Ako podporím plazenie 5-mesačného dieťatka?

31. okt 2022

Dobrý deň mamičky.
Chcela by som sa opýtať ako ste u svojich detí podporovali plazenie? Aby sa deti nevzdávali?
Dcéra mala pred 2 dňami 5 mesiacov, týždeň dozadu objavila plazenie. Keď ju niečo zaujme, pekne sa za tým doplazí, ale často keď po tom siaha sa jej to odkotúla ďalej a ona nahnevane začne plakať a už sa ďalej plaziť nechce ani za ten svet 🙈 Ako ju podporiť v tom aby sa nevzdávala? Aby neplakala ale išla si pre tú hračku?

Ďakujem za každý nápad ❤🙏

lujza123
31. okt 2022

Dávala som jej zaujmave hračky na rôzne miesta aby sa pre ne plazila. Keď to zvládla dala som na zem detský matrac a vykladala hračky tam, plazenie sa cez prekážky, do vyššej polohy je taky nácvik na 4nozkovanie.

A že plače od nervov nevadi, musí nejako dostať von emócie. Aj my dospelý občas zanadavame keď sa niečo nepodari

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anavixy
31. okt 2022

Plazenie nie je ziaduce, netreba ho podporovat, treba motivovat k lozeniu po 4. Googli alebo instagramuj detske fyzioterapeutky radsej nez konika, budes to mat aj s obrazkami, videami 🙂

autor
31. okt 2022

@anavixy môžeš mi poradiť niekoho konkrétneho na instagrame? Ďakujem 😊

mia_von_prag
31. okt 2022

Najprv by sa malo dieťa pretáčať okolo 5 - 6 m. To už zvládne?
Plazenie vôbec nie je potrebné, ani to nepodporuj.
Dôležitá faza je potom perovanie na štyroch a stvornozkovanie od nejakych 9 m.
Na facebooku môžeš sledovat stranku detska_fyzio_mama
Je tam veľa zaujímavých informácií

autor
31. okt 2022

@mia_von_prag pretáča sa na bruško od 3m 🙈 teraz sa snaží aj z bruška na chrbát.
Ďakujem za tip ❤

anavixy
31. okt 2022

Ja sledujem napr. fyziokristy, detska_fyzio_mama, kinactive_kids 🙂 skus poprezerat

autor
31. okt 2022

@anavixy ďakujem 😊

mia_von_prag
31. okt 2022

Tak v tom prípade, by som ju len davala na chrbát nech sa pretáča alebo ukladala na brucho.
Teraz sa bude pomaly stavať na štyri a perovať 👍

adelamodrykonik
31. okt 2022

Súhlasím, že najlepšie je nájsť si videá a príspevky od fyzioterapeutov. Prípadne nejakého navštív. Vedia nájsť prípadné asymetrie, zvýšené napätie niektórych svalov, ukážu ti cvičenia... my sme dlho hľadali, ale našli sme ozaj dobrú fyzioterapeutku a malá napreduje od tej doby závratným tempom. A hlavne viem, že každú novú schopnosť sa učí robiť správne 🙂

kiki234
31. okt 2022

Nijako. Ak sa bude chciet plazit bude, ak nie tak nie. Netreba na nic tlacit, kazdemu dietatku to ide inou rychlostou. Jedneho dna bude a hotovo. To jedovanie je normalne ale pockaj ked bude dietatko starsie 😀 moja prca sa neplazila vobec, a zacala chpdit az v 16m. Chlapec sa plazil velmi rychlo a chodi uz od 11m. A to maju jednu mamu, vychovavam a robim s nimi rovnake veci. Myslim si ze v tomto veku bohato stacinpregulavanie tretovat, teda otacanie.

kornelies
31. okt 2022

Som v nemom udive ako mamicky odporucaju fyzioterapeuta v 5 mesiacoch. Zvysuju si tym ego, ked hovoria, co moje dieta dokaze? Idealne, aby v 1 roku ovladalo tango, ci? ,

adelamodrykonik
31. okt 2022

@kornelies neviem ako iné mamky, ale ja odporúčam fyzio preto, lebo mám s nimi dobrú skúsenosť. Každé miminko ma svoje tempo a je to tak v poriadku, o to nejde. Ale ak mu chce rodič nejak pomôcť, uľahčiť, tak lepšie s odborníkom. Ale teda to je len môj subjektivny názor. Mali ste nejakú zlú skúsenosť s fyzio?

zorkahorka
31. okt 2022

To ti dako skoro zacala plazit 🤔 nechaj ju tak, ma casu dost

anavixy
31. okt 2022

@kornelies ja odporucam v prvom rade nastudovat si, co dieta ma,moze a nema robit. V dnesnej dobe je velka vyhoda to, ze existuje vela profesionalov a odbornikov, ktori svoje skusenosti a rady zdielaju verejne na soc. sietach, takze staci mat cas a hned je clovek mudrejsi. Navsteva fyzioterapeuta je dnes velmi popularna, ci treba ci netreba u niekoho, ale urcite to neuskodi nikomu. No zasa druha vec je, ze podla mna ked niekto ide s dietatom k fyzio, tak zarucene odide s nejakou “dg”, cvikmi ak nie rovno vojtovkou. Tak ale to je ich práca 🙊
A to teda moje dieta bude mat rok a tango este dlho nebude tancovat, jedine po sediacky a o plazeni ani netusi ze sa to da 🤣

kornelies
1. nov 2022

@adelamodrykonik Nemam ziadnu zlu skusenost, len mi niekedy pripada, ze matky riesia absolutne hluposti. Predvadzaju sa jedna pred druhu, co deti dokazu a velakrat klamu, aby im ine matky zavideli. Skor by si mali zvysovat ego inym smerom, napriklad studiom kvantovej fyziky. To by ocarili iba minimum ludi. 😂

autor
2. nov 2022

Ženy ďakujem za každú jednu radu 🙏
Určite som tu nechcela rozpútať vášne 🙈
S plazenim som sa nestretla, starší syn rovno štvornožkoval (tiež veľmi skoro), deti kamošiek tiež štvornožkovali. Táto moja mala neposednica sa rozhodla plaziť a proste mi jej bolo ľúto že sa jej zakaždým hračka odkotula a ona sa potom hnevá.
Ale už na to pomaly prichádza ako to robiť, už sa snaží aj vyhupnúť na 4, tak snáď čoskoro bude aj to 🍀
Pekný deň žienky ❤