22 mesačný a nehovorí viac než pár slov

lauramatko
7. sep 2018

Maťko má 22 mesiacov a nepovie nič okrem mama Dada a to je všetko... Chodíme snim aj ku neurologovi ale ešte zatiaľ nič mi nepovedal nevšíma si nikoho okrem mňa a muža strašne ma to trápi lebo máme ešte jedno dieťa auto je šikovne mohli by sme my poradiť.Dakujem.

leonka10
7. sep 2018

@lauramatko moj syn ma 23 mesiacov. Je sikovny, chodit sa naucil ako 11mesacny. Vsetkemu rozumie, ale rozpravat nechce ani za svet. To sa mu venujem cely den a okrem jeho komolenin nepovie nic...

lauramatko
autor
7. sep 2018

Strašne sa bojím..on ani nerozumie len na slovo Nie a to je všetko ináč nerozumie aj keď sa mu venujem celý deň.

spuntikmathiasko
7. sep 2018

@lauramatko Moj prvy syncek zacal rozpravat az ako 3,5 rocny. Do vtedy nehovoril ani mama, tata, ano, papa proste nic ziadne slovo, ale rozumel vsetkemu. Mal len svoje zvuky a ruky. Ale inak nemal ziadny problem bol velmi komunikativny svojim sposobom, udrzal ocny kontakt, mal rad deti, daval najavo city atd. Cize to, ze nie je autista sme vedeli. Tlieskat a robit papa zacal tiez oneskorene. Stvornozkovat, sediet a behat zavcasu. Cize v 3 rokoch ked sa nerozhovoril ani po 3 mesiacoch v skolke sme si obehali vsetkych doktorov - neurologiu, krcne, logopediu a psychologicku. Ta nam povedala, ze je uplne ok, ale nie kazde dieta musis zacat hovorit do 3 rokov a ze zacne az v 4. Ostatny lekari ziadny problem nenasli. No a ked mal 3 roky 3 mesiace povedal prve slovo Ella a v 3,5 hovoril vsetko. Na logopediu chodime stale este nevie R. Tazko poradit a pomoct ti. Ty najlepsie vies a vidis, ci je problem len s rozpravanim, alebo aj v niecom inom. Autizmus sa da s istotou diagnostikovat az v 3 rokoch. Skus sa poradit s detskou, ci by uz aj v jeho veku malo vyznam u psychologicky o com ja pochybujem. Skor vyskusaj este to krcne (sluch). Boli pripady ked si mamicka vobec nevsimla, ze dietatko zle pocuje.

leonka10
7. sep 2018

@lauramatko to sa upravi urcite. Ked navstevujete neurologa, musel sa k malemu lekar vyjadrit... kazde dieťa je ine. Dcerka zacala rozpravat, ked mala 19mesiacov...

siasis
7. sep 2018

Znamy mali dvojicky mali svoj jazyk a normalne zacali rozpravat az v 5 rokoch...oni si rozumeli perfektne...

17juraj17
7. sep 2018

@lauramatko Synator zacal rozpravat az v skolke. Do vtedy sa nezastavil ani v spanku 🙂

ikea85
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
logo_napady
7. sep 2018

@lauramatko Ak mate pocit, ze je problem aj s porozumenim, kontaktujte logopeda.

katarinamarkova
7. sep 2018

@lauramatko pocuje dobre?

martakar
7. sep 2018

Rozhodne by som sa obrátila na detského psychológa a kontaktovala Centrum včasnej intervencie. Píšu ti tu mamičky, že ich deti začali rozprávať až neskôr. To je síce pekné, ale podstatný je fakt, či im predtým rozumeli. Píšeš, že máš pocit, že tvoj syn nerozumie, takže určite riešiť: psychológ, CVI, logopéd, prípadne vyšetrenie sluchu.

lauramatko
autor
7. sep 2018

Maťko sa vie aj hrať aj s detičkami aj sám len nerozumie a dakedy nereaguje na meno.

