Čo si dať na bolestivý podvrtnutý členok?

lizzygrant
18. máj 2020

Prosím Vás, včera som nešťastne spadla zo skateboardu, asi mám trochu podvrtnutý členok. Trochu mi opuchol, neskutočne to bolí, neviem už čo s tým. Máte nejaké rady? Neznesiteľná je tá bolesť.. Ďakujem

simsalabim
18. máj 2020

@lizzygrant ak je bolest neznesitelna, sla by som na chirurgiu. Ja som mala nedavno vyvrtnuty clenok, kvoli tomu blbemu rusku som nevidela a zrubala som sa na schodoch. Trochu opuchol...Bolel, ale nie neznesitelne.

eliska13
18. máj 2020

@lizzygrant choď k lekárovi môžeš mať šľachu natiahnutu, dala by som si octanovu masť a zaviazať, ale ak tak veľmi bolí radšej nech sa na to pozrie

lizzygrant
autor
18. máj 2020

@simsalabim @eliska13 Môže byť aj to že mám nízky prah bolesti ale tak neviem si nájsť jednu polohu prašivu v ktorej by to nebolelo. Dostupovať už vôbec nie som schopná.. Ďakujem za rady

lizzygrant
autor
18. máj 2020

@simsalabim ako dlho sa to hojilo?

simsalabim
18. máj 2020

@lizzygrant mne dlho, 2 tyzdne. Ale ja uz mam 50. Ak nevies stupit na tu nohu, urcite chod k lekarovi.Ja som chodit mohla, len som krivkala a snazila sa nohu v clenku nezohybat. natierala som si to octanovou mastou a voltarenom na striedacku. Obviazane asi tyzden, potom uz nie, ale bolel pri urcitych pohyboch. Nastastie som na home office, tak som nemusela moc chodit.

pininka1
18. máj 2020

Určite s tým chod, ja som nešla a potom mi zistili po x rokoch že chodím na zlomenej nohe, už to bolo celé obrastene a nasledovala komplikovaná operácia.

simca06022011
18. máj 2020

chod na pohotovost, ja som si s tymto narobila taku sarapatu, ze ani za skoro 3 roky nemam s clenkom pokoj. Ak bude ok vsetko, dostanes octanovu mast na opuch, lieky od bolesti alebo nejaku mast a kludovy rezim... a za dva tyzdne mas pokoj... ale aspon budes mat istotu.

lizzygrant
autor
18. máj 2020

@simca06022011 @pininka1 Ďakujem Vám všetkým za rady, hneď večer idem na pohotovosť, držte mi prosím palce.. :(

simsalabim
18. máj 2020

@lizzygrant a preco nejdes rovno teraz? Na pohotovosti niekedy stravis hodiny... rovno by som sla s urazom na chirurgiu.

lizzygrant
autor
18. máj 2020

@simsalabim Na chirurgii sa čaká dlhšie jak na pohotovosti, či nie?

simsalabim
18. máj 2020

@lizzygrant no moja skusenost je opacna... aspon u nas, moj chirurg pracuje rychlo, pohotovost je strasne pomala. A hlavne mam pocit, ze teraz to u lekarov praveze fici este rychlejsie, lebo je tam malo ludi.

simca06022011
18. máj 2020

@lizzygrant nemusi... kludne to teraz moze byt na chirurgii raz dva.. ja som bola posledne na pohotovosti 4 hodiny a boli sme tam asi 5 dokopy...

merkelica
18. máj 2020

Asi by som sa pozrel na vyplatnu pasku, a z odvodov do zdravotnej poistovne by som vypocital, kolko penazi som dal do zdravotnictva za cely zivot.. po zamysleni sa nad celkovou sumou by ma malo napadnut, kam by som asi s urazom koncatiny mal ist.. ak ma to nenapadne, tak asi nieco nie je vporiadku...

aniele
18. máj 2020

So včerajším úrazom už máš ísť na chirurgiu, nie pohotovosť. A určite choď.

lizzygrant
autor
18. máj 2020

Bolo to zlomené, bohužiaľ. Už mám aj sadru. Neviem, či je normálne, že to v sadre bolí stále lebo som nikdy sadru nemala...

simsalabim
18. máj 2020

@lizzygrant jeejda. Tak dobre, ze si isla. Boli to, lebo to je zlomene, ale casom by sa to malo zlepsovat, nie zhorsovat - kamoske sa bolesti stupnovali a bolo to kvoli tesnej sadre, museli ju dat dole a urobit nanovo. Ty sa teraz setri, nohu co najviac vystretu, nedavaj ju dole, ked nemusis. Nech si coskoro fit 🍀