9 mesačný vstáva ráno okolo piatej. Ako ho ešte uspať?

lubjatqo
10. nov 2012

Ahojte, hľadám v archíve ale nenašla som podobný problém. Mám 9 mesačného synčeka, ktorý je veľmi aktívne dieťa aj čo sa týka spánku 😒 Začnem večerom. o 19:30 ho okúpem, dám najesť a o 20:00 ho dám do postieľky, kde sám krásne zaspí. V noci sa pár krát prebudí (kvôli zúbkom) ale cucne čajík, dám dudel a spí ďalej. V noci nejedáva od 4 mesiacov. Lenže ráno vstáva o 5:00--6:00. Vtedy je už hladný tak mu dám mlieko a bohužiaľ už nezaspí. Skúšala som všetko. Na rukách, v postieľke, v posteli s nami. Na synčekovi ale vidím, že je nevyspatý, lebo keď ho zoberiem do obývačky, prezlečiem tak po pol hodine - hodine je unavený, mrzutý, šúcha si oči a chce spať. Ide mi o to, ako ho mám uspať po tom ako vypije mlieko aby si ešte tú pol hodku, hodku pospal a vstal s dobrou náladou, pretože potom je celý deň mrzutý, uplakaný a najmä unavený. Denný spánok je ešte väčšia katastrofa ale to podľa mňa ovplyvňuje ten zlý nočný spánok a skoré ranné budenie. K záveru dodám, že malého sme skúšali dávať spať o 20:00, 21:00, 22:00 a stále vstával medzi 5:00-6:00. ☹

romcovaklarka
10. nov 2012

@lubjatqo Ahoj, napadá mě jedině, co ho nakrmit dřív? Píšeš, že v noci se párkrát probudí, ale dá si čajík a spí dál. Co tak mu dát to mlíko dřív, třeba ve dvě, ve tři...? To by asi ještě usnul a přitom by se nemusel v 5 budit hlady... Ale nevím, je to jen nápad... A asi kdybych to zkoušela (anebo i třeba to pozdější ukládání, jak píšeš, že to nepomohlo), tak si myslím, že to chce zkoušet déle, několik dní nebo i týden, protože to buzení brzo ráno už může být zčásti i zvyk a když příčina odpadne, tak může chvíli trvat, než se odvykne...

zuzi0911
10. nov 2012

@lubjatqo tak moje baby do roka vstavali do 5:45 a niekedy aj skor a nezaspali. teraz zacali vstvat okolo 7:00 ale mladsia posledne dni uz od 6:00-6:30. A tiez uz nezapi ani predtym. a poobede nedonutim ani jednu.neviem co poradit no sama mam ten isty problem.

kaja73
10. nov 2012

@lubjatqo on sa ti bude aj tak budit tak ako je "naprogramovany",preto je jedina cesta ako mu predlzit nocny spanok,ale nie tebe ranny 😝 -dat ho spat uz skor napr o 19h,alebo este skor-ja som urcitu dobu davala maleho spavat uz o 18,30h- a on sa ti bude budit stale o 5-6 h ale bude lepsie vyspany.
Mojmu sa vtedy krasne upravil aj denny spanok a aj v noci pekne spaval-len rano proste kikirikal vzdy skoro.
Takto fungoval od cca 8m do 2,7 roka a teraz cca 2m spava uz do 7-7,30h.
A mohla som ho na noc dat spat aj o 23h-napr na dovolenke pri mori-aj tak vstaval o 6h najneskor 😲 -je to na nervy,ale to ranne budenie tazko zmenis. 😖

jonas17
10. nov 2012

@lubjatqo moja má dva a pol roka a tiež chodí spávať okolo siedmej. súhlasím s @kaja73 , že treba dať dieťa skôr spať. ked prestala naša malá spať cez deň, tak sme spojili nočný denný spánok, spala od 6,30-7 h do 8,30h. vééľmi dlho . a teraz sa tiež budí okolo 6. niekedy skôr, ako včera, niekedy, málokedy ju ešte uspím na prsníku. ale fakt málokedy. väčšinou vystrelí po šiestej z postele. ttiež som ju skúšala dať neskôr spať, výsledok bol rovnaký, max. 6.20 , ked vstáva muž, už je hore. ale ja verím, že je to len obdobie 😀 že ešte prídu lepšie časy 😀 a skôr, než v puberte 😀 😀

evko1
10. nov 2012

Tak toto sme riešili aj my, a dala som malej o cca 3-4 hod v noci fľašu, keď sa už tak trocha začala mrviť a tak si vycucká 150ml vody, ale iba s jednou odmerkou mlieka, nech sa veľmi nezasýti, to by potom neraňajkovala zasa ☹(( a tak od vtedy spí už do cca 7.OO Veď skús, nič za to nedáš, nám to ozaj pomohlo

alenka600
10. nov 2012

@lubjatqo Mne pomoze, ked dam dceru spat neskor a v noci, teda pocas PREDposledneho prebudenia ju poriadne nakrmit, az by som povedala "nafutrovat" mliekom a potom spokojne odfukuje o dost dlhsie, ako ked jej dam len cucnut.

