Malá prevrhla lak na drevo. Môže sa jej niečo stať?

lenka1977
15. dec 2008

Prosim o pomoc. Dieta mi prevrhlo lak na drevo. Ked som sa vratila mala celu rucku od neho. Neviem ci sa jej nedostalo aj do ust. Co mam robit? Je to tekuty vodou rieditelny bezfarebny lak. (nie acetonovy)Nieco ako sa pouziva na servitkovu techniku. Nevyzera zeby ho jedla ale mam strach ci sa jej nemoze nieco stat?

erikaaaa
15. dec 2008

neviem, ale ked je to vodou rieditelne dala by som jej asi vypit vela vody a rano by som zavolala doktorke a spytala by som sa jej 😕 insie ti neviem poradit 😅 ale ak mala vyzera ok ,tak sa neboj. Ved toho asi nejedla vela, by jej to asi velmi nechutilo,a troska by jej nemalo nejak uskodit 😕

stvura
16. dec 2008

Ahoj, no podla toho co je to za lak., su rozne: nitrocelulozovy, synteticky, polyueratanovi....
Mi sme teraz lakovali drevo i tatransky a lak ktory sme pouzili bol v pohode, i ja som mohla lakovat ako dojciaca zena a syncek spal opodial. Najlepsie ked skocis priamo do obchodu a spytas sa tam. Nie vsetky laky na drevo su zieraviny ale istota je istota...

roasha
16. dec 2008

stvura,nitroceluloza,syntetika,polyuretan-tieto sa riedia /nitrocel./-acetonom,alebo /Syntetika/syntetickym lakom.
lenka pise,vodou rieditelny-napr.slovakryl-nic strasne sa nedeje-len viac pit,nie si si ista,ci ho vobec oblizla....neboj. 🙂