alenky
7. sep 2018

@lauramatko moj syn ma 24mes.vsetko rozumie, reaguje na meno, ale okrem mama nepovie nic ine a rozprava iba svojou recou. Mala by si navstivit lekara myslim, ze dieta v takomto veku by uz urcite aspon na meno malo reagovat a rozumiet co od neho chces, aj ked nevie rozpravat...Netreba sa trapit ale hladat pricinu zajdi teda za pediatrom a nech vas posunie na dalsie vysetrenie. Nemusi to byt zase take zle ako sa ti to teraz zda. Drzim prsty

lauramatko
autor
7. sep 2018

@katarinamarkova počuje dobré lebo ma aj hračky ktoré vydávajú zvuk a vždy sa otočí keď mu ich zapínam.

ukulela
7. sep 2018

@lauramatko ako sa prejavuje to, ze nerozumie? Neurolog nic nekonstatuje? Opytaj sa ho, na ake dalsie vysetrenie by ta odporucil, resp. konzultuj tie odporucania aj s pediatrickou ...

romiada
7. sep 2018

@lauramatko aj moj ma 21 mesiacov a nic moc nerozprava (mama,baba,pa,ato-auto ...tot vsio). Ale vsimat si nas vsima dost, hlavne sa na mna poslednu dobu stale lepi a štvera (az tatinko aj trosku tusim ziarli)
S tym co hovoris ze si syn nikoho nevsima - u nas v rodine bol taky chlapcek..do 4-5 rokov nic moc nepovedal a ked bol na navsteve zdrhol od nas prec od dospelych, bol len pri detoch v detskej izbe (ani tam nic moc z neho nevypáčili)...my dospeli (okrem jeho rodicov) sme sa nazdavali ci nie je autista. A vies co? Presiel dalsi rok a on sa otocil o 180st...normalne dieta zrazu, komunikativne. Neviem ci s nim nieco spravili alebo nadisiel jeho cas a on sa "odbrzil" sam 😉

elliottka
7. sep 2018

Presne opis nasho, ale presne. (tiez bude mat onedlho 22m) Zatial neriesim, podla mna je proste pomalsi a podla mna dost tvrdohlavec a niekedy to nerozumenie robi skor naschval. V 2r mame poradnu, tak sa opytam dr. co povie. Tiez ma napadli rozne diagnozy, ale podla mna je ok, len ma proste svoje tempo.

lauramatko
autor
7. sep 2018
janette321
9. sep 2018

@lauramatko vy ste si ten autizmus uz asi prestudovala . Ked spominate aj ze dakedy nereaguje na meno . Ale keby ste si to dobre precitala tak tam nepisu ,, dakedy ,, . Pise sa tam ze dieta NEREAGUJE na meno . To ze ,, dakedy ,, nereaguje , znamena ze reaguje ... plus ak chodite na vysetrenia k neurologovi tak ten musi vediet ci dieta niecomu rozumie , alebo vobec nicomu nerozumie . Ved na take vysetrenia sa tam chodi ...

monika1791
9. sep 2018

Môj má čerstvých 24 mesiacov a rozpráva iba mamama bababa tatata a nie.Je úplne šikovný a všetkému rozumie až moc🙄Neboj sa,rozrospráva sa..každé dieťa je individuálne

janasim
9. sep 2018

Netreba to brať na ľahkú váhu, všímať si treba aj iné prejavy a celkový vývoj, matka vyciti že niečo nie je v poriadku, aj mne každý hovoril že syn začne rozprávať a nezačal ,už ma 9r ,geneticku syndróm sa potvrdil v 5roku a začíname rozprávať až teraz...

spuntikmathiasko
10. sep 2018

@lauramatko moze pocut tony co vydavaju hracky, ale nie bezne hovoreneho slova. Alebo moze pocut slabsie len na jedno usko a preto niekedy nereaguje na meno. Podla toho ako je natoceny. ORL by som istotne vyskusala.