Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Brávali ste nočník pre dieťa, keď ste išli mimo domova?

lienka434
10. jan 2012

Nosili ste so sebou nocnik?chcem to tak robit.mam skoro 19mes. dcerku a naucila sa na nocnik a pre jej pohodlie(aspon teraz v zime)nech sa jej to neznepaci jej chcem brat vonku nocnik alebo do obchod.centra.Uz raz sa tak vypiskala a nebol problem.Neni to smiesne?🙂Diky za nazory

trixi
10. jan 2012

@lienka434 ahoj, ano nosila som. Kupila som si skladaci, cestovny, ktory sa zmestil aj do vacsej kabelky. K tomu su specialne sacky so sacou vonavou vlozkou. Vyuzila som ho. Dokonca sme ho pouzili aj na letiskach, v lietadle, na parkovisku. Mne to smiesne nie je a ani nebolo. Skor som bola rada, ze tak maly uz nenosil plienky a nepocikal sa. Ked sa naucil cikat ako chlap, tak sme ho nosili pre pripad surneho kakania. Uz som svoje skusenosti aj niekde v nejakych temach pisala.

elise
11. jan 2012

@lienka434 to či je smiešne alebo nie nerieš rob čo je dobre pre tvoju dcerku. my sme nočnik nikdy nenosili, malý je decembrový a v lete sme ho odnaučali ale najskôr sme ocikali trávičku čo sa mu páčilo. v zime už pekne vedel že vycikať sa rýchlo aj vonku s kakanim sme chodili do reštaurácie ak sne museli vonku ale naučil sa vždy večer doma kakať tak nebol proble.každe dieťatko je ine a na okolie nepozeraj 🙂rob podla toho čo vyhovuje tebe a malej🙂

lienka434
autor
11. jan 2012

@trixi Dakujem ti za napisanie,nevedela som ze existuje aj prenosny skladaci nocnik🙂 kupila som uz normalny a zmesti sa mi dole do kocika🙂 tak uvidime ako sa nam to bude darit,lebo zatial dcerka zadrziava aj ked sme hodku vonku..nemoze si tym nejak poskodit?

lienka434
autor
11. jan 2012

@elise Dakujem za radu,od noveho roka som chcela prestat davat plienky a zacalo sa nam darit,vobec ma nepadlo ze je zima a teraz co???no nocnik mam v taske skryty v kociku a ked bude treba vytiahnem🙂 Pekny den

trixi
11. jan 2012

@lienka434 ja som ten nocnik naozaj vyuzila vsade. Vela krat sa mi stalo, hlavne pri cestovani, ked sme cakali na letisku na batozinu, Matko zahlasil ze chce cikat, a co teraz? Vytiahla som nocnik, Matko sa vycikal a bolo. Kolkokrat sa stalo, ze za mnou prisla nejaka mamina, ze to je super vec, ludia sa len usmiali, nikomu to nevadilo. Aj ked sme napr. stali v rade na WC, neriskovala som, ze to uz nevydrzi, tak som vybrala nocnik a uz to bolo. Stalo sa mi, ze sedeli v lietadle, lietadlo zacalo rolovat po drahe a Matko zahlasil-Mama cikat, a co teraz, na WC nemozes a start trva cca 20 min. Tak som z tasky vytiahla nocnik, a ako bol priputany, sup na nocnik. Vycikal sa, sacok som zaviazala a ked sa dalo ist na WC, len som to vyhodila. Nikto si ani nic nevsimol. Este aj dnes mam ten nocnik pribaleny hlavne pri ceste lietadlom. Na dovolenke ho este pouzivam ako redukciu na wc. Inak je to tento:
http://www.cestovny-nocnik.sk/

sisaka
11. jan 2012

@lienka434 rob si tak ako vam to vyhovuje a ci je to niekomu smiesne ta nemusi trapit 😉 Mne to napriklad pripada trchu smiesne, ale hlavne dost nechutne (sorry) a este som sa s niecim takym nestretla. Ja som odnaucala svoje deti od plienok, ked uz boli na to pripravene a teda ovladali svoje zvierace a dokazali moc zadrzat, takze nebolo nikdy potrebne nosit s nami nocnik, deti som zvacsa dala vycikat pred tym, nez sme niekde isli, ak im bolo treba v aute zastavili sme na pumpe, ak v restauracii, vycikali sa tam, ak v obchodnom centre takisto, nemala som problem ani pri lietani, v letiskovej hale, ked sme isli okolo WC som sa ho spytala, ci mu netreba, upozornila, ze budeme dlho cakat v rade a podobne, nikoho som nevidela a teda ani by som nedokazala niekde v rade stiahnut dietatu nohavice a posadit ho na nocnik, nech vykona potrebu, v lietadle sme boli cikat aj pocas turbulencii, letuska suhlasila (nenecha si predsa ocurat lietadlo). Myslim si, ze ak je dieta dost zrele chape, ze potreba sa nevykonava hocikde, ze sa robi v sukromi na zachode a niekedy je potrebne vydrzat, kym k tym zachodom dojdeme.

lienka434
autor
11. jan 2012

@trixi ten cestovny nocnik je fakt super! to som fakt este nevidela.chcem sa ta opytat to sa da dat na sedatko a tez aj postavit na zem a dat tam to vrecusko a dieta si moze sadnut?hmmm..

trixi
11. jan 2012

@sisaka mas sikovne deti. 😎 Nas Matej to v 2 rokoch nevedel (ovladat svoje zvierace), dokazal sa vypytat na zachod ale vzdy to uz bolo na tesno. A asi ako ta letuska som dala prednost nocniku ako pocuranej sedacke v lietadle. 😉 No mne osobne je uplne jedno co si kto mysli a ked je treba, tak je treba 😀

sisaka
11. jan 2012

@trixi nemyslim si, ze ovladanie zvieracov nejako suvisi so sikovnostou deti, skor ich dozretostou, kym dcerka do dokazala v 20 mesiacoch, syn az ked mal 2 1/2 roka (a nemam pocit, ze by tym padom bola dcera nejaka sikovnejsia), ale kym to nedokazali behali v plienkach, ale chapem, ze kazdy pristupuje k tomuto dolezitemu medzniku inak.

zuzana76
11. jan 2012

kamaratka mojej sestry to tiez tak riesila, nosila nocnik dolu pod kocikom, malu dala vycikat dokonca aj v banke, rob ako to tebe vyhovuje, ked to malej tak ide a pekne sa pyta, tak by som nocnik nosila, mne osobne to nepride cudne niekde v prirode, ale neviem ci by som vytasila nocnik niekde v banke, ci inej institucii. Este je rozdiel,ze ty mas dievcatko, ja mam chlapcov a tak my sme len vytiahli pipika , utaihli sa do krickov a cikali, teda, ked nebol naporudzi zachod.

trixi
12. jan 2012

@lienka434 ano, bud to sluzi ako nocnik, tie bocne strany sa sklopia a vlozi sa ten sacok, alebo tie bocnice vyklopis a je to sedatko-redukcia na zachod. Ja som to riesila preto tak, lebo som nechcela robit krok spat. Ked som raz odlozila plienky, tak uz som sa k nim nechcela vracat a bala som sa, ze Matej to bude mat popletene, ze raz plienka ano a raz nie. Plienku mal len na noc a to vedel, ze ked dostane plienku, tak sa uz ide spinkat.
A este som chcela napisat, ze ked som nemala dieta, tak sa mi zdali mnohe veci, ktore robili matky cudne, divne a aj smiesne, to sa musim priznat. Odkedy som matkou, tak chapem a pozeram sa na to uplne inak. 🙂

hafa
28. jan 2012

Ahojte vospolok, mam otazku - zhanam taky maly nocnik, uzatvaratelny, vyzera to ako taka vacsia (a nizsia) termoska na jedlo. Videla som to len raz a rada by som ho kupila pre moju 8 m. dcerku, len ho neviem nikde zohnat. Vsade maju len ten cestovny a ten mi pride relativne velky a nizky. Viem, ze ten, co zhanam, je fakt maly a pouzivaju ho maminy co praktizuju bezplienkovu metodu aj pre uplne malicke dojcata. Neviete mi poradit?

lienka434
autor
19. mar 2012

@hafa ahojky no mne tu trixi poradila ten cestovny nocnik a vyzerato super🙂)) urcite nieje velky ak mas obchod malvik poblizku maju ho tam..skus popozerat,inak ti neporadim lebo ja som tahala normalny nocnik vonku a teraz uz len sedatko🙂))

kikina84
30. apr 2013

@trixi dobry den,mozem sa spytat ci sa daju pouzivat aj klasicke igelitky ? alebo je butne kupit tie sacky k tomu? je tam nejaky rozdiel? dakujem

kikina84
30. apr 2013

@hafa dobry den,uz ste objavila ten nocnik co ste zhanala,? aj mna by to zaujimalo..dakujem

kikina84
30. apr 2013

@trixi super typy..my teraz tiez budeme letiet..dcerka sa prave odnauca od plienok,tak rozmyslame ze si zadovazime taky nocnik..zatial citam len pozitovne skusenosti,takze asi nebudem vahat 🙂 🙂

trixi
30. apr 2013

@kikina84 tie specialne sacky su lepsie ako igelitka (ale ked nie je posluzi aj igelitka) pretoze maju na dne absorbcny vankusich, ktory zachytava aj pachy. A je tam istota, ze sacok nie je deravy, je presne na ten nocnik, nemoze sa stat, ze by pri sedeni sa sacok zosmykol. Ja som si to nevedela vynachvalit. Syn chodil skoro bez plienok a uz som pisala, ze sme zazili situaciu, ked sme sedeli v lietadle, nedalo sa ist na zachod a po meskani lietadlo vzlietlo a maly zahlasil, ze chce cikat. Tak som vytiahla nocnik, dala na sedadlo, a maly aj priputany sa vycikal. Nikto si nic nevsimol. pretoze sme sedeli v dvojke ja som sa tak otocila a nikto ani nevedel. Alebo ked bol dlhy rad na zachod, tak som neriskovala, ze to vydrzi, posadila som ho na zachode na nocnik a bolo. Nikoho to nepohorsovalo. Nocnik som pouzivala v krajinach, kde je nemyslitelne cikat za krikom a pod. Vsade sme skor budili usmev a pochopenie. A ked uz nepotreboval nocnik, tak som ho nosila ako redukciu na zachod. Vyuzili sme ho maximalne.

kikina84
30. apr 2013

@trixi dakujem a co sa tyka tych statov kde nieje povolene cikanie na verejnosti,uz som o tom pocula niekde..mate s tym skusenost? pripadne v akej krajine? dakujem

trixi
30. apr 2013

@kikina84 ano mam, napr. USA

kikina84
30. apr 2013

@trixi no my sa tak daleko nechystame 😀 ,prekazdy pripad ten cestovny nocnik je dobra veci..DAKUJEM ZA RADY 😎 🙂 😉

hafa
30. apr 2013

@kikina84 ahoj, nezohnala som ho, ani som to dalej neriesila... Teraz ma moja mala uz 2 roky, takze pohoda.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli