Ako dlho vám spí dvojmesačné bábätko?

denisqaa
22. dec 2014

My to mame cez den tazke :/ Cez den vobec nespi a cely den je skoro na rukach ,,, niekedy , ked sa podari tak cez den spi tak cca 20 minut . O 8.hod. sa kupeme ,,od 9hod. do 00hod spi ,,,zobudi sa ,, dame mliecko ,,,, od 1hod -4hod niekedy do 5hod spi ,,,,zobudi sa nieco medzi siedmou a osmou hodinou a od vtedy uz spat nechce ..Takto to mame kazdy den ,, Davame len UM ,,

marienka1703
22. dec 2014

@denisqaa nasa ako dvojmesacna spala v intervaloch vzdy 3 hodiny,,,,potom zacala uz len po hodinke a hodinu vydrzí byt hore,ale dokaze sa sama v kresielku vyhrat s hrackami, vecer kupeme o pol 8 -vypije mliecko a spí do 2 rana,,,,potom sa budíí o pol 7 ,takto to mame uz chvalabohu 4 den🙂))

bajca77
22. dec 2014

My sme mali podobný problém. Malý mi cez deň spal max doobeda 20-40min a popoludní tak isto. Riešila som to prechádzkami. Tam mi dokázal spať tak hodinku. Na rukách som ho zásadne nenosila. Skús si zaobstarať lehátko / nie kresielko!!!!!/ alebo šatku, aby si ho mala pri sebe. My sme mali lehátko s hrazdičkou. Keď rozhadzoval rúčkami tak sa mu hračky hojdali a to ho aspoň na chvíľku zaujalo. Rozprávali sme sa a tak. Postupne si zvykol. Do dnes mi cez deň spí málo. /máme 14 mesiacov/ ale je veľmi samostatný čo sa týka hrania. A nevyžaduje si stálu pozornosť. Cez noc ti spí v pohode. Neboj, onedlho sa začnú intervaly spánku predlžovať. Až prespí celú noc.

katchicaa
22. dec 2014

@denisqaa naše díte od narodenia cez deň nespalo takmer vôbec, v noci ani neviem, vždy keď sa zobudil tak som mu dala prsník a tak sme nejak pospali, ale deň bola čistá katastrofa,samý rev. Po mesiaci a pol sme vzdali boj s kojením, prešli na UM, bábätko je spokojné, cez deň doobeda zdriemne tak 2x po pol hodinke, naobed spí vonku cca 2,5 hodiny, poobede ešte raz zdriemne, o ôsmej ideme spať, pospí do tej tretej-štvrtej, potom ešte do siedmej-ôsmej. V noci sa síce viackrát budí, pomrnká, väčšinou mu stačí podať dudlík alebo zakryť.
Keď vravíš že je celý deň na rukách, skús šatku, vraj v nej deti zaspia. Ja som ju tiež kúpila, ale u nás to nemalo efekt (jasné že nie, keď malý bol vkuse hladný a preto nespal a reval).

denisqaa
autor
22. dec 2014

@bajca77 doma mame ten nosic a celkom sa mu v nom paci a zdriemne si ,, 🙂

dollynkaa
22. dec 2014

@denisqaa takto som to mala aj ja s malou. Cez den skoro vobec nespala. Maximalne hodinku. V noci aj 3x sa budila na kojenie. Ten denny spanok sa doteraz moc neupravil,ma 9mesiacov

denisqaa
autor
22. dec 2014

@dollynkaa mame to veru tazke 😒 ,,, ale co by sme neurobili pre nase ratolesti ,, 🙂 len dufat , ze sa to casom zlepsi

kataina
22. dec 2014

ja som mala dceru, ktora do 3 mesiacov cez den vôbec nespala. Teraz mam syna, bude mať 2 roky a narodil sa maličký 2,90kg a on mi do 3 mesiacov spal vkuse. Budil sa asi každe 3 hodiny, prebalila som, nakojila a otočil hlavu a spal. Mohli mu kanony strielať pri uchu ani ho nehlo. Spal podla tabuliek do pol roka. Prve mesiace vdaka spaniu(si myslim) velmi rychlo rastol. Po prvom mesiaci mal 4100 g, čo lekarka povedala, že extra rychlo rastie. Dalej si nepamätam kolko. Teraz je normal 🙂

dollynkaa
22. dec 2014

@denisqaa no momentalne sa nocny spanok zlepsil ked som presla na UM nehlada stale cecky ;)) sak toto ze co by sme pre ne neurobili

denisqaa
autor
25. jan 2015

@dollynkaa u nas sa to tiez zlepsilo ked sme presli na UM.Cez den to mame stale rovnake , ale teraz ho ulozim nieco medzi 20-21 hod. a spi do 7 niekedy 8 rana 🙂 .

dollynkaa
25. jan 2015

@denisqaa presne aj my okolo 20-21 a spi tak do 7-8. ale sem tam vstane aj v noci a dam jej ;)

ivik16
13. mar 2015

Ja davam spinkať skor okolo pol 8-8večer a spi tak do 1 alebo do pol 3 dakedy a potom sa až rano okolo 6-pol7 budi, ale cez deň to je hruza...pokial nevozime po vonku tak spi asi 20min:(

anulienam
20. máj 2020

@katchicaa ahoj prosím pomohla vám teda prechod na um. Ako vzal malý fľašu? My máme to isté. Dcéra stále plače a odmieta prsník rozmýšľam ci nieje hladná a chcem skúsiť um ale odmieta fľašu. Dakujem

katchicaa
21. máj 2020

@anulienam ahoj 🙂 tym ze bol naozaj hladny, tak bez problemu. Flasa OK, umele mlieko tiez, takze to bol podstatne lepsie a vsetci spokojni 🙂