Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

dianocka
21. júl 2010

Ahojte mamicky,neviete mi poradit nazvy alebo web stranky detskych kutikov v obchodnych centrach tam u vas alebo nejake detske herne ci ihriska?Dakujem

diamand
autor
22. júl 2010

caute baby, po sto rokoch sa ozyvam aj ja, uz sme sa konecne prestahovali a trosku aj zabyvali, deturence rastu ako z vody, o dva tyzdne ideme na sk, tak sa pomalicky zaciname tesit

gabi - teda ako pekne som ta nasla, ako sa mate?

dianocka - pozri topsy turvy, je to v brent cross

a k tomu stretku fakt by sme mohli nieco zorganizovat, len teraz neviem ake by to bolo kedze uz zacinaju prazdniny a vsetky baby sa chystaju na sk, mozno skor tak na zaciatku septembra ked uz zacne skola a hopefully bude pekne pocasie

adaa
22. júl 2010

Ahojte. Prosim mohli by ste mi poradit? Moja sestra uz porodila druhe dieta v Londyne a teraz tej druhej malinkej vybavuje rodny list na Slovensku a vobec si nepamata ako to bolo pri prvom. Prosim ak viete mohli by ste mi poradit ako postupovat a ako dlho sa na vystavenie caka. Velmi pekne dakujem 🙂

adaa
22. júl 2010

Teda ja hlavne nerozumiem tomu ze vybavenie rodneho listu trva 3mes a az potom moze vybavit pas? a ved ked ona prisla len na mesiac s docasnym jednoraz pasom sem tak sa uz naspat nedostane?? az po 3mes a potom este mesiac na pas cakat?? Nerozumiem.. uplne cudne.

mrk11
22. júl 2010

@adaa pozri si moju sekciu v paragrafoch z januara, ja som to tam vsetko rozpisala, vola sa to Narodenie dietata v UK, slovensky rodny list a prispevky na Slovensku

s babom na ten jednorazovy cestovny doklad moze vycestovat na Slovensko, a nemoze prist spat skor, kym mu nevybavi slovensky rodny list, mne to na SK vybavovala mama a dorazil po 2 mesiacoch. Pas babo moze dostat UK iba v pripade, ze rodicia ziju a pracuju v UK dlhsie ako 5 rokov, ale blizsie k tomu neviem, nie je to moj pripad 🙂 Babo si moze dat zapisat do pasu, nemusi vybavovat babu pas a cakat mesiac

adaa
22. júl 2010

mrk11 ano mam to dakujem. Ale aj tak je to zvlastne. Cize ty si nemusela byt pritomna ked sa tvojmu babatku vybavoval rodny list?
Fuha, takze segra asi nevycestuje naspat. Toto ale pri jej synovi pred 4rokmi nebolo. Rodny list jej tusim hned vybavili. Toto bude velmi zle. Uz maju kupenu letenku a maly zacina skolu a ona sa s malou dcerkou nedostane naspat do UK.
Dakujem aj tak

mrk11
23. júl 2010

nie, nemusela, ale mohla som si ho vybavit cez ambasadu, to by trvalo 3-4 mesiace, ak sa o to poziada na SK, trva to kratsie, ja som napisala mame splnomocnenie, overili sme podpisy na ambasade a vybavovala mi vsetko ona na Slovensku.

Inac, nerobte paniku, to vyzera, ze je sestra v UK dlhsie ako 5 rokov, nemoze jej manzel poziadat v UK o britsky pas pre babo (to trva cca 2 tyzdne, neviem, co potrebuje dolozit)? Potom vam ho moze poslat na SK.

mrk11
23. júl 2010

diamand, ja som prve 3 septembrove tyzdne na Slovensku, takze mozem az koncom septembra alebo do zaciatku septembra, ved uvidite podla pocasia, pripadne sa stretneme na nejakom dalsom ☹

mirka007
20. aug 2010

Ahojte maminky

Hladam nejaku maminku co zije v mojom okoli...(na spolocne stretka s deturencami a nakupy )
byvam vo White City,blizko pri Westfield shopping center

PApa 😉

unique
29. aug 2010

@lentilka33 ahoj my sme na vychode tiez...Stratford 🙂

dagomaro
29. aug 2010

@gabina_uk

ahoj gabi, neviem ako je to este aktualne, ale ja som slovenska registrovana childminder. zijm v londyne- walthamstow, ak mas zaujem, pozri moju stranku, rsp. napis co by si potrebovala. maj sa pekne

www.luknar.co.uk

dagomaro
29. aug 2010

@zani

ahoj zani, dakujem 😉

ziza55
9. sep 2010

baby viete mi poradit...ake su vitaminy pregnacare original pre tehotne a dojciace zeny?lepsie ako tie slovenske?mate niekto skusenosti?dakujem

smajka
10. sep 2010

ahoj ziza55 - neviem to sice porovnat,lebo slovenske som nikdy nebrala, ale pregnacare som uzivala pri prvom a aj teraz pocas tehotenstva. ja som bola s nimi velmi spokojna a doktori v uk ich tiez odporucuju. asi to zistis len podla toho co ktore obsahuju a mozno sa spytat nejakeho doktora, alebo v lekarni - kto tomu rozumie.

