10-mesačná dcérka sa budí s krikom

pelima
30. apr 2023

Ahojte, mám doma 10 m. dcérku, je kojená, keď jej išli zuby často sa budila ale inak spala celkom fajn 2-3x za noc kojenie, no teraz začala robiť to, že niekedy po 1-2 hod. od zaspatia (odložím ju do postieľky a zaspáva sama) sa zobudí a začne plakať až sa rozkričí a je problém ju upokojiť, nepomáha hladkanie, prihováranie (spí v postieľke, ktorá je prísunutá k mojej) človek ju musí len vziať na ruky a po pár minútach sa upokojí.... Problém je v tom že sa nedá odložiť naspäť ale začne koncert nanovo, aj keď si chce človek ľahnúť a privinúť si ju len sa vzpiera, to trvá tak hodinu-dve a keď zaspí tak sa zobudí až po 3-4 hod. na kojenie a spí ďalej.. Deje sa to raz za 2-3 dni no som z toho odpálená, nevyspatá a aj podráždená... Chodí spať o pol 8 a ráno už okolo 5 pol 6 sa miesi že sa preberie a nespí, cez deň chodí spať o pol 10 a o pol 3 a spí 1-1,5 h. Neviete čo to môže byť?

ls56
30. apr 2023

@pelima ahoj, možno zlé sny, zážitky z dňa, ktoré spracuváva, keď spí..kto vie.. ale teda, moja ma 16m cca a deje sa nám to tiež dosť často..ale nie tak ako ty hovoríš, ale o dosť horšie.. je schopná sa v noci zobudiť aj každych 30-40min s veľkým plačom.. stale sa miesi v posteli, ale vyzerá pri tom, že spí a poplakáva.. stáva sa nam to intenzivnejšie vtedy keď jej idú zuby (teraz jej vyšlo za 2 týždne 8 zubov, tak si vieš predstaviť😳🔫)alebo keď mala ťažký deň, návštevy, veľa podnetov atď.. tiež robíme vždy všetko rovnako a som z toho vol, že niekedy spi relativne dobre a niekedy katastrofa..

orini
30. apr 2023

@pelima aj nam sa to deje, rovnaky vek. Nema cez den nejake zle zazitky. Obdobie pocitam