Bábätko a pes v domácnosti

nika1183
5. apr 2013

Ahojte.Máte niektorá doma psíka a malé bábätko?
Čakáme bábo a psíka už mám doma tri roky.Je to malá, roztomilá čivavka, no niekedy vie byť aj dosť ostrá. Aj keď ju samozrejme veľmi dobre poznám neviem si predstaviť ako bude reagovať na dieťatko.
Preto chcem vedieť, aké máte skúsenosti so psíkom a dieťatkom v jednej domácnosti.
Ďakujem 🙂

adriana89
5. apr 2013

Neboj sa psik si rychlo zvikne na novy prirastok Do Rodiny...pocula Som Ze Ked Budes V Porodnici Daj Pod Babenko Latkovu Plienku A Daj Manzelovi Nech Ju Prinesie Domov Da Na Zem A Psik Ovona A Ked Prides Domou Z Babom Tak Bude Vediet Ze Tato Vona Tu Uz Bola 🙂 Ja To Tak Tiez Planujem....uvidis Ze Tvoj Psik Bude Milovat Tvoje Dieta A Opacne 🙂 Hlavne Psika Nedavaj Prec To Je To Najhorsie Co Moze Clovek Spravit

atka3
5. apr 2013

presne ako píše
@adriana89 dieťatko a psík sa zblížia a čo počúvam,tie deti čo žijú so psíkmi nemajú alergiu.a môžem to potvrdiť,že je to tak

adriana89
5. apr 2013

@atka3 presne Tak Ako Pises 🙂

babulkaa
5. apr 2013

Ahoj my mame doma dvoch psikov a babatko a nieje to absolutne ziadny problem.Ako prve sme mali orieska dokonca z utulku a ona si babo viac menej nevsima a ked krpata mala rok zobrali sme si jack russla no a Kristinka tu russlicu miluje a naopak tak sa spolu dokazu hrat aj hodinu.Takze ziadny strach psik si rychlo zvykne a este bude babo ochranovat 😉

adriana89
5. apr 2013

@nika1183
Psy sú nielen najlepším priateľom človeka, ale môžu tiež chrániť deti pred dýchacími problémami a infekciami. Zistila to európska štúdia, ktorú dnes citovala agentúra Reuters. Vedci, ktorých správa vyjde v auguste v odbornom časopise Pediatrics, zistili, že deti žijúce v domácnosti so psom – a v menšej miere aj s mačkou – strávili počas prvého roka života menej týždňov s infekciami ucha, kašľom alebo nádchou. Menej častejšie tiež potrebovali antibiotiká než deti z rodín bez zvieraťa. „Tieto výsledky naznačujú, že kontakt so psom môže mať ochranný efekt na infekcie dýchacieho traktu počas prvého roka života,“ napísala hlavná autorka Eija Bergrothová z univerzitnej nemocnice vo Fínsku. „Naše zistenia podporujú teóriu, že počas prvého roka života je kontakt so zvieratami dôležitý a možno vedie k lepšej odolnosti voči infekčným chorobám dýchacích ciest počas detstva,“ dodala. Vedci sledovali 397 detí narodených v období od septembra 2002 do mája 2005 po dobu ich prvého roka. Rodičia vypĺňali týždenné zápisky a uvádzali do nich informácie o zdraví dieťaťa a jeho kontakte s mačkou alebo psom. Zo zápiskov vyplynulo, že 35 percent detí žilo v domácnosti so psom a 24 percent s mačkou. A tiež to, že deti bez kontaktu so psom v dome boli priemerne zdravé 65 percent sledovaného roka, zatiaľ čo deti v „psej domácnosti“ boli zdravé 72 až 76 percent tejto doby. Deti v domácnostiach so psom tiež mali o 44 percent nižšiu pravdepodobnosť zápalu vnútorného ucha a o 29 percent nižšiu pravdepodobnosť, že budú potrebovať antibiotiká. -----------------

elizabethia
5. apr 2013

@nika1183 ahoj, my mame doma rotvailera a kedze sme sa pocas tehotenstva odstahovali z rodicovskeho domu do bytu, tak nase "stvornoha fesanda" isla s nami 🙂 prve dni boli dost tvrde, bola straaasne zvedava, stale sa nejako pokusala dostat ku malemu (nechali sme ju onuchat, olizat rucku), dokonca za prve tri dni aj dostala par po zadku, ale potom sa to zlepsilo, zvykla si a sluzila nam tak trochu ako babysister - vzdy zdvihla hlavku ked maly vstal v postielke a vzdy nas o niecom informovala a teraz zase ako opatrovatelka, vzdy ked Leo niekam lezie kde nema, tak nam pride povedat, ze sa nieco deje 🙂 ale musim sa priznat, ze vacsinu dna si len tak lenosi na pelechu a ignoruje maleho 🙂 ale nas hafan zase nikdy nebol na gauci, ani na posteli, takze to nebrala ako utok do jej uzemia 🙂

usacek79
5. apr 2013

@nika1183 ja mam doma tiez takeho maleho degesa ustekaneho, no nie je na svete dovod, preco by som ho dala prec, hoci si viem predstavit, ze ma treskne, ked mi babo zobudi stekotom, to je tak asi vsetko, coho sa obavam 🙂
urcite ze mu nedovolim ho oblizovat a tak, ale som velmi rada, ze pre moje dieta bude prirodzene mat zvieratko, toboz tak uzasne, akym je pes 🙂 a ako je napisane vyssie - presne, je veeela prieskumov a v podstate to aj kazdy lekar povie, ze zviera a dieta je skvela kombinacia nielen kvoli vztahu, ale najma pre zdravie babatka, havko mu zoceli imunitu 🙂

nika1183
autor
5. apr 2013

@adriana89
Uaw, tak to s tou plienkou by ma absolútne nenapadlo. Niečo natom bude. Zaručene to vyskúšam.
Dik 🙂

adriana89
5. apr 2013

@nika1183 nemas Zaco 🙂

monikahan77
5. apr 2013

ja sa na to veľmi teším, ako moja havka bude mať rada moje bábo, mám to už odskúšané, sestra keď k nám prvýkrát priviedla malého 2-týždňového, havka hneď behala okolo vajíčka, snažila sa priňuchať a aj trošku kňučala, bolo to zlaté. A na druhýkrát keď sa stretli, už na neho vo vajíčku robila chvost a vítala ho ako ostatných z rodiny. A to ona si dosť ťažko zvyká na druhých, nedá sa nikomu pohladkať, len svojej svorke (rodina moja a mužova), ale malého si proste priradila k rodine mojej sestry, odfajkla ho do svorky a hneď ho brala za svojho. 🙂 určite aj tvoj havino bude taký zlatý, uvidíš.

adamkohlusko
5. apr 2013

aj my mame psika,maleho mame astmatika a kedze astma prisla az v troch rokoch,zistovali sme co a ako,vysli mu vseliake alergie,ale na psika nie. 🙂 samozrejme,ze musime dodrzovat iste pravidla(psik nesmie do spalne ani do jeho izbicky,kupeme dvakrat do tyzdna a labky po kazdej prechadzke...) neboj,ked dodrzis co mas,psik si zvykne a naopak,maly si nevie predstavit,ze by sme dali hava prec,teraz bude mat syn 5rockov a cakame druhe babo,ale ani nerozmyslam,ze by sme ho dali prec (myslim psika) 🙂 maly sa tesi,ze ja budem viezt kocik a on moze Meginku a ze potom si to zas vymenime 🙂 takze neboj nic.... 😉 velmi rychlo si zvyknu

elzu
5. apr 2013

U nás to vypadá asi tak 🙂 mají se rádi všichni tři 🙂 nikdy bych neměnila...

doliva
5. apr 2013

@elzu Ake krásne dievčatko 😉

linda20111
5. apr 2013

@nika1183 ahoj, mame doma 4 psy, tri velke vonku, tie si zatial velmi nevsimaju maleho iba ten najvacsi - nemecka doga ovoniava kocik a pozera dovnutra ked som s malym vonku, vnutri v dome mam tiez civavu, nebol ziaden problem. teraz ma maly 3mesiace, civava niekedy pride k nemu, olizuje mu ruku ovoniava ho a chce sa s nim hrat, dava na nho labku alebo do nho bucha s nosom ako by ho chcela nadvihnut :D netreba pocuvat take reci ze psy maju choroby a hluposti, ved predsa svojho psika davas ockovat, odcervit a tiez ho udrziavas v cistote..

