• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Snina a okolie. Nájde sa tu niekto?

25. augusta 2015 
halllooo ja som tu :grinning: :grinning: Nelka ma divne obdobie, skoro vstane potom len rucky a chce skoro spat je mrzuta :angry: ja uz mam ruky jak opica sak ma 9,5kg :stuck_out_tongue_closed_eyes: . myslela som ze su to zubky ale doktorka vravela, e su este vysoko :confounded: tak si este uzijeme. kedy idete do MC aj dnes??? lebo je krasne tak by som sa pridala :grinning: :grinning:

blue som na skype nonstop tak nieco popiseme :sweat_smile: :sweat_smile: nebud uz na vela :grinning:
17. mar 2009 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Yravas,ako si farbila marcipán,ak to nie je výrobné tajomstvo,či klasika potravinárskou farbou? :grinning:
Ja som to ešte neskúšala,ale onedlho bude mať Oliver narodeniny,tak by som chcela skombinovať ozdoby od nás a marcipánové.Doteraz som piekla len torty poliate čokoládou.

Jani,v centre sme boli,práve sme sa vrátili domov,ale v piatok,ak nám do toho nič nepríde pôjdeme do Anjelika. :slight_smile:
17. mar 2009 o 11:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lara .... farbím klasika potravinárskou farbou :sunglasses: marcipán nemám pravý, ale "falošný" :grinning: robený z marshmallow cukríkov - chutí výborne :wink:
17. mar 2009 o 11:48  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pravý je veľmi drahý,na nete som našla falošný,ale nie z cukríkov- to by ma ani nenapadlo :grinning:
17. mar 2009 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ani mňa :wink: som našla na nete recept :grinning:
17. mar 2009 o 12:04  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hoď link :grinning:
17. mar 2009 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pre zaujímavosť,čo som našla,ale neskúšala :wink:

Marcipán na obaľovanie torty:

250g cery,250g pr.cukru,150g suš.mlieka,mandľová aroma.
Tuk postrúham na strúhadle,cukor a mlieko preosejem cez sitko,všetko zamiesim+aromu.Nesmiete to dlho miesiť,len pokiaľ sa to nespojí,pretože potom sa to prehreje a musíte to dať do ladničky a potom sa to zle vaľká.Vaľkám to na 0,5cm a medzi mikroténovým sáčkom,prenesiem na tortu a rukou vyhladím,ked chcem farebný,tak to zafarbím farbivom napr.torta macko.Farbivo si rozrobím v trošičke aromy.Konečne som zohnala tekuté farbivá vraj sú lepšie,doteraz som používala práškové.

alebo

6Pl suš mlieka,10Pl pr.cukru,1Pl maizeny-preosiať,1Pl bielka,1 lyžička aromy,80g cery-všetko zmiesiť,pozor zase nie dlho,aby sa neprehriala,vyvaľkať a dať na tortu,nakoniec potrieť olejom jemne.Toto je malá dávka ja robievam s 2-3 dávky podľa veľk.torty.

