4-mesačné bábätko v pohybe

11. jún 2023

Ahojte, mám 4 mesačné bábätko a stále sa musí hýbať, trepe ručkami, kope sa, trhá sa, veľmi veľa mrnčí a fňuká. Ja som už zúfalá :( chcem si ho pritúliť keď je takýto ale potom je to ešte horšie. Mala ste niektorá takéto dieťa a ukludnilo sa časom alebo to ostane takto? Je to vôbec normálne že toto robí? Ja som ho ešte nevidela nikdy v kľude ležať, že by si len tak poležal v kľude. On poleží ale stále mu idú ruky, nohy a pŕska. Ja sa už začínam báť že to nieje ok :(

ivangeline
11. jún 2023

Dávať na bruško. Uspávať na rukách. V nosici. Hneď bude kľudnejšie. :D Inak je to normálne.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. jún 2023

Ja ho dievčatá dávam na bruško, on tak spinká. Inak ani nevie lebo sa hneď trhá na chrbte a na boku plače. Ale keď je hore tak sa ho nedá nejak ukludniť?

jesenzima
11. jún 2023

Moji boli tiež stále "v pohybe" , ale ja som teda neočakávala, že budú ako bábätka v kľude ležať 🤭 a na spanie som dcéru viazala do dečky, ako v pôrodnici do perinky, aby v kľude spala ....

autor
11. jún 2023

@jesenzima ale až také tiky mali? Môj trhá ramenami, úplne ako nejaký nervák.. Spať spí v kľude aj keď zaspávanie je niekedy boj

jesenzima
11. jún 2023

Tak ono tie bábätka robia veľa divných veci 🤷 keď ťa to znepokojuje, nahraj a ukáž doktorke...

misana84
11. jún 2023

myslite, že je bezpecne davat dieta spat na brusko?

autor
11. jún 2023

@misana84 a čo mám robiť ak ináč spať nechce???

misana84
11. jún 2023

to nebolo myslene zle len davajte pozor aby sa neudusilo

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
carduelis
12. jún 2023

Ja by som sla za fyzio, niektore prirodzene reflexy by mali postupne odznievat, lebo ked nie mozu byt problemom pri dalsom motorickom vyvoji.