Sú tu dáke mamičky z Chorvátskeho grobu?

sweetberry
18. mar 2008

ahoj najdu sa tu aj take maminky z tejto casti alebo take co sa len chystaju stahovat sem ?? 🙂

gabriella7
5. feb 2016

@gabriella7 grobe 😀 my sa stahujeme buduci tyzden.

jana_eyre
5. feb 2016

aj ja tu byvam, tento rok to bude 6 rokov.. byvame oproti tescu a mozno mnohe z vas poznam z videnia ani o tom neviem :D

@ja1985 byva sa tu vyborne, ale so skolkou a skolou je to troska zlozite.. skola je v starej casti grobu, je len do 5teho rocnika.. skolka je rozdelena - jedna cast je v chorvatskom grobe, tam chodia predskolaci a druha cast je v komercnych priestoroch monaru.. s umiestnenim 3r. deti je tam problem, aj ked napr. mojho synovca zobrali na odvolanie /svojho syna som tam vobec nedavala, lebo som doma s dcerou a uvidime, ci ho zoberu tento skolsky rok, uz by skolku ocenil/..

z dovodu komercnych priestorov je aj vysoky poplatok za skolku 60e a 30e strava.. a to uz sa znizilo, predtym bol poplatok 100e..

planuje sa tu postavit skola a skolka nova, ale stale sa tu niekto pretahuje, ako to vlastne bude, kedy to bude a ak sa to nestihne do septembra, budu sa musiet vratit eurofondy.. nas starosta nejako moc nekomunikuje, je urazlivy a dokonca vymazal cely fb, lebo sa mu nepacila kritika..

co sa ale tyka ludi, tak na par vynimiek mam samych dobrych susedov, myslim, ze prvy krat v zivote su tu naozaj dobre susedske vztahy a mam tu uz aj par ozajstnych priatelov.. je tu strasna kopa deti, pekne prostredie, les, vyborne ihrisko, autobus, ktory sice chodi uz pomenej, ale aspon chodi, obchody..

ja som tu velmi spokojna a bolo by mi luto, keby som musela odist..

gabriella7
5. feb 2016

@jana_eyre tak to ozaj dobre cita. My sa stahujeme do ciernej vody. Tak uz sa tesim. Uz len zistim kde je ten les a kam sa ist zahrat s malym ;)

ja1985
5. feb 2016

@gabriella7 ahoj, este nie, este len dokoncujeme dom, resp. dokoncuje firma...akurat dnes sme tam boli pomerat kupelnu, kuchynu a tieto veci 🙂 predpokladam ze niekedy v aprili by sme sa mali stahovat 🙂

ja1985
5. feb 2016

@gabriella7 a vy sa kedy stahujete? a kam presne?

ja1985
5. feb 2016

@jana_eyre ahoj , citam ze byvas oproti tescu, my sa stahujeme trochu dalej od tesca, asi 250 m 🙂 dakujem za infosky, ohladom skolky som si uz volala, tak ze zapisy budu az v aprili, ale ja moc tomu velku sancu nedavam , kedze v septembri bude mat mala 2,5 roka...ale tak skusime to , za to nic nedame, a ked nie, tak si budeme vsetci 3 po hromadke doma 🙂

jana_eyre
5. feb 2016

@gabriella7 moznosti je viac a snad sa budu rozsirovat 🙂 najlepsie ihrisko je javorova alej - lucny konik, tam si naozaj makli a aj mali aj velki si pridu na svoje /vraj tam ma byt aj skola so skolkou, ale to este nie je iste/..

este je tu par dalsich ihrisk, poroztrusenych po celej ciernej vode, ked je pekne tak sa da dostat vsade peso, inak takto v zime je to horsie prejst vsetko peso, to ale podla toho, kde budete byvat 🙂 a je tu aj Laktivity - to si mozes pozret na nete, su tam cvicenia pre deti aj dospelych, za nasim domom si sused stavia bazen na plavanie pre babatka
(to je momentalne jedina vec co mi tu velmi prekaza 😅, ale tak musime vydrzat)

pri kamile je aj detske centrum.. a les je vlastne po celej dlzke ciernej vody za hlavnou cestou - je to sice chranena oblast, ale prechadzka lukou pred lesom je velmi pekna, najma ak nie je blato.. neviem, ci sa da aj niekde do lesa vstupit, ale je tu vela diviakov, tak sa s detmi aj chodit bojim..

ale hlavne je podla mna super, to mnozstvo mladych rodin - podla mna tu ziadna mamicka na materskej nie je osamotena a deti tu maju vela rovesnikov 🙂 tak sa tesim na novu susedu..

jana_eyre
5. feb 2016

@ja1985 tak to budes moja uplna suseda - kde budete ak to nie je tajomstvo? 🙂

ja tiez chcem druhu dceru dat na zapis, ale pochybujem ze ju vezmu, lebo v septembri este nebude mat tri.. ale mne to velmi vyhovovalo mat obe decka doma - velmi si na seba zvykli, mam medzi nimi 20m rozdiel a teraz su super partaci..

ale starsi uz do skolky ist chce, tak dufam, ze mu v tom nikto nebude branit.. ale keby ho aj nezobrali /bude mat 4,5 v septembri/ tak budeme doma dalej, ak pojde vsetko tak ako ma a zvyknu si na dalsieho surodenca..

ja1985
5. feb 2016

@jana_eyre my kupujeme domcek na (ulicu teda este neviem 😀 ) ale Monarska alej 1, tam su postavene take 2 nove dvojdomy, hnedo biele...jedna tmava hneda, druha svetla...a jeden z tych domcekov bude nas 🙂
trosku si ma potesila s tym, ze si mala obe deti doma a ze to malo vyhody...medzi nasimi bude rozdiel 26 mesiacov, tak dufam ze to nejak spolu zvladneme 🙂

jana_eyre
5. feb 2016

@ja1985 jasne zvladnete 🙂

a aj viem o ake domy ide - tie sa mi velmi pacia a vedla vas byva jedna kamaratka s dvoma dievcatami - jedna ma 4 a druha bude mat cez leto dva.. /v tom vyssom dome do zltohneda/

mne sa velmi paci aj predstava buducnosti - ked sa uz vacsie deti budu spolu hravat na uliciach a my budeme uz len volat "domov" 😀 😀

tak sa uvidime na prechadzkach urcite..
my sme vonku kazdy den, spoznas ma podla toho, ze budem nahanat dve deti na odrazadlach 😀 😀

ja1985
5. feb 2016

@jana_eyre supeeeer, tak uz sa velmi tesim na susedov a ze si najdeme novych kamaratov...moja dcera bude mat v marci 2 roky a syncek by sa mal narodit v maji....preto musime byt do maja nastahovani 🙂 a ty byvas kde presne??? ja to tam este velmi dobre nepoznam, este sme nemali casu na ziadne prechadzky 🙂

jana_eyre
5. feb 2016

@ja1985 no nas najdes lahko - rovno oproti tescu, v dvojdome vedla miniclinic - ta biela cast je nasa.. my sme na najrusnejsej ulici, co sme v case ked sme kupovali pozemok netusili, ale tak uz sme si zvykli.. 😅

tak mozno budeme spolu aj kocikovat - nam by sa malo narodit v septembri.. a je tu este par dalsich mamiciek, co caka tento rok prichod noveho babatka.. takze kazde dieta bude mat velky okruh rovesnikov.. 🙂

ja1985
5. feb 2016

@jana_eyre parada, fakt sa uz velmi tesim na novych ludi 🙂 ked tam je tolko deticiek a rodin, to nam deti ani do skolky netreba davat 😉 ..a ako dlho uz byvate?

jana_eyre
5. feb 2016

@ja1985 ved toto - ani syn nemal nudzu o deti kym bola dcera malicka, kazdy den sme vonku aspon s dvoma troma inymi detmi..

sme tu uz 6ty rok v nasom dome, ale inak v ciernej vode byvame uz od roku 2009 - najprv sme totiz byvali u sestry, kym sme stavali.. takze tu byva aj moja sestra s rodinou aj moj brat s rodinou, uz len jedna sestra nam tu chyba 😀

ja1985
5. feb 2016

@jana_eyre wauuu super, to mas paradne ze mas poblizku takmer celu rodinu...my mame celu rodinu na vychode 😒 ale tak aspon budu mat dovod na vylety 🙂 este ma napadlo, rozmyslam nad pediatrom pre deti, vies mi niekoho odporucit? a taktiez, ta gynekologia co je na Ciernej vode, je fajn???

