Úraz v práci

lenuska333
31. jan 2022

Dobrý deň chcem sa opýtať manžel mal uraz v práci spadla mu paleta na ruku mal dva stehy no nzobral si pn mal dovolenku tak cerpal tu bol doma asi dva tyzdne bude mat narok na bolestné? Prisli mu poštou papiere tak nevieme ci začať vybavovať

simona92101
31. jan 2022

@lenuska333 a paleta mu spadla jeho chybou ci nie?uraz sa musi presetrit a zistit zavinenie

simona92101
31. jan 2022

@lenuska333 btw,preco si nevzal PN s dovodom:uraz v praci? Tou dovolenkou to pokaslal...s nadriadenym sa rozpraval o dalsom postupe?

babina_33
31. jan 2022

No podla mna bola chyba uz len to, ze nesiel na pn. Pri nej by sa totizto uz spisalo to, ze sa mu stal uraz v praci a proste by to malo ako taku dokumentaciu

fiafia
31. jan 2022

@lenuska333 bol vôbec úraz zdokumentovaný? Lebo ak nie bude to zrejme problém. Ja som mala pred nedávnom pracovný úraz, ktorý bol celý spisany hneď keď sa to stalo a všetko podrobne. Dokonca mala odrenina na lakti, ktorá sa ukázala neskôr ako dosť problém. Nechápem,prečo si bral dovolenku.

certi
31. jan 2022

ihned po uraze sa ma volat clovek z firmy, ktory ma na starosti bozp a spisat uraz, podrobne, podpisat atd

saxana000
31. jan 2022

Ak nespisali uraz hned ako sa to stalo tak teraz uz z toho nic nebufe.

jankapepe
31. jan 2022

@lenuska333 spísal pracovný úraz v práci?

mogaa
31. jan 2022

@lenuska333 pokiaľ to nebolo v daný deń nahlásené a zapísané ako úraz a nebol ani na PN tak nie....ono sa to prešetruje či tam bolo dodržané BOZP , či je to v knihe úrazov , lekárska správa .....

lenuska333
autor
4. feb 2022

@mogaa spísané to bolo ved s nim jeho majstre hned isiel na pohotovosť akurát ze nebol na pn

znamanneznama
4. feb 2022

@lenuska333 ked isiel na dovolenku a nie na PN, bude úraz vedený ako evidovaný, pričom má nárok na bolestne

znamanneznama
4. feb 2022

@lenuska333 určite si bolestné vybavujte

mogaa
5. feb 2022

@lenuska333 ono ka ide o prac.úraz tak PN sa dorovnáva do výšky platu, bolestné je už vec na dohode alebo potom jedine súdnou cestou....

heln
5. feb 2022

@lenuska333 tak ja neviem, ale moj manzel si raz pozeral palce v praci, siel za sefom, zapisali pracovny uraz a siel na urgent, hrdina chcel ist dalsi den do prace, ale zostal doma na pn.... pitom prisiel chlapik z bozp, spisali papiere, samozrejme musel priznat aj cast svojho zavinenia, a potom mu prisli peniaze zo socialnej poistovne, len uz neviem ci to bolo bolestne alebo ako sa to volalo.

koniarova
30. apr 2022

@lenuska333 ako spísali zavinenie?