Poraďte škôlku - jasle v Košiciach

tinka648
7. jan 2013

Ahojte;

Chcela som sa spytat na Vase nazory na skolky/jasle v Kosiciach - ci uz statne, alebo sukromne. Chceli by sme dat dcerku do "skolky" od jej 26mesiacov (v Sept.). Budem velmi vdacna ked napisete svoj nazor na mat.skolky ktore teda beru uz 2-rocne deticky.
Dolezite je: Profesionalne, mile a starostlive vychovavatelky, anglictina (co najviac), aktivity ale aj lokalita (my byvame na SEVERe, a preto hladame skolku na Severe, Stare Mesto, Zapad...).

Velmi pekne Vam vopred dakujeme a tesim sa na Vase nazory.

tinka648
autor
8. jan 2013

Kosicanky 🙂 prosim poradte skolky statne/sukromne 🙂

evelin.lopez
13. jan 2013

Aj ja by som si rada nechala poradit.Planujeme dat dietatko do jasiel, juh, stare mesto. Dakujem

jonaskovamamka
13. jan 2013

@evelin.lopez ahoj aj ja zistujem a celkom sa mi pozdavaju Anjelik na Kmetovej. Pozerala som na nete www.opatrovanie-anjelik.sk uz som im tam aj volala a videli sa mi velmi mile. Ale tu na mk sa mi k nim nik nevyjadril, nuz uvidim, ale asi tam dam maleho...

yesno22
16. jan 2013

MŠ Hrnčiarska - Montessori škôlka, berú aj 2r detičky s plienkami a cumlíkom...syn tohto roku končí a dcérka na jar začína. 🙂 Maximálna spokojnosť. Riaditeľka je veľmi milá a ochotná, učiteľky super. V ŠD jedálni nám vyšli v ústrety nakoľko má syn mierny problém s laktózou a namiesto mlieka mu dávajú čaj a namiesto mliečnych olovrantov dostane chlebík s nátierkou. Môžem len odporúčať 😵

katarina789
17. jan 2013

@yesno22 Ahooooj , nevies mi povedat ze ci vezmu dieta aj ked nieje priamo z KE .. ? lebo dnes som sa informovala na Juhu a ze vraj nemaju miesto ani pre deti z Juhu takze urcite nie ....my by sme chceli az od buduceho roku t.j. 2014-september ... no informujem sa skor kedze je viacej deti ako miesta ...dakujem

lilysk
17. jan 2013

Ahojte
Moja dcera tiez chodi na Hrnciarsku som velmi spokojna .Prihlasku beru do konca februara .
Mam skusenosti aj s Potocnou -ta je sukromna myslim ,ze 240 eur som platila a taktiez zo skolkou v Botanickej 220 eur .
Vsetky mozem len a len odporucat .

yesno22
18. jan 2013

@katarina789 ak bude miesto, nevidím problém...chodia tam aj detičky KE-okolie...skús napísať mail riaditeľke, prípadne choď osobne... 🙂

http://www.mshrnciarska.sk/

skacelka
1. feb 2013

My sme zase velmi spokojny s jaslickami na Humenskej. Dcerka tam chodi velmi rada. Ucitelky su velmi mile. Odkedy chodi do jasliciek vie strasne vela novych pesniciek a basniciek. Aj piskat do nocnicka ju tam naucili a zasuva za sebou stolicku ked spapa, ale hlane chodi tam velmi rada. no my sme velmi spokojni.

nefretiti11
18. feb 2013

my chodime do jasli na Jesennu, uzasne nieco..maly tam zacal chodit, ked mal 15 mesiacov, adaptacia prebehla uplne bez priblemov a dodnes to tam miluje az mi je luto, ze od septembra ideme do skolky i ked neviem kam, kedze statne su kompletne plne :(

alex31
20. feb 2013

@tinka648 ... ahoj my chodime do sukromnej skolky Medvediky Junior na Hroncovej v areáli ZS Hroncová a sme maximálne spokojní. Milá, komunikatívna riaditelka, mladý kolektív tetusiek, v triede malý kolektív (max 11 detí - ale co viem a ratam skrinky 🙂 je ich tam menej. V cene skolného (150e) uz mame zahrnute vsetky aktivity ako tanecna a anglictina, neplatime ziadne ine poplatky za divadielka, mikulas, vianocna besiedka, male darceky detom k narodeninam a meninam, den deti a podobne. Okrem uteracika a pyzamka nic ine sme nemuseli doniest. Ziadne hygienicke, paplony a neviem co vsetko sa este niekde nosi. Chodili sme uz k nim do malych jasli na Ovrucskej a kedze aj tam sme boli velmi spokojni ostali sme v pokracovacej velkej skolke a coraz viac som presvedcena o tom ze sme urobili dobre 😀 Ale kazda maminka s dobrymi skusenostami bude hovorit o tej "svojej" skolke ako najlepsej takze rozhodnut sa musis sama. Drzim palce aby to bolo to spravne rozhodnutie a boli ste spokojni 🙂

marusjacika
22. feb 2013

@tinka648 My chodime od augusta 2012 do Jasliciek Kremienok na Lidickom namesti na Furci - maximalna spokojnost, uzasne tetusky, keby si chcela blizsie info, pokojne napis do IP🙂

permona
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smejo251
17. mar 2013

