Pribuchnutý prst a odpadnutý necht

anna393
25. sep 2018

Ahojte mamicky potrebujem poradit moja 6r. dcera si nestastnou nahodou pribuchla prst do dveri auta dnes jej necht odpadol polovica noveho nechta uz narastla ale boli ju to aj tak dava si na nho pozor ale viete ako deti vsade ich plno .... pomohlo Vam nieco alebo sa u niektorej take nieco uz stalo? Viem ze jej dorastie len ci sa tomu neda nejako dopomoct dakujem pekne 😊

karmela
25. sep 2018

@anna393 ja som to ako dospela spravila 🙈 a poviem ti že s toho pribuchnutia som mala zlomený maliček posledné dve články.A dodnes mám poškodené nechtové lôžko.Malej držím palce nech sa skoro zotaví a nepoznám nič na rýchlejši a bezbolestný rast nechtu

macko1007
25. sep 2018

@anna393 ja som si ako 9rocna privrela prst do dveri auta...prstenik..poviem ti to bola bolest...na pohotovost som nesla lebo necht by mi strhli ..mala som ho na 100%aj pomliazdeny ..necht mi rastol dost pomaly a mam ho zdeformovany dodnes..iba som nato mala antbioticku masticku a nosila som to spevnene ...

janulka2811
25. sep 2018

Luhovat v repiku rano,poobede,vecer 😉 bylinky su nadovsetko.

anna393
autor
25. sep 2018

@janulka2811 dakujem pekne vyskusame ... nebude to vadit ked jej namocim ten prst aj ked jej vidno to lozko nie?

anna393
autor
25. sep 2018

@karmela au tak to muselo fajne boliet 😔😔 tak dufam ze jej pekne narastie a dujeme pekne ... ako teraz to berie v pohode len sa chudacik zlakla akurat ked isla so skoly domov a sam jej odpadol tak isla k ucitelke ... este zacala teraz 1 rocnik a musi uchopit ceruzku teraz na stredny prst nemoze s ukazovakom pisat lebo ked chce pritlacit na nu tak ju prstek boli ☹☹

anna393
autor
25. sep 2018

@macko1007 och jej to mi je luto ... tak dufam ze jej pekne narastie

janulka2811
26. sep 2018

@anna393 nie,ja som dokonca ho macala v repiku ked som ho mala obviazany a pekne sa zahojil,denne sa to musi luhovat tak 10min nestipe to nic.

marytesss
26. sep 2018

môjmu ockovi sa podarilo pred 15 rokmi pribuchnúť si malíček, mal ho aj zlomený. dlho ho nosil spevnený, necht mu nestrhli- ten vyrástol za pol roka aj sám a teraz ho má pekný. a teraz si pribuchol palec 🙈 ale nie je zlomený, iba ho to bolelo nejakú dobu, už je to vo fáze vyrastania nechtu, uvidíme ako dlho bude vyrastať. snáď malá bude mať prštek ok 🙂

romiada
26. sep 2018

@anna393 nas maly si takto privrel palec do rolldoru. Straaasne plakal 15minut kym nezaspal od unavy z toho. Muselo ho to velmi boliet. Stalo sa to zaciatkom juna a az teraz posledne dni mu nechtik dorastol. Mal ho uplne cierny, podliaty krvou ktora sa zmenila na taku ciernu zmes pod nechtom. V lete mu ten necht odpadol, mal len hole lozko. Muselo ho to velmi boliet lebo doteraz ked povieme bolavy prstek tak nam to ukaze. Nedavali sme na to nic.

burgun
12. aug 2019

dnes sa mi stal uray pribuchol som si prst a necht sa mi odlupuje co mam robit ,????

lenka2710
12. aug 2019

@anna393 mne ako malej pribuchol prst do dverí bracho, necht mi odpadol sám, viem ze mi ho v čomsi mama macala,pravdepodobne v repiku! Dodnes ho mam mierne deformovany,ako keby opuchnuty,ale co uz

burgun
13. aug 2019

Treba ísť ak lekárovi voči si to viem aj sám vyliečiť

julia204
13. aug 2019

@burgun ja som si v maji privrela palec do dveri auta.. Hned sa podlial cely krvou, 3dni som s nim nemohla hýbať.. Minulý týždeň mi necht sam odpadol a rastie novy.. Vraj u dr ten necht strhaju dole..pokiaľ nie je prst zlomený načo ist k lekárovi odpadne aj sam..

burgun
14. aug 2019

Nemam zlomeny prst len ¡ te necht sa odlupuje a pod nim je zaschnuta krv z toho mam obavu co robit natieram repikovou mastou namacam do repika , peroxidvodikovy davam nevie!m co by mohlo pomoct aby sa to cim skor zhojilo nikdy sa mi to nestalo na ruke

julia204
14. aug 2019

@burgun ta krv postupne odide sama.. Staci namacat v repiku.. Mast je zbytočná pretoze cez necht sa nedostane pod lozko tak povedala mne sestrička.. Hlavne je cez stred nechtu davat kusok leukopastu aby sa nechtom niekde nieco nezachytilo a nestrhol sa.. Nie cely necht lepiť ale tenky pásik cez stred..

burgun
14. aug 2019

@julia204 dakujem a za aky cas sa mi to zahoji

julia204
14. aug 2019

@burgun zalezi aka velka plocha je podliata krvou.. Mne necht odpadol po 2 mesiacoch

burgun
14. aug 2019
burgun
14. aug 2019

@burgun za kolko sa mi toto zahoji

burgun
15. aug 2019

@lenka2710za kolko sa to zahoji meaml by to vydiet lekar

burgun
15. aug 2019

Ked mam problemi zo zazranlivostou a tazko sa mi hoja modryny myslie stimto treba ist k lekarovi mam to 4den taketo

burgun
18. aug 2019

Julia
@julia204 mám to už 6,deň a občas mi ešte keď dám leikoplast krváca je to normálne alebo treba lekara

julia204
18. aug 2019

@burgun asi uz lekara nemalo by to krvácať.. Mne netiekla krv vôbec mala som ju nahromadenu pod tym nechtom a ked odpadol aj krv ususena odpadla

burgun
18. aug 2019

@julia204
@julia204 vypadá to takto leikoplast je od krvi iba v noci

burgun
18. aug 2019

Na ktoré oddelenie mám to 6dni Zahojí sa to samé ???

burgun
18. aug 2019

Akému lekárovi samé sa to nezahoji mám to takéto 6den

burgun
19. aug 2019

@julia204 uz nekrvaca iba ak dam leukoplast inac nic len ten necht je stale treba ho ist dat odtrhnut ci odpadne po kolkych dnoch

julia204
19. aug 2019

@burgun mne odpadol po 2 mesiacoch..

burgun
20. aug 2019

@julia204 az ja ho stale namacam v repiku este sa ma neaoko liecit uz nekrvaca iba ak v praci namaham tak v tedy trosku dakujem za rady nikdy sa mi to nestalo teraz prvy krat lekara som nenavstivil dufam ze netreba

burgun
23. aug 2019

Tak po tyzdni som bol u lekara zlomeny clanok mam