Ako odučiť dieťa od plienky

katthrenne0
24. aug 2019

Ahojte baby, ake mate rady a skúsenosti prosim vas, ako efektivne oducit dieta od plienky, a v kolkych mesiacoch sa vam to podarilo? Mala ma 18mesiacov prec a neviem ci ma vyznam ju oducat, ci to pochopí neviem. Dajte rady 😉👍dikiii

nikpa
24. aug 2019

@katthrenne0 môj syn má 20mesiacov, skúšala som na začiatku leta, bolo vidno že ešte nie je na to pripravený tak som to nechala tak. Teraz opäť skúšam, už vidím že rozumie keď mu poviem cikať, občas sa mu podarí nás aj včas informovať 😁 stále má plienku ale aspoň vidím posun v tom, že už chápe o co mi ide. A tiež by som privítala rady skúsenejšich 😃

lucinka1988
24. aug 2019

@katthrenne0 môj ma 16 mesiacov, tiež sa snažím od začiatku leta a iné nerobí len kade chodi, tade cika do gatí..Ale vie veľmi dobre, ze sa cika do serblika, ale ani za svet tam nič neurobí🤷‍♀️V každom prípade v tom budem pokračovať aj na jeseň..

sonica123
24. aug 2019

@nikpa baby ahojte. Ja mam dve deti starší syn katastrofa pomaly 2.5 roka až vtedy sa od naučil. Od 2 rokov som ho odnauvala skôr absolútne to nemalo význam. Prebiehalo to asi tak, že sedel na noc niku ja pri nom absolútne nič, ako som sa otočila v momente sa postavil a vycikal vedľa. Dcéra mala asi 1.5 roka a sama od seba začala kričať že ona nechce,, pinku''a to som hneď využila a behom 10 dní bola bez. Ani nvm ako. Aši detičky musia samé na to prísť. Ale sestra ma teraz 1.5 ročnú dcéru a tiež začala už behať bez plienky a pýtať sa ale to preto, že videla malú sesternicku ktorá už sa pýta a jej sa to akosi zapáčilo. 🙂 a počula som ze aj za odmenu hodne dievčat odnauca. Ze keď sa vycura vykaka, tak dajú dieťatku kúsok nejakej dobroty, vyskúšajte. Veľa šťastia a trpezlivosti. Každé dieťa je iné a každé dieťa potrebuje čas. Niekto sa začne pýtať skôr iné neskôr

pininka1
24. aug 2019

Je to individuálne. Starsí syn bol odplienkovany na rok a pol, ale on chcel pekne sedieť na nočníku. Mladší nesedel vôbec, ale presne na dva roky začal chodiť sam. Obaja do týždňa odplienkovani aj cez noc. Dcéra radšej zdržiavala, sedela síce na nočníku, ale nikdy nič. Keď mala cez dva roky, tak som jej nedala plienku a chodili sme iba na záchod. Najprv nechcela ani do trávy, ale už sa naučila aj to. Má 2,5 roka a teraz už má suchú plienku aj v noci.

siska53
24. aug 2019

@katthrenne0 vyskysaj, uvidíš.. nasi to zvladli az po 2,5r... dovtedy sa nechytali..

evuska135
24. aug 2019

Moj ma 2r a ani nahodou, vobec nema zaujem, sam od seba aby si sadol nehrozi, tak to nesurim a cakam az kym sa bude vediet pytat alebo nejak naznacit ze chce

janka3393
24. aug 2019

@katthrenne0 naša sa oducila toto leto a to ma 2 roky. A to ani neviem ako a zrazu sa začala pýtať ale nechávala som ju iba v nohavičkách a keď sa pocikala tak som ju prezliekla. Myslím ze malinký ma ešte čas. Ako na nočník ho môžte dať aby si naň zvykol malú som tak dávala ze cca kedy asi cika. Ale ešte na noc ma plienky to bude asi ťažšie ju oducit.

bibina666
25. aug 2019