Ako dlho môže trvať hojenie po operácii zlomenej nohy ?

mira2222
10. jan 2020

Ahojte chcem sa spytat ci tu je niekto komu davnejsiw operovali nohu zlomenu. Pytam sa preto ze by som potrebovala poradit priatel.. S ktorym mam syna pol rocneho si rok do zadu zlomil nohu dali mu tam zelezo a este mu ho nevybrali kost sa mu zrasta pomaly.. Este nieje cela zrastena.. Asi vekom. 45.. No a on je stoho na nwrvy dost ze sa to hoji pomaly a rok a ma depky nemoze spavat cvici kazdy den cely den skoro s nohou bicykluje.. Len aby sa mu to uz spravilo pretoze ked sedi alebo proste nema pohyb noha mu strpna zase to musi rozchodit.. Stretli ste sa s biecim podobnym dakujem za radye a
.

kittykat22
10. jan 2020

@mira2222 zalezi na tom ako to ma zlomene, a kde. Ja som mala zlomenu nohu 3x operovanu, sroby, plastiku, ale problemy o ktorych pises som nemala. Mala som praknute jablcko, potrhane slachy a vsetko posunute na stranu. Hojenie islo super - ale bola som mladsia. Do pol roka som bola fit - ale to nic neznamena. Ak priatel chce cvicit - moze chodit plavat. Ak ma obavy co sa tyka hojenia a rany, tak mozes ist na konzultaciu za inym ortopedom. Kamaratka si zlomila nohu v clenku pred rokom a ortoped povedal, ze to nerozchodi. Denne cvici, ma fyzioterapeuta a dokonca na jesen bola na biku. Ale zlomeninu mala velmi zlu - dlho sa bude hojit, dozivotne nasledky na nohu.

mira2222
autor
10. jan 2020

@kittykat22 dakujem pekne.. Nam to velmi zasahuje do zivota.. Tym ze je stoho na nervy kazdy den hovori ze sa zblaznil uz a tak chapem to proste je to rok co sa nemoze normalne hybat.. 🙈 Preto prosím o nejake rady..

gerfinka
10. jan 2020

Ja som mala zlomeninu ihlice v členku bez operácie, hojenie trvalo asi rok, myslím ze po 1,5 r. som bola na poslednej kontrole. Ja som si na to napr. dávala zábal z koreňa kosti hoja. Moja mama mala zlomenú stehennu kosť s operáciou a vložením kovovej dlahy ku kosti. Tie "železa" jej vyberali teraz po takmer 2 rokoch od úrazu. Vybratie však nechal doktor akoby na jej rozhodnutí, keďže to pri chôdzi citila

kittykat22
10. jan 2020

@mira2222 skus pozriet vo vasom meste body body = to je cvicenie pre ludi po urazoch. Clovek ma na sebe vestu ktora vysiela impulzy, a on lahsie cvici. Je to na 20 minut, ale svaly makaju ako 60 min. vo fitku. Mozno by to mohol skusit. Ale to by vyriesilo problem obavy z postavy a straty svalov. Keby potreboval vyriesit problem adrenalinu zo sportu tak plavanie. Urcite skuste nazor ineho ortopeda, mozno si vsimne nieco, coho si sucasny nevsimol, alebo navrhne iny sposob rekonvalescencie zlomeniny.

mira2222
autor
11. jan 2020

Zlomene mal pod kolenom a este ihlicu dole... On vravi ze keby mu netrpne ta noha a nema bolest v clenku bolo by vsetko ok mysli si ze sa mu tam potrhali nejake slachy a lebo nieco take...

nika82
11. jan 2020

No celkovo to vyzerá ako vážna zlomeninavaspon podľa RTG otec na zlomeninu členky operovanu, po roku vyberali kliny

mira2222
autor
11. jan 2020

@nika82 dakujem.. No aj jemu hovorili po roku no este to nieje zahojene tak este pocka

nika82
11. jan 2020

@mira2222 on mal klin na 7 srobikov ta platnicka mala ledva 10cm .... este ma moznost zobrat snimky rtg a ist sa spytat na inu trauma chir ambulanciu aspon o dalsi nazor

mira2222
autor
12. jan 2020

@nika82 bol uz.. U 3 chirurgoch.. V ba a v ga.. Ale kazdy mu povedal len to ze to nema zahojene este uplne... A na to trpnutie krem ale tak nic mu stych kremov nepomomaha...

