8 týždňové bábätko ešte nevníma okolie

evita168
2. dec 2016

Chcem sa poradit v mamickami kedy zacne babatko vnimat okolie kedy sa zacne usmievat na ludi a registrovat ich? Mame doma 8 tyzdnove babo ktore neregistruje ludi ani veci okolo seba hracky a podobne...nesustreduje sa na ocny kontakt a neusmieva sa.Ak sa usmeje tak len pocas spanku ze o tom ani nevie a je to len raz za cas. Registrujem ze niektore babatka sa zacnu usmievat a reagovat na okolie uz ako 2 tyzdnove u nas stale nic...nezabera ani prihovaranie sa vacsinou sa zahladi do steny a uprene pozera.Ocka a uska ma v poriadku. Znamena to nejaky problem alebo potrebuje len cas? Narodilo sa o 3 tyzdne skor. Okrem toho vacsinu dna len place a ked je ticho a pozera sa a zacneme sa mu venovat a rozpravat sa s nim tak da rozplace a neda sa uz nic. Tazko aj zaspava..zaspi len na rukach a ked polozime hned je hore a ideme dokola. V postane len cele dni placeme papame uspavame prebalujeme dokola.dakujem za odpovede

marcelatje
2. dec 2016

@evita168 neviem ci ma tvoje babo nejaky problem..... no prve dva roky mojej dcery boli utrpenim 😌 usmiala sa malokedy, vecne oduta, plakala snad stale vo dne v noci, zaspavanie len na rukach, stale sa budila, k nikomu nechcela ist, bola som s nervami v koncoch odkedy zacala verbalne komunikovat situacia sa zmenila. Je uplne normalna, usta sa jej nezatvoria, spat dobrovolne nejde doteraz.

bocianka123
2. dec 2016

A pediatričke si to spomenula na poradni? Ono každé dieťa má svoje tempo, tvoje má v podstate "iba" 5-6 týždňov... CNS dozrieva ... takže ešte chvíľu počkaj, ak to bude pretrvávať, spomeň to dr. Netrápi ho nič ?- koliky alebo niečo iné? Môj mladší sa začal cielene usmeivať až takmer v 2,5 až 3 mesiaci. ale narodený je o 1,5 mesiaca skôr.. takže ešte bol v "norme" a aj to z dôvodu "hospitalizmu" - dlhodobej hospitalizácie, prvé 3 mesiace preležal po rôznych nemocniaciach... Ale potom sa už vo svojich usmievavých prejavoch nezastavil 🙂 .. Určite to bude v poriadku, ak máš obavy, ešte raz napíšem - spomeň do pedine.

katka253111
2. dec 2016

A doktorka co na to hovori? Podla m a y uz mohlo vnimat a hlavne malo vnimat okolie... hmmm... a co sa tyka uspavania...skus satku ci ergonosic...poradia ti napr aj tu v skupine a mk alebo na fb Nosime nase deti 🙂 drzim palce

slivka5
2. dec 2016

moze to byt ok a nemusi, urcite to spomen Dr. mozno vas posle na nejake kontroly...

betka269
2. dec 2016

Joj nic si z toho nerob, my máme triesiace a smiať na prihovaranie začalo až teraz, nie všetky deti su také smejky...a vnimanie tiež začalo až prednedávnom, teraz je to usmievavy chlapček ktorého zaujíma úplne všetko, tak zbytočne nestresuj a pekne sa mu prihovaraj ;)

betka269
2. dec 2016

Ale zasa neplaceme,pekne kopkame alebo spinkame sami kedy sa nám chcelo, teraz uz máme ako taký rezim

kleopatra114
3. dec 2016

Moja to iste ....tiez narodená tri tyzdne pred termínom. Ked mala dva mesiace tiez nic nevnímala , neusmievala sa , hračky si nevšímala vobec. tiez som sa bala co s nou bude ... Teraz ma 6,5 mesiaca a cely den sa len rehoce a vsetko Ju zaujíma .😍

aflou
26. dec 2016

Ja mám prvé bábätko a moja pediatrička už v 1mesiaci ma posielala na očné vyšetrenie,že na ňu necentruje a stále to písala asi pri ďalších poradňach tak som z toho bola tiež smutná a tak.Ale na očnom bolo všetko vporiadku aj na druhej a tretej kontrole.Tiež je moja tri týždne skôr narodená.Je vážnejšia taká malá pajednica ale nič jej nieje.Tak určite aj váš bude vporiadku.A to obdobie plaču tiež prejde u nás to bolo okolo 4,5 mesiaca.Skúste vymeniť mliečko ak ste na um a podávať kvapky na koliky,potierať bruško a tuľkať.