jana_eyre
5. feb 2016

@ja1985 chodime k smetanovej, ma ambulanciu oproti kamile - je to dobra doktorka, aj ked obcas ma horsiu organizaciu prijimania pacientov /su so sestrickou niekedy take popletene/ ale aj pri problemoch sme s nou mali dobre skusenosti, je opatrna a k detom dobra..

je tu potom este aj pediatricka vo vajnoroch /zvacsa smetanovu zastupuje/ aj ta je dobra, chodia k nej deti mojich surodencov..

a na gynekologiu som pocula tiez same dobre ohlasy - ale ja tam nechodim, hoci zvazujem prestup, lebo by to bolo pre nas jednoduchsie.. len mi je to trocha neprijemne - mojho gynekologa mam v bratislave uz viac ako 15r.. ale je tu aj zubarka, k nej chodim a super..

katiqa
6. feb 2016

Ahojte mamicky, ako citam, tak sa aj ja zacinam tesit, ze je Vas tam tak vela a vela deticiek 🙂 My ideme stavat v Triangli, ak vsetko pojde ako ma, tak buduci rok na jar by sme uz mohli byvat.. My mame dve dcerky, mladsia bude mat v marci 1 rok a druha tiez v marci 4 roky... starsia chodi zatial v Ruzinove do skolky, tam uz asi aj dochodi.... uvidime, ale mladsiu potom by som tiez rada dala do CV, ak by sa podarilo... uz nech aj do prace mozem ist 🙂 tak sa tesim, my mame este trochu dlhsiu dobu, kym sa nastahujeme, ale budem priebezne citat, kto sa tu este objavi 🙂

ja1985
6. feb 2016

@jana_eyre tak toto su vyborne spravy....a je tam aj vseobecny lekar pre dospelych??? uz nech mame vsetko na kope a nemusime lietat po celom okoli, keby nieco....🙂

jana_eyre
6. feb 2016

@ja1985 vyzera to tak, ze je 🙂 http://www.lekarkachorvatskygrob.sk/

ale ja k nej nechodim, chodim do procare.. a inak je tu aj dermatologicka, ktora berie aj deti, kozmetika, kadernicka a logoped - to je vsetko v mojom susedstve v miniclinic - suseda to vlastni..

gabriella7
6. feb 2016

@ja1985 aj my mame celu family na vychode. Ale tezim sa do domu. Tak si mozno casom dame vsetky stretko ;)

ja1985
8. feb 2016

@gabriella7 aj ja sa velmi tesim na nove tvare a nove kontakty...ako vam ide stahovanie??? a kde presne sa stahujete, do ktorej casti?

gabriella7
9. feb 2016

@ja1985 je to na nervy ... malujeme stahujeme ... triblavinska. Kupili sme starsi dom.

ja1985
9. feb 2016

@gabriella7 fuuuuha, drzim palce, nech coskoro byvate 🙂 a snad sa coskoro vidime na prechadzkach 😉

ja1985
12. mar 2016

@gabriella7 ahoj, uz byvate??
@jana_eyre ahoj, prosim ta, to kadernictvo v Miniclinic, je fajn??? potrebujem akutne ku kadernicke a na vychod sa k svojej uz nedostanem tak rozmyslam ze to skusim tam 🙂 len potrebujem odporucania 🙂

jana_eyre
12. mar 2016

@ja1985 ahoj, no kamaratky si to chvalili, ale z vlastnej skusenosti netusim - ja som tam este nebola, nechodim ku kadernickam.. tak snad maju pravdu.. ale vraj v monari bolo lepsie, ale neviem ci tam este je, tam stale vsetko zatvaraju..

ja1985
12. mar 2016

@jana_eyre dakujeeem, tak mi asi nic ine neostava len to skusit 🙂

mon29
12. mar 2016

@ja1985 ja k nej chodim... a podla mna je lepsia ako ta co je v monari... ka som s nou spokojna... a aj ostatni lekari su velmi fajn.. najviac mi sedi gynekolog a zubarka... lekarku pre dcerku sme vymenili a pre nas dospelych je taka svojska, nie kazdemu sadne, mne vyhovuje...

ja1985
12. mar 2016

@mon29 dakujeeem 🙂

ja1985
12. mar 2016

@mon29 a ako to vychadza cenovo, ta kadernicka v miniclinic?

mon29
13. mar 2016

@ja1985 20-30eur..zalezi o co ide... podla mna je cenovo ok...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre