Poraďte stredisko a školu lyžovania

katarinkaulany
5. dec 2017

Ahoj. Sme 5 členná rodina. Deti 13, 9, 5. Chcela by som, aby sme sa celá rodina naučili lyžovať. Preto by som chcela poradiť školu lyžovania a stredisko. Tiež to, kde sa dá za dobrú cenu požičať výstroj. Alebo, ak má niekto kontakt na "súkromného" učiteľa, ktorý si chce privyrobiť (študent počas vianočných prázdnin). Termín len cez sviatky, alebo víkendy. Za každú radu ďakujem.

katarinkaulany
autor
5. dec 2017

@katarinkaulany zabudla som napísať, že najlepšie západné slovensko

eliska13
5. dec 2017

@katarinkaulany na Zochovej chate je fajn mierny kopček a instruktor

vulka
5. dec 2017

@katarinkaulany Uf, myslíš, že cez sviatky bude u vás na dolniakoch sneh? Veď hlásia oteplenie.

katarinkaulany
autor
5. dec 2017

Neviem. Ale snáď budú zasnežovať. Či? Alebo niekedy inokedy cez víkendy.

vulka
5. dec 2017

@katarinkaulany Veď kiežby sa dalo zasnežovať. Ale ak sa z momentálnych -2 oteplí, tak sa veru nebude dať zasnežovať. Ja veľmi nedúfam v lyžovačku ani u nás na Orave(okrem Roháčov).

katarinkaulany
autor
5. dec 2017

No uberiem asi z nárokov. Teda niekedy cez iný víkend...

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vulka
6. dec 2017

@katarinkaulany V Nižnej na Orave máte priamo na svahu možnosť ubytovať, strava-taká jednoduchšia, 3 vleky(jeden pre úplných začiatočníkov), požičovňa výstroja a aj inštruktori. A ceny určite nižšie ako vo vychytených strediskách. Vola sa to SKI Uhliská.

dai
6. dec 2017

@katarinkaulany ahoj. Uprimne - neviem ako si to predstavujes:-/ myslis ze 1 trener bude ucit vsetky 3 deti? Nevedia vobec lyzovat? Cez sviatky?🙂 za normalnu cenu?
Len moja skusenost: deti mam 10 a 6 r. - na lyze ich staviame od 3-4roch rokov, to starsie zacalo lyzovat v 4roch, mladsie az minuly rok - vzdy mali vlastneho trenera, kedze maju inu konstrukciu tela, drzanie, treba ich zdvihat na zaciatku etc. ... trening menej ako 3-4 dni vkuse na zaciatku podla mna nema vyznam - co sa naucia zabudnu zas ...
Co sa ceny tyka - my prechadzame rozne strediska, trener pod 15 euro hodina - mimo sezony a mimo hl. Oblasti nesiel ( v tatrach, jasnej a pod. Rataj 50 euro ak sa ma venovat len tvojmu dietatu, v lyziarskej skolke to bude menej)
V kazdom pripade nas maly 5rocny minuly rok lyzoval asi 2 tyzdne s trenerom - vzdy po 1.5hod , potom este s nami, nasledne nejake uzolovane predlzene vikendy aby sme sa dostali do stavu ze zlyzoval pekne kopec s nami, vybehol lanovkou a tak ( mozno u tvojich to pojde rychlejsie kedze su starsi plus moj ma hypotomiu cize nie tak pevne svalstvo) ale treba tie ocakavania prisposobit trosku...
Na zochovej bol posledne 2 silvestre sneh - muz tam s detmi lyzoval aj ked svah nic moc - ale teda blizko a hotel super😉

lolonka
6. dec 2017

ahoj....my sme sa tak išli učiť lyžovať. Vybrali sme si Králiky u Banskej Bystrice. Dali sme inštruktora dcére a inštruktora synovi...na 2 hodiny. Dcéra lyžovala celé 2 hodiny na detskom kopci...malého zobral inštruktor aj na veľký kopec. Tieto 2 hodinky im stačili aby pochopili základy lyžovania...aby vedeli zastaviť hocikedy ....odvtedy jazdia samy. Najprv na detských kopcoch a postupne sme išli aj na väčšie...ale nie na ťažké kopce. Ja som sa učila sama...základy som vedela zo školy...a pozerala som sa ako sa učia deti.....a teraz už iba trénujeme na ľahkých zjazdovkách. Mne dokonale vyhovujú Martinky....ale rozmýšľam, že tento rok pôjdeme pozrieť aj do ČR.

katarinkaulany
autor
6. dec 2017

@dai ďakujem za radu

katarinkaulany
autor
6. dec 2017

@lolonka výstroj ste si požičiavali, či ste mali vladtnú?

fefe123
6. dec 2017

tu na dolniakoch je to naozaj len na náhodu... minulý rok Zochova nič moc, ale deťom sa ako tak dalo.... Baba celkom OK ale až po novom roku, teraz cez sviatky typujem nie, nebolo by kedy zasnežiť....
naozaj bude lepšie niečo vyššie položené.... ale keď oraváčky píšu, že možno ani tam teraz nie, tak dufajte, že aspoň to Štrbské a jasná vydržia aj keď si viem predstaviť ten nátresk.... ubytovanie skoro vypredané....

lolonka
6. dec 2017

@katarinkaulany ....ahoj....zo začiatku sme si požičali....nevedeli sme, či to decká bude baviť....po párkrát sme si išli kúpiť svoju...baví ich to🙂

katarinkaulany
autor
6. dec 2017

@lolonka tiež sme to chceli takto riešiť. Ja už roky snívam o tom, že sa naučím lyžovať. Keď som to povedala deťom, tiež sa začali veľmi tešiť. Tak uvidíme... Či nám to vydrží 😊

melbak001
6. dec 2017

@katarinkaulany zasnezuje sa pri minusovych teplotach, ak sa otepli...
ale pozri si na nete Polomka, Bucnik, mas tam ubytko, trenera a aj pozicovnu, aj ceny dobre (z vlastnej skusenosti)

katarinkaulany
autor
6. dec 2017

Ďakujem. Určite si to pozriem.

aduskaaduska
26. dec 2017

@katarinkaulany ahoj necitala som komentáre tak neviem čo baby písali ale som inštruktor 6 rokov tento rok keďže mám v brušku malú lyžiarsku som manager inštruktorov v stredisku Salamandra. Tak ak máš záujem o bližšie info tak mi kľudne napis správu 😊. Všetko je veľmi individuálne ale vieme sa dohodnúť .

melbak001
26. dec 2017

@katarinkaulany uz sa lyzuje, aj dne sa lyzovalo

senta_sofia
26. dec 2017

Ski Drozdovo, maju aj pozicovnu a skolu, zazila som, ze ucili aj celu rodinu

hajny123
28. nov 2018

Ahojte, citala som tu vaše komentare a chcem sa spytat ohladom inštruktorov pre začiatočnikov, teda pre mna dospelu, ktora lokalita by bola pre mna idealna a samozrejme inštruktora, ako sa s nim skontaktujem a popripade aky termin si vybrat. Zaujimave je co pisala Katarinka😊 ze v stredisku Salamandra, mam zaujem o blizsie info