Ako spevniť chrbátik 8 mesačného neštvornožkujúceho dieťaťa?

zanetka1979
31. okt 2012

Ahojte kočky, neviete mi poradiť nejaký jednoduchý cvik na spevnenie chrbtice, máme 8 mesiacov a ani náznak po štvornožkovaní, či pokusoch posadiť sa.

katy1979
31. okt 2012

@zanetka1979 ries to cez rehablitaciu. mas by vas tam poslat pediater.
Ale 8mesacne dieta nemusi ani stvornozkovat ani sediet

skoricaxx
31. okt 2012

nerieš sama - má čas, alebo povedz pediatrovi

jolinka
31. okt 2012

@zanetka1979 no tak najjednoduchsi cvik na spevnenie chrbta je poloha na brusku, cim viac a cim castejsie...na to nemusis chodit na rehabilitaciu, ak to dieta nebavi len tak na podlozke, skusila by som ho jemne gulat na brusku po fit lopte... 😉 😉 🙂

rolak
31. okt 2012

@zanetka1979 ja som sa vypýtala k neurologičke,keď sa malá pred polrokom nepretáčala (hneď na druhý deň po návšteve lekárky sa pretáčať začala) a tá zhodnotila,že jej nič nie je len má slabšie chrbtové svaly,že nie je potrebná cielená rehabilitácia,ale že by jej iste dobre robila plávanie... tak sme sa na to dali,bolo to super. najprv zisti od odborníka,či má dieťa vôbec nejaký problém 🙂 🙂 a plávanie je fakt super,my sme chodili od februára do apríla a neochorela ani nič.

euka210
3. nov 2012

po vlasnzej skusenosti viem a aj sa pise, ze samo sa posadi az ked vie lozit. A najlepsia je na to poloha na brusku. Nas zacal lozit na 9,5m, takze nemusis stresovat. Podla neurologicky maju na to cas do 10m.

simca06022011
3. nov 2012

v knizke z porodnice sme mwli hry ako podporit babatko s spevnit mu svaly. Vacsinou to bolo vsetko zrenovanie na brusku, ukazovanie hraciek aby sa babo za tym muselo dvihat a pozerat a pripadne aj natahovat. Inak mne mala nikdy nechodila po 4! plazit sa zacala ked mala asi 7 mesiacov a potomsa naucila sadnut ani neviem kedy... nie vsetkx deti musia vediet vsetko. Ked si nie so ista porad sa s lekarkou🙂

gaga1
3. nov 2012

plavanie je tiez dobre pre deticky tohto veku

monami
3. sep 2015

Posledné miesta pre detičky od 5. mesiacov do 3,5 roka v kurze plaveckých jasličiek september + oktober raz týždenne v krásnom hoteli Kormorán / Šamorín.
Prevádzka aj v Bratislave Ružinove.
Začíname už pondelok 7.9.
Tešíme sa na Vás