Buchnutie hlavy a velikánska hrča

rozala111
29. jún 2012

Ahojte, chcem sa spýtať, čo na hrču po páde - synček včera narazil na dvere v obchode a má na čele obrovskú hrču a škrabanec. Hneď sme šli do lekárne a dali nám na to ľad, ale zrejme si to malý dostatočne netlačil a tak mu ešte aj dnes z čela trčí veľká hrča. Viete mi poradiť, ako tú hrču postupne zmenšovať, alebo mu to zostane už naveky? ďakujem za rady a tipy.

elinnka
29. jún 2012

Neviem akeho mas velkeho synceka, ale ja by som isla k lekarovi, nechcem strasit ale ja by som to neriskovala ani nahodou

Hrca sa vstrebe postupne, mozno za 2-3 tyzdne
Eli

traktor
29. jún 2012

ked sa buchne a je hrca, treba nieco studene, lad..hrca môze zostat aj niekolko dni, môze hrat aj vsetkymi farbami..postupne to odpuchne a bude to ok..neboj, neostane mu to nastalo 😉

alex31
29. jún 2012

ahoj my "padame" na hlavu stale .... je ani neviem preco .. ostatne deti obiju ruku, nohu a my stale hlavu .. uz som z toho nestastna ... pri prvych tycho urazoch som zakazdym hned utekala ku lekarovi teraz som uz "skusenejsia" .... ak to bol silnejsi naraz treba odlsedovat dietatko celych 24 hodin ci sa nevyskytne nieco co nie je v sulade s jeho normalnym spravanim ... ak sa nieco vyskytne ihned na pohotovost ak nie tak to bude v pohode .. nasa lekarka mi stale tvrdi ze deti vraj maju silnejsiu lebku ako sa nam mozno zda 😀 😀 😀 no a na hrcu je najlepsi lad ale hned po udere, silnejsie pritlacit na dane miesto a drzat ... ja som uz kvoli nasim "padom" kupila v lekarni normalne take vrecko s ladom a to mame stale v mraznicke pre istotu 😀 😀 😀 .... ako vsak citam uraz sa u vas stal uz vcera takze ak to nie je nic vazne do tyzdna by sa mala hrca pomaly stratit .. staci len ked to odsledujes ci sa naozaj postupne "vstrebava" ak by vsak stale bola aj po tyzdni dost velka a nevidela by si ziadne vyrazne zmeny tak by som radsej pre istotu sla k lekarke .. .ale podla mna to pomalicky zmizne 🙂 🙂 🙂

renab
29. jún 2012

hrča mu naveky neostane. ja mám dobrú skúsenosť s homeopatikami Apis - sú na také rýchle odpuchnutie. ale ak tá hrča je naozaj obrovská - môže sa po podaní homeopatík akoby "rozliať" do veľkej modriny.

rozala111
autor
29. jún 2012

ďakujem - aj my máme s pádmi skúsenosti, ale dosť ma to vyľakalo, tak hľadám, ako mu pomôcť s hrčou, je z nej nešťastný, pred 3 mesiacmi sa trápil s kiahňami - odpadla mu chrastička na čele do jamky, a bál sa, že mu zostane diera v čele
On je taký malý strachoprdko 🙂

zuzanocka
29. jún 2012

🙂 nezostane naveky, určite 🙂
nám malá prednedávnom padla a tiež mala dosť veľkú hrču na hlavičke, v lekárni nám odporučili Heparoid - to je základ na všetky "udreniny" - aby sa nevyliala modrina, resp. aby sa rýchlejšie vstrebala a octanovú masť na zmiernenie opuchu - natierať 3x denne - natrieť asi pol hodiny po tom Heparoide..
niekedy zabúdame na "straré dobré - overené lieky 😉

rozala111
autor
29. jún 2012

@zuzanocka
Heparoid sme mu dali večer, ale išiel do škôlky tak nemá teraz nič, až keď sa vráti, zabudla som na octan, ale hádam mu to zmizne, nech nemá rohy ako jeho ocino - tan si takto urobil 2 na každej strane čela

