplet doblbla, ale ujo rus mi rozumel a povedal, ze buduci tyzden by mali dostat. a potom som hrdinsky povedala nenaucenu vetu, ze "wissen sie, was ich denke?" a on vedel, lebo to pantomimicky predviedol... velice som hrda na seba. 😀
a od zajtra idem bartovi podavat veceru, lebo on uz je hore staaale, tak ma napadlo, ze m amozno hlad. dufam, lebo len pocas pisania toho som bol a3x v spalni a uz mam toho po krk, fakt.. to su take noci teraz, ze nechapem. odchadazm, pate.

evinkaaa
20. nov 2009

Jani - chuda, takto ta bartik vycerpava. No, rastie ti a pyta si coraz viac papat, nie?! Co mu vsetko uz davas papat?
Takze pouzivas na pecenie tiez tu foliu? Vsak je skvela?! 😀 Ja si ju neviem vynachvalit. Mne ju odporucila svokra a kamoska a tak som sa dala nahovorit a kupila som si ju aj ja. A po viacerych uspesnych pouzitiach som si kupila este väcsiu velkost a aj okruhlu. Takze to mam vyskusane a odporucam. Uz som aj nakupila maminke a beriem jej to, ked cestujeme k nim na vianoce. Uz sa tiez tesi na pecenie. 😉
Parada, ze to takto dobre dopadlo pri fizloch. To ma velmi tesi. Uz som cakala, ze kedy nam napises, ze ste tam boli a ako ste dopadli. Nic si z toho nerob, ze ste natrafili na taku zensku. Bola to mozno nejaka stara dievka plna komplexov. Ja mam zatial len dobre skusenosti s uradnikmi kdekolvek, ale clovek niekedy natrafi na nejakeho idiota. Ako vsade. 🙄
A este nieco som chcela.... aha, uz viem. Blahozelam ti k uspesnej konverzacii (aj ked nabiflenej, ale to je jedno) v ruskom obchode. Novidis, pan predavac to aj ocenil. Skvele 😀 Len tak dalej, Jani. Pojde to ako po masle, ked budes takto uspesne nakupovat nadalej 🙂 Drzim ti palce... 😵

evinkaaa
21. nov 2009

Krasne dopoludnie 😉

Som tu za vratnika, ci ako?! Zatvaram aj otvaram?! 😀
U nas je naaadherne slnecne pocasie ako poslednych 5 dni. Nenormalne teplo pre november, ale tak preco nie. 😵
Ake mate plany na dnes? Vikendujete v plnom prude? 😉
My urcite niekam zajdeme, ked je tak nadherne. Toto pocasie treba fakt vyuzit a podniknut nejake aktivity.
Krasnu sobotu vam vsetkym 🤐

evinkaaa
21. nov 2009

Krasny pribeh 😉 😉 😉

Z práce se žena vrátila pozdě, unavená a podrážděná, když zjistila,
že na ni její šestiletý syn čeká u dveří.
SYN: "Mami, můžu se tě na něco zeptat?"
MÁMA: "Jistě, na copak?"
SYN: "Mami, kolik vyděláš za hodinu?
"Do toho ti nic není. Proč se mě na to vůbec ptáš?", odpověděla
žena nazlobeně.
SYN: "Jen to chci vědět. Řekni mi prosím, kolik si vyděláš za hodinu?
MÁMA: "Když to musíš vědět, tak je to 100 korun na hodinu."
"Ach jo," povzdechl si chlapec se svěšenou hlavou.
SYN: "Mami, můžu si půjčit 50 korun?"
Matka byla zlostí bez sebe.
"Jestli ses ptal jen proto, že si chceš půjčit na nějakou pitomou
hračku, nebo jiný nesmysl, tak odpochoduj zpátky do svého pokoje a jdi spát.
Přemýšlej o tom, proč jsi tak sobecký. Já se v práci nedřu jen pro
nějakou dětskou lehkovážnost."
Chlapec potichu odešel do svého pokoje a zavřel za sebou dveře.Žena usedla a chlapcovy otázky ji rozzlobily ještě víc. Jak se ji může takhle
ptát, jen aby dostal nějaké peníze? Asi po hodině se žena uklidnila a začala
přemýšlet:
Možná, že na něco opravdu těch 50 korun opravdu potřeboval. A moc často si
o peníze neříkal. Žena přistoupila ke dveřím do chlapcova pokoje a otevřela je.
"Už spíš, synku?" zeptala se.
"Ne, mami, jsem vzhůru," odpověděl chlapec.
"Přemýšlela jsem, možná jsem na tebe zbytečně vyjela," řekla žena.
"Byl to dlouhý, úmorný den a já si na tobě všechno vylila. Tady máš těch 50
korun,které jsi chtěl."
Malý chlapec se posadil a usmál. "Ach, mami, moc děkuju," zajásal.
Pak sáhl pod polštář a vytáhl pár zmuchlaných bankovek. Žena viděla, že už
nějaké peníze má a pocítila, jak se ji znovu zmocňuje hněv. Chlapec spočítal všechny
své peníze a pak pohlédl na matku.
"Proč chceš víc peněz, když už nějaké máš?", zabručela matka.
"Protože jsem neměl dost, ale teď už mám," odpověděl chlapec.
"Mami, teď mám 100 korun. Můžu si koupit hodinu tvého času? Prosím, přijď zítra dřív.
Mohli bysme spolu večeřet."
Žena byla zdrcena. Objala svého malého syna a prosila ho za odpuštění.
Tohle je jen kratičká připomínka všem, kteří v životě hodně tvrdě pracují.
Nenechme nám čas protéci mezi prsty, aniž bychom jej strávili s
těmi, na kterým nám opravdu záleží, které máme v srdci. Nezapomínejte sdílet váš
čas v hodnotě 100 korun s někým, koho opravdu milujete. Zemřeme-li zítra, firma,
u které pracujeme, si za nás najde náhradu během několika hodin. Ale rodina
a přátelé, které opustíme, budou cítit ztrátu po zbytek života.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre