Opálila som si prsty

melissa_19
18. nov 2023

Dobrý večer chcem sa opýtať opálila som si prsty pri varení a už asi 4 hodiny mám namočenú ruku v studenej vode dávala som si rôzne obklady aj aloe vera aj krém na ruky a nič mi nevie pomôcť ne mám to nejako vážne ale extrémne ma to štípe neviete o niečom čo by mi mohlo pomôcť prípadne ak by som si dala tabletku od bolesti či by mi nato zabrala ďakujem

snehulak77
18. nov 2023

Ahoj, Ja som mala na ruke a pomohol mi mastný tyl, kúpiť v lekárni, je na popáleniny. Uľavilo mi to od bolesti

melissa_19
autor
18. nov 2023

@snehulak77 to už teraz nikde nezozeniem preto sa pýtam niečo po domácky 😅

snehulak77
18. nov 2023

Tak to neporadim. Ja som ešte kocky ľadu zabalila do uteráka a tak chodila s prstom. Ale keď prestanes chladiť, tak ak to nie je úplne vážne, tam by to po chvíli malo prestať tak hrozne stipat

melissa_19
autor
18. nov 2023

@snehulak77 veď práve že neprestáva, nezaberá 🙈

mima172
18. nov 2023

@melissa_19 Ak je to také rozsiahle, že nepomáha tak dlhý čas vo vode, tak neskočíš na pohotovosť?

majamat
18. nov 2023

mne pomohlo nieco mastne,a le nahrubo.

melissa_19
autor
18. nov 2023

@mima172 ono nemám pľuzgier nič trošku začervenanie ale veľká bolest

oblecenieavecicky
18. nov 2023

@melissa_19 fenistil

melissa_19
autor
18. nov 2023

@oblecenieavecicky ďakujem skúsim

jankka1981
18. nov 2023

@melissa_19 mne pomáha horčica

danyelia
18. nov 2023

Ahoj, pre istotu maj doma stále Dermazin krém na popáleniny, vraj ho používajú aj v nemocnici, no také domáce liečivo - neviem 🤔

panonia
18. nov 2023

Ja som chodila s rukou vo vedierku tiez pár hodin až potom na napadlo že aj gel dubova kôra je na popaleniny normalne mi to pomohlo, postupne mi bolest zmizla. Ale aj octanovy krem by mal pomôcť

melissa_19
autor
18. nov 2023

Horčica pomohla na chvíľu, asi 2minuty fenistil stipal ako divý 🥹 ráno vstávam o 4do práce mám náročný deň asi sa zblaznim

renab
18. nov 2023

@melissa_19 mas lieh? Ten mam vyskusany na popaleniny. Ani pluzgiere sa neurobia. Ale davam to hned po popaleni.

panonia
18. nov 2023

Ocot, med, alebo surovy zemiak

mikadooo
18. nov 2023

@melissa_19 ja by som si dala akúkoľvek tabletku na tlmenie bolesti. Mňa vždy popálenina páli do druhého dňa... Po noci pálenie zmizne. Ak to nevyzerá nejak katastrofálne, tak neviem, či je to život ohrozujúci stav, že by som s tým behala na pohotovosť...

melissa_19
autor
18. nov 2023

@mikadooo ja ani na pohotovosť nejdem práve preto som sa sem prišla poradiť pretože som nemala ešte takéto popálenie aby mi to neprešlo do niekoľkých minút a keďže to už trvá pár hodín a nedošli ale žiadny výsledok tak len napadlo že by som si dala nejakú tabletku a pomohlo by mi to dala som si flector zatiaľ mi nepomohol tak má stále ruku ponorenú vo vode ale už mi nepomáha ani to dúfam že čo najskôr zaspím

maranco
18. nov 2023

@jankka1981 na popáleninu nedávajte v akútnej fáze žiadne masti, vajce, lekvár či horčicu – popálené miesto potrebuje chladenie a prekrytie
https://www.npz.sk/sites/npz/Stranky/NpzArticle...

mikadooo
18. nov 2023

@melissa_19 držím palce. Ja keď sa popálim, tak ja to cítim celý deň aj keď chladím kde sa dá...

hugigugin
18. nov 2023

@melissa_19 daj si aj ibalgin abo daco do bolesti

hugigugin
18. nov 2023

@melissa_19 naposledy som mala 14hodin vo vode. Aj v robote. Namocit, vybrat, akonahle palilo vložila som znova. A večer v posteli ma napadlo dat tabletku Ibalginu. Hned bolesť prešla.

kulumulu123
18. nov 2023

@melissa_19 na cerstvu (!!!!) popaleninu namocit do muky (jedno akej) nechat par minut a pitom iba nasucho otriast neurobi sa ti ani pluzgier ani nic.. Veeeeellllaaa krat odkusane na sebe aj detoch. Ale tu muku musis dat hned nie po x hodinach... Tak aspon do buducnosti 😊

maranco
18. nov 2023

@kulumulu123 Múka na popálenú kožu nepatrí. Obsahuje škroby, ktoré sú dobrou živnou pôdou pre baktérie a tie môžu podporiť infekciu. Rana sa zle a bolestivo čistí.

Doc. MUDr. Ján Koller, PhD., Klinika popálenín a rekonštrukčnej chirurgie UNB Ružinov
https://sarm.pluska.sk/zdravie/muka-popaleninu-...

mery333
18. nov 2023

Prvá pomoc je samozrejme studená voda a ja potom natieram Fenistilom, ktorý príjemne chladí. Takú jemnú vrstvu si na popálenine udržujem (áno, ten fenistil, čo sa používa na potieranie štípancov, je aj na ľahké popáleniny) 😉

mariska1989
18. nov 2023

Čím dlhšie to budeš chladiť tým ťa to bude potom stále bolieť . Takže vytiahnuť ruku asi z vody pred tým si dať tabletku od bolesti a zaťať zuby 😬 alebo niečo z mraziaku dať cez handru a potom dať palce na to a ešte zabaliť do uteráka a čím skôr ísť spať teda pokúsiť sa zaspať . Počas spánku sa teplota na palcoch ustáli a ráno bude lepšie

zuzanna1317
18. nov 2023

@melissa_19 Pasta s rybím olejom (rybilka) alebo sudokrem

kulumulu123
19. nov 2023

@maranco neviem ci zrovna mlaka vonku na ulici je cistejsia a sterilnejsia ako muka ale ok. Mne osobne toto vzdy pomohlo a nikdy som nemala ziadne a uz vobec nie desive nasledky...
Autorka nech si vyberie co uzna za vhodne predpokladam ze je svojpravna 😉

mircalla
19. nov 2023

To su rady....horcica, fenistil, ocot, med, surovy zemiak....isty navod ako si este ublizit

melissa_19
autor
21. nov 2023

@mircalla nakoniec aj tak ma zachránila studená voda, avšak by som povedala že mi zlieza koža, mám to veľmi škarede fialovo modré totálne zničenú škaredu kozu :'( vyzerá to ako nejaké škaredé ochorenie dúfam že mi to nezostane

mircalla
21. nov 2023

@melissa_19 Vsak nic ine by som na to ani nedavala