alenka777
10. nov 2012

my sme vstávali o 4 .....

kristinaanna
10. nov 2012

mne malá spávala do 6.00 a už okolo 8.00 bola mrzutá a šúchala si očká tak som ju dala spať pospala si takých 30 min a bolo dobre,

lubjatqo
autor
10. nov 2012

@kristinaanna presne toto aj malý, iba s tým rozdielom, že o 10 je znova mrzutý, znova si dokáže pospať 30 minút, o 12 zase je mrzutý a pospal by si kľudne 30 minút. A takto denne si pospal 8-10x po 30 minútach.
Cez deň mi spí dokopy 1,5 hodiny až dve. Maximálne. Evidentne mu to nestačí ale spať nebude.

kkl82
10. nov 2012

ja sa zas priklanam na stranu prvej odpovede 😉 myslim, ze stoji za pokus nakrmit skor. viem, ze to bude pre teba komplikovanejsie, lebo musis pripravovat mlieko. ale ak sa rano zobudi a je hladny a uz potom po najedeni nevie zaspat, aj ked je ocividne unaveny, tak to kludne moze fungovat. bude skor spokojny a o to dlhsie bude spinkat. samozrejme, kazde dieta je ine a nie vzdy to funguje 😉 moje chlapisko papa naposledy okolo 4-tej rano (ale ja zas kojim, takze s nocnym krmenim je to jednoduchsie) a rano sa potom zobudza okolo siedmej. ak sa ale v polospanku napapa aj okolo siestej, potiahne spanok aj do deviatej.

albao
10. nov 2012

Ja sa riadim odbornikom na spanok - Weisbluthom. On tvrdi a mam to na dcerke overene, ze to na nej plati, ze taketo babo ma ist vecer spinkat o siestej vecer. Tak sa ti stane, ze sice mozno bude chciet 1x papat, ale mal by ti este zaspat. Naopak ranne vstavanie o siestej je uplne v sulade s biologickym cyklom. Podla popisu vyzera ze ma chronicku nevyspatost, preto aj problemy s dennym spanokm, vecer zda sa uz len "odpadne".

kristinaanna
10. nov 2012

@lubjatqo no my sme tak spávali asi od 3 do 7 mesiacov, teraz potiahne do tej siedmej,ale o takej 6 sa kojíme, a do obeda dá potom také dve hodinky spánku a poobede takých 30 min. a som rada že spí 😉

pusolamy
10. nov 2012

ahoj asi te moc neuklidnim ale nam je skoro 19mesicu a vcera i dnes jsme vstavaly v pet, a to ze v noci mame dvouhodinove koncerty uz jsme si taky zvykli - vzbudi se treba ve dve a do 4 rve nebo hulaka mami tati z postylky a pak usne a spi teda treba do pul sedme nebo do sedmi, ale ted teda dva dny spala teda v kuse ale jen do peti 😉 takze hlavu vzhuru a moje jedina rada je ze ti nezbyde nic jineho nez si na to zvyknout

boka79
10. nov 2012

ahoj, je to jednoducho jeho hodina, ale vekom sa to zlepsie, my sme to tiez mali u velkej, ona vstavala kolo pol piatej ca a potom som nevedela co s nou, o hodinu bola zasa unavena, vsetky byty tmave, ziadne svetlo, a my unavene obe, ale naucila sa, ze sa da spat aj dlhsie, ale az ked mala dva roky.

mata2
10. nov 2012

ahoj,kamaratka ma 8 mesacneho chlapceka,tiez sa budi okolo 6h...on je zvyknuty zaspavat v autosedacke,tak ho tam vzdy rano prelozi a maly si pospi aj do 8h

boba82
10. nov 2012

ahoj, ak ta "potesim" my sme na tom podobne, maly ma 15 mesiacov, tiez vstava o 5h.rano, od narodenia spal vzdy najdhsie do 6:30, mame tyzdne ked vstaa o 5 h, a ked vstava o 6h. a to som super, ked uz sa vyspim do 6h. Tiez som skusala posunut spanok, ale nepomohlo...tak snad sa to niekedy zlepsi, verim 😉

timuss
10. nov 2012

súhlasím s kaja73...dať spať skôr aby sa vyspal, upraví sa tým aj denný spánok...keď sa moja malá naučila zaspávať sama a prespať celú noc, tiež sa u nás upravil denný spánok, a dovtedy sme mali dosť veľké problémy...Keď sa naučí spať dlhšie, pretože ho budeš ukladať na spánok skôr, a bude vyspatý, môžeš skúsiť opatrne pomaličky posúvať dobu, keď ho ukladáš na spánok a vyskúšať, či nebude o to dlhšie spať ráno...možno sa ti podarí posunúť jeho rytmus....
doporučujem si nájsť na nete knihu Každé dieťa sa vie naučiť spať...nám to veľmi pomohlo 😉

lienkan
11. nov 2012

@lubjatqo ..mame to iste - nam mala dost často prespinka ,ale je hore uz skoro ... Skusame posuvat čas,ale je to velmi tazke,pretoze po zmene času sme stale o tu hodinu akosi inak 🙂 .. kolko krat vam este spinkava pocas dna ? a ako dlho?