Na ozdoby:
6Pl sušeného nizkotučného mlieka,6Pl pr.cukru,1Pl maizeny-preosiať,1Pl bielka,kúsok cery(ako lieskový orech,voda-trošku,mandl.aroma.Odoberem si 2 lyžice preosiatej zmesy a dá bokom,potom všetko zmiešam pridám fakt len trošku vody-radšej postupne pridávam ak je moc tuhé,ak to preženiem pridám odobratu zmes.Vypracujem trením medzi rukami,alebo na doske -je to nekonečné miesenie kým sa to poriadne vymiesi.Rozdelím si ho,s tým čo nepracujem zabalím do folie.Časť zafarbim rozrobeným farbivom a ešte vymiesim.
17. mar 2009 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
..a pravý:
250 gr práškový cukor,250 gr olúpaných , jemno pomletých mandlí 2 bielka -vypracovať
17. mar 2009 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2274 a na youtube.com nájdeš kopec videí ako na to :wink: volajú to MMF Fondant :sunglasses:
17. mar 2009 o 12:32  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...dobre to vyzerá :dizzy_face:
17. mar 2009 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, no tá torta fakt dobre vyzerá!! už dlhšie sa chystám skúsiť robiť z tých cukríkov fal. marcipán, no stále nemám odvahu.... Ako sa pracovalo s tou hmotou??
17. mar 2009 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jett .... mne super, ako s plastelínou :wink:
17. mar 2009 o 16:37  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoooj :slight_smile: tak keby nic tak aj ja by som skusila ist s malou, ze co bude robit. to je pri nas?? a o kolkej?? vcera dosiel nasa nova buginka tak kuk :grinning: :grinning:
18. mar 2009 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jani,a všetky,čo máte záujem prísť do MC,v piatok o10,00 v budove ČK.Nemáš to ďaleko :wink:
Kočík už môžeš dať na reklamáciu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Yravas,Sebastiánkovi všetko najlepšie k narodeninám,zdravie,šťastie....... a nech máte z neho len a len radosť :dizzy_face:
18. mar 2009 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Teraz som si pozrela fotky,bugina je pekná,čo je to za značku?
18. mar 2009 o 16:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
olli polli od premaman. ma necelych 8kg a ide lahko, len pri takom pocasi vytiahneme az v juli :confounded: ked bude pekne tak pridem, ale vraj ma byt este chladnejsie ako dnes :cry: pocitac mi stale vyhadzuje ze mam plni disk. co mam robit??? :astonished: tak cau baby
18. mar 2009 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lara .... ďakujeme :wink: malému sa najviac páčilo sfúkavanie sviečok :sunglasses:
.... dnes dám foto do albumu, tak pozri :grinning:
19. mar 2009 o 11:01  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Yravas,tá je krásna,naozaj sa Ti podarila :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Jani,nevadí,že je chladno,čakáme Ťa :wink:
19. mar 2009 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :slight_smile:

yrvas, veru, tortička peknučká :dizzy_face: asi aj chutila suprovo :dizzy_face:

lara, zajtra teda príídem na skok kuknúť, hádam trafím :grinning:
19. mar 2009 o 12:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lara, jett .... ďakujem :wink: chutila super :slight_smile:))))
19. mar 2009 o 12:47  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
yravas, za máličko :wink:

lara , ja som neprišla, lebo musela som variť :unamused: teda včera som si všetko prichystala, aby som dnes už len šup-šup stíhala do pol10 tej a predstav si, boli nám vodomer vymeniť a boli sme bez vody :angry: a samozrejme dopredu nám nikto nepovedal :angry: :angry: :angry:
20. mar 2009 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jett,nevadí,na budúci pondelok bude angličtina pre deti,pôjdeme? :wink:
20. mar 2009 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hej :slight_smile: rada pôjdem :slight_smile:
20. mar 2009 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte mamičky zo Sniny, pozývam vás do materského centra Anjelik v Snine, ktoré je v budove Slovenského Červeného kríža. otvorené je v pondelky a piatky od 10.hodiny.
tešíme sa na každú, ktorej výchova a rodičovstvo nie je ľahostajné :slight_smile:
20. mar 2009 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
padriana - no nie moja draha, ty si tu zavitala???? cmuuuk :sweat_smile:
20. mar 2009 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj lara86, dakujem za pomoc a kontakt na Vas baby, zacnem tu chodit castejsie :wink:
20. mar 2009 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chcem sa spytať, či by nám mohol niekto poskytnúť 2% do MC Anjelik?
20. mar 2009 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile:
Tak si to našla Adi,už len pridaj svoju fotku,a fotky z Anjelika :wink:
21. mar 2009 o 09:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj lara, no to bude trošku problem, skušala som, ale nedarí sa mi zmenšiť tie fotky
21. mar 2009 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babenky, nepoznáe náhodou Aďu Harkotovú, nebýva na koníkovi???Má dcérku Ninku, ktorá mala 3 roky
21. mar 2009 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok