Ako obliecť 1,5 ročné dieťa na noc?

julka5551
28. máj 2021

Ahojte, hľadám hľadám a neviem nájsť diskusiu kde by som sa toto dočítala 😩
Naša malá má rok a pol a v spálni máme cca 19 stupňov v noci. Mala má tielko a na ňom pyžamo a ešte ponožky. Zakrytá nieje lebo 5 minút po Tom ako ju zakryjem sa odkope 😩 keď ju v noci "opáčim" ( vyskúšam) či je teplá tak je to nič moc a ja sa bojím že či neprechladne. Prosím poraďte či je dosť oblečená, či sa nemusím strachovať. Ďakujem krásne ❤️

oblecenie99
28. máj 2021

@julka5551 ahoj, podobný problém mame aj my, len náš neznesie ani to tielko, tak ma overalove pyžamo.. Ale super vec je fusak s nožičkami, a netreba ani deku. Chystám sa práve objednať letnú verziu. Naš si trosku musel zvyknúť, ale potom už v pohode takto spal, môže sa prevalovat, nič mu nezavadzia a nevyrusi. Normálne dám len overalove pyžamo a ten fusak a pokoj do rána 🙂

oblecenie99
28. máj 2021

@julka5551 takto to vyzerá.. Ale nestrachuj sa, podľa mňa je dostatočne oblečená 🙂, hovorím, nás si odkopaval deku, keď mal na sebe toľko vrstiev, tak sme to museli riešiť tým fusakom.

julka5551
autor
28. máj 2021

@oblecenie99 ďakujem krásne, skúsim to pozrieť 😊 to znamená že bejbu dáš pyžamko a toto na vrch?😊

ikonica
29. máj 2021

Nasa detto.. chvilu zniesla spaci vak no odkedy zacala chodit okolo nabytku a potom normalne, tak neznesie mat ho na sebe, ani ponozky nechce, nie to este nejaku prikryvku... Tak som jej kupila tenky spaci vak s nozkami .. sprvu tiez chvilku protestovala, ale uz si zvykla.... Spi v dlhom pyzame a v tom vaku... Su to len dve vrstvy bavlneneho upletu, nic hrubsie by nezniesla... https://www.mamaplace.sk/zimni-spaci-pytel-s-no...

ikonica
29. máj 2021

Pardon dala som link na zimny a ona ma letnu verziu https://www.mamaplace.sk/spaci-pytel-s-nohavice...

andreatytler
29. máj 2021

@julka5551 No ja by som zamrzla, keby som pri 19 stupnoch spala v tielku a pizame bez deky alebo paplona. Moj muz by spal iba v tom tielku🙂. Podobne je to aj pri detoch. Ak nema studene telo, tak je v poriadku.
Nas syn ma rad ked spi v teple... inac sa v noci budi. Spi v body s kratkym rukavom, pizame s dupami a vo vaku od narodenia. Mame teply vak na zimu a tenky na jar a jesen. V lete spi len v pizame.

zuvelyn
29. máj 2021

Syn ma rok a ma obycajny pyzamovy overal bez nôh, žiadne tielka, body a neviem koľko vrstiev oblečenia, spacie vaky ani nič podobné. Paplón zo seba skope po cca pol hodine čo zaspí a spi tak celú noc od cca 9 mesiacov.

elizabet173
29. máj 2021

@julka5551 myslím, že tak, ako je oblečená, to je v poriadku. Na pyžamo by som už nič nedávala, keď a oteplí, tak bez tielka a ponožiek, čím teplejšie obliekaš, tým častejšie bude chorá.

zuzanaete
29. máj 2021

Kazdy clovek potrebuje byt inac zababuseny na spanok. Ak z toho nebyva chora, tak jej to staci. Nasim detom tiez staci na spanok menej. Ja keby som tak spavala, tak umrznem.

julka5551
autor
29. máj 2021

@ikonica ďakujem za tip 😊

julka5551
autor
29. máj 2021

@elizabet173 no u nás v spálni sa nikdy neoteplí bez kúrenia 😩 ale malá od narodenia ešte nebola chorá vôbec, len raz mala teplotu zo zubov ale to je všetko.

elizabet173
29. máj 2021

@julka5551 my sme v spálni nezapínali radiator, niekedy tam bolo 18 stupňov, tiež nebýval chorý ani v jasliach, ani v škôlke, na základnej 9 vymeškaných dní za 9 rokov. Studený odchov, denne hodiny vonku, či pršalo, mrzlo, snežilo a zdravá strava.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oblecenie99
29. máj 2021

@julka5551 Áno, len pyžamo a toto navrch. Viac by na sebe nezniesol, nemá rád teplo :D

hennyinnsbruck
29. máj 2021

Moja do 2 r nezniesla paplón ani deku sa odkopala. Mala len overalove pyjamo a to bolo všetko.
Tiež tých 18-19st bolo.
Kolo 2 r sa začala sama zakrývať.

vilma7
29. máj 2021

Ak si myslíš, že je jej zima, skús špinavý vak. Ak sa ti bude budiť spotená, stačí jej pyjamko.
To že nemá teplú pokožku nevadí, skús chytiť napr.svoje nezakryte ruky, ramená... koľko x sú studené a zima nám nie je.
Ak by jej bolo málo, čo na sebe má, bola by prechladnuta.