8 mesačný nevie zaspávať

kudrlivka
28. aug 2013

Ahojte, viem že je tu už veľa toho o uspávaní, ale mám pocit, že na môjho synčeka nezaberie už nič. Chcela by som ho HOCIJAKO uspať rýchlejšie, ale on sa nevie uložiť. Spinká s nami v posteli lebo v postielke nespí akonáhle ho tam preložím. V kočíku ho musím voziť aj pol hodinu, ale to sa večer nedá praktizovať. Najskor mi zaspaval v kočíku do 5min, teraz najskor vela vela plaču a až potom zaspí za tú pol hodinu. Na prsku tiež zaspával pekne kým bol maličký, teraz sa mi stále rozplače keď už je napapaný a nevie zaspať. Stále ho vrátim lebo sa sa mi posadí a odštvornoŽkuje preč, lenže zase len plač. Večer aj hodinu sa uspávame takýmto spôsobom. Cez deŇ chce niekedy spať aj 3x, padajú mu oči, Šúcha ich ale ani za svet zaspať, len sa jeduje keď ho chcem uložiť. Mali ste s týmto niekto skúsenosť? Ako ste to vyriešili? S vyplakaním sme to skúšali, lenže on len plače a plače a dusí sa... Už to nemienim podstúpiť. Na rukách mi nezaspí, v nosiči tiež musím chodiť aspoŇ pol hodinu.
Som z toho veľmi unavená keďže sa uspávaniu venujem asi 3 hodiny denne a viac, uvítam rozumné rady. Už nevládzem.

leporeloo
28. aug 2013

@kudrlivka nechem ta sklamat ale uspavat pol hodku je uplny standard...
podla mna sa s tym len treba zmierit...take vacsie babi ti uz nezaspi do 5minut...

monvitka
28. aug 2013

odvar z makovice? 😀

alex02
28. aug 2013

moj maly jednu dobu rad zaspaval tak,ze som ho polozila na bok lahla si knemu pritulila si ho a tlapkala po zadocku aby
ho to ako keby hojdalo, maval rad aj ked som mu pritom spievala no stale som musela byt knemu pritulena,alebo ho skus dat na brusko a tak ho tapkat po zadocku ked teda neutecie,na mojho maleho sem tam zabralo aj ked som ho dala do takeho kresielka a tam hupala.

hamca
28. aug 2013

@kudrlivka my sme boli velmi podobny pripad ako vy, ale este horsie. Pamatam si,ze okolo 7 mesiaca som denne stravila 5-8 hodin uspavanim, bola som na konci s fyzickymi i psychickymi silami. Ja som malu uspavala v nosici, to bol jediny sposob ako zaspala, hoci to trvalo dlho. A pri tom sa este v noci dokazala aj 12x zobudit. Proste katastrofa.
Odporucam znizit pocet spankov cez den a fakt pravidelny spankovy rezim vytvorit. Ked je maly hore a vie uz lozit, tak sa ho snaz max unavit, nahanaj ho a podobne a skus s nim chodit na ihriska k inym detom, to nasu malu dokaze slusne unavit. a nech sa aj muz zapoji do uspavania!
😉
My uz spime iba 1x cez den a vacsinou sa podari zaspat do pol hodky a to vedla nej len lezim, takze u nas obrovsky pokrok. Obcas dokonca spi do 5 min! Ale fakt ju musim pred kazdym spanim aspon hodinku von vybehat. Ak nejdeme von tak hned zaspava aj hodinku.
Drzim palce, nech aj vam sa to postupne upravi.

esti77
28. aug 2013

Možno malinký cíti nervozitu z Teba ☹ . Nemyslím to v zlom, ale detičky ozaj cítia toho viac, než si myslíme a úplne Ťa chápem, ako môžeš byť vyšťavená z toho, keď vidíš, ako sa drobček trápi. Nepíše ani nehovorí sa to ľahko, ale pokús sa pred zaspávaním nemyslieť na to, že to bude zase "trápenie". Aj keď nie som zástankyňa cumlíkov, neskúšala si mu dať do pusinky cumlík? Nám to zabralo pri zaspinkávaní, aj keď som sa dudlíkovaniu bránila, nakoniec nám pomohol. Možno chce sať, ale bruško je už plné. Možno potrebuje max. ticho a prítmie, resp. aspoň to ticho. Neruší ho nič? Napr. vonku štekajúci pes? 😠 Možno mu idú zúbky... Neskúšala si babyšatku resp. babyvak? Nechce sa silnejšie privinúť? A prípadne, keď je unavený a chce už spinkať, tak si ho uviazať do šatky a variť, alebo, čo máš na práci a pritom ho nechať na prsníku, ak ste tak zvyknutí, ak nie, tak len v šatke, aby mal pocit, že ho "neodložíš". Možno sa bojí toho, že ho opustíš a tým sa preberie do ľahšej formy spánku a tým to ide dookola. Tých možno je toooľko, držím palce, nech si nájdete to svoje a vyriešite tým Váš problém 😉 .

luciannka83
28. aug 2013

@kudrlivka my sa tiež uspávame dakedy aj hodinu. Dakedy som chytala nervy, teraz si aspoň poležím. Tiež sa prehadzuje hore dole kým zaspí. Vyrastie z toho. A hlavne netlač na neho a nebuď nervózna.

dejka77
28. aug 2013

Ja mam nieco podobne. Cez den ho uspavam v kociku a zaspi podla toho ako to vystihnem. Niekedy do 5 min., inokedy kocikujem aj 15min. a viac a on nie a a nie zaspat. Vecer je to uz horsie, niekedy sa nastvem a necham ho tam a on nakoniec zaspi. Alebo ide manzel a on ho uspi. Nech vyskusa manzel ako bude na neho reagovat, pripadne skus pustit nejaku hudbu.

barunka
28. aug 2013

u nás tiež tak, zaspáva len na prsníku, uspávanie je na etapy... môžem sa aj na hlavu postaviť, zaspí najskôr tak po 20 minútach čo ma štandardne aj poriadne pookusuje... v noci je hore každú hodinu (minimálne)... uspávam len ja, lebo akonáhle sa ho keď je unavený chytí manžel, tak spustí taký vreskot, že aj škridle na streche nám nadvihuje... No čo, ja som sa s tým zmierila, nestresujem a hneď mi je lepšie 😀 😀 základom je netlačiť dieťa do toho, čo chceme my, ale zmieriť sa s tým, čo chce ono 😀 (neplatí pri väčších deťoch 😀 😀 ) držím palce...

sharlotta
28. aug 2013

@kudrlivka nema cez den vela podnetov? Nejde vam telka? Stereotyp trosku pomaha. U nas doteraz tak polhodinka uplny standard,casto aj hodina.Neurologicka len skonstatovala,ze inteligentne a vnimave deti maju problem zaspat.Odporucala nam tak aspon hodinu pred spankom minimum podnetov a dat do kludu.

drobcek26l
28. aug 2013

@kudrlivka Ja už keď na drobcovi vidím, že je max.unavený tak si ho zoberiem na ruky, začnem mu tíško spievať alebo opakovať riekanky a pohupujeme sa na jednom mieste, najčastejšie pred oknom, aby vonku mohol sledovať autá. vtedy sa vie tak ukľudniť, že sa párkrát stalo že mi zaspal na pleci. No a keď nezaspinká takto tak do 10min, tak ho dám potom takého ukľudneného vedľa seba na posteľ a tam zaspinká, len mu musím tak jemne pichať po brušku.

mariuskaa
29. aug 2013

Dieťa ked je unavene by malo zaspat samé.
Veľmi pomôže pravidelný denný režim.
Môj od 9 mesiacov spal vo vlastnej izbe. Cez deň len 2 spanky okolo 10 ráno a 2 poobede.
(Od 18 mesiacov len jeden spánok sám sa rozhodol tak okolo 12 do 2. Takisto ho nenecham dlho spať ale maximum 2 hodiny. Potom ho budim už)
Žiadne uspavanie, napapali, okupali, pyzamko, zubky , dala som ho do postielky
Nočné svetielko v izbe zapnute. Bolo to super.
Ked mal 3 a boli sme na dovolenke sa to zmenilo ked sme sa vratili a teraz chce aby sme pri ňom chvíľu lezali.
Nechcem hovoriť ale čo je správne a čo nie. Lebo každé dieťa je iné.
Čo je normálne alebo jednoduché pre mna nemusí byt pre vás a naopak.

salome_82
29. aug 2013

@sharlotta Mne v poslednom čase malá zaspáva hodinu, ale teda, keď je to znak inteligencie, hneď mi to bude menej vadiť 😀
Myslím si, že ono veľa robí aj to, keď začnú byť deti mobilnejšie, treba aj v postieľke vyskúšať nové kúsky 🙂 Včera tá moja zaspávala hodinu a pol a také kúsky, čo predvádzala, som sa musela smiať, nedalo sa to vydržať 🙂 a pitom odkvecla od únavy. Večer sa ju už vôbec nesnažím uspávať, proste nech sa hmýri a vrtí a keď vidím, že mele z posledného, tak ju uložím 🙂

kudrlivka
autor
29. aug 2013

@mariuskaa Kiež by sa niekedy stalo že by zaspal sám, keď ho netíšim tak len plače a plače, stalo sa že nezaspal aj 4 hodiny, ktoré už mal spať. Uplne sám mi zaspal naposledy keď mal asi 3 mesiace, odvtedy sa za to len modlím 🙂

sharlotta
29. aug 2013

@salome_82 no, myslim, ze to bude tym, ze dietatko uz v 8. meciacoch vela vnima a nevie to este spracovat a vecer, ked je klud, tak sa mu to v tej hlavke vsetko premiela. A vidis, kolko inteligentnych deti tu mame.... 😀 😝

kudrlivka
autor
29. aug 2013

@sharlotta No telka ide niekedy ked sme doma, ale vacsinou sme boli vonku alebo na zahrade, alebo sa hra. Je pravda ze on ked je hore tak sa nezastavi. stale by nieco robil, clovek ho nevidi chvilku v klude. Ved je 8 mesacny a uz sa mi stavia. Ide vlastne o to ze on sa nevie ukludnit pred spankom, akonahle mu zamedzim pohyb tak je nervozny.

kudrlivka
autor
29. aug 2013

@alex02 ja ked si ho pritulim, znamena pre neho ze sa nemoze hybat a zacne strasne kricat. tak bohuzial u nas sa pritulenie a hladkanie alebo potlaklavanie neda realizovat. on sa proste tomu vspiera hlavne vecer

kudrlivka
autor
29. aug 2013

@hamca skusala som znizit pocet spankov ale to bolo este horsie... on ked sa cez den nevyspinka je potom nervny, uplakany a neda sa s nim vydrzat 🙂 vecer potom zaspi niekedy rychlejsie ked je zmordovany, ale niekedy to je praveze strasny plac. zas o tom ze sa nevie ulozit alebo co. uz mam niekedy pocit ako by ho nieco bolelo alebo co

sharlotta
29. aug 2013

@mariuskaa su deti, ktorym nepomaha ani pravidelny rezim. Je to sice lepsie, ked sme doma(teda nie je to ciste zufalstvo), ked ma rezim, ale take, zeby zaspala sama, to sa este nestalo. Moje dieta napr. bude vrieskat aj hodinu a ked som ju dala do postielky a zavrela dvere, tak bud plakala, alebo mi capla na hlavu, co sa pokusala z postielky vyliezt...S niektorymi detmi to vobec nie je take jednoduche 😕 A to sme my dvaja s mm boli ukazkovi spaci. Ale skusit treba, no...len nie vzdy sa da.

sharlotta
29. aug 2013

@kudrlivka unavene dieta zaspava este horsie, takze vysilovat by som neskusala. Aj u nas je presne ten problem, ze sa nevie dat do kludu. Moje dieta jednoducho nevie lahnut, zavriet oci a spat....My sme preto uspavali nosenim. Uspavanie sa nezaobislo bez revu, lebo presne sme jej obmedzili pohyb a to sa jej nepacilo. No bol to jediny sposob, ako zaspala. ☹

kudrlivka
autor
29. aug 2013

@barunka my uplne presne tak isto, uspavam len ja, asi preto ze sme ho to tak naucili ked bol malicky. ked ho bolievalo brusko vecer tak ho najskor tato upokojil hupanim na rukach a potom sme isli uspat kojenim. no teraz si zelam aby tak jednoducho zaspal 😉 teraz ked si k nemu vecer lahne manzel tak je to len vreskot a nespokojnost, takze musim nastupit zas len ja a to iste aj celu noc. to je hore tak 6x zhruba, uz som to prestala pocitat lebo by som sa zblaznila 😀

bobi3
29. aug 2013

tak my sme mali presne ten istý problém, naša bola od narodenia už veľký nespavec, skúšali sme všetko, najviac zaberalo hodiny sa prechádzať po vonku, aby pospala aspoň pol hodinu, tiež fitlopta občas. Zlepšilo sa to až okolo roka, teraz mi malinká zaspáva na prsníku tak, že keď už vidím, že je nalomená, tak jej ho z pusky vytiahnem, ona sa otočí a spinká. Predtým sa prebrala a rev... a stále dokola... bolo to vyčerpávajúce, tiež sa nevedela uložiť... Ja si myslím, že to chce len čas. On z toho vyrastie 😉

monika2606
29. aug 2013

@kudrlivka a nemôže byť už až moc unavený? ja som sa nedávno trápíla s dcérkou ale ja som ju uspávala aj hodinu, hodinu a pol...teraz ju síce uspávam tiež aj pol hodinu ale oproti tomu čo to bolo mi to príde ako nič 😀 zmierila som sa s tým ale tak verím že aj to prejde....mne sa potvrdilo aj to že proste časom príde všetko samo, nič nesilím, možno za týždeň bude do piatich minút spať...držím palce

nativanativa
29. aug 2013

@kudrlivka ako príde,tak aj odíde,my sme mali jedného času obdobie,keď mi zaspal, mala som ho asi 20 minút na sebe,položila ho do postielky a hneď bol hore
Teraz ako píše @leporelo,štandart je uspávať pol hodinu,ale zaspí mi na prsku,resp.teraz tak že sa nacucká, položím si ho na nohy v polosede a on sa mi uloží bokom a tak aj spinká v postielke.
Myslím že je to dočasné obdobie,určite to prejde

kudrlivka
autor
29. aug 2013

@monika2606 zle ste to vsetci pochopili 🙂 on sa v kociku uspava aj pol hodinu, vecer je to omnoho dlhsie trapenie. myslim ze je moc unaveny, uz nevladze ani sediet ked sa mu chce spinkat ale stale sa premaha a sada si,snazi sa postavit... no ked ideme spinkat skorej tak vobec ziadny uspech to nie je, to uz duplom na mna kuka ze co od neho chcem, on este spat nejde

monika2606
29. aug 2013

@kudrlivka Ahaaaa robí to dlho? teda že večer tak ťažko zaspáva? alebo to trvá len krátko? ale pravdu povediac neviem čo by som poradila....ja keď už fakt neviem čo robiť tak ju uspím na rukách niekedy...alebo ju hladkám v posteli, keď zaspí preložím do postielky...ale viem ako ti je, viem čo to je uspávať dieťa tak dlho...ja som dnes tiež bola v spálni asi zo hodinku...ale Lucka našťastie neplače, ona ležká driemka, ale akoby sa snažila nezaspať...no a raz to robí, raz zaspí hneď, raz za pol hodinu....a už to proste neriešim, nerobím si plány na večer 😀 a proste verím že to raz prejde....
a inak Lucka keď bola v jeho veku tak ja som ju uspávala v kočíku aj večer, lebo inak mi nechcela zaspať ... potom keď mala asi 10 mesiacov tak sa naučila zaspávať vedľa mňa v posteli