petrusew
11. nov 2012

malá má 9m,poslední dva dny chodí spát tak kolem 19:30,ale normálně je o půl sedmé večer v postýlce.Sice se mi 1vzbudí ale spí mi do půl osmé.Normálně v noci dám mlíko dělám ji 210ml vody a 7odmerek a spinka mi krasne. Omlouvám se píšu na mobilu,snad to bude srozumitelné.

nika1288
11. nov 2012

@kkl82 tak to mas dobre..ja mam 8 mesacneho sibala a ten sa kvoli zubkom budi aj 10x ...na ukludnenie a uspatie pouzivam prsnik, kedze cumlik nepomaha..vacsinou si par krat cucne, podudluje a spi...a ja spim s nim 🙂 takze ja ani poriadne neviem kedy papa a rano vstavame pravidelne o 6.00

mircalla
11. nov 2012

@lubjatqo Ved to je normalne, vela deti takto vstava. Moj maly vstaval aj davno pred piatou. A to sa v noci este x krat budil. Upravilo sa to potom same. Teraz mi zase ako 2 rocny nespava poobede

tiburcia
11. nov 2012

Zkusila bych za prvé dát ho spát večer dřív, třeba už v sedm, aby měl o tu hodinu více. To, že vstává v 5-6 hodin je pro něj z hlediska spaní ,,normální"..pokud je takové ranní ptáče tak co jsem vyčetla v knížkách a tak, tak to nezměníš, jestli ti nezaspí tak už spát nebude. Radili jenom zkusit posunout to jídlo na později, třeba se ti vzbudí tak to oddalovat aby neměl spojené, že se probudí a hned dostane najíst 😉 Můj syn bude mít 8 měsíců a vstává mezi 4-5 hodinou 😅 , akorát o půl sedmé max v sedm už spí...bylo jedno jestli šel spát v 18,19,20,21 hodin budil se skoro na minutu přesně..tak ho dávám spát dřív ať se ráno budí odpočinutý a není protivka 😉

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika1288
11. nov 2012

@lubjatqo ahoj...ja mam 8 mesacneho synceka, tiez ideme spat okolo 20.00 a o 6.00 sme hore...tiez si myslim, ze je tak "naprogramovany"...budime sa aj 10x, kvoli zubkom..a cez den spime 3x..stale po dvoch hodinkach sa ukladame a spi asi hodku a pol..

matozazzo
11. nov 2012

@lubjatqo Vydrz, zlepsi sa to 🙂 Ja som tiez skusala kadeco a a vstavali sme o 5 hod :( Asi po 2 tzydnoch som povedala dost a davala spat malu, kedy chcela - ked som na nej videla, ze zacina byt mrzuta, unavena, hned sup do postielky... Dlho sme mali rozhadzany rezim, ale postupne som to "upravovala" na urcite casy... Rano vstava o 6 hod, vypije 250ml mlieka, ale len raz z 10 ran este zaspi na pol hodku, inak uz tancuje v postielke a krici... O pol 8 ranajky a o 8 sup do postielky. Spi od 8. - 8.15 do 10.00, niekedy 10.30, poobede ide spat okolo pol1 - 1 a spi do 3, aj ked ju dam o 2, o 3 je hore. Proste je to jej cas. A od 18 hod je uz taka mrzuta :( Dame veceru, osprchovat a sup spat. O 19hod uz spi. Ak to potiahnem dlhsie, nic sa nezmeni. Mala obdobie, ze po rannom spanku, ked sme sli s detickami von, naobedovala sa o 12 a sup spat, bola uz taka unavena, ze nevydrzala. No a o 14 hod hore. Do 19 by mi to nevydrzala, tak ked som videla, ze je okolo 16 - 16.30 unavena, dala som ju do postielky a zaspala na pol hodinky, hodku a vecer normalne o 19 sla spat. Proste bola viac unavena... Sice mi to totalne rozhadzalo rezim, ale boli sme obe kludnejsie 🙂 A to ma skoro 15m 🙂 Ak mas taku moznost, riad sa podla neho... Vidis, ze je unaveny, mrzuty - sup spinkat. Ono sa to upravi. A ja chodim spat skor, aby som rano dokazala fungovat 🙂 Aj ked to nie vzdy vyjde... Skusali sme aj krupicu nad ranom, tak kedy ako. Niekedy sa stalo, ze este pospala do 7 hod. Inak tiez neznasa, ked ma mokru plienku (aj ked pouzivame pampers na noc a o cislo vacsie), takze ak sa mi zobudi uz okolo 4 - 5a mrnci, dam jej mlieko skor a prebalim ju poleziacky, kym pije a spi kludnejsie. Aj sa zobudi sice o 6 ale hraje sa v postielke a ja "driemem" aspon do pol 7 🙂

