2-ročné dieťa nechce jesť, čo mám robiť?

9. feb 2020

Ahojte Maminy, dieta mi už asi mesiac štrajkuje s jedlom. Doteraz jedlo v podstate úplne všetko, vo velkych porciach(za deň toho zjedlo viac ako ja) a posledný mesiac začalo rad za radom odmietať stravu. V podstate mi zje už len rožky, alebo vyje cottage z chleba, ryžu s fazuľou a bulgur s mrkvou a kukuricou s jogurtom(teraz som tam zamaskovala aspoň maso).. nič iné nechce, ani keď nukame naše jedlo, nič neochutna. Chorobou to nebude a podla mna ani zubami. Place od hladu, len nič iné nedá do ust. Čo mám robit? Veď nemôže byt len na rozkoch, ryži a bulgure. Dnes som nukala cestoviny so špenátom, čo nebol problem zjest pred 3 tyzdnami a ani počuť, ani slepačiu polievku, ani banán, proste nič..

pribinak
9. feb 2020

Väčšina deti má takéto obdobia. To prejde.

lenka2710
9. feb 2020

A ako vieš, že plače od hladu, podľa mňa keby bolo hladne, tak si vypyta niečo jest, či?

autor
9. feb 2020

@lenka2710 no veď place, že “ham ham rožok” a keď dáme aj 3 rôzne jedla, tak začne plakat, kým nedostane ten rožok, ryžu,... to zje kľudne aj 2,5 rožku na posedenie, čiže fakt už umiera hladom. Nedat ho nepomoze, lebo iné jest nechce...

@pribinak a koľko to trvá? Lebo bojím sa, aby z takejto jednostrannej stravy neboli problemy..

lenka2710
9. feb 2020

Moja jedla v tom veku 5 jedál stále dokola, zlepšilo sa to, keď začala chodit do školky!
Sesterka tiež mala taký problém, do 2 rokov chlapec jedol úplne všetko a po dvoch rokoch ako keby utalo, dieťa nezjedlo skoro nič a tiež sa to trosku zlepšilo až nastupom do školky
Ja mam niekedy pocit, že niektoré deti rastu aj zo vzduchu

pribinak
9. feb 2020

Môj syn jedol pol roka 3 druhý jedál a mlieko. Prežil, nič mu nebolo. Doktorka povedala, že je to normálne

manchester123
9. feb 2020

Netráp sa, ako prišlo tak aj, odíde. Daj mu čo si pýta, nech aspoň niečo zje. Môj malý bol pol roka na chlebiku zo salamikom,monte samozrejme sem tam mal aj svetlé chvíľky a dal si polievku. Ponúkaj mu stále varené, ale ak odmietne daj mu rožok. Skúša tvoje a svoje hranice, je to len obdobie.

smejko25
9. feb 2020

Jedlo nieje hracka ale je na jedenie....a ma jest vtedy ked sa je 🙂 neboj od hladu neumrie...nechce jest teraz ? Dobre odloz a daj az vtedy ked bude zas cas jedenia...vybavene nauci sa raz dva

lindusss2016
9. feb 2020

Mna zarazilo to, ze ked aj nukate zo svojho. Ako zo svojho taniera ci svoju stravu? Lebo ak servirujes dvojrocnemu nieco ine ako sebe, tak to zarucene nezje. Inak moj dvojrocny toho tiez moc nepoje. Niekedy ma den, kedy zje vsetko, niekedy takmer nic, ale on ma aspon rad ovocie a surovu zeleninu, s varenou je to horsie

jeliz59
9. feb 2020

Aspoň dačo zje...horšie keby absolútne nič to je problém...ale takto si proste len vyberá čo má rád....je to také obdobie netrvá navždy vyrastie z toho...

autor
9. feb 2020

@lindusss2016 myslela som našu stravu, predsalen dietatu dávam aj zdravsie varianty jedal. Dbala som na to, aby v rámci dňa sa chod neopakoval, presne preto, aby bola strava pestrá, dieťa sa neobjedlo a stal sa presný opak. My s mužom ani tak casto nejeme ako dieťa, nejeme mliečne vyrobky(muž ich nelubi, ja mám problemy s crevom, zo strukovín mám napr porodne krce, takze ich jest vôbec nemôžem, ani pečivo moc nejedavame, čiže tá strava nie je úplne rovnaka..), u nás však nie je problem, že by chcel rovnake jedlo, čo my, lebo aj to odmieta, keď mu chcem dat ochutnat z taniera..

@jeliz59 no len každý deň mi vynechá ďalšie a ďalšie jedlo, ktoré dovtedy zbožňoval, bojím sa, že za dva týždne budeme len na rozkoch..

@smejko25 no lámať ho nepomohlo. Minule sme už nemali rožky, tak nedostal nic(dostal na vyber tri varianty, nechcel z toho nič) a vydrzal hladovku do dalsieho rana, kedy zase odmietal jedlo, keby mu nedam rožok, tak neje nič a to už plakal od hladu

lucyluv
10. feb 2020

Aj nasa chvilu vymyslala, ja som nenukala, spominat akekolvek jedlo robilo iba negativnu reakciu. Len som nalozila na stol vsetkym a absolutne nekomentovala. Nakoniec zacala papat aj sama od seba. Samozrejme vsetci jeme rovnaku stravu. A raz takto nechcela u babky privarok, chcela len kolace. Ja som si trvalo na svojom, ved ten privarok ani neochutnala. Po 5h dobrovolne zjedla aj privarok hoci boli kolace na linke :D

lucyluv
10. feb 2020

A hlavne nesmiem davat na vyber, vtedy zarucene nezje a len vymysla

ktochytavzite
10. feb 2020

Ale meboj sa daj mu rozok ono sa rozje moja ma 3 r a tiez zeleninu eAsre do ust nedala,ovocie len jablko,obcas banan a obcas jahody. A tak

ktochytavzite
10. feb 2020

A z jedal mam asi len 5 co zje a to len suchu ryzu,z polievky vyberie len zemiaky,halusky len suche bez omacky cize strava tiez onicim ale zatial je zdrava ,

lucia147852
10. feb 2020

Aj moja mala ráje obdobie. Zjedla krupicu, chleba s niečím, a vývar. Nič iné. Vyhrotila to dňami keď jedla len syr s paprikou. Prešlo to po polroku. Teraz zje skoro všetky polievky ale jedlá si tiež vyberá len obľúbené. Vyhladovať nepomohlo. Nejedla by aj týždeň. Takže len vydržať

diewcatqoo
10. feb 2020

Neries jedlo, nekomentuj to, nenavodzuj negativne asociacie. Cim viac budes nutit a riesit, tym to bude horsie a bude to mat presne opacny ucinok.
To ti vravim ako matka brutalneho nejedlika, ktory mal dni, kedy zil len z jedneho sucheho rozka denne.

autor
10. feb 2020

@diewcatqoo ja práveže nekomentujem, dam jedlo až vtedy, kedy si pýta, keď je teda už dieťa hladne(cca v 3-4 hodinových intervaloch), nedávam nič medzitym presne preto, aby pekne jedlo. Ale nechapem, doteraz jedlo všetko, rad za radom a tento mesiac úplný strajk. Kupujem najkvalitnejšie a najdrahšie potraviny, preto má tak štve, že sa toho nedotkne, všetko vyhadzujem a zbytočne stojím pri sporaku.. ani neviem, či mám skusat nove veci, alebo kašlať na to a každý deň dávať to iste.. skúsila som uvariť vanilkovy puding, že možno sladke bude chcieť, letel hneď do kosa, proste ani neochutna za nic🤦🏽‍♀️

juliaailuj1
16. jún 2020

Ahoj ako to dopadlo s odstupom casu? Co zabralo? Riesime to iste akurát 🙂

arkelia
16. jún 2020

Ahoj mám ten istý problém,nuž trvá to od 3 rokov až doteraz v školke veľký problem s obedami.

henka123123
16. jún 2020

moj ma 2.5 r a tiez ma take obdobie teraz.predthm zjedol rad radom vsetko a teraz vsetko odmieta rajciny co miloval nece proste nic..posledne dni preziva len na suchom chlebe sa mi zda 😂 ale neriesim to..ja ponuknem obed..nechces nejec..nedavam nic ine

tavicka1
30. dec 2022

Ahoj preslo toto obdobie ???

tavicka1
4. feb 2023

Ahoj preslo vám toto nejedactvo a rožky ?

tavicka1
4. feb 2023

@henka123123 a v pohode preslo?

tavicka1
4. feb 2023

Preslo vám toto obdobie ?

jaskolka
4. feb 2023

Syn mal obdobie, keď jedol iba suchý chlieb, jahodový jogurt, suché cestoviny a pil mlieko
Nic iné, proste nejedol. Potom to prešlo a začalo obdobie ryze, cottage, a párkov. Takisto napríklad 2x zjedol s chuťou plný tanier polievky, o par dni tu istú polievku nechcel ani vidieť.
Jednoducho sú také obdobia, prejde to.

tavicka1
4. feb 2023

@jaskolka jasne chápem len má zaujíma či ste ponúkali aj iné alebo iba toto čo chce on my polievky jeme ale mäso ryžu knedlik cestovinu odmieta len rezen kasa karfiol kasa atd tak varím len to co viem že zje ale bojím sa že keď mu nedám mesiac perkelt tak to potom nezje

jaskolka
4. feb 2023

@tavicka1 tak ja som varila normálne pre nás, on vždy dostal svoju porciu, aj keď z nej zjedol možno 1 lyžicu. Nenukala som ho nasilu, dostal mlieko a chlieb a bol spokojný.

henka123123
4. feb 2023

@tavicka1 ano samozrejme..obcas ma taky den dva tri a potom zas niekolko dni pekne papa vsetko

jesenzima
4. feb 2023

Moje dieťa má občas obdobie, že zje iba rožok, suché cestoviny, ryža, kôrka z chleba .. tiež ma to hnevalo, ale už to neriešim. Potom zas príde obdobie že je iba mäso a vajíčka ... Hlavne je, aby jedol... Ono to podľa mňa prejde 🙂