Školáci od septembra 2013

andrea.m
15. okt 2012

Milé maminky budúcich prváčikov.Je tu veľa tém špeciálne pre prvákov druhákov a pod.Ja dúfam že sa tu stretneme skupina mamičiek z rovnako starými detičkami a spoločne s našími ratolesťami sa na školu budeme tešiť a deliť sa o radosti a starosti zo školou spojené.

andrea.m
autor
15. okt 2012

Mám dceru Tamarku narodenu v januári 2007. do školy pôjdeme od septembra 2013. nad odkladom ani neuvažujeme. momentálne riešíme nákup školskej aktovky ktorú by sme dcerke chceli dať pod stromček. značka to bude na 90% topgal a na vzore sa pracuje. Tami si ich prezerá na nete a každu chvíľu kreslí Ježiškovi nejaku inú 😀

evakva
15. okt 2012

Ja mam maleho narodeneho 17.8., takze s istotou este neviem, ci pojde alebo bude mat odklad. Je sikovny, no neobsedi. Skolske veci este neriesime, zatial nic nenakupujeme.

andrea.m
autor
15. okt 2012

@evakva ale na januárový zápis pôjdete každopádne. takže vitaj v klube. zápis je povinný a potom máš do konca mája čas na to aby si sa rozhodla pre odklad. 😉

xlucia
15. okt 2012

@andrea.m pridavam sa do klubu, tiez nas to caka. starsi syn pojde do prvej, ale este nevieme kde

andrea.m
autor
15. okt 2012

@xlucia vitaj a zarad sa 🙂 nepochybujem o tom že v bratislave si niečo vyberiete 😀

evakva
15. okt 2012

@andrea.m Na zapis pojdeme, ale nechame si poradit od psychologicky a uciteliek zo skolky. Teraz chodime na logopedie a len v piatok mu podstrihavali jazyk. Logopedicka ho velmi chvali, ze je sikovny.

andrea.m
autor
15. okt 2012

@evakva takže original "podrezaný" jazýček má 😀 no to je krásne. na učiteľky z mš som pri synovi dala aj ja. na zápise sme natrafili na učiteľku ktorá svojím obidvom deťom dala odklad a odporúčala ho každemu tiež. pri Filipkovi argumentovala tým že má "nemotornú" rúčku. tak sme sa poradili s učiteľkami v mš,poslúchli ich a odklad sa nekonal a dobre sme spravili 😉

evakva
15. okt 2012

@andrea.m No on mal "podrezany" jazyk aj predtym, teraz to ma len regulerne. Ja ho do nicoho nenutim. Vskolke ho chvalia, pekne drzi ceruzku, pozna cisla (az do 100), vie scitovat (tak do 15) a troska aj odcitovat. Pismenka ho moc neberu, ale tlacenym sa uz vie podpisat. Vsetko sa ucil sam, nenutene.

andrea.m
autor
15. okt 2012

@evakva no super 😀 to aby sme s Tamarkou začali trenovať 😀 😀 😀

danculik
15. okt 2012

@andrea.m ..no aj nás to čaká 🙂 ..pozerám že si z KE..a kam dávaš malú do školy?

andrea.m
autor
15. okt 2012
evakva
15. okt 2012

@andrea.m Maly sa to naucil sam pri hrach - Clovece, nehnevaj sa, Zbojnici,... Cita teplotu na termostate a hodiny na mikrovlnke. Pise si vo Worde (vacsinou nezmysli). On je taky samostudent.

andrea.m
autor
15. okt 2012

@evakva tak to je úžasne. aspoň nebudeš mať frmol pri kombinácii prvák a bábätko 😉 držím palce aby mu ten elán na samoštudium vydržal až do promócie 😀

andrea.m
autor
15. okt 2012

@danculik a ty?

evakva
15. okt 2012

@andrea.m Dik. No aj ja dufam, ze sa mu bude v skole pacit a bude po nas oboch. Ja som ucitelka a aj muz ma vysku, takze predpoklady ma. Uz len, aby nezvlcal.

danculik
15. okt 2012

@andrea.m ..No ja som z Jazera..a rozmýšľam nad Dneperskou alebo Jenisejskou 🙂 ..len neviem ktorá je lepšia

andrea.m
autor
15. okt 2012

@danculik jenisejska vraj 😉 je na jazere naj :D

andrea.m
autor
15. okt 2012

@evakva kde učíš? základna,stredna....

evakva
15. okt 2012

@andrea.m Pred materskou na strednej a teraz som na zakladke. Ucim na druhom stupni. Moja kombinacia je matematika - geografia.

andrea.m
autor
15. okt 2012

@evakva a malého berieš na školu k sebe?

evakva
15. okt 2012

@andrea.m Neberiem. Bude chodit k nam do Gbelov. Tam je skola lepsia. Ja ucim na inej skole, nakolko u nas nebolo volne miesto.

evakva
15. okt 2012
andrea.m
autor
16. okt 2012

@evakva podľa stránky vyzerá super 😉

evakva
16. okt 2012

@andrea.m Je to sice taka mensia mestsko-vidiecka skola, ale ma dobre vybavenie, sikovnych ucitelov a pekne priestory.

zlatovlaska123
16. okt 2012

Ahoj ja tiež budem mať od septembra prváčika, ale on už vlastne školák je, lebo sme si dali odklad a teraz chodí do nultého... 😉

andrea.m
autor
16. okt 2012

@zlatovlaska123 nulty? to je aký? u nás ked si dáš odklad tak dieťa ide ešte raz do prípravky.

danculik
16. okt 2012

@zlatovlaska123 ..inak o tom nutlom rocniku som tiez pocula...zevraj je dobry...lepsie ako sa vratit do skolky na pripravku znova

evakva
16. okt 2012

@zlatovlaska123 U nas nulty rocnik nie je. Vacsinou len vo vacsich mestach. Odkial ste?

andrea.m
autor
16. okt 2012

@evakva veru ani vo väčších mestách. nulté ročníky sú väčšinou iba na školách kde je veľa romskych deti,aby ich v nultom naučili zakladne hygienicke návyky,jesť s príborom a tak

cemi
16. okt 2012

Ahojte, no my sa tiez pridavame, mala je februar 2007, jedine co nas moze pribrzdit je to, ze chodime na logopediu, ale logopeicka povedala ze ju urcite do skoly posle 🙂