Pricviknutý nerv na krčnej chrbtici

kristina_00
30. apr 2019

Ahojte včera som mala nejaký zlý sen a mrvila som sa zo spánku a zobudila som sa na bolesť neskutočné pichanie ako je lopatka a šlo to až do krku a ľavej ruky , nedalo sa mi pohnúť s hlavou do predu , zadu a do ľavá veľká bolesť až som plakala bola som na pohotovosti kde mi pichli ketanol a novalgin , dali flector a dorsiflex .. dnes je to o niečo lepšie davam si aj flector náplaste ale bolesť je stále rovnaká akurát to už nemám tak stuhnuté a lepšie sa mi hýbe s hlavou .. máte niektorá skúsenosti s týmto? Koľko ste sa liečili a ako dlho to bolelo ? Na pohotovosti povedali že to musí prejsť samé a netreba chodiť svojmu lekárovi ale to sa mi nejako nezdá :-/

klaudia_kaja
30. apr 2019

Ja už s tým trpím 3 roky, nepomohli mi ani rehabilitácie, masáž mi to uvoľní, ale po mesiaci dvoch znovu .. kúpila som si sprej elmetacin, trochu mi to uvoľní bolesť, ale oproti masáži, ktorú by som potrebovala to je nič

kristina_00
autor
30. apr 2019

@klaudia_kaja ach jaj .. dúfam že mne to prejde ale zatiaľ nič :-/ nahrievam aj suchým teplom trošku vzdy uvoľní ale iba nachvíľu

klaudia_kaja
1. máj 2019

@kristina_00 tak teplo na to nie je dobré dávať, čo mi vravel doktor na rehabke je to nebezpečné, skús masáž 🙂

nellyuana
1. máj 2019

@kristina_00 nechcem strašiť ale radšej by som sla k neurológovi, nech vás pošle na MR. Ja som tieto príznaky ignorovala až koncom februára z ničoho nič neskutočná bolesť od lopatky do ruky až trpnutie prstov. Po vyšetreniach zistenie že to bola vysunuta platnička ktorá sa zlomila a tlačila na miechu. Komplet výmena platničky. Ak máte vysunutu platničku dá sa to ešte riešiť cvicenim SM systém. A samé to neprejde to som si aj ja myslela. Držím paste 🙂

zara0201
1. máj 2019

@kristina_00 ja som teraz na zaseknute krize lezala v nemocke 6 dni, infuzie, obstreky ozonom, kortikoidy...som treti tyzden mimo nemocky, chodim do prace, vyjedla som Aflamil na 2 tyzdne a stale to boli.

kristina_00
autor
1. máj 2019

@klaudia_kaja suchým teplom sa to môže nahrievat tak mi bolo povedané aspoň :-/

klaudia_kaja
1. máj 2019

@kristina_00 mne bol povedaný opak pretože ak by tam bol nejaký čo len maličký zápal, tak teplo by ho len zväčšovalo ..

iveta7677
4. máj 2019

@kristina_00 chce to naozaj len cas.Presne do lavej ruky som to mala aj ja.Mala som to uz cca 3x trvalo to cca 2 tyzdne.Ale bude sa to postupne zlepsovat.

iveta7677
4. máj 2019

@zara0201 aj ja som to mala teraz.Tiez infuzie mna to boli uz 2 mesiac.Ja mam vytecenu platnicku 11mm a cvicim sm system.

zara0201
5. máj 2019

@iveta7677 Ja mam platnicky v poriadku, ale mam zapaleny SI zhyb. Kym neodznie zapal, ani cvicit nemotem...

iveta7677
5. máj 2019

@zara0201 ano aj to moze byt problem.Odporucaju aj na to sm system cvicit ked odznie zapal

ferko10742
22. feb 2020

@nellyuana ahoj ja som mal úraz pred 9 mesiacmi kde som mal úraz ruky kde som aj buchol hlavu krk má nebolel až po čase. Bolel viac a viac teraz po 9 mesiacov som bol na MRI scan kde doktor mi dal urgent operaciju stavca c6 c7 bohužiaľ mám implant v krku aj 4 srubi čo budem mat cely život.Ani sám neviem či to môže byt stoho úrazu . :(

nellyuana
22. feb 2020

@ferko10742 ahoj isto k tomu úraz dopomohol a koľko si po operácii? Hlavu hore 🙏 dá sa s tým žiť ja už skoro rok a až na par obmedzení fungujem ako predtým 💪

ferko10742
23. feb 2020

@nellyuana po operaciji som 1 mesiac som športovec a veľmi má mrzí že už niejake športy nebudem môcť robiť :(

ferko10742
23. feb 2020

@nellyuana prosím tá môžem sa opýtať mala si po operaciji bolesti ruky a zapestia lebo ja mám . Ako dlho to môže trvať a prastane to ?