diusik
29. jún 2012

Ach tie hrce,aj moj 1 rocny syn stale pada.Vzadu na hlave ma hrcu ktora mu tam uz asi aj ostane.Jak zacal chodit strasi ho stale sacal a on padal vzdy nato iste miesto.mal hrcu a padol zase nanu.Uz to mal take skarede ze osm bola uplne zufala.U dvoch chirurgov som si stym bola ale poslali ma domov,ze som hystericka matka 😖
Teraz staci uplne maly uder nato miesto a hned sa to naleje.Vraj v detstve je to tak,ze kde ta hrca vznikne,ked je silny naraz,tak tam moze zhrubnut ta kost a to mu uz asi ostane nafurt.Aj maly synovec mal asi 3 ked tak padol na celo a teraz ma 8 a este stale tam ma tu hrcu,aj ked samozrejme nie je taka velka...

rozala111
autor
29. jún 2012

@diusik no to si ma nepotešila, tak budeme dúfať, že to nejako zmizne, alebo sa zmenší

diusik
29. jún 2012

Aha a este neviem si predstavit takemu malemu decku pridrzat lad,ja som to nedokazala ani na 2 sekundy 😀

rozala111
autor
29. jún 2012

no my sme to riešili vreckovkou a ľadom na nej, lekárnička ho poprosila, nech si to drží, aby bol pekný fešák - a keďže je môj malý "narcis" tak držal a ešte si šiel vypýtať aj nový ľad, len si to asi dostatočne netlačil, predsa len má 4 roky, len si to chcel držať sám 😒

diusik
29. jún 2012

@rozala111 ale ono to nebude vidiet volnym okom,len ked potom prejdes prstami tak to je citit... my to mame nastastie vo vlasoch,ale ma to ta pekne zdeformovane.To tie nestastne obkladacky co mame vsade,tam vznikaju brutalne udery...

diusik
29. jún 2012

No 4 roky,tak to uz ano,to je uz velky rozumny chlapisko 😀

martini
29. jún 2012

@alex31 trochu mimo temu, ale neda mi ti nenapisat. Ja s malym chodim na kontroly k rehabilitacnej lekarke a aj zvlastneho popudu este naviac k jednej rehabilitacnej terapeutke. Ked mal maly 3 mesiace, tak sa mi prehybal do luku. Vtedy sme aj 2 tyzdne cvicili vojtovku a nastastie ho to cvicenie rychlo odblokovalo a viac sme nemuseli. A vtedy mi povedali, ze musime trosku cvicit lebo pri nespravnom motorickom vyvoji ( co i len trochu odchylenom) sa moze stat to, ze ked bude starsi, tak bude vela padat na hlavu, ze nebude stihat vystierat ruk pred seba a padne na hlavu...alebo ze bude zle naslapovat pri chodzy...a ze neskor sa z tychto neduhov moze vyvinut skolioza alebo bolesti hlavy ( kvoli chrbtici)... posud sama ci ten tvoj maly poklad nepotrebuje kontrolu u rehabilitacnej lekarky... ved za to nic nedas. Taketo problemy mozu vzniknut aj u deti, o ktorych si myslime, ze su nadpriemerne motoricky šikovné, lebo napr. sa zacnu stavat na nohy skor ako ich svaly su na to zrele, proste mozog predbehol svaly... nehcem tu mudrovat, len sa podelit o vlastnu skusenost a mozno poradit. A ospravedlujemsa autorke, ze som jej tu takto zasiahla. Kazdopadne treba maleho 24 hod. odsledovat, hlavne aby nebol prilis ospaly a malatny alebo podrazdeny aaby nezvracal...ale to sa vam asi nastastie nestalo, tak len vydrzt a hrca sa vstrebe...

zuzi0911
29. jún 2012

@rozala111 my mame taketo urazy stale.najprv som stym isla vzdy k lekarovi ale zakazym to bolo ok. teraz uz nechodim ale ak by vracal,bezvedomie,zmena spravania tak to ano,ale pokial sa javi normalne tak iba pozorujem. a hrca ta pekne zmyzne aj my sme mali na cele a nie raz 🙂

alex31
29. jún 2012

@martini .. dakujem za vycerpavajucu spravu ale nie som si ista rehabku nepotrebujeme .... my problemy o ktorych pises nemame .. a to viem na isto 😀 ... jednoducho niektore deti maju stale dochramane kolena a my jednoducho stale poobuchame hlavicku ... a nie preto ze by nestihol vystriet ruku alebo nieco ine ... a presne ako pises sme aj motoricky "v predstihu" ale inak absolutne bez problemov .... a mam to potvrdene aj od lekarky ... jednoducho nam je sudene nosit stale prilbu a byt radsej viac pozorny a nie taki rozlietani 😀 😀 😀 ale vdaka mozno tvoj koment pomoze nejakej inej maminke 😀

fantomanka
17. nov 2015

mam stasne opuchnute celo ako kebyze mam podliate vodou od nosa hore velky pupak dostala som par ran aj do oci tie uz mi odpuchaju no celo sa nezmenilo je to normalne???

