Ste poistení v Allianzi? Poistenie Šťastný život pre dieťa, prípadne iné Poistovne a iné poistenia

zuzula507
26. aug 2019

Ahojte ma niekto z vasich deti uzavrete toto poistenie? Pripadne ine? Ak ano ,velmi ma zaujima ci v pripade poistnej udalosti, hospitalizacie, urazu.. vam aj realne z Allianz poslali peniaze podla zmluvy, (alebo z inej poistovne) .Nasa skusenost je ze ich posudkovy lekar hlada aj spatne hocico coho by sa mohol chytit a teda poistne plnenie zamietnut, aj ked islo v nasom pripade o smiesnu sumu 30 eur za hospitalizaciu, pricom pred nasou ziadostou o poistne plnenie sme riesili tuto skutocnost, informovali sa a odpoved stale bola, ano budete mat narok. Zaujimalo by ma co by robili, ak by mali platit v pripade plnenia ovela vacsiu sumu.Zacinam pochybovat o tom ci ma vobec vyznam takeho alebo ine poistenie mat

sissy27
26. aug 2019

@zuzula507 ja mám v allianzi životné s úrazovým pre seba (plus pzp, havarijné, domácnosť) a teda keď som si zlomila nohu, tak nebol absolútne žiadny problém s plnením, odovzdala som papiere a do cca 10dní boli peniaze na účte. Pri uplatňovaní plnenia za trvalé následky už bol trošku problém, stále im neboli dosť dobré papiere, ale nakoniec aj k tomu sme sa dopracovali, len to dlhšie trvalo. Takisto z pzp uhradili škodu úplne bleskovo.
Ale čo mi aj radila tá moja pani, u ktorej uzatváram poistky - v prípade úrazu neísť cez ich posudkového. Ten robí pre poisťovňu, nie pre teba. Doniesť všetky správy k úrazu od tvojho ošetrujúceho lekára a ten nech aj vypíše papiere (problém je, že nie každý je ochotný to robiť).

maminkasisa
26. aug 2019

Ja mam pre dieta urazove poistenie farbicka, nebol ziadny problem. Syn mal zosivane celo asi 2 cm, doniesla som papiere vypisane osetrujucim lekarom, do par dni peniaze na ucte, po roku trvale nasledky to iste.

savoya
26. aug 2019

@zuzula507 Ja mam poisteny byt a domacnost a mala som problemy pri poskodeni majetku sposobenu od cudzej osoby.Mam s Alianz uzavretu zmluvu a vsetko prebehlo v poriadku.Peniaze mi poslali na ucet velmi rychlo.Dokonca som tento rok platila poistenie o 8 eur menej ako predchadzajuci rok.

evullaze
26. aug 2019

@maminkasisa mate iba urazovku ci aj so sporenim?

maminkasisa
26. aug 2019

@evullaze iba urazovku, platim okolo 80 eur rocne

barrilla
26. aug 2019

My máme poistenie v Generali aj v Kooperatíve (nakombinované), manžel pracuje pre všetky poisťovne, tak vyberal pre nás najvýhodnejšie a malý teraz dostal za zlomeninu ruky 1400 € v Kooperatíve (bol poistený na 10.000), aj ja za PN - pri PN im to dlho trvá vyplatiť a žiadajú rozne doklady.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka2602
26. aug 2019

Mne v pohode preplatili pobytu v pôrodnici a mužovi za zlomené rebrá tiež. Žiadny problém nebol.

vikulka27
1. okt 2019

@zuzula507 dobrý deň ak Vám Allianz odmietol preplatiť treba dať reklamáciu

hasl
7. jún 2021

S Allianzom mám zlé skúsenosti aj ja. Ich finančná agentka mi povedala, že poistku po nebohom bratovi mi vyplatia iba na základe dedičského konania, čo nebola pravda. Náklady na dedičské konanie prevýšili vyplatenú sumu poistky. Takže som v strate. Či to bola naozaj iba neznalosť finančnej agentky alebo úmysel to neviem. Keď som sa jej sťažovala, že som zbytočne vyhodila 60 Eur, drzo mi odvrkla, že dostanem poistku. Ako keby vedela, že sa jej nemôže nič stať. Z oddelenia starostlivosti o klienta mi odpovedali, že to prešetrili, mám pravdu a tým to skončilo. Allianz neodporúčam.

katulienkax
7. jún 2021

No mne Allianz preplatil rozbite sklo na kuchynskej linke bez prieťahov . Bolo to cca 27 EUR stačila fotka a faktúra