Termín pôrodu 1.1.2008. Ako to máte riešené s lekárom?

zuzalia
17. okt 2007

ahojte tehulky,
má niektorá termín pôrodu 1.1.2008??? ako to máte vyriešené s lekárom???
moja lekárka ku ktorej chodím odchádza 28.12. na lyžovačku, teraz neviem či si
mám zazmluvniť iného lekára, alebo to nechať len tak a kto bude mať práve
službu ma odrodí???(inak chodím do Kocha).

julova
26. okt 2007

a nech si myslia 😝.....len aby nas potom neodviedli na "INE" oddelenie 😀 😀

gagarinka
26. okt 2007

tak tam by som rodit ozaj nechcela 😕

julova
26. okt 2007

si ani nepredstavujem radsej take "absurdity" 😝

gagarinka
26. okt 2007

ale ved to by sa ani nedalo 😎 a nevies kedy nas tam poslu prvykrat do poradne? to mi tiez celkom nerobi dobre, to pomyslenie, ako tam budem sediet a cakat...

julova
26. okt 2007

no to neviem....ja mam poradnu u mojej Dr. este 8.11...ale uz teraz mi vravela, ze v tom 34 tt sa mam ist nahlasit proste do nemocnice, kde som sa rozhodla rodit...ale v pondelok idem vyslat manzelika na Kramare, nech presne zisti co a ako tam chodi...on vyzisti vsetko...je to taky typ, ze bude "otravny" ako mucha, kym nezisti co potrebuje 😀 😉...tak Ti dam vediet, co zistil -)

gagarinka
26. okt 2007

tak to je super, dakujem vopred. ja mam poradnu u svojej dr. este 12. novembra. ale myslim, ze staci posledny mesiac len chodit do nemocnice do poradne. ved uvidime. ok, idem sa ja prevalit, ked takto vysedavam za pocitacom, tak musi byt to chuda male tiez uz riadne poskladane 🙂

julova
26. okt 2007

aj ja idem vyvalit pupok pohodlnejsie 😉...tak pekny vecer...a keby sme sa tu "nezrazili" tak v pondelok, alebo utorok Ti napisem IP 😉

tonicka
26. okt 2007

kocky, ja som mala termin 5.1 a moj porodnik zazmluvneny mal dovolenku 24,25,26 a povedal ze 27 mozme rodit...myslel sice od 7 rana kedy mal sluzbu ale Karolinka sa rozhodla ze 27. je aj 5 minut po polnoci 😀

elika
26. okt 2007

ahojte, prave som spraskala celu cokoladu, tak si idem asi zacvicit. 😒
ja som mala prvy termin 31.12., potom tusim 27.12. a teraz mam 3.1. tak neviem, ci si nemam nahodou podat sportku s tymito cislami 😀
do poradne sa chystam az ked budem na materskej, ktora mi zacina 19.11., ale to mi snad povie este moja lekarka, kedze k nej idem 8.11. do roboty sa mi uz moc chodit nechce, lebo este chodime aj na sluzobky autom a ja mam z cestovania dost velke stresy aj ked nie som tehotna a teraz som na to este viac citliva... 😒 stale sledujem, ci niekam nenarazime, niekto do nas a podobne. a este si musim stihnut zriadit domov internet skor ako pojdem na matersku, aby som sa nenudila... teraz mam net len ked je doma moj drahy, ale tak to potoom najcastejsie je na PC nalepeny on.

fenrirka
27. okt 2007

ja mam poradnu 19.11 a sa mi to zdalo niak neskoro..Tak neviete kedy sa ide do tej poradne??Ja by som chcela ist na antolsku....

julova
28. okt 2007

fenrirka - podla mna to nie je neskoro...ja som na tom ako elika...poradnu mam 8.11. a od 19.11. oficialne zacinam MD...a potom pojdem sa prihlasit do porodnice k nejakemu Dr. Mne moja Dr. uz minule povedala, ze v 34 tt staci ist..🙂

fenrirka
29. okt 2007

aj tak som zvedava komu tento termin bude sediet presne 😉

gagarinka
29. okt 2007

tak to sme dve 😀

plostica2502
30. okt 2007

dievcata ja tiez neverim udajnym terminom 🙂 ako moj doktor povedal + - 2tyzdne...toho sa drzim 😀

fenrirka
30. okt 2007

uz to tu za chvilu bude.Ozaj ako ste na tom zdravotne a ako sa vam spava..??Dufam ze nebudem zbytocne panikarit ak by som nahodou dostala tie falosne kontrakcie...Ako budem na 100percent vediet ze to uz prislo?