ankaevka
11. nov 2012

@lubjatqo skús mať ráno pred tým, než sa zobudí pripravené mlieko, zober ho k vám do postele a daj mu vypiť...keď si sadne, nechajte ho tak a "spite ďalej", neozývajte sa k nemu, nehrajte sa s ním, nesvieť svetlo, nech sa zabaví sám...keď ti je unavený už do pol hodiny, tak sa môže zabaviť aj na posteli pri vás a keď vás uvidí spať, možno zaspí tiež...na moje deti to určite fungovalo, ešte som dala niečo do ruky, s čím sa môže samo hrať a po pol hodine až hodine zaspalo

lubjatqo
autor
11. nov 2012

@lienkan cez deň je to katastrofa. on by si pospal fakt aj každú hodku po pol hodke. Jemu sa to každý deň mení. Napr. vo štvrtok mi zaspal v strede hrania sa na koberci na zemi. Keď som ho preniesla do postieľky - spiaceho, začal revať ako tur! Tak som ho dala znova sa hrať, lebo sa prebral. O 15 min. zase zaspal na zemi, tak som ho len preložila na perinu na zem. Spal 2 hodiny a 20 minút!!! Jeho osobný rekord, okrem spania 4 hodiny a 25 min. čo spal v kočíku po totálne prebdenej noci (zúbky :( ).
Proste on je nevyspatý z noci a potom tie dni sú také, že dovidenia :( Riešim to najmä preto, že sme teraz začali chodiť plávať. Plávanie mám o 15:15 (stredu) a o 12:15 (sobotu) Tie časy som si vyberala ja, kvôli režimu malému. O 12 sa naobeduje a je ešte do tej 13:00-14:00 hore a potom si ide pospať. Preto som si myslela, že to bude fajn ale včera to bola katastrofa plávanie. Stále si šúchal oči a chcel spať. Môže za to vstávanie o 5:15 a spánok 30 min. do tej 12:15!!!

Dnes sme skúsili ho nakŕmiť o 4:40 keď sa prvý krát zobudil. Do 6:00 bol hore, hulákal, plakal, mama, baba stále mrmlal. Potom zaspal do 7:00 (presný ako hodinky) a sme hore.
Asi ho skúsim uložiť večer skôr, nech vstáva oddýchnutý, iba sa bojím toho aby mi nevstal o 4:00, že už je vyspatý a chce sa hrať 😒

lubjatqo
autor
11. nov 2012

@ankaevka no dnes sme ho nechali nech si robí čo chce. Samozrejme lozil, staval sa o posteľ (máme takú záhlavnú časť). Trvalo to od 4:40 - 6:00. Od 5:30 strašne plakal a tú pol hodinu som ho upokojovala kým zaspal :(

ankaevka
11. nov 2012

@lubjatqo skúšaj to častejšie, on si zvykne na to, že sa mu nebudete ešte venovať hneď ako sa zobudí....ak ti naspäť nezaspí, aspoň sa zabaví kým ty si ešte trošku zdriemneš...inak aj moja cez týždeň vstáva ráno o 5 alebo o 5:30, vstáva so mnou kvôli starším súrodencom, ktorý idú do školy..potom ju dám spať okolo 8-9hod podľa toho do kedy to vydrží

yashmin
11. nov 2012

@lubjatqo mozno to tiez nepomoze ale nasa skusenost: nas tiez chodi spavat oklo pol osmej okupem ho polozim do postielky dam vypit mlieko a zaspi [v tom vy problem nemare ] okolo piatej ako sa zacne prebudzat prehadzovat rychlo zarob mlieko nechaj ho lezat v postielke nevyberaj daj mu mlieko akonahle dopije nas dudluje dam mu dudel ja sa otocim v posteli malemu chrbtom a v podstate zo zaciatku este spekuloval chcel pozornost ta neprisla tak zaspal po takych 3-4dnoch pochopil ze spat musi dalej... Nezazinam svetlo spravim mlieko pri baterke a ozaj postielku mam prisunutu k mojej posteli takze o tej piatej ani pri nom nesedim ale lezim a tak si na to zvykol ze teraz spava do pol osmej 😅 osamnam ej...