Narazený palec na nohe a zliezajúci necht.

smile31
24. jan 2020

Ahojte, prosím vás baby , pravidelne behávam no ešte sa mi toto nestalo... Bola som si zabehať a keď som sa vrátila domov začal ma neskutočne stipať palec na nohe( mala som druhé tenisky ako nosievam) keď som sa vyzula videla som že palec mam celý červený, stipal, pobolieval, no nevenoval som tomu pozornosť. Včera večer som sa pozerala a v časti ako je lôžko nechtu som mala pľuzgier a pod nechtom fialové,asi krvou podliate. Z vrchnej časti nechtu sa mi akokeby začína nech odliepat😭...mení to ešte moc je to ozaj malo skôr len trošku odstáva neviete poradiť ako ho zachrániť? Vdaka

margaretka_
24. jan 2020

Ak sa mu nieco stalo a poskodil sa tak, ze odpadne, asi uz s tym neurobis nic, len to nechaj odrast. Teda mne uz necht odpadol. Aj synovi. Iba sme to udrziavali strihanim, nech nikde nezatiahne blbo. A pekne to odrastlo.

smile31
autor
24. jan 2020

@margaretka_
Pravdepodobne sa poškodil narazmy do topánky pri behu....

darina1952
24. jan 2020

@smile31 ahoj, urobila sa ti krvná podliatina pod nechtom (v lôžku). Neostáva nič iné len počkať pokiaľ celý nechet odrastie, bude to trvať niekoľko mesiacov, zvyčajne do 6mesiacov odrastie celá dĺžka nechtu.

smile31
autor
24. jan 2020

@darina1952 takto to vyzerá

darina1952
24. jan 2020

@smile31 bude to OK, len to chce čas na zahojenie. Ak ťa to bolí a chceš pomôcť rýchlejšiemu vstrebaniu modriny, natri si prst krémom Ibalgin Duo efetk - obsahuje okrem ibuprofenu proti bolesti aj heparoid na vstrebanie modriny/krvnej zrazeniny. 🙂

smile31
autor
24. jan 2020

@darina1952 ďakujem takže mi to nezlezie?

juliet86
24. jan 2020

@smile31 kolko km si bezala? mozno aj kvoli zime si to necitila skor. keby si si nebola ista bez to ukazat chirurgovi

smile31
autor
24. jan 2020

@juliet86 moc nie cca 7 km som spravila

darina1952
24. jan 2020

@smile31 ťažko povedať, uvidíš 🙂

smile31
autor
24. jan 2020
miskakyska
24. jan 2020

s takýmto nechtom po poškodení nechtoveho ložka som fungovala pár rokov..prestal rásť ,nebolel,tak som neriešila,kym som nezakopla a neodkopla ho ... na urazovke ho strhli,vyčistili a nechci vedieť čo mi narastlo ...😀 bojim ísť s tym k lekárovi,že mi palec odrežú 😀

juliet86
24. jan 2020

@smile31 hm no ked si zoberies ze to mas aj 7000tisic naslapov tak to narazilo velakrat.. vela stastia!

babyfrog
25. jan 2020

@miskakyska choď k dobrej pedikerkej ak ty nepoškodili lôžko pri strhnuty tak ty ho dá dokopy.... Mne na jednom palci poškodili chudák už sa nedá nič robiť..chodím raz za 6 týždňov na gélové nechty raz za pol roka mi dá ten palec celý dole odstrihne ten pahyl čo tam narástol zabrusi a dorobiť zvyšok gélom...