Vysunutý nechet

chris58
19. júl 2018

Zdravím, dnes som si bol zajazdiť na bicykli (s rukavicami) a mal som nepríjemný pád. Všetko v poriadku, nič ma nebolelo až na palec - necht. Mal som rukavice tak som nevedel čo s tým je, a zistil som to až doma. Mám akoby vysunutú "ľavú" stranu nechtu a koža je teda pod tou "vysunutou" časťou (pridám foto) a neviem čo s tým, mám to vysunuté odstrihnúť a nechať zarásť ? mám to nechať tak nech koža pod tým odumrie a nech sa vytvorí nová nad tým ?
Tiež podotknem že s celou tou stranou ide hýbať, vyzerá to na ťahanie nechta ? :( Dá sa to nejako zachrániť ?

17juraj17
19. júl 2018

@chris58 Chirurgia - hned ! Strhnut. Ak sa to zapali budes zomierat ako pocas zapalu tak pri strhavani.

tncka
19. júl 2018

@chris58 sup na chirurgiu. Umrtvia,strhnu,zaviazu a si v pohodke. Ak sa ti tam dostane infekcia bude to ovela horsie. Mne trhali necht ako decku a dalo sa v pohode prezit. Ries hned

chris58
autor
19. júl 2018

Ahoj @17juraj17 @tncka, viem že to znie zanedbanlivo no dnes už chirurgiu nestíham ani keby chcem keďže som ďaleko od najbližšieho mesta. Cele som to ošetril, tam kde ma to tlačilo som to odstrihol a celé vydezinfikoval peroxidom a obviazal obväzom. Hneď zajtra ráno idem na chirurgiu.
Ďakujem.

janulka2811
19. júl 2018

Toto som zazila ako malá,no mne sa pod necht dostalo kus skla,keďže som brzdila na skejboarde rukami 😁😁😁 no pod nechtom zapichnute sklo všade plno krvy atď ... chirurgia to zaistila ... strhli mi necht odstavajuci a bez omrtvenia 😟😟😟
Zafacovali a každý deň strhat a lúhovať v hrebicku,no bolesť to bola luxusna keďže sa gaza vždy prilepila k tomu mäsu 👍👍👍

chris58
autor
19. júl 2018

@janulka2811 Bolesť snáď prežijem, pred 2 rokmi som mal úraz pri ktorom som polámal ľavú ruku na 3 časti + vykĺbil a to isté aj na pravej, k tomu rozťaté čelo + otras mozgu a brucho možno 15x15cm vyčúchane do mäsa 😁😁😁 Je to zvláštne ale ani mi nebolo na odpadnutie ani ma nič nebolelo. No veľké bolesti som zažil až pri dennom menení obväzu na bruchu pri ktorým som umieral 😅😅😅 No teraz len dúfam že všetko dobre dopadne 👍

mijunik
20. júl 2018

@chris58 želám rýchle zahojenie. 🙂 Stihol si dnes chirurga?

chris58
autor
20. júl 2018

Ahoj @mijunik dnes som už bol na chirurgii o 6tej no môj chirurg ma nanešťastie dovolenku do 23.7. jediná možnosť bola ísť do nemocnice. V nemocnici bolo veľmi veľa ľudí a rada bola až po dvere, keď vyšiel doktor ukázal som mu to a povedal že zatiaľ to má úplne normálnu farbu. Povedal že mam prísť večer keď tu bude menej ľudí alebo na ďalší deň. Vraj keď nebudem mať bolesti a palec bude mať normálnu farbu tak môžem vyčkať aj do 23. No veľmi sa bojím že dostanem infekciu preto palec pravidelne dezinfikujem a mením obväz aj keď neviem či to má nejaký účinok proti infekcii. Dobrá správa je že pod nechtom nemám ani kvapku krvi a teda tvorba baktérii vraj bude oveľa menšia.
Mám to podľa vás risknúť do 23. aj keď nemám žiadne bolesti a príznaky infekcie ? Alebo mám v rámci vlastného zdravia a pocitu istého uzdravenia vyčkať hold aj hodiny v rade ?
Ďakujem.

macko1007
21. júl 2018

@chris58 ako zdravotník by som ti poradila chod s tým 🙂nikdy nevies či sa ti to nezapáli alebo či nenastanú iné komplikácie ...a radšej by som isla na tvojom mieste aj keď ti to majú len vydenzifikovat a previazat ako si potom vyčítať keď sa to zhorší 🙂