nika82
12. jan 2020

@mira2222 ja som chodila na ortop do Hlohovca kde byvam operovavali na v Piestanoch 4x potom sa ortoped prestahoval do SNVtak chodim tam auz nňma operoval 2x v Poprade , nech skusi o nazor trauma chir v Trnave dr Princ alebo dalsi je dr Mihok ten operoval mojho otca

mira2222
autor
12. jan 2020

@nika82 dakujem za rady

gemerka17
12. jan 2020

Absolvoval nejaké rehabilitácie ? Berie niečo na podporu hojenia ako enzymi ?

mira2222
autor
12. jan 2020

@gemerka17 nie na rehab. Nebol... Berie biomin.. (vapnik) rybi tuk .. To mu odp. Lekar ked bol na rtg. S nohou..

mira2222
autor
12. jan 2020

Nohu natiera dolgitom

gemerka17
12. jan 2020

@mira2222 vyzerá, že to chce čas, určite je priateľ sledovaný u lekára. Kľukne by som spýtala lekára, čo ešte by mu vedelo pomôcť. (niečo z enzýmov na podporu hojenia alebo vitamínov ako takých a spýtajte sa na rehabky, elektroliečba ako taká asi bude kontraindikáciou keď má v tele kov ale cvičiť s ním by mohli, aby mu to netŕplo), treba sa pýtať, dožadovať,radiť. Je to komplikovanejšia situácia. Nech skočí za traumatológom.

mira2222
autor
13. jan 2020

@gemerka17 bral enzymy.. Zo začiatku cca 4mesiace... Wobenzym ale je sost drahy okolo.. 100e..

mira2222
autor
13. jan 2020

Dosť

gemerka17
13. jan 2020

@mira2222 To je pravda, je to dosť drahe. Mne lekár odporučil zas profizym - akútna dávka. 55 e na mesiac. Ťažko povedať či tie enzymi pomáhajú, uvidím keď sa noha preskenuje. Ja beriem aj vápnik, vitamin D3 a vitamín K2. Tiež magnézium a ccko.

mira2222
autor
13. jan 2020

@gemerka17 on teraz berie biomin h.. Dostal to na predpis 90 vrecusiek toje prasok obsahuje to vapnik.. A tiez horcik... A kupoval si aj on k2 a D3 aj kolagen.. Aj mumio tabletky maste skusa uz pol roka co zaberie ale zatial nic ako zlepsuje sa to ale pomaly.. No stym trpnutim nohy to neprechadza nejak...

gemerka17
21. jan 2020

@mira2222 mne teraz lekár predpísal osteogenon, či sa mne niekedy zlomenina zrastie je veľká otázka, na ktorú mi nikto asi nedá odpoveď. U mňa liečba dlhodobá a ako to dopadne neviem. Tak som si povedala, že rok 2020 a 2021 si inak vynahradím. Držím palce, keď sa mu to hojí (hlavne, že aj hojí) tak treba čakať. A ešte pozitívne myslieť a dúfať, nič iné neostáva.

anka52
24. sep 2020

@mira2222 dobry den ano ja sama som mala zlomenu nohu uz je tomu 7 mesiacou mam aj zelezo nohe clenok no kosti sa zrastli ale noha boli kazdy den trpne zeleza dost citim bola som na kontrole a doktor povedal ze zelezo musi von po roku

tokarslavomir12345
29. feb 2024

@gerfinka ahoj mám tú istú zlomeninu ako aj ty zlomenina ihlice v členku us tomu buďe rok a stále ma to bolí poriadne neviem ani choďiť stále Krivám možno 7mesiacov som na tú nohu nestupal a sa bojím že má to stále bude bolieť aj rehabky som us mal

tokarslavomir12345
29. feb 2024

@gemerka17 ahoj ako si terás s tým členkom ak sa môzem opitať??