ferko10742
23. feb 2020

@nellyuana prajem veľa zdravicka šťastíčka 👍

nellyuana
23. feb 2020

@ferko10742 aky šport si vykonával? Ja som mala pred operáciou nemožné bolesti v ruke a hneď ako ma prebrabrali po narkóze tak ma ruka koooonecne nebolela 🙏 ale slabú ju mam doteraz. Je tam poškodený sval plus ukazovak mam v keli... Milganu alebo len klasické magnezko si dávaš? Regenerácia trvá dlho a vďaka aj tebe nech bolesť čím skôr ustúpi 😊🙏

ferko10742
23. feb 2020

@nellyuana ahoj pýtaš sa na šport plavem a posilňujem tiež aj box.Ako som písal som mesiac po operaciji a zapestie boli stále sem tam aj krk . Som objednaný k lekárovi 21 apríla tak uvidím čo povie doktor . Si myslím že môžem mat ešte Karpal tunel zapestia naozaj neviem prečo to tak boli

nellyuana
23. feb 2020

@ferko10742 neboj po pol roku sa k plávaniu môžeš vrátiť, box isto nie 😁 a môže to byť aj ten karp.tunel aj následok operácie. Naj ak ti spravia ďalšiu MR a kde si bol operovany? Ja NR a za mňa 👌

ferko10742
24. feb 2020

@nellyuana ďakujem krásne 😊snáď všetko bude dobre a budem zdravy ako predtým.Samozrejme prajem aj tebe veľa zdravicka 😊

nellyuana
24. feb 2020

@ferko10742 vdaka 😊

ferko10742
24. feb 2020

@nellyuana ahoj chcem sa opýtať ešte mala si trpnutie ruky abo palcou na ruke trpnutie ak áno ako dlho po operacije ?? Ďakujem

nellyuana
24. feb 2020

@ferko10742 ahoj...u mňa to bolo "nárazové" na mňa to prišlo náhle...behom doobeda mi začala bolesť a na večer som už skoro steny škrábala :( a až pokial ma nezoperovali tak mi trpla ruka od prstov (tie som už potom časom ani necítila) lakeť akoby mi trhali kosti od svalu, rameno nemožná bolesť :( teraz už trpne len prst...výživa k nemu bola obmedzená a lež sa tie dráhy obnovia tak to chce čas alebo to zostane 🙈 tak sa vyjadrili... tebe trpne skôr palec?

ferko10742
24. feb 2020

@nellyuana tŕpne mi stále ruka ale menej ako predtým .bolesti mám ruky a zapestia tiež

nellyuana
24. feb 2020

@ferko10742 a neurolog/neurochirurg sa ako vyjadril? podľa mňa by ti bolesť po operácii mala aspoň čo to ustúpiť, ak nie - tak je tam dáky iný problém (napr.ten tunel) alebo zle zoperavané?

ferko10742
24. feb 2020

@nellyuana povedal by som to trpnutie nemám take ako som mal pred operacijou , je to lepšie . Ale viac mám bolestivé zapestie to trpnutie ako som písal nieje až take viac to bolestivé zapestie a slabá ruka a bolesti hlavy 😞

nellyuana
24. feb 2020

@ferko10742 ufff hlava bolela aj mňa - to z tým všetkých "medicíniek" a narkózy, telo sa vyčistí a bude dobre 😉 len teda to zápestie porieš v rámci kontroly a nedaj sa odbiť...

ferko10742
24. feb 2020

@nellyuana určite na zapestie budem tlačiť u lekára a ďakujem krásne 🙂

nellyuana
24. feb 2020

@ferko10742 držím päste nech ti to dobre dopadne 🙏

ferko10742
25. feb 2020

@nellyuana ďakujem krásne 🙂