evulik858
17. nov 2015
Používateľ evulik858 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evulik858.

asi je

hiwatari
19. jan 2016

Tak len na ukazku ako hrozne to moze vypadat :( hrca na hlave 5 minut po uraze

sardinka335
19. jan 2016

vobec to nemá take strašne....natieraj to heparoidom, hned po uraze sa dava lad, niečo studene čo si aj dala a chce to čas.aby sa to zatiahlo ..samozrejme ak by sa malý stažoval n abolesti hlavy, zavrat, nevolnost tak do nemocnice. Ved ten lad či čo ti davala lekarnička tak si sa jej mala hned popytat o radu.

hiwatari
19. jan 2016

No nam sa to stalo dnes rano a hladala som podobne pripady a ze ako to riesili. Lebo vypada to sice priserne, ale na pohotovost mi to zas neprislo. Nepodcenujem to, len zdravy rozum velil pozorovat maleho typ placu, oci a hlavne spravanie. Ale pre pripad som pohladala aj na nete, ked uz teda mam tu moznost 🙂

miska843
19. sep 2016

ahojte moj maly tiez padol ked mal rok buchol do radiatora celom hned tam bola priehlbina ja ze sa mu kosť zalomila. Potom vybehol pukel natierala som aloe vera zmizlo asi za tyzden ale dodnes tam ma akoby jamku v cele. Ked place vidno. Sledovala som ho nic mu nebolo presli 3 mesiace a dr vravela ze to by do 2 tyzdnov som videla ze nie je vsetko ok. Mali ste skusenost ze vam ostala v kosti jamka? myslite ze postupne ako bude rast hlava sa to zrovna?

romanetta098
16. okt 2017

Ahojte chcem sa poradiť udrela som sa do hlavy mám bolesti Visla mi na celé dosť veľká hrča robi má sa modrina hrča sa zmenšuje ale bolesť hlavy neubúda čo štým ? :/

vrba24
3. nov 2017

@miska843 ahoj prosim zrovnalo sa to ? Lebo ja ani neviem kde sa maly buchol a ma.hrcu 2 tyzdne a ked sa zamraci ma z nej jamku tiez. Nebolo to nic vazne ? Neboli sme u Dr. ale v pondelok pojdem.

miska843
3. nov 2017

asi hej uz to nebadam akosi

rony1
3. nov 2017

@diusik toto mozem potvrdit syn raz dost hnusne spadol na celo.nemal vtedy ani rok.dokt po case ked hrca nemizla odporucala masirovanie ze by sa to mohlo povolit. Tak som skusala ked ma cez den napadlo tak som mu to skusala ale neviem ci pomohlo ak tak len kusok.lebo teraz ma skoro 6r a hrca stale aj ked je malicka..

rony1
3. nov 2017

Ale mozno k tomu aj prispelo aj to ze po tom uraze vzdy ale fakt vzdy spadol presne na to iste miesto..
@hiwatari takto dako aj ten nas vyzeral vtedy..len mne spadol na pant od dveri co je na zarubni ako bezal rovno na to lebo v neboli tam dvere zavesene..pamatam vtedy dlho som mala v hlave myslienku ze ake stastie ze keby nizsie tou silou jooj to by ocko tak potom som aj bola rada ze ti bolo celo..

miska843
15. nov 2017

Ja citim tiez este hrcu ze ma zmizne to ci uz ostane? Uz presiel myslim mesiac odvtedy

vrba24
21. nov 2017

@miska843 aj nam to nemizne a hrca je mne sa zda aj vacsia a u nas ked sa zamraci tak sa to akoby dovnutra cele sa da a je tam jamka..

miska843
22. nov 2017

Vraj heparoidom masirovat