julova
30. okt 2007

fenrirka - no myslim, ze na tom budem rovnako ako Ty 😀...esteze mam relativne Kramare blizko, keby bol "plany" poplach...vsetci tvrdia vraj to spoznam...sa im mudruje, ked uz to maju za sebou 😀....a inak zravotne...no...da sa...akurat ze na zriedovanie krvi si musim pichat injekcie ale inak OK...ale uz funim o dusu 😝...uz sa tesim na MD-ostava 1,5 tyzdna 😝...nohy ma uz bolia z chodenia..a spanok? zavadzia mi balooonik 😉..ked sa chcem pretocit, tak to aj trosku zaboli..jasne ze sa otacam opatrne, ale mam pocit akoby som najprv "prehodila" brucho a za nim sa otoci zvysok tela 😀..ale inak sa snazime, drzme sa... 😉...

vesi
30. okt 2007

ytak baby, ja som mala falošné kontrakcie už cca 3 tt pred pôrodom a asi 2 krát som myslela, že už pobežíme od 30tt mi hrozil predčasný pôrod 😝 , ale dotiahli sme to do 39tt 😀 a ešte k tým kontrakciám, bola som už vtedy v nemocnici a že už nie sú falošné, som zistila, ked mi praskla voda 😀 😀

julova
30. okt 2007

ved to...ale vraj nie vzdy praskne voda 😕 ...a aky je to pocit, ked mas kontrakcie? skus to opisat, prosiiiim 😀

vesi
30. okt 2007

hmm sú to také sťahy maternice, ja som ani nevedela, že sú to kontrakcie, povedali mi to ked si ma v tom 30tt nechali v nemocnici kvôli problémom s pupočníkom. je to vlastne tvrdnutie brucha, ked to príde, určite to spoznáš 🙂 ja som mala len slabé kont. - vraj podľa sestričky, ale žila som v bolestiach dlhšie kvôli jazve po cisárskom, tak som to asi vnímala ináč, preto sa to ťažko vysvetľuje, ale baby, radšej ísť do nemocnice zbytočne ako neskoro 😉
to som vám veľmi nepomohla 😝

julova
30. okt 2007

😀...no dufam, ze to odhadnem 😅 ...ale aj ja si vravim, ze radsej niekolkokrat "zbytocne" ako raz neskoro... 😔 😉

vesi
30. okt 2007

určite to zistíš, ked sa budú stupňovať a budú častejšie 🙂

vesi
30. okt 2007

a potom si spievaj čo bolí, to prebolí... 😀

julova
30. okt 2007

Si asi zaspievam od Depeche Mode "A Pain That Im Used To" 😀 😀

vesi
30. okt 2007

😀 😀 😀

julova
30. okt 2007

keby sa dalo na porodnej sale hrat na zelanie..a ved co CD s Depeche Mode si vezmem a vyzistm ked bude cas... 😀...im poviem, ze bez Depeche neporodim 😀

vesi
30. okt 2007

z teba budú mať radosť v pôrodnici 😀 😀

julova
30. okt 2007

tiez si myslim 😔 😀

plostica2502
30. okt 2007

fenrirka 🙂 ja uz mavam tiez bolesti,definovane ako kontrakcie,ale zistime to,ze ideme,bud ked ta voda praskne,alebo,ked ti brusko klesne...ja ako mam pravidelne posledne tie bolesti,mi kazal lezat s podlozenym zadkom a nohami a co najmenej chodit,sa mi drobec do dolnej panvy tlaci,mi povedal...no 😒

fenrirka
1. nov 2007

no tak to ste ma nepotesili 😒 co uz tak snad to niak zistim...
To neni zly napad keby bola pri porode hudba
Ja som rozmyslala ze si vezmem mp3 aspon na tie kontrakcie... 😀
uz nech drzim malinkeho zdraveho chlapceka vo svojom naruci,lebo uz ma to vazne nebavi
plostica-tak snad to niak vydrzis drzim palce 🙂
a nejde niekdo na antolsku??????

plostica2502
2. nov 2007

dakujem fenrirka •to je dobry napad s prehravacom...ze je dobre hopkat si na tej fitlopte,ze to dako kusok pomaha 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre