19mesacna dcerka a spánok u svokrovcov...

henriett11
5. feb 2023

Ahojte,
Chcem sa poradiť s tymi, co maju skúsenosti s problémovým zaspávanim deti na inom mieste.malu bravame kade tade ,aj po výletoch atd - nikde nema problém zaspat s rovnakou rutinou ako ked sme doma... no prídem k svokrovcom,a taky cavik co dokaze hodinu vyrábať 😐😭 nakoniec ju uspim,no iba tak, že ju uhojdam na rukách,a následne si snou skusim lahnut do veľkej postele s tym,, že musí lezat ns mne väčšinou tela🤷
Uz sme vystriedali dce izby v dome,vzdy je yo rovnaké.vyrastli.tu traja iny vnuci,zisdny nemal problém...je mi to blbé.voci svokrovcom,ale ja uz na toto nemam nervy,je to.fakt akoby ju z kože drali..muzovi to je luto,hpvori,ze mame stále skúšať..no ja by som sa na ti najrsdsej vykaslala a radšej chodila na spánky vždy domov...zazili ste niektorá? Upravilo sa to časom mam pokračovať,ci chodiť častejšie k nim uspavat? Uz som to zfedukovala na raz za dva týždne,a je to stále od narodenia rovnake,ako ked som tu bola s malou každý týždeň...svokrovci by bolirady,keby uz u nich prespávala aj bezomna,no podla.mna nehrozí,neviem ju u nich uspať ja,njeto oni...

beata_k
5. feb 2023

@henriett11 Nezlakla sa tam niecoho?

henriett11
autor
5. feb 2023

@beata_k nevsimla som si ze by ano... chvíľku som si myslela,ze možno taka divna tapeta v izbe ju vyvadza z miery ,no vravim - dve izby sme vystriedali a ani v jednej nieje dobre

majka1921
5. feb 2023

@henriett11 a dari sa vam aj tam dodrzat vecernu rutinu? Nemoze byt to, ze je tam skor unavena? Predsa len babka s dedkom sa s nou chcu isto pohrat. Moje deti ked boli preunavene, vrestali ako paviany :/

beata_k
5. feb 2023

@henriett11 Mozno uz z teba citi nervozitu. Ze vies xe zase bude cirkus. Cudne no.

pattyinka
5. feb 2023

@henriett11 deti toho vnímajú veľmi veľa, možno sa tam necíti bezpečne z rôznych dôvodov. Nenutila by som. Mám 2 a pol ročného syna, sám pôjde prespať len keď sa tak rozhodne sám. A možno cíti ten tlak, ktorý ty necítiš, alebo očakávanie toho kedy tam prespí bez teba. Čo platilo na ďalšie tri deti, tak jednoducho neplatí na tvoje

henriett11
autor
5. feb 2023

@majka1921 na večer sme tu nespali zatial..iba obedny spanok,uz som.jej to posuvala aj dmooredu,aj dozadu, na základe toho,ako vidim ze.je unavená...nezabera to

henriett11
autor
5. feb 2023

@beata_k ale.nie

Fakt do toho.idem s cistou hlavou, hlavne napr dnes,nemala som z toho.vobec.nervy ani nic,verila som ze.to.pojde.super...
predtyzdnom sme.boli.na vylete na druhej strane republiky,spali sme v.hoteli vedla.najrusnejsej križovatky aku som v poslednej dobe zažila 😅a spala a bez cirkusu

janka_266
5. feb 2023

@henriett11 môj u svokrovcov tiež nechcel spávať, nechodil tam často, takze vsetky izby boli zaujímavé, zaspal jedine v kočíku. Tak ste neskúšali?

henriett11
autor
5. feb 2023

@pattyinka ďakujem,moze byť..citim aj ja.,to.ocakavanie.z.ich strany a teda nestretávam sa tu s veľkým pochopením,riesia to tu,ze.si za to mozem sama,ze.je taka.na.mna viazaná,ze je to.tym..ale ja snou naozaj nemam problem na iných mestach.voci.ludom.je zlata, vôbec sa nehanbí,komunikativna..ano.,je svojská a tvrdohlavá,ale teda tomuto vobec nerozumiem
. svokrovci su zlati ludia,preto ma to.mrzi

henriett11
autor
5. feb 2023

@janka_266 v.kociku uz nespava od leta, nemá záujem

henriett11
autor
5. feb 2023

@janka_266 aj toto by som brala,ale potom ako.to,ze.na iných miestach,ktore su uplne nové, to zvládne?

janka_266
5. feb 2023

@henriett11 to ani môj, ale keď bol veľmi unavený, tak zaspal 😃 netuším, môjmu tiež nerobí nikde inde problém zaspať, len tam 😃možno je to aj tým, že dieťa je natešene zo starých rodičov a nechce spať, aby mu niečo neušlo.

henriett11
autor
5. feb 2023

@janka_266 tak aspon ze v tom niesom sama😅😁

pattyinka
5. feb 2023

@henriett11 veď sme svoje deti mesiace nosili pod srdcom. Keďže aj moji svokrovci mali blbé reči podobné tým tvojim, tak som si len jednoducho jedného dňa povedala no a čo. Je na mňa malý naviazaný, tak nech je, bolo by čudné keby nebol. Veď je tak vytúžený, dlho očakávaný. A to neustále porovnávanie,,veď druhí dávajú na celé hodiny k starým rodičom,, moja odpoveď bola ,, ja nie som druhí, ja s druhými nemám nič spoločné.

pattyinka
5. feb 2023

@henriett11 keď tam trávite dlhší čas tak rešpektuj , že nechce na obed spať, tak ju nedaj a choďte skôr domov a na noc ju daj skôr spať, skús to urobiť takto raz a uvidíš ako bude reagovať. Netrápte sa tým obe. Môžeš počas toho času skúsiť len oddych bez spánku. Vezmi knihu opisuj jej obrázky, čítaj jej. Možno keby sa pridala svokra tak by sa časom malá upokojila. Len už netreba rozprávať o tom kedy tam bude konečne spať. Môže ju to desiť, aj keď to možno nie je zle myslené

zorkahorka
5. feb 2023

K svokrovcom ma aky vztah? A keby si uspala vonku v kociku a nechala ho pod oknom? Teda, ak mate dom... pripadne ust tam v case spanku, aby zaspalo v aute, a potom len preniest do postele...
Mne v inom dome ako doma deti nespali. Boli prilus zaujate novymu vecami okolo seba. Takze kocik to istil

drobcek26l
5. feb 2023

Tiež sa pridám k názoru že keď tam nechce spať tak ju nedávaj. Nenút ju nasilu. A keď bude veľmi unavená tak choďte radšej skôr domov. Alebo jej daj na výber. Budeš spinkať u babky alebo ideme domov

gabika0825
5. feb 2023

@henriett11 Ja byt tebou by som ju odniesla k babke nech je u nich na jednu noc, nech si s ňou ľahne babka aby si zvykla. Nijak inak si nezvykne. Ak tam chcete chodiť bez týchto nervov a stresov okolo tak toto môže pomôcť. Teraz keď pôjde napríklad do škôlky, ako si zvykne spať tam? Musí si zvyknúť podľa mna jedine takto že na víkend skúste ju tam nehat, na jednu noc, babke dajte inštrukcie aký má režim doma aby vedela, no a vyskúšajte to… ak by to nešlo tak babka zavolá predsa 🤷🏼‍♀️ aj to môže byt že cíti nervozitu skrz teba.

nika11103
5. feb 2023

Moja dcérka bude mat dva mesiace . Keď mala rovný mesiac prišla kamoska z talianska . Prespala u svokrovcov. A dnes sa mi vrátila po celom víkende od svokrovcov . Samozrejme tam bola s muzom . Možno naozaj ako je písané vyššie ju treba nechať na noc . Ale samozrejme teda ak nekojis alebo nie je iný zadrhel … držím palce nech sa to podarí, nech má dieťatko dobrý vzťah so starými rodičmi už odmalička ❤️

henriett11
autor
5. feb 2023

@pattyinka máš pravdu...❣️

henriett11
autor
5. feb 2023

Všetkým ďakujem za názor,na noc ju ešte neviem dat, keďže este kojim.v kociku nespava,ako som uz spominala..ale moze byt,ze je z nich proste vzrušená, majú veľmi dobrý vzťah,len malička je proste "ťažší prípad", všeobecne aby ju vedel uspať niekto ini, je zatial ad 1 zbytočné ( trapili by sme zbytocne ju a v konečnom dôsledku aj nas rodičov, a zároveň to nepotrebujeme), ad2 dosť náročné.. až teraz v lete sa ju podarilo uspať vobec mužovi po dlhom, dlhom trápení..ale toto nieje téma co som chcela riešiť ❣️
Ďakujem vam všetkým

livia132
5. feb 2023

@henriett11 moja starsia mala aj take obdobie ze ku svokrovcom nechcela vobec ist.stalo sa ze sme dorazili a ona nechcela vystupit z auta alebo ked sme pred odchodom z domu spomenuli kam ideme,spravila cirkus ze ona tam nechce.tiez mohla mat takych 2-2,5rokov.neskor vysvitlo ze jej prekazalo ze dedo furt jej rozprava,chodi za nou a neda jej pokoj.potom u nej to preslo.teraz ma 5,5r a ozaj je viac naviazana na babku.a 1.krat prespala sama u nich iba nedavno.aj oni chceli aby uz aj skor tam bola sama no dcera nechcela vobec.dajte tomu cas.je este malicka,nie kazde dieta to zvladne.moja furt chcela spat aj pri mojich rodicoch,nechala som ju tam no vzdy som po nu musela prist neskoro vecer lebo chcela ist domov.a to byvame v jednej dedine.

henriett11
autor
6. feb 2023

@livia132 ďakujem ze ste sa podelili..dobre,tak teda asi to býva naozaj rôzne,ja soom sa s tym vo svojom okolí nikdy nestretla, ani teda svokrovci,tak preto ma to trápilo....