@evelin.lopez
jasle rozpravkovyraj su na razusovej

evelin.lopez
17. mar 2013

@smejo251 velmi pekne dakujem za info, ani som o nich netusila a to som velmi dlho surfovala 🙂 este raz vdaka, je to od nas len na skok 🙂

margaretkav9986
19. mar 2013

ja nosím môjho malého do Anjelika na Kmeťovej 13, síce len na zopár hodín týždenne 2- 3 dni do týždňa, keďže ešte nepracujem naplno, no som veľmi spokojná, stále, keď tam ideme sa veľmi teší, doma ma bombarduje pesničkami a básničkami, ktoré sa tam naučil, a keďže je tam maličký kolektív, tak nebol skoro vôbec chorý túto zimu 🙂 Je to myslím, nové zariadenie, takže nemajú plno, čo mne úplne vyhovovalo, lebo niekedy tam mali len 3 detičky a mám pocit, že sa mu tam individuálnejšie venujú ako niekde, kde je zamiešaný v dave detí, takže max. spokojnosť 🙂

maxim112
3. máj 2013

ahojte maminky,my nosime maleho do sloníka do jasličiek a od septembra tam otvarajú aj školku,iba 8 deti max.tak som ho tam zapísala.Robia im nove ihrisko,čo je plus ,budú ho mať pod oknami a tetušky sú super 🙂 tak som velmi spokojna,lebo ja uprednostňujem take rodinne prostredie,myslim si,že aj choroby nas minú...a viac sa im budú tetušky venovať.

slnieckoslniecko
20. máj 2013

ahojte mamičky, ja som sa nedávno dozvedela o nových jasličkách - škôlke Včielka na Hroncovej http://jasle-vcielka.wz.sk, rozprávala som už aj s majiteľkou. Prostredie bude rodinného typu. Detičky budú rozdelené podľa veku. Všetko bude nové 🙂 cenovo ako ostatné (dokonca niekde je aj drahšie, napr. vedľa v základnej škole sú tiež jasle a sú drahšie). Celkom ma to zaujalo že budú aj jasličky aj škôlka blízko seba lebo rovno môžu detičky prechádzať do škôlky a hlavne sa budú medzi sebou poznať a aj prostredie. Skúste aj vy a keď budete mať niečo nové napíšte 🙂

maxim112
20. máj 2013

presne tak isto to budeme mať my v sloníku,deti z jasličiek prejdu do školky a tak sa tešííím a okrem toho malo detí,takže je to presne to čo hladám ,že sa im budú viac venovať tetušky ,všetko nové..už sa teším 🙂 a cena je super,keď som si zisťovala kolko sa plati v sukr.školkach inde,tak som bola trošku zarazena 😕 moj malý je veĺmi živý,tak aspon budem kludna a beru tam aj detičky z roznymi dietami,tak niektore maminky budú spokojne ,že to bude menej náročne pre ne 🙂

maxim112
20. máj 2013

pozrela som si teraz aj včielku,čo si písala ty slniečkoslniečko ale nič noveho, vynimočného,to čo sa ponuka všade,dokonca mu tam chyba nejaký jazyk 😒 už som sa poučila z niektorých jasličiek,ale to je na dlho...V poslednej dobe,čo otvaraju nove jasle,mam pocit ,že to robia pre biznis nie pre deti...pretože všade to iste,nič nové a v nemenovanom zariadení kde mi nosila kamoška malú,tak nosili stavu z vyvarovne..ach a deti chytili salmonelu,či čo už si ani nepamatam a ked išli vonku,tak bez čiapky atď... 😕 mne vyhovujú zariadenia,kde ich niekto odporúča 😉 a prevádzjujú ich dlho,🙂 držim palce,pri vybere.

