Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Aká je to antirefluxna diéta pre kojacu matku?

bluka2
29. jún 2019

Dnes mi doktorka povedala, že môj takmer 6 m výlučne dojceny syn má asi reflux - ten skrytý, či tichý, lebo nevracia. Dokonca je aj celkom spokojne bábätko, takže by mi to v živote nenapadlo. Nemá rád polohu na chrbte, to sa vždy úplne dokrivi, prehne alebo pretoci na brucho, kde je väčšinu času alebo v zvislej polohe v nosiči.
Kaká do každej plienky, 5 aj viac krát denne, proste trochu pri každej príležitosti. K veci, mám nasadiť antirefluxnu diétu sebe. Čo okrem toho, že nemám piť mlieko to znamená? Nepýtala som sa, lebo som myslela, že je to nejaká jasná vec, čo všade nájdem, ale nič nenachádzam. Vďaka

zuzanka_111
30. jún 2019

@bluka2 polial je maly v pohode nerieš 😊 uz bude ok bude papať prikrmy a vsetko sa upraví ... podla mna sa teb škrty reflux neda zistiť z pohladu lekárky 🤷‍♀️
Moj syn ho mal a vedel plakať aj hodinu od bolesti - pálenia záhy a nevedela som mu pomôct 😓 lebo ďalším kojenim som zas len preplnila brusko a zas sa len vrátilo spat do krku 🤷‍♀️ Začalo to ked máš asi 6dni a trvalo asi 3 mesiace 🤷‍♀️ Ale teda naučili sme sa s tym zit - spávala me v satke , vela vela nosili led som nevládala nosiť spal vo vajíčku. Ja aj prebaľovala so. Dobre ze biela stojaka lebo nam teda na chrpte dieta ležať nechcelo nemohlo 🤷‍♀️
Takze za mna sa netráp a pekne pokračujte tak ako doteraz

siska53
30. jún 2019

@bluka2 coze? My sme mali podobnu situaciu, tiez skryty reflux, on sa z neho len obcas triasol. Ale nam kazali davat taku tu kasicku pred dojcenim, ten svatojansky chlieb.. ale coskoro uz sme zacali s prikrmami, cize bral to asi len dva mesiace.. potom som mu to uz nedavala, lebo uz sa ani netriasol, nič. A ked pro nasadeni jogurtov zacal blinkat, tak som ich len na mesiac vysadila, skusila opat a uz bolo dobre.

Co je antirefluxna dieta teda netusim, kedze nam.dali toto..obratila by som sa na dr.,co ti to kazala..

lilitela
30. jún 2019

@bluka2 Su potraviny ktore zhorsuju reflux, ako cibula, cesnak, atd, urcite nieco najdes na nete. Takze zrejme tak, ak sa im vyhnes ty, nemalo by sa to dostat cez mlieko k dietatu. Nie som si ale ista, ci to zaberie, pretoze asi toho neprechadza cez mlieko tolko aby to hralo rolu. Samotne MM moze sposobovat reflux, uz len tym, ze sa preplni brusko. Ale ako tu uz pisu, uz asi planujes zacat s prikrmami, nie? Hustejsia koncentrovana strava postupne tento problem odstrani.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli