Aké oblečenie ste kupovali pre júlové bábätko?

kajca87
5. mar 2018

Ahojte mamičky. Chcem sa spýtať tie, ktoré ste rodili v júly aké vecičky ste kupovali drobcovi. Stačia len body či treba ja overaly, dupačky? Vôbec netuším aké oblečenie kúpiť. Vopred Vám ďakujem za rady.

hettinka
5. mar 2018

ahoj, ja mám staršiu júlovú a mala som 1 dupačky bez rukávov vo veľkosti 56 a jedny vo veľ. 62. Košieľky také ľahké plátené, ale aj normálne bavlnené body, na spanie overalik tenký z TESCO. Niekoľko tričiek s krátkym rukávom.
Záleží aj od toho, či budeš mať dieťa v zavinovačke, alebo navoľno. Ja som mala v tenkej zavinovačke na prenášanie a krmenie, lepšie sa mi manupulovalo Také malinké treba chrániť aj pred slnkom, takže dlhé rukáviky sa zídu a nožičky zatieniš aj plienkou.
Dcéra sa narodila na začiatku júla a vtedy prišlo také zlé počasie, 2 týždne pršalo a ani horúčavy neboli. Aj celkovo to bolo také chladné leto, pamätám si, že v auguste sme pri kúpaní aj prikurovali.

veronikazoja
5. mar 2018

ja som malej dávala hlavne bodyčka lebo celé leto je prevažne horúce a netreba bábätko zbytočne prehrievať, no mala som aj pár kúskov s dlhým rukávom a aj dupačky keď bolo škaredé počasie

gretocka
5. mar 2018

mne sa maly narodil v 35 tt, mal ledva 2,5 kg, takze hoc aj bolo leto a ja som chodila v kratasoch, on bol stale v dlhom rukave a dlhych nohaviciach a ponozkach..... dcerka sa narodila o tri roky nato v juli, tiez bola drobna, ale ked bolo horko, nosila aj kratko rukavove bodycka plus dlhe gatuse tenke.
A tak ako tu uz pisala hettinka, zavisi ci budes pouzivat nejaku zavinovacku alebo nie.... ja som vsetky deti mala len navolno, bez zavinovaciek, takze som ich obliekala do tenkych vrstiev "celotelovo" vacsinou

nelinka2009
5. mar 2018

@kajca87 vsetko dlhe a bavlnene aj ciapocky... Dieta si este samo neriadi teplotu. Von chodit len skoro rano a podvecer, drzim palce.

ukulela
5. mar 2018

ono v juli nebude cely mesiac 35 ani 30 st, nekupuj vela, staci ti jedna sada bodyciek 56 s kratkym a jedna s dlhym, potom uz 62. teplacky by mohli jedny stacit mensie, potom uz 62, overal na spanie tiez aspon jeden 56, zvysok 62. ake nebude mimco uplne pidi, z tych 56 pojde von do mesiaca mozno a budu ti 62 lepsie. ak bude horuco, bude stacit body a prikryjes plienkou, ak chladnejsie, das na to overal, alebo teplaky a svetrik. svetrik ti tiez staci jeden mesni do porodnice a dalsi uz vacsi ... jedna sada ponoziek a dake zo dve ciapocky tenke. ak ti budu mensie veci chybat, rychlo dokupis., lepsie, akoby si ich mala mat zbytocne 10 ks a dieta vynosi jeden kus ...

terka1607
5. mar 2018

Mne sa mala narodila v polke júla, nakúpené len letné veci a veru musela som dokupovat aj s dlhým rukávom veci a mikiny, lebo zrovna bolo studené leto. Odporúčať preto aj pár veci na chladnejšie počasie 🙂

pininka
5. mar 2018

Treba prichystat aj teple veci,nikdy nevies a navyse august uz byva vselijaky a nemusis behat kazde dva tyzdne do obchodu. Ja som mala deti skoro v kazdom rocnom obdobi a teda posledna narodena v aprili isla domov nahulana najviac, taka snehova vichrica ani v decembri nebola

katarinadei
5. mar 2018

Ja mam julovu a augustovu. Ked bolo horuco, mali vonku body s kratkym rukavom, ponozky a tenku ciapocku a prikryte plienkou a poruke tenka deka a tenka mikinka bez kapucne. Dnu vacsinou body s dlhym rukavom a tenke teplacky. Ak bolo treba, prikryla som. Spali v perinke, ked bolo velmi teplo,radsej som ich do nej nedavala. Prva bola zimomriva,no druha sa prehriala uz v nemocnici - najprv mala dlhy rukav, ponozky a v perinke, bez ciapky, a mala potom 37,6, tak jej dali dolu ciapku,body s kratkym a bez perinky. To mala 1 den. No ak by bolo chladno, zozen si hrubsie nieco hore a das navrch, a hrubsie teplacky-nohavice alebo dupacky.

timilv
5. mar 2018

My sme veľa využívali aj tielka 🙂 Báli sme sa doma púšťať klímu na tak malé bábo a malá plakala od tepla keď mala overal, tak sme jej dali len tielko a plienku a bolo jej super. Len som pre istotu kontrolovala, či jej nie je zima, ale keď sa narodila, vonku bolo 40stupňov a v byte 36 😂 overal s dlhými rukávmi sme dali až keď sa znormalizovalo počašie, alebo na cestovanie, po kúpaní a podobne... Proste podľa potreby. Ale fakt tie tielka boli asi top nápad môjho manžela na doma 😉 a veľkosti je veľmi ťažko odhadovať, lebo nám boli aj 50tky veľké keď sa narodila a to sa narodila len o 3 týždne skôr...

kajca87
autor
7. mar 2018

Dakujem pekne za rady 😉😊