barnet
25. sep 2010

Cauko,
Najde sa tu niekto kto by s nami rad kocikoval po Barnete a Cockfosters? Uz sa nam nechce slapat samim 🙂

hrozienko11
25. sep 2010

ahojte 🙂 aku peknu temu som tu nasla 🙂 zijeme v zapadnom londyne a prave cakame nase prve babo a tiez by sa mi pacilo stretnut sa s nejakymi mamickami 🙂

@mirka007 tak to byvas pri mojom oblubenom nakupnom centre 🙂 ja som na greenforde,tak sa niekedy mozeme stretnut. zatial sice este pracujem,ale od feb budem na materskej 🙂

mirka007
25. sep 2010

@hrozienko11 -ahoj 🙂 tak gratulujem k tehu 🙂
Veru do Westfieldu stale chodim,som tam varena,pecena 🙂

hrozienko11
25. sep 2010

@mirka007 ahoj.dakujem 🙂 ja tam musim ist zas,cosi poobzerat 😀 a pripadne do kina 😀
chodievas skor cez tyzden ci cez vikend?

mirka007
25. sep 2010

@hrozienko11

Ja hocikedy,mam to 10 minut peso,takze sa vzdy prejdem aj s kocikom 🙂 a mely je tam ako med 🙂
Ale vecsinou nedele a pondelky lebo vtedy ma volno aj manzel 😉

hrozienko11
25. sep 2010

@mirka007 mas manzela slovaka?

mirka007
25. sep 2010

@hrozienko11
Ano Slovacisko ako hrom 🙂

hrozienko11
25. sep 2010

@mirka007 tak ako aj v nasom pripade. len tento vikend som sama doma,lebo pracuje. pokial som aj ja v praci,tak mi to nevadi,ale cez vikend mi chyba 😕
a v ktorej nemocnici si rodila?

mirka007
25. sep 2010

@hrozienko11
No to verim,moj manzel pracuje od utorku do soboty od 6 PM do 02 AM takze som v noci sama,zo zaciatku to bolo hrozne ale uz som si zvykla .A nedele a pondelky ma volno.

Rodila som v Chelsea & Westminister hospital

hrozienko11
25. sep 2010

@mirka007 tak to ma nezvycajny pracovny cas. moj nastastie vstava spolu so mnou,len ja koncim skor a mam volne vikendy.
mas krasneho chlapceka 🙂 ja zas dufam v dievcatko. tu nemocnicu nepoznam. a ako si bola spokojna?

mirka007
25. sep 2010

@hrozienko11
No on pracuje ako assistant manager v late night cocktail bar ,preto ten pracovny cas ,ale je to zvyk .
Dakujem,maly je uplny pokladik 🙂
O spokojnosti s nemocnicou to by bolo na dlhe rozpravanie 😝
A to je zevraj jedna z najlepsich 😅
Ty kde budes rodit?

hrozienko11
25. sep 2010

@mirka007 tak pokial ste zvyknuti na ten cas,tak to je dolezite 🙂
ja idem do nortwick park hospital,ci ako sa to presne vola 😀 neviem,lebo som tam este nebola,zatial chodim do central middlesex 🙂 tam su zlati ludia,aspon co som doteraz stretla 🙂
mala si normalny,ci cisarsky?

smajka
25. sep 2010

@hrozienko11 - ahoj, ja som rodila v northwick park hospital. zial mam len negativne skusenosti. ☹ nechcem strasit, ale uz ma tam nikto v zivote nedostane.. teraz budem druhe mimi rodit vo watford general. kazdy ma vsak ine skusenosti.

hrozienko11
25. sep 2010

@smajka ahoj,mozes aj blizsie napisat? inac ja si tu neviem vybrat nemocnicu. vsade su blbi doktori,aspon podla mna 😒 a zas tu central middsex nemozem,lebo tam nemaju doktorov a ja musim mat doktora pri porode.

mirka007
26. sep 2010

@hrozienko11
Hm,tu tvoju nemocnicu nepoznam.
Ja som rodila normalne.
Najskor som mala mat uz cisarsky,lebo maly sa nechcel otocit dole hlavickou,ale nakoniec sa otocil na poslednu chvilu 🙂

hrozienko11
26. sep 2010

@mirka007 tak pekne pocuvol teda 🙂
u nas to zatial vsetko dobre vyzera,aspon ja si myslim. druhy scan nas este len caka,tak uvidime.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre