Poradíte niečo dobré na rozbité kolená a škrabance?

zuzkal99
12. jún 2013

Chcela by som nejakú radu čo kúpiť dcére z lekárne na rozbyte kolená škrabance a podobne odreniny čo sa jej stanú vonku

traktor
12. jún 2013

v tomto som mozno divna matka..ale ja fakt doma nic na taketo *zalezitosti* nemam..ja som bola vzdy za klasika oplachnutie cistou vodou a volne nechat na vzduchu zahojit, ziadne prelepovanie nic..

winka99
12. jún 2013

mali sme dettol sprej na odreniny, čisti, nefarbi a nestipe..budem musiet kupit, lebo sa minul
calcium pantothenicum pise ze sa pouziva na odreninky, drobne popaleniny aj panthenol sprej napr.

bambibam
12. jún 2013

ježííš,ja tiež nič nemám, iba autolekárničku. ja tiež všetko opláchnem - ale mám lieh čo mali na pupíky ,ale neviem či je vôbec ešte použiteľný.

mamazem
12. jún 2013

Čistú vodu a prípadne Nechtíkový gél od slovenského výrobcu Hanus. Má hojivé, protizápalové a protibakteriálne účinky na pokožke. Je vhodný aj na otvorené rany. Šikovný aj na bodnutia hmyzom. Moc by som to s nejakým super dezinfekčným postrekom nepreháňala 😉 Nájdete u nás na mamazem.sk

janicka11
12. jún 2013

ja tiez doma nic nemam..Ale ten dettol sprej je zevraj dobry..

maznacik007
12. jún 2013

betadine, nestipe a je vyborny ... ja ho mam doma a velka spokojnost aj napr. narozskrabane stipance od komara ... a pod ak sa to stane vonku tak len oplachnem vodou ... a betadin dam az doma

talula
12. jún 2013

aj my mame len ten dettol sprej co nestipe...

anexis
12. jún 2013

tak ano, ak je po ruke cista voda, tak netreba nic extra, my napriklad dost chodime po turach, vyletoch a cistu vodu teda so sebou urcite nenosime, taky dettol ako uz bolo pisane sa zmesti v pohode do batoha a netreba hned utekat pre nejaky skrabanec alebo odreninu hned domov alebo kam

nasta197
12. jún 2013

ahoj mi mame sprej detol ale poklopem si moj malý nieje taký expert na taketo úzazy ked ho uštipol mravec tak je mu sa to pacilo že som mu nastriekala a zalepila mal s toho radosť on si sam požiadal poliečiť 🙂

sisaka
12. jún 2013

na vycistenie rany Bactine (ucinna latka ako Dettol + neviem, ci Dettol ma aj lidocaine na umrtvenie) a potom Polysporin mast, pripadne krem. Tento pripravok sa pouziva u nas v Kanade aj v nemocniciach (obsahuje 3 atb, chrani pred infekciou, urychluje hojenie, obsahuje vit E minimalizuje jazvy...), neviem ale, ci sa predava aj na Slovensku, mozno nejaky equivalent

michaela.g
13. jún 2013

@zuzkal99 ahoj, neviem ako je dieta stare, ale nasa ked bola v tom padavom obdobi tak som umyla a postriekala Detollom, ked jej to zaschlo tak som to prelepila naplastou ked sme isli von, lebo sa stavalo ze na to koleno padla potom este 2-3 x a ta chrasta bola potomuz hlboka...

nanulik
13. jún 2013

mám dettol na dezinfekciu a traumeel na lepšie hojenie rán.... Mám ale nepoužívam 😀 lebo ked malý vonku spadne tak to nikdy nemám pri sebe 😀 lebo našťastie nejako často nepadá

selema
13. jún 2013

Dettol sprej-je super, lebo neštípe.

dada97
13. jún 2013

skvely je emergenci sprej s aloe verou, je doslova na vsetko, uzasna vec, nestipe, dezinfikuje a hoji a je doslova multifunkcny, na modriny, poranenia, moze sa striekat na otvorene rany, na popaleniny, ale aj od slnka, po postipani hmyzom, na plesne mykozy do hrdla, so nosa, nedam nan dopustit,
keby ste chceli vediet, viem vam poslat ako vyzera

silvapokorna
29. jún 2013

Určitě náplasti s obrázkom. Bude ich milovať. Ja poznám tieto http://naplasticosmos.sk/Produkty/pre-deti.html U vás v lekárni budú mať určite tiež nejaké, hlavne, aby boli s obrázkom. Moje dievčatá od tej doby, čo som nakúpila obrázkové Cosmosy ošetrujú aj všetky bábiky a nábytok. 😀

petula8
6. júl 2013

ja používam sprej aloe vera, malú to neštípe 🙂 🙂 😀

lubina
6. júl 2013

Betadine vodicku na vycistenie a nejake super naplaste, to zaberie vzdy 😀