Ako odnaučím dieťa od plienok?

31. aug 2023

Dobry deň máte nejaké rady ako odnaučiť dieťa od plienok ? Môj syn mál teraz nedávno už tri roky a chcela by Som aby mal plienku len na večer alebo tak ..na wc sa boji ísť sim mu kúpila aj takú tu misu detskú pre neho on je akože dosť veľký na svoj vek skúšala som aj serbel vycikal sa len raz do toho

nikpa
31. aug 2023

Keď sa raz vycikal do serbla, tak choď týmto smerom. Na wc ak sa bojí, ho nenut. Proste nechaj ho bez plienky, stále sa pýtaj či sa nejde vycikať, dávaj ho posadit na serbel cca 3-4x za hodinu a nech ho ma stále na očiach. Ak pôjdete von, tiež nedať plienku, zobrať náhradné veci a prezliekať keď sa stane nehoda. Prvé dni, možno týždne budú všelijaké, treba len vydržať.

joesvk
1. sep 2023

Presne,ako vyššie spomenuté. Nedať plienku, nikde aspoň pár dní nechodiť,aby to.bolo jednoduchšie s prezliekaním.A vždy, keď zbadáš,že pišká,tak ho rýchlo premiestniť na wcko akebo nočník.
Ja som ani na spanie nedávala .Keď som už raz nedala, už som sa k plienkam nevracala.

majka176
1. sep 2023

Tiež sa prikláňam k tomu,že nedať plienku a ponúkať nočník. Zo začiatku bude možno veľa nehôd, ale keď mu dôjde, čo od neho chceš, bude ich oveľa menej. Ja som mojim deťom dávala za vycikanie aj malú odmenu(gumený medvedík, lentilku). Prípadne ho môžeš motivovať peknými slipkami, ktoré bude nosiť keď sa naučí chodiť na nočník Možnosti je veľa a 3 ročný sa už dá všeliako namotivovať, tiež mám doma 3 ročného. Držím palce.🙂

uglybetty1234
1. sep 2023

Napisem ti co fungovalo u nas. Nie je to najidelnejsi sposob, ale ucinny ;)
Kup balik cukrikov kde su tie male balicky, za kazde vycikanie sa dostane jeden. Moj maly pomaly utekal aby bol na serbliku 😂
Po cca tyzdni som mu davala uz iba jeden cukrik a potom uz ziadny. Rychle, efektivne, len nezdrave ;)

cookie29
1. sep 2023

mozno nie je pripraveny, otazne nie je co chces ty, ale ci je dieta zrele. Niektore az okolo 4 rokov, aj ked rodicia by chceli skor. A dalsia vec, trenovanim a pod sa to moze oddialit.

iam24
1. sep 2023

Nedať plienku a týždeň ty buď iniciátorka a oznamuj mu, pod ideme teraz cikať, ďalší týždeň to už nechám na neho. Môj 2 ročný to teraz cez leto pekne a rýchlo pochopil..