Bozkávanie deti na ústa

19. nov 2022

Zdravím, zaujímal by ma váš názor.
Čoskoro mám termín pôrodu a pribudne nám naše malé vytúžené bábätko na čo sa neskutočne teším…ale k veci 😅behá mi hlavou myšlienka čo sa týka bozkávania detí na ústa.
Ja som z rodiny kde sa to nerobí, áno rodičia maličké detičky takto pobozkajú (aj mna keď som bola malinka) ale keď sú väčšie, už sa dávajú pusy na líčka a to k tej puse na ústa sa tyka LEN rodičov. Zvyšok rodiny u nás deti proste na ústa nebozkáva ani babky, ani tety a ani nikto iný…mne je to tiež proti srsti, pamätám si školské časy keď som videla ako si moje už násťročné spolužiačky dali s mamkou pri rozlúčke pusu na ústa prišlo mi to vždy veľmi nechutné (moj názor) 🤷🏻‍♀️
Ide ale o to, že v manželovej rodine malé deti pusinkuju na ústa, aj babky aj tety aj krstné aj neviem ešte kto proste u nich to takto je a berú to za normlálnu vec…ja sa ale už teraz bojím toho ako uvidím že moje bábätko niekto bozkáva na ústa 🙄 proste nesúhlasím s tým aby to kadekto robil však každý mame svoje bacile/choroby či babky protézy (napríklad) 🤪😂 a bojim sa, že ak sa ozvem stretnem sa s nepochopením.
Chcem vedieť či ste niekto mali podobnú situáciu a ako ste ju riešili ? alebo bozkávanie deti na ústa od celej rodiny je podľa vás úplne normálne ? 😅

whatever1
19. nov 2022

A prosim ta, hlavne to neargumentuj tym ze babka nosi protezu. Alebo ze teta Zuzka fajci, ujovi smrdi z ust atd. To si povedzte s muzom doma. Pred nimi keby namietali - je to nehygienicke, prenasaju sa tak kazy, choroby, stafylokoky, herpes(na to novorodenec moze aj umrieť)a vsetko mozne. Male babatko nema imunitu a usta su vstupnou branou pre infekcie. Normalny clovek to pochopi.

slavkab
19. nov 2022

Raz sme sa na ihrisku so susedami o tom bavili a zistila som, ze ja som cudna, lebo pusinkujem deti na usta. Nerobila som to od narodenia, ale v podstate az ked vedeli dat pusu. Nic zle na tom nevidim. Kazdy to vnima asi tak ako je zvyknuty v rodine. Ja doteraz davam rodicom a bratovi pusu na usta. Dokonca aj babke, krstnej, sesternici, jej detom a aj nase deti navzajom su tak zvyknute. Ja to vnimam tak, ze sme rodina a mame sa radi. Aj sa po sebe napijeme ci ochutname jedlo. Manzel sesternice napr ani nedoje po vlastnych detoch. Ak to tebe vadi, oznam to, je to predsa tvoje dieta.

kacena1991
19. nov 2022

V ziadnom pripade by som to nedovolila. Vadilo by mi keby mi niekto take male mimco pusinkoval kdekolvek na tvari nieto este na usta🙈nedajboze by mu dal niekto pusu s herpesom a mohlo by to skoncit velmi zle.. Ja osobne mavam herpesy na ustach od malicka takze som si na to davala velky pozor a dceru som nepusinkovala na usta tak isto to mal zakazane aj jej otec kedze je fajciar.

gab
19. nov 2022

ja z dôvodu, ze som casto mavala herpesy, nebozkavam nikoho, okrem môjho muza, na pery a ucim to aj syna. Jednoducho z hygienickych dôvodov. Tak mi tvoj nazor vôbec nepride cudny.

malacibulka
20. nov 2022

@lindusss2016 veru. ten cit je hnus!

lindusss2016
20. nov 2022

@kacena1991 ja len tak na okraj, ze take male mimco ani nikto na tvar nepusinkuje, tolko snad vedia rozmyslat aj ti starki a tetky... 🤷

danica2711
20. nov 2022

moje deti (a ani mňa a brata, pokiaľ sa pamätám) nikto nikdy nebozkával na ústa, naši zjavne poučili celú rodinu a široké okolie, že toto nie, a to isté som urobila ja. Hygienické hľadisko je snáď jasné každému človeku s IQ vyšším než izbová teplota; a mne osobne to pripadá nepatričné, pretože pre mňa má bozk na ústa erotický podtón

janulka1802
20. nov 2022

Baby, ja som reagovala skor na to, ako tu niektoré píšu, že ani ony samé dieťa nepobozkajú na pery. Pre mňa je to zvláštne, vlastné dieťa nepobozkať zľahka na pery, ale je to ich vec. Cudzie deti, ani cudzích ľudí ani ja nebozkávam na pery, nikdy. Len deti a manžel. Ale ani si nespomínam, aby moje deti niekto bozkával na pery, ale viem, že sú takí ľudia, ktorí to robia. Ja som sa s tým nestretla a určite by som sa ozvala min. pri malom bábatku. Vačšie dieťa aj samé dá najavo, že nemá záujem.

kacena1991
20. nov 2022

@lindusss2016 tak to by ste sa cudovali... Napr nedavno sa muzovej starsej sestre narodil syn a tiez ho zakazala cmuckat... Kym bola v inej izbe tak jej sestra maleho hned vycmagala rychlo ze kym ju nevidi🤷‍♀️niektorych ludi nenapadnu zakladne veci.... Mne moju malu ked som ju konecne uspala chceli nasilu budit lebo chceli vidiet akej farby ma oci alebo jej vytahovali cumel z ust a potom davali nazad co tiez nechapem aky malo vyznam

lindusss2016
20. nov 2022

@kacena1991 no tak asi mame inteligentnuch clenov rodiny a ja si zas myslim, ze minimalne v sestonedeli sa babatko nema ukazovat sirokej rodine. U nas babatka nikto nie ze na tvar nebozka, ale ani rukou nechyta a rovnako im nechytaju rucky, kedze tie si strkaju do ust, oci

zuzitko74
20. nov 2022

Milé spoludiskutujúce, nikto vám neberie váš názor na bozkávanie (alebo nebozkávanie) malých detí. Je to OK ak majú ľudia na túto vec rôzny pohľad, je to OK, keď sa to niekomu nepáči a považuje to za nehygienické.
Čo však už nie je OK je to, že niektoré z vás v snahe obhájiť svoj názor ako jediný správny, začínate dehonestujúco útočiť na inteligenciu a hygienický štandard ľudí, ktorí nevidia v bozkávaní detičiek nič nesprávne.
Naozaj sa každá debata musí takto zbytočne polarizovať? Naozaj je potrebné urážať ľudí s iným názorom? Cítite sa lepšie, keď v mene ,,svojej pravdy" šliapete po pocitoch tých ľudí?

slavkab
20. nov 2022

@zuzitko74 uplny suhlas, ja nekomentujem inteligenciu ludi, ktori nedaju pusu na usta vlastnym detom i ked mam na to odlisny nazor. Vyjadrim ho a to je vsetko. Nech kazdy kona podla vlastneho uvazenia. Celkovo v spolocnosti chyba tolerancia k nazorom druhym, co je obrovska skoda.

zorkahorka
24. nov 2022

Ja sa s mojim dvojrocakom na usta bozkavam. Ini to nerobia, asi vedia,ze je to nevhodné. A pre mna by to bolo nevhodne. Cudzie dieta by som na usta nikdy nepobozkala

henta
24. nov 2022

Najlepšie je keď ešte taka tetka a úzko prídu a obaja fajcia😂
Mne to teda nepríde normálne. A z hygienického hľadiska by ti aj detská Dr povedala o tom svoje
Taky herpes dokáže malé bábätko zabiť
Keď sa chcú čmuchať nech si nájdu iné, ale ty ako matka musíš naučiť každého, že si to neželáš.
Taka otázka-mužova rodina keď k vám príde tiež bozkavaju muža na ústa? Alebo uhne a ponúkne max líce.lebo mne by teda bolo nrchutne aby mi muža bozkavali

melisa281
24. nov 2022

No ja som vyrastala v dobe, keď sa normálne bozkávalo na ústa, babka, teta atď. Chorá som z toho teda nebývala 😂, to bývajú skôr ľudia čo sa práveže vyhýbajú všetkému možnému a keď zrazu prídu do kontaktu s hocijakým vírusom tak ihneď sú chorí. Je dokázané že bozkávanie zvyšuje imunitu. Ja svoje deti normálne pobozkám na ústa hocikedy aj sa vypusinkujeme 😃 a keď to príde niekomu nechutné, nehygienické a neviem aké no tak potom neviem, keď si vaše deti začnú strkať do úst ruky,nohy, predmety a vlastne všetko možné, viete čo budú mať v sebe 😂 ale zase pokiaľ by mi niekto povedal že neakceptuje pusu tak je to jeho názor a presvedčenie a normálne by som to prijala.