slnieckoslniecko
21. máj 2013

@maxim112 na titulnej strane majú uvedené že bude aj anglický jazyk a keď som rozprávala s majiteľkou tak bude mať učiteľku ktorá vie aj aktívne nemecky...na Sloníku mi zase chýba že deti nemajú ovocie iba raňajky chlieb a potom až obed a na olovrant zase chlieb s nátierkou (chodí mi tam kamarátkina dcérka) a vo včielke majú okrem raňajok aj ovocnú desiatu. A zo skúsenosti kamarátky vie, že nebola veľmi nadšená zápisom, pretože nemohla byť s dcérkou v triede a prvý deň celú hodinu preplakala). Každý dá na odporúčania to je pravda a každému sa hodí niečo iné - lokalita, služby... 🙂

maxim112
21. máj 2013

ahoj,úplne suhlasím,každemu vyhovuje niečo ine,ale v sloniku maju každy deň ovocie,ved ho nosime domov a je aj v jedalnom listku,plus im kupuju maškrty chrumky aj ovocie a viem že nemože byť maminka s dieťatkom spolu aj ja som bola smutna,ale viem,že to nerobi dobre inym detičkam,tak som natom netrvala...lebo by ma mrzelo,ked by som sposobila to,že by detičky plakali.Nam vyhovuje strava a velmi,keď malý nespapa všetko,tak nam to tetušky ballia domkov,čo sa tešíme,lebo mam o starosť menej... 😎 a viem,že maju aj certifikat zdravej vyživy ,to ma potešilo 🙂 Počula som,že sa budu otvarať aj jasle v T-system na žižkovej,myslim od septembra.takže myslim si ,že každy si može vybrať.. 🙂

agimagi
21. okt 2013

Ahoj ja mozem odporucit skolku Bubbly, urcite beru deti od dvoch rokov. Je to taka mala prijemna skolka. Syn tam chodi velmi rad a vela sa uz naucil.

danina112
28. okt 2013

Ahojte možem odporučiť mc zabiatko na terase deticky si podelene podľa veku úžasne učiteľky moja dcéra tam chodí a nechce ísť domov. Majú tam AJ, NJ divadielka ke to super a fungujú nonstop

xxxma
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maxim112
4. feb 2014

@xxxma ahoj volaj do Slonika čislo maju na stranke, majiteľka Ti povie viac 🙂 www. jasleslonik. sk je veľmi prijemna.

xxxma
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ucitelkamc
2. mar 2014

Od aprila sa bude otvarat nova skolka PLAY SCHOOL v starom meste na kmetovej ulici(rodinny dom) budu v nej ucit ucitelky s vysokoskolskym vzdelanim a niekolko rocnou praxou. Deticky od 1-6 rokov su vitane. Výhodou skolky je uplne nove vybavenie skolky, sucastou je aj HAPPY GYM (telocvicna) ktora zabezpeci aktivnost dietatka aj v nepriaznivom pocasi a velky dvor. Pocet deticiek bude obmedzeny na 15 deti a tak bude zapezpeceny individualny pristup k dietatku a jeho potrebam🙂 Tak ak sa rozhodujete kde sa o vasu ratolest naozaj dobre postaraju a vytvoria jej bohaty program nevahajte navstivit Sukromne MC PLAY SCHOOL 😎

maxim112
13. mar 2014

zasa dalšia ? ja neviem,tak ako písala v príspevku jedna maminka, že je nova ,ešte nieje dalšia výhoda a telocvične už maju viiaceré školky, to je v poradi už 22 nova...? Kolegyna mi vravela,že tam kde nosi ona syna do školky,tak su tri deti,že čistá katastrofa a učitelky sú zufale,že nemaju deti aj majitelka ,tak neviem načo ? konkurenciu treba ale je ich naozaj až-až .....je ich už ako huby po daždi,ja neviem tu ide už iba o bizniss lebo je ich viac ako dosť.Už by tu trebalo aj niečo ine,nejake aktivity mimo školok,lebo popravde poriadne ani nemaš kam isť..akurat dve interierove ihriska a kutiky,ale ked je vonku pekne a chceš niekam isť,tak anička a bankov to je asi všetko.

ucitelkamc
17. mar 2014

Nepisala som, ze skolka je jedinecna tym, ze bude mat telocvicnu, ale je to vyhoda nakolko v nepriaznivom pocasi nemusia byt deticky cely den v jednej herni, ale vedia si den vyplnit aj pohybom a zabavou v telocvicni🙂 A ak si skolka urobi dobre meno a rodicia budu spokojni, ze ich dietatko sa pyta do skolky aj v sobotu:ň, nevidim problem v tom, aby si niekto splnil sen a otvoril si svoju skolku, v ktorej necha svoje srdce, svoje skusenosti, svoju kreativitu a svoje vzdelanie🙂 No bohuzial, dnes si otvaraju skolky aj ludia, ktori to riesia pre biznis a potom maju 3 deticky v skolke....

childrensplay
26. mar 2014

ahojte v starom meste Drevný trh sa otvára skolka 🙂 🙂 🙂