Ako zabaviť 4 mesačné dieťa?

something
3. dec 2012

Uz som zufala, nas maly je strasne narocny. Velakrat som uz unavena. Ma splnene vsetky potreby, trosku sa ideme pohrat a on vydrzi najviac 5min.a potom uz krici...Krici rozumej zjape o dusu. Vymeniam hracky, velakrat mu spievam, nosim ho, ukazujem hracky a rozpravam sa s snim strasne vela. Ale ten krik...uz niekedy nevladzem. Spi minimalne. Dvakrat za den po 30.min. v noci je to lepsie. Co este pomaha proti takemu strasnemu kriku? Uz celkom pekne si hracku podrzi a dava si ju do pusky ale ochvilu zacne neskutocne kricat a zlostit sa na nu 😒

bosoriak
3. dec 2012

Vezmi ho do nosica a chodte sa poprechadzat von.
Mozno ma koliky, mozno ho boli brusko, nevie sa vykakat... nemusi nutne plakat len kvoli nude. Ja som moje obe dcery v tomto veku zabavala hlavne tym, ze sme boli vonku a ony sa pozerali "zo mna" na svet 🙂

mummy01
3. dec 2012

Taky ukricany moze byt z toho ze je unaveny,podla mna je 2x po 30minut straaasne malo.Zaved lepsi rezim,aby viac spal,neviem ako ho uspavas ale podla mna unavene dieta nikdy nebude spokojne dieta.Ja som zo zaciatku deti uspavala vozenim v kociku po vonku kym si navykli na system papat,pohrat sa a spat a tak stale dookola.Ta rutina je dolezita,ja som to mala presne rozvrhnute a po nejakom case sme fungovali ako hodinky.Dalsia vec preco moze byt nepokojny je reflux,aj ked negrcka skos ho davat do zvysenej polohy aj ked je hore a aj ked spi.S tym mal problem moj syncek,mal skryty reflux a bol neuveritelne urevany a zurivy,ked som to odhalila bolo hodne lepsie.

marcellka32
3. dec 2012

Podľa mňa tiež málo spinka,musí mať pevny režim,ktorý musíš dodržiavať,je to rutina,ale deti milujú stereotyp.

vonicka
3. dec 2012

Ano, spi urcite malo. Pol hodinove spanky poznam velmi dobre, u nas to tak bolo do pol roka. Potom zacal obcas spavat aj hodinu a teraz spi vacsinou hodinu a niekedy len pol hodinu. V kazdom pripade, pre 4m dieta je 2x po polhodine malo! My sme spali 4x po pol hodine. A vecer sa snazit dat spat uz o 7, casom sa cely spanok zlepsi. To zabavanie chapem, ze je problematicke. Mne maly premrncal cely mesiac medzi 3.-4. mesiacom, lebo sa uz vedel sam otocit na brucho, ale nevedel sa samozrejme pohnut a to ho strasne stvalo. Este k tomu mu aj tyzden po 4. mesiaci vybehol prvy zub. Ale od 5. mesiaca sa zacal postupne plazit a to bola velka zmena, zrazu bol spokojne babo. Odvtedy sa vie krasne zahrat sam aj polku dna ked je hore (nie vkuse samozrejme 🙂 Asi som ti moc nepomohla...ale tazko sa radi cez net, tvoje dieta ma svoju hlavu a svoje zvyky, ktore v takomto veku tazko modifikujes. Proste sa mu musis prisposobit a pockat kym vyrastie. U nas dost isli knizky od zaciatku. Pretacala som strany a hovorila, co kde je. Teraz uz listuje davno sam 🙂

jajatko
3. dec 2012

Ahoj aj moja malinká toto robila v štvrtom mesiaci, nechcela mi ležať na deke stále by len sedela ale to som ju nemohla dlho nechať posadenú na kolenách, tak som to vyriešila šatkou. tiež mi spávala v kočíku vonku len 30min a potom nechcela v ňom už byť, čiže prechádzky boli hrôza no trvalo to len také dva týždne a dokina mi povedala že to môže byť zo zubov že je nervózna, no v šatke mi vydržala spať aj dve hodiny a ja som si zatiaľ všetko porobila.. teraz sa už zahrá viac aj sama, len ma musí mať na dohľad, čiže si ju všade beriem kde sa pohybujem buď v kočíku-ale to musí sedieť alebo vo vysokej stoličke alebo keď sme v obývačke a ja žehlím, tak roztiahnem gauč a narozkladám jej tam hračky a deky a zahrá sa. máme aj takú loptu-kreslo do nej ju zvyknem dať ale sedí mac tak pol hodku až hodku za deň (pravdaže s prestávkami). už mi aj vonku v kočíku prespí dosť ale musíme sa stále pohybovať 🙂 tá šatka je naozaj fajn, vyskúšaj to. my máme aj manducu ale tú používam poväčšine na von.. a ešte som zabudla..máme tiež reflux, preto býva nervóznejšia, lebo ju to dráždi, aj preto chce byť stále buď v sede alebo vyvýšene. vyskúšaj všetko, určite sa nájde niečo, čo mu bude vyhovovať..hlavne treba ten spánok riešiť, lebo keď detičky málo spia, aj z toho sú mrzuté.. držím prsty 🙂

majka99999
3. dec 2012

Ako pisu baby predo mnou, moze to byt tichy reflux. A mal by ovela viacej spinkat. Moj potrebuje napriklad doobeda este troska pospat, ale viem, ze doma mi tak lahko nezaspi, tak proste sme uz o deviatej najneskor vonku, tam pospi hodku. A po obede spi este 2 hodiny. Vyspany je usmiaty a spokojny. Od tej druhej-tretej je potom hore cca do osmej a zaspi ako zabity. 🙂 Ak ti nechce spinkat, tak to naozaj moze byt reflux alebo bolesti bruska. Moze mu pazerak drazdit kyselina, tak je nervozny v kazdej polohe a zle sa mu spi.

katka1981
3. dec 2012

Ja som sa od dcerky nemohla pohnut asi do 2 rokov aby za mnou neplakala, nonstop som jej rozpravala, podavala hracky, ked som isla na wcko, plakala, pokial mala reflux po jedle som ju ani nemohla brat so sebou. Kazde dieta je ine, ked mala 1,5 roka, vydrzala sa chvilku hrat sama, od 3 rokov je to este lepsie, teraz bude mat 3,5 roka a ked ma dobry den, je to super, pohoda, len musi byt vyspinkana, inak je zle. Tazko sa radi, lebo kazde dieta je ine, na kazde plati nieco ine a velakrat len chvilocku. Bud rada, ze v noci spava, du deti, kt. do 3 alebo 4 rokov nespia dobre ani v noci.

tara
3. dec 2012

tak ako keby som pisala o nas. presne nas alex bol taketo babatko. neskor som pochopila, ze zabavit 4mes dieta je tazke, kedze mozog nie je vyvinuty, nedokaze to malinke stvorenie udrzat pozornost dlhsie ako par minut, niekedy aj sekund. ja som ho mala raz v nosici, raz v satke, raz pred zrkadlom, potom na zemi pri hrazde, mavala som hrackami nad nim, zvonila, strngala, a tak dalej a tak dalej. cakala som, kedy niekto pride, aby ma vymenili, lebo ak som nezmenila cinnost, uz aj plakal. a to ho nic nebolelo, ziadne koliky, zubky a pod. proste bolot o narocne dieta. ostalo mu to doteraz, ale s tym rozdielom, ze uz vydrzi pri hracke 30min a viac. neboj sa, musis len vydrzat, zlepsi sa to a to spinkanie tiez, len to chce pravidelnost. proste musis ho ulozit po 2-3h spat a hotovo. aj ked bude zo zaciatku plakat, bude spinkat. takeho malickeho som davala spat este 3-4x denne, tiez sme sa to museli naucit. a tiez nam az do 6mes najlepsie spal vonku, tam prespal aj 3h.

lubiduch
3. dec 2012

ja mam 5 mesacneho syna. ked bol moj maly uplakany, dala som ho do kocika a isli sme von (alebo do satky, ale tam sa mu pacilo max do 3 mesiacov). ked sa naucil spinkavat pekne, nebol uz velmi uplakany a preto sa ja pohrat chvilu vydrzal. osvedcila sa nam hracia deka. tiez mame doma take kresielko, kde ho dam ked varim a on sa na mna pozera a hra sa s hrkalkou.
zaklad je naucit ho spinkavat...

luciahromadkova
3. dec 2012

suhlasim malo spi na takeho drobca...ja som naucila drobca postupne spat, tak ze som spala s nim popoludni, jedine vtedy dlhsie spal 😀 , a tiez vonku zima nezima, dazd -nedazd stale dost sme boli vonku, spaval 3 krat denne, dopoludnia doma cca 1 hod, potom popoludni v case obeda vonku a potom este raz podvecer vonku, k uspavaniu pomahalo aj nosenie, kolisanie, fitlopta, aj uspavanie v kociku
co sa tyka hraciek hrazdicka, hrkalky, kresielko, hrkalky so zapinanim na ruky a nozicky babatka, postupne stale viac aj na brusko a zacali sme cvicit, to pomohlo aj rezim sa mu upravil, chodili sme sem
http://www.almacentrum.sk/ponuka-kurzov/, a ked sa uvolnilo miesto tak sem http://www.babyfit.sk/babyfit/, maximalna spokojnost a chodime doteraz a maly ma 2 roky 😀
a tiez sa drobcovi pacilo, ked som si pokrcene nohy oprela o sedacku a tam ho polozila na stehna a videl na moju tvar a som mu spievala, rozpravala a tak sme sa hrali 😉

lea641981
3. dec 2012

mam tiez 5 mesacnu a ked ma naruseny rezim je to velmi tazke a potrebuje si riadne odgrgnut aby spala ,casto sa budila aj ked si odgrgla aby vygrcla 😒
to nam uz trosku sa polepsilo s tym grckanim ako sme zaviedli prikrm 🙂
ale vydrzi hore hodinku a pol a musi spinkat aspon hodku hoci v koci spinkat nechce 😒 tak ked uz nechce ani spinkat tak ideme von a jednoducho ju vytiahnem z koca a unavuje sa prijemnym kukanim okolo v prirode 🙂

nepaci a jej ked sama lezi na posteli dole bruskom ale ja si lahnem a malu si dam na seba dole bruskom a kuka sa do mojej tvare a vydrzi dlho,to sa jej paci byt takto na brusku 😀 😀 😀 😀

zaviedli sme rezim ten je naozaj dolezity ako pisu mamicky 🙂

prebalime,napapa sa,odgrgneme,polezi pod hrazdou a trosku ponosim a otvorim jej knizku pokuka obrazky a po hodinke sa napije cajika ma smad a podavam jej z kosa na hracky hrkalky pozahadzuje dam do rucky vzdy novu trva to tak dookola ale pol hodku 🙂

mame za sebou hodinku a pol a zamrnci a viem ze ju musim ulozit zakryjem ju a zaspi a niekedy jednoducho si aj pomrnci ale 5 alebo 10min. ale zaspinka 🙂 🙂

niekedy ked uz som si nevedela rady som jej jednoducho napustila vanicku a bola spokojna okupala sa a ususila sa a obliekla som ju a zaspinkala 😅 spinka pri zapnutom radiu potichucky pocuva hudbu 🙂 spavam aj s nou casto porebuje si nostek opriet o moj a zaspinka 🙂 niekedy nechce odvrati sa a spinka 😕

cawes
3. dec 2012

Presne viem o com hovoris toto zacal teraz robit moj maly ktory ma tiez4 . Mesiace. Spi tiez malo cez den 2x30minut no a niekedy 3x30 minut. A ze spi malo? Viem co mam robit nechce spat a rezim. Dievcata moj maly mal rezim doteraz, vstaval okolo 8 mliecko hodina a pol hore hodina a pol spanok potom hore do cca 12:30-13 zase spanok do 16 a potom hore do 18 trosku zdriemnut a spinkat okolo cca 20 a teraz z jedneho dna na druhy sa to otocilo, neviem ci zubky ci cim to je. No jednoducho spinkat nechce.

chrumka84
6. dec 2012

Asi naozaj malo spi. My sa hrame tak, ze sa rozpravame, "steklime" a robime podobne blaznovstva, potom si ukazujeme hracky, skusa ich chytat. Casto ju davam past koniky a cvicim s nohami a rukami. Alebo ju dam na hraciu deku, aby bola na tvrdom a skusala sa pretacat a pritom jej ukazujem hracky. Ked zacne byt mrzuta, tak to znamena, ze je hladna a unavena. Nezaspi mi len tak, predtym som ju davala do zavinovacky a uspavala pri kojeni, ale kedze mame dojcensky strajk, tak uz na uspavanie funguje iba satka, v ktorej zaspava pri kojeni. Spi rano cca 1h, na obed 1,5h a poobede 3 hodiny (zhruba). A vzdy v satke, poobede ju vyberam, lebo by som nevladala ju mat tak dlho na sebe. Nevydrzi byt hore dlhsie ako 2 hodiny.

1234567890po
11. okt 2015

Dobry den mam syna tiez je to snim niekedy narocne no male deti. Su take moj spi kazdi den aspon 3 krat po dvoch hodinach rano pobede a podvecer kedy ako ties zvikne byt zlostivi a tak ja zviknem ho davat stale tam kde som ja ci v izbe som ci v kuchyni je stale somnou musi ma vidiet a vidiet vsetko dookola. A je kludni potom zviknem mu pustit tom a dzeri toho ukludni iba pocuva a potom prestane kricat aj plakat musiteho naucit na jeden rezim pojde to to tasko ale dasa ja som ho tiez musela ucit na rezim ktory dodrziavame kazdy den moj spi vonku boje tak zviknuti od zaciatku zaspi ajj dnu. Ale musi byt kazdi den von ci je pekne ci nie