monika2606
29. aug 2013

@kudrlivka jeeeeej ja som hrozná, teraz som si poriadne prečítala čo si písala....prečo sa ti nedá večer ho uspávať v tom kočíku? a na rukách čo robí? to sa čudujem že nezaspí na rukách...hmm ešte porozmýšlam ak ma niečo napadne tak napíšem

moni244
29. aug 2013

@kudrlivka úplne s tebou súcitím. Ja mám doma tiež expertku, zaspáva jedine na prse a v kočíku. Pritúlenie nepomáha, nosič tiež nie, cumeľ má ako hračku. Ako večer síce zaspí rýchlo ale až o desiatej, jedenástej a to musím ísť spať s ňou. Ja mám skôr mám problém cez deň, že keď zaspí na prse, musím ležať pri nej aj hodinu, ináč sa zobudí a plače. Tiež štvornožkuje, stavia sa a furt sama sedí. Nemá rada byť na rukách, to zaspala asi len 3 krát od narodenia, ale tak mne už od narodenia málo spala, ale ak je to znak inteligencie, tak som rada 😀

mariuskaa
30. aug 2013

@moni244 nemáš postielku? Aby nevyliezla? Lebo ked s ňou leZis,tak to kde spi? Vo veľkej posteli?
O to ide postielka aby nevyliezlo babo. Vo velkej posteli to si stresy aby babo nevypadlo alebo nezacalo chodit po izbe.
A nechať trochu vyplakat. (Trochu).
Ked je unavene, cez deň 2 krát spinkalo, neni prespate/čulé a nic nechýba. Mat ritual (papat, umyt, pyzamko, rozpravka, pesnicka, ... ) Dať do postielky, zostať 5 minút. odísť. Ak place zostať chvíľu za dverami. Prísť k nemu pohľadkat. Pomojkat 2-3 min a znovu odísť. Nie som zástancom nechat preplakat celu noc. Ale nechať poplatkami trochu - pomáha.
Po týždni väčšina deticiek už vedia dril. Im to príde. A spinkaju lepšie.

moni244
30. aug 2013

@mariuskaa mám postieľku, ale bez jednej strany prirazenej k mojej strane postele, lebo ju kojím poležiačky, tak keď ju v noci kojím, aby sme mali pohodlie a to väčšinou pár krát potiahne, pustí sa prsa, odvalí sa odomňa do postieľky a spí. Problém je, že mi skôr ako o desiatej nezaspí. A ja ju kúpem o siedmej, pred tým má kašu, potom sa hráme a o desiatej dostane prso a spí. Ju keď nechávam dlhšie plakať, tak chytá hysáky a napínaju na vracanie a potom to je ešte horšie. Cez deň ju kojím v obývačke, máme širokú sedačku, tam s ňou ležím.

kudrlivka
autor
30. aug 2013

@monika2606 v kociku nemozem uspavat lebo spinkame a 1. poschodi a nemam ho ako preniest z kocika aby sa nezobudil. a na rukach nezaspi ani za svet 🙂 no asi sa s tym budem muset zmierit. najnovsie aj v autosedacke strajkuje a strasne place, takze sa s nim bojim aj niekam ist lebo su to strasne nervy. robime s muzom vsetko aby neplackal ale neprestava.

monika2606
30. aug 2013

@kudrlivka ja keď som malú uspávala v kočíku tak som mala pod ňou takú zavinovačku a keď zaspala tak som ju vytiahla aj zo zavinovačkou a tak sa mi nezobudila...teda občas sa podarilo že sa prebrala ale s tou zavinovačkou to bolo isto lepšie ako bez nej...neskúšala si?