nika1183
autor
5. apr 2013

@linda20111 jej som rada, že si mi napísala ako sa správa čivavka.
vieš ono to je takto. Pokiaľ som bývala doma u mamy tak tam sme mali yorkshira a moju čivušu. Ony dve na seba neskutočne žiarlili ak som náhodou prejavila jednej väčšiu náklonnosť ako tej druhej. Teraz som už preč z domu a mám len tu moju čivavku, ktorá má všetku moju lásku.Preto sa obávam toho aká bude jej reakcia. Snáď sa to nejak pochopí.Tá čivavka 🙂

linda20111
5. apr 2013

@nika1183 aj moja civava je strasne ziarliva na velke psy, ked sedim vonku na lavicke a pridu ku mne sa hladkat ona okamzite na nich vrci a utoci. oni si ju nevsimaju, neberu ju vazne :D :D inac im aj kradne jedlo, ked ich krmime tak vzdy najvacsiu kost ukradne :D

elzu
5. apr 2013

@doliva Jůůů, děkujeme, moje malá střapaňa 🙂

gigus
5. apr 2013

@nika1183 Ahoj neboj sa aj ja sama som vyrastala so psíkom nič tam nehrozí...ja mám super zážitky so psíkom v detstve...🙂

miku1
5. apr 2013

Aj my sme mali doma čivavku. A taktiež to bol riadne prchký psík. No nejak pochopil, že dcérka je naša, a tak ju okamžite prijal. Samozrejme si ju po príchode s nemocnice riadne ovoňal a obhliadol🙂 Občas, keď malá spala na balkóne v kočíku, tak chodil ku postieľke a snažil sa nazerať dnu aby ju videl, a keď tam nebola tak ju hľadal🙂 Bolo to úžasné. Aj malá ho mala strašne rada. Pred 2 týždňami nám však zomrel, a dcérka doteraz chodí a volá naňho a keď počujem to jej Mišo není - až mi trhá srdce:( Takže určite na tvojom mieste by som psíka preč nedala.

elzu
5. apr 2013

@nika1183 Po příchodu z porodnice jsme Johanku svlékli do bodýčka, položili ji na deku, sedli si vedle ní a nechali Kálí, aby si ji očuchala, olízla...sama od sebe se začala chovat citlivěji a chodila kolem ní "po špičkách"...lízla si ji ale pokaždé, když to šlo 🙂
Musím ale říct, že my jsme Kálí od štěněte dělali různé skopičiny-hrabali ji do misky s jídlem, brali jí dobrůtky, tahali za uši, foukali do čumáku...možná to zní divně, ale díky tomu Kálí vůbec nepřišlo divné, když se o ní Johanka opírala, když začínala chodit, když jí brala granule, aby z nich vařila ve svém nádobíčku...

nika1183
autor
5. apr 2013

@miku1 uaw, úžasné........neviem sa dočkať ako to bude u nás 😵

kacicka01
5. apr 2013

Ahojte!
@nika1183 my mame dve psice, jedna je taka potvora hyperaktivna, je to NO, ale nemame ju v byte, takze maly je pred nou v bezpeci a doma v byte mame 2 rocnu fenocku stredneho vzrastu.. Skor sme mali psikov, NO ma 3 roky a mala ma 2 roky, ked sme priniesli babo z nemocnice tak nam doma vznikla celkom vtipna situacia, kedze prve prislo domov babo a az potom psica.. Maly spinkal na gauci v perinke a ona si ho nevsimla, takto si lezkala v izbe spokojne az kym malinky nezaplakal, vyletela ako raketa, zlakla sa 😀 kedze ma velmi mierumilovnu povahu, tak iba zvedavo kukala co je to za cudo placuce, take este nevidela, dnes uz ho nesmierne lubi, stale ho chce oblizovat a plienkovat 😀 ale moc ju k nemu nepustame, aspon nie k tvaricke, kedze chodi po vonku nosom po zemi. No a ta NO tiez v pohode, ale tu k malemu nepustame vobec, kedze je velka a nevie co so sebou, maleho videla iba za oknom a ked je v kociku, ale nedovolime jej, aby sa na neho isla kuknut, tak o nom sice vie, ale nemala este moznost sa k nemu priblizit..
Urcite to aj u vas dopadne dobre, jedina vec, ktoru treba zmenit a striktne potom dodrziavat, je, ze treba psikovi ukazat a naznacit, ze sa poradie vo svorke zmenilo, prvi ste vy, potom babätko a az nakoniec psik a ku psikovi sa nespravat ako k "dalsiemu dietatku", ale iba ako k psikovi, aby vedel, ze si s malym nie su v ziadnom pripade rovnocenni..
tiez pripajam foto nasej buchty a nasho anjelika (normalne na postel nesmie, to len pozovala 😀 )

zuzio
5. apr 2013

Ahoj,ja mám tiež 3 ročného psíka a čakám bábetko.Nemám vôbec strach,že by mu ublížil,je vychovaný a poslucha.Skôr si myslím,že ho bude strážiť,on je taký prítulný aj k cudzím ludom.tak nemám obavu 🙂

ellis21
5. apr 2013

Ahoj ja mam dve deti a velkeho psa a cakam tretie. Byvame v dvojizbaku ale kazdy ma svoje miesto. Psa sme doniesli ked mal mladsi sy pol roka. Teraz to bude trochu tazsie lebo manzel robi v zahranici a neviem ako budem stihat aj vencit ale aspon ma to donuti ist von za akeho kolvek pocasia a aj babo bude mat imunitu. Odkedy mame psa deti nebyvaju tak casto chore a nemaju ani alergie ani exzemi, maju dobru iminitu a ucia sa zodpovednosti. A pes rychlo vyciti ze s nieco deje. Len nesmie mat pocit ze je zanedbavany aby neziarlil ale inak je to ok.

pumpkin77
5. apr 2013

@nika1183 ahoj, my sme dostali psika presne, ked som otehotnela🙂 je to mala bisonka, nema chlpy ale vlasy, takze neplzne;) od prichodu k nam (mala 2 mes) sme boli nerozlucna dvojka ;) a odkedy sa dcerka narodila, nepohne sa od nej ani na krok;)) psikovi treba urcit hranice - co moze a co nie. Od detstva sme mali doma psov, vzdy na dvore, tento je nas prvy "indoor" ;). psik je urcite v rodine prinosom.

pinkneve
5. apr 2013

ahojte tiez mame psika...a v juni cakame prirastok...psik je stredneho vzrastu a je kludnej povahy...tiez mu nevadi ked do nho sprtame, tahame ho za usi a podobne 😀 nikdy som nerozmyslala ze by sme ju dali prec...by mi islo srdce puknut od zialu...psa si predsa clovek nezaobstara na chvilu a potom ked mu to nevyhovuje da ho prec 😠
ja som sa tiez napocuvala ze ho mame dat " niekam" pre bezpecie babatka...a to od ludi, ktori nemali doma v zivote ani skrecka...naopak ja sa tesim, ze bude babo vyrastat so psikom...odhliadnuc od toho ze mu zo zdravot. hladiska prospeje nauci ho ako sa spravat k zivym tvorom

lussy23
6. apr 2013

jej krásne fotky. A Bukovský hovoril, že psy deťom prospejú, znižujú riziko alergií. je to odborník na zdravú výživu, tkaže asi vie o čom hovorí.

19bambulka88
6. apr 2013

@nika1183 my mame doma 2 psikov francuskeho buldocka a ruskeho spica plienku sme ani nedavali a obaja ho prijali dobre....chodia k nemu ovonaju ho olizu .....maju ho radi to je vidiet......

kristinagregorova35
17. nov 2014

Príjemný dobrý deň,
uverejnite fotografiu vášho domáceho miláčika a vyhrajte štýlový tablet Samsung, 500GB externý harddisk, optickú myš a až 5000 kreditov! Samozrejmosťou je "Cena poroty" a "Cena Facebooku".

Už teraz na stránke http://www.talentagent.sk/sutaz.php

Tešíme sa na vaše fotografie.

S pozdravom

tím
www.talentagent.sk 🙂