1,5 ročná dcéra sa bojí chodiť von

happymichaela
18. apr 2022

Ahojte, zaujimalo by ma ci existuje niekto s podobnym problemom. Mam 1.5r dceru a stale ked ideme von, doslova nechce/boji sa chodit po vlastnych (stale sa pyta na ruky). Obuvou to nie je, doma v tom beha jedna radost. Vonku vyslovene prejde par krokov zastavi sa a zacne plakat. V kociari byt nechce ani v nosici a prechadzky uz zacinaju byt vycerpavajuce, predsalen neda sa ju nosit stale na rukach, ma uz svoju vahu :D. Boji sa preliezok,smykalky, proste vsetkeho. Nejake rady? 😀

zuzkaa1991
18. apr 2022

@happymichaela len chodiť castejsie a vysvetlovat jej motivovať moja je zvyknuta ze musi byt všetko po mne 🤣🙈 ..,.... ale urcite len motivovať ukazovat ze nema.sa.preco báť alebo skusa vas co kolko moze ;) viem podľa seba tiez párkrát aj nasa skusala.nas co.dovolime.alebo nie a je to doteraz ma uz 4r

x_mery_x
18. apr 2022

A naodrazadle ste skusali? My sme chodili nonstop na odrazadle, lebo tiez nechcel chodit, terraz ma skoro o rok viac a stale nechce chodit po vlastnych len chvilku, tak stale ide odrazadlo alebo kocik, tam je najradsej 🙂

jarnajar
18. apr 2022

Aj moja to presne v tomto veku mala. Začala som brať nosič a vždy keď chcela, mohla ísť doňho (čiže najneskôr tak 100 m od domu :D). Keď som to takto prijala ako fakt, že to teraz potrebuje, tak to dosť rýchlo odznelo a o pár týždňov bola úplne v pohode.

tani777
18. apr 2022

Starsia tiez mala take obdobie,ze len na ruky,ani nosic ani kocik..tak som jej vzdy povedala,ze bud nosic,kocik alebo peso..zastala som a stali sme,az kym si nevybrala,dakedy aj 10 min 🙈😁 nemohla som ju nosit na rukach,nevladala som..casom to preslo,ku mne sa prestala pytat..ale pri muzovi alebo pri babke len nosit 😁 a najlepsia hlaska ked mala asi 2 roky "babka ma pohopika" 🙄😁

happymichaela
autor
18. apr 2022

@tani777 no ja kebyze sa zastavim a cakam tak by na mna susedia asi zavolali socialku ako by zacala plakat 😀 ostava mi ozaj dufat ze to pominie.. snad ju nebudem vlacit do 10 rokov 😀

happymichaela
autor
18. apr 2022

@jarnajar toto ze u nas ani ten nosic nefunguje.. a ozaj sa dlhsie chystame von ako tam realne sme :D

happymichaela
autor
18. apr 2022

@x_mery_x to sme veru neskusali, kedze dcera je celkovo bojko neviem ci by sa odvazila ale za pokus nic nedame, vdaka za tip 😊

happymichaela
autor
18. apr 2022

@zuzkaa1991 taaak sa snazim ju motivovat, ukazovat vselico a nejak nezabera... aj si k nej cupnem a ukazujem jej kadeco ale ona sa len plazi po mne :D

tani777
18. apr 2022

@happymichaela neboj,nebude 🙂 teda,asi 🙈 a taka ta trojkolka,ktoru tlacis? To by nepomohlo? Alebo,aj ked napad na nervy 😁 ist viackrat za den na tych 100m..ze ked odmietne ist dalej,vziat na ruky,ale odniest domov 🤷‍♀️

happymichaela
autor
18. apr 2022

@tani777 neskusali sme trojkolku ani odrazadlo.. jej dost trva kym si na nieco zvykne a odhodla sa ale skusime to asi, mozno to zaberie.. fakt uz neviem ako tomu pomoct ale ked vidim ako chodia mamicky krasne s drobnymi detmi za ruky az sa mi plakat chce :D

zuzkaa1991
18. apr 2022

@happymichaela newadi ;) dat nejakú hracku do.kocika chrumku mňami atd alebo ako vysse trojkolku alebo hoc.co.kde.posadite.dieta a bude sa vozit ;)

zorkahorka
18. apr 2022

Neboji sa,skusa. Aj mne vydrzi chvilu behat, potom na ruky. Pri starsom sme zacali vysvetlivat, ze nevladzeme,ze je tazky.a coraz menej brali na ruky a casom sa naucil behat popri nas po svojich.

andreatytler
19. apr 2022

@happymichaela My nename takyto problem ale odkedy syn vie chodituz asi rok chodime von s vozikom. A ked ho omrzi tlcit vozik, zacne tlacit kocik. Nedokaze len tak ist. Skus tu trojkolku co sa da tlacit, alebo nejaky vozik co budes tahat. Ak nevies kupit, kludne aj domacky vyrobeny. Kup zopar balonov naplnenych heliom a nech si ich drzi. Skuste dat tej prechadzek vyznam... idete vyvencit plisoveho havka, idete kupit pupavu v parku - zoberte mini nakupny kosik. Ak myslis ze ma strach z cudzich ludi... mozno slnecne okuliare pomozu... povedz jej ze ju nikto nevidi ked si ich da.
Ale podla mna to coskoro prejde same od seba. Len skusaj chodit von, aj keby to malo byt len na 15 minut. Ked uz place, nenutila by som pokracovat v prechadzke a isla by som domov.

happymichaela
autor
19. apr 2022

@andreatytler super napady, dakujem!

happymichaela
autor
19. apr 2022

@zorkahorka lenze ona ani chvilu nebeha, nic vobec.. pochodi na ihrisku za blokom ktore pozna a mimo toho (chodniky,trava) 0 bodov :D

lulaby1982
7. okt 2022

Vaše dieťa spoznáva svet, kt. Vy mu ako matka približujete a ozrejmujete. Dobrodružstvá a zážitky ,kt.teraz zažíva sutak ako pre ňu aj pre Vás výzva. Boji sa,ale nakoniec idete.To,že je stále na rukách , je v poriadku. Spoznáva svet, spoznáva svoje okolie. Ak ju budete brať na miesta ,kde sú deti ky jej veku a uvidí,že robia detské činnosti ,tak získava inffo,že aha ostatné detičky sa sa takto hrajú ,je to ok.Pripadne jej demonštrujte,co má robiť. Inak dieťa vo Vašom veku ,preliezky ,šmýkacky, neviem jej senozomotoricke obratnosti sú len na začiatku strastyplnej cesty života a verím,že číhajú na Vás aj iné zaludnosti, akými sa budete musieť stotožniť a popasovať. Že je na rukách a tak chce spoznávať svet ,je úplne ok, skôr vidím problém vo váhe ,, to musí byť náročné,držať dieťa na rukách ,popytajte sa v obchode či existuje nejaká zavinovačka pre takéto deti vekovo a ulavte svojim rukám .

mijuska777
2. mar 2024

@happymichaela dobry den, zmenilo sa to za ten cas? Lebo mame podobný problém. Dúfam